Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3488492 | Odgovora: 15721 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 558
*.cpe.sn.co.rs.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.04.2021. u 23:20 - pre 36 meseci
https://www.monitor.bg/bg/a/vi...za-bylgarite-v-chujbina-244322
 
Odgovor na temu

Aleksandar984
Elektrika
Rotor

Član broj: 338976
Poruke: 117
..ip0.t-ipconnect.de. via ipv6



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 01:36 - pre 36 meseci
@Stefan27 pa da kad se ovoliko cekalo jos par meseci i doci ce drzavljanstvo, ja imam privremenu l.k. i uspeo sam preko nje da dobijem vizu za Nemacku evo nekih 6 meseci radim u Nemackoj i uskoro predajem za drugo produzenje vize...pa sam te zato i pitao da li imas, zato sto sam ja u novembru dobio vizu u Sofiji za dva dana...srecno i dace bog da i ja do kraja godine imam to dugo cekano drzavljanstvo
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 08:17 - pre 36 meseci
Evo pitao sam i ja mog posrednika u vezi licne karte,poslao sam mu prepisku odavde i on kaze sledece :

"Ni je tocno.
Licna karta moze da izvades ako imas proishod,ali
Zakonot e ako izvades licna karta bugarska treba da zivees vo bg najmalku 5 god I da rabotes posle toa imas pravo da podneses ako ti odobrat za passos. Ako ne si rabotil tamo skoro pa sig. neke dobies a i ako esi niko ne ti garantira da hoces. Tako da nema nikakvo pravilo."

Onda sam ga ja pitao, a sta ako me odbiju za drzavljanstvo da li ja sa proizhodom mogu i dalje da uzmem tu licnu kartu i odgovor je bio: "Da da mozes da uzmes."

Bilo bi dobro da svi koji imate posrednika ili nekoga da pitate i podelite, da vidimo koliko su upuceni ili lazu. Ili ce ipak svi reci isto, sto je ja mislim vrlo tesko :D
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 14:23 - pre 36 meseci
@Zapro, tako sam i rekao.
Svako ko ima proizhod moze da dobije privremenu licnu kartu sa kojom moze samo da zivi i radi u Bugarskoj.
Zar mislite da bi svi cekali ovde godinama pasos da moze na taj nacin da se stigne precicom na Zapad? Naravno da ne bi.
Posle 5 godina zivota i rada u Bugarskoj, mozes da konkurises za drz ali moras da se odreknes srpskog jer trazis drz.na osnovu boravka a ne proizhoda.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
..49a:3d00:d474:c4ae:f1a4:a626



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 15:29 - pre 36 meseci
Citat:
Aleksandar984:
@Stefan27 pa da kad se ovoliko cekalo jos par meseci i doci ce drzavljanstvo, ja imam privremenu l.k. i uspeo sam preko nje da dobijem vizu za Nemacku evo nekih 6 meseci radim u Nemackoj i uskoro predajem za drugo produzenje vize...pa sam te zato i pitao da li imas, zato sto sam ja u novembru dobio vizu u Sofiji za dva dana...srecno i dace bog da i ja do kraja godine imam to dugo cekano drzavljanstvo


A sta ce biti kada ti istekne ta licna karta? Nije mi jasno kako si samo na osnovu te privremena licne karte aplicirao za vizu u bugarskoj. Normalno mora da se aplicira u maticnoj zemlji cije drzavljanstvo imas, jer sam i ja na vizi u Nemackoj vec 3 god.
 
Odgovor na temu

niikoolaa

Član broj: 144709
Poruke: 206
*.dynamic.sbb.rs.



+27 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 18:10 - pre 36 meseci
To nije nikakva licna karta, to je prica posrednika da lakse uzmu pare jer primamljivike zvuci.
To je radna i boravisna dozvola za Bugarsku, skroz ista kao i za Nemacku, Svedsku ili koga vec samo sto se dobija na konto porekla, a ne ugovora za posao.
Ona vazi samo za Bugarsku logicno, mozes raditi i ziveti bez problema. Sa njom ne moze nigde drugde da se radi u EU sem u Bugarskoj.
Moze da se aplicira za Nemacku vizu i sa tim i u Sofiji jer imas boraviste u Bugarskoj ali isto kao sto je ta Bugarska dozvola vezana za Srpski pasos tako ce i ta Nemacka viza biti vezana za Srbiju.
Koliko znam Nemacka ambasada u Sofiji dosta odbija zahteva sad ako nemate cvrste dokaze da zivite u Bugarskoj, jer jelte i oni znaju za foru sad.



 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 18:45 - pre 36 meseci
@Niikoolaa i plus to zadovoljstvo kosta poprilicno a i rizik je posto nije sigurno da ce ambasada dati boraviste uopste, a i boravak mislim da se daje na 6 meseci.
 
Odgovor na temu

Aleksandar984
Elektrika
Rotor

Član broj: 338976
Poruke: 117
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 21:08 - pre 36 meseci
@Zero...meni vazi na 5 godine bugarska viza tj.privremena l.k. naravno imam adresu u Sofiji, nasao poslodavca poslao mi ugovor na neodredjeno iz nemacke, nasao posao u Sofiji radio malo vise od dva meseca to ranije nije trebalo sad traze i taj dokaz da radis, kupio sim karticu, otvorio bankovni racun ali to mi nije trebalo u nemackoj ambasadi, u sustini zakazao temin, ugovor o radu iz nemacke, ugovor iz Sofije, popunjeni formulari, fotokopija privremene l.k. fotokopija Srpskog pasosa i mislim da je to to, otisao predao sve to uzeli ni papire, rekli zvacemo te posle dva dana su me zvali da mi kazu gotova viza, otisao ostavio pasos Srpski drugi nemam za sad, dosao posle sat vremena u pasosu viza na tri meseca radna, kad mi je istekla, otisao za auslendere produzili mi vizu na jos tri meseca i sad uskoro idem opet da produzim vizu, nemam vise nikakve veze sa bugarskom l.k.sce ide preko Srpskog pasosa, samo sam to odradio u Sofiji da ne bi cekao u Srbiji lupam dve godine za vizu tamo sve bilo gotovo kao sto sam rekao za dva dana...i znam puno nih koji su na taj nacin dosli ovde u nemacku mnogo pre mene...
A to sto je neko rekao dobija se preko proishoda da naravno da se tako dobija a ja sto sam pricao da su mi javili sa dve razlicite strane to je kao normalna bugarska licna po nekom novom zakonu, sto je meni nemoguce iskreno, zato sam i postavio pitanje ovde mozda neko nesto zna o tome, a ja nisam stigao da zovem u bugarsku i da se raspitam
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
..49a:3d00:d474:c4ae:f1a4:a626



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 21:13 - pre 36 meseci
Svaka cast na snalazljivosti.
 
Odgovor na temu

Aleksandar984
Elektrika
Rotor

Član broj: 338976
Poruke: 117
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 21:20 - pre 36 meseci
Hvala, moralo je nekako da se smisli nesto da se krene legalno negde, to je bas bila prava avantura i nekako namestanje dogadjaja, dok ne dodje drzavljanstvo, a posle odoh iz ove Nemacke
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
..49a:3d00:d474:c4ae:f1a4:a626



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 21:31 - pre 36 meseci
Kuda ces ? Skandinavija :D ? Gde si u Nemackoj ?
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 21:50 - pre 36 meseci
Apropo te privremene licne karte, koja je njena isplativost?
Znam da treba poloziti neke pare na racun u bugarskoj pa platiti posrednika pa platiti samu vizu, odlazak u bugarsku pa odlazak posle u nemacku pa produzavanje vize malo malo itd..
S obzirom da su nemacke plate relativno male, da li se uopste isplati cimati se oko toga, imam neki utisak da je veca dara nego mera?
 
Odgovor na temu

Aleksandar984
Elektrika
Rotor

Član broj: 338976
Poruke: 117
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 21:54 - pre 36 meseci
Bravo, Skandinavija :) Svedska, mada imam i ponude za Svajcarsku i veca je plata, ali mislim da ce biti Svedska....
U Westerstede 50ak km od Bremena...ti jel jel si blizu, koje god da znam da su u Nemackoj niko nije blizu :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar984
Elektrika
Rotor

Član broj: 338976
Poruke: 117
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 22:02 - pre 36 meseci
@ Stefan27 pa druze ja sam za mene i sada bivsu zenu iskesirao lepu cifru za mene i nju, pritom sto je ona isla jeftiniju varijantu bez te l.k. a ja sam sa l.k. i uspeo da radim odma cim sam je uzeo legalno u Austriji sa tom l.k. znaci znam samo jos jednog lika koji je uspeo a puno njih nije..svuda sam samo nju pokazivao i sve sam mogao, banka, prijava adrese, na poslu itd.i radio sam tacno 5 meseci i 9 dana i za to vreme naravno uz dobru disciplinu povratio sav novac koji sam ulozio za mene i zenu i ostalo je preko 1500e a nije mala cifra data posredniku da sve odradjuje on i placen put za sofiju znaci sve,sve ja sam samo potpisivao papire gde treba moj potpis, iskreno dosta sam rizikovao nisam imao taj kes na gomili ali se isplatilo ....tako da sto se mog slucaja tice u prvoj turi sam sve isplatio i imao plus, a nemacka mi je isto sad cist plus, meni se isplatilo, a na racunu koji si spomenuo samo u trenutku trebas da imas 2500e da se proknjizi izvadis potvrdu da imas te pare i odma sve pare podizes :)
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
..49a:3d00:d474:c4ae:f1a4:a626



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 22:07 - pre 36 meseci
Citat:
Stefan27:
Apropo te privremene licne karte, koja je njena isplativost?
Znam da treba poloziti neke pare na racun u bugarskoj pa platiti posrednika pa platiti samu vizu, odlazak u bugarsku pa odlazak posle u nemacku pa produzavanje vize malo malo itd..
S obzirom da su nemacke plate relativno male, da li se uopste isplati cimati se oko toga, imam neki utisak da je veca dara nego mera?


U odnosu na nase plate, Nemacke su astronomske, tako da se sve isplati samo da se ode iz te bede. Nisu kao u Skandinaviji i Svajcarskoj, ali sa dobrom diplomom ili snalazljivoscu plate su i u Nemackoj odlicne, opet kazem u odnosu na nasu mizeriju.
 
Odgovor na temu

Misha667
Kältemechatroniker
Nemačka

Član broj: 331257
Poruke: 85
..ip0.t-ipconnect.de. via ipv6



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 22:07 - pre 36 meseci
Citat:
Aleksandar984:
Hvala, moralo je nekako da se smisli nesto da se krene legalno negde, to je bas bila prava avantura i nekako namestanje dogadjaja, dok ne dodje drzavljanstvo, a posle odoh iz ove Nemacke

To je bila super fora neko vreme da se dodje do posla na zapadu ,i skrati cekanje na vizu,konkretno sto se Nemacke tice,ali sada to vise ne funkcionise,od prosle godine svako mora da aplicira za nemacku vizu iz maticne zemlje..
Ja sam na Nemacku vizu cekao tacno dve godine,ali cim dobijem BG pasos ,odoh i ja na sever,Skandinavija je zakon.. Svima savetujem ,ko planira preseljenje,da bira Skandinavske zemlje.Nemacku ne preporucujem nikome,iz mnogo razloga. Ja u Nemackoj imam dobar posao,i solidan zivot i to moze svako sebi da obezbedi ako se potrudi,ali Nemacka jednostavno nije useljenicka zemlja,ima mnogo vise mana nego sto mi na Balkanu mislimo,a vezano za nas doseljenike.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
..49a:3d00:d474:c4ae:f1a4:a626



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 22:10 - pre 36 meseci
Citat:
Aleksandar984:
@ Stefan27 pa druze ja sam za mene i sada bivsu zenu iskesirao lepu cifru za mene i nju, pritom sto je ona isla jeftiniju varijantu bez te l.k. a ja sam sa l.k. i uspeo da radim odma cim sam je uzeo legalno u Austriji sa tom l.k. znaci znam samo jos jednog lika koji je uspeo a puno njih nije..svuda sam samo nju pokazivao i sve sam mogao, banka, prijava adrese, na poslu itd.i radio sam tacno 5 meseci i 9 dana i za to vreme naravno uz dobru disciplinu povratio sav novac koji sam ulozio za mene i zenu i ostalo je preko 1500e a nije mala cifra data posredniku da sve odradjuje on i placen put za sofiju znaci sve,sve ja sam samo potpisivao papire gde treba moj potpis, iskreno dosta sam rizikovao nisam imao taj kes na gomili ali se isplatilo ....tako da sto se mog slucaja tice u prvoj turi sam sve isplatio i imao plus, a nemacka mi je isto sad cist plus, meni se isplatilo, a na racunu koji si spomenuo samo u trenutku trebas da imas 2500e da se proknjizi izvadis potvrdu da imas te pare i odma sve pare podizes :)


Neka ti je sa srecom, ja sam u Frankfurtu. Moja zelja je isto bila svajcarska, ali jbg dosao sam ovde na vizu i bio sam vezan tu za posao, sada sam se vec adaptirao stekao sam ovde mnogo prijatelja, kolega pa i komsija, tako da ne verujem da bih se upustio u novo preseljenje i ponovnu adaptaciju na sve. I ovde je bilo tesko navici se, ali sad je vec to bolje. Svajcarska je dobra, ali ipak Skandinavija je Skandinavija, visi nivo. Tako da moja preporuka pravac Svedska.
 
Odgovor na temu

Aleksandar984
Elektrika
Rotor

Član broj: 338976
Poruke: 117
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 22:22 - pre 36 meseci
Pa ja sam 1og novembra dosao u Nemacku 2020 god. A cuo sam da od 1.1.2021 samo u maticnoj zemlji, to su rekli za Maltu, Hrvatsku, Slovacku i jos neke zemlje ne mogu da se setim, za Bugarsku se nije spominjalo, ono sto znam ali nije 100% pouzdano da i dalje moze ali trenutno samo medicinska radna snaga to pricam preko Sofije kao sto sam ja, to je rekla zena koja je nekad radila u Nemackoj ambasadi u Sofiji sad ima svoju agenciju blizu ambasade, kada je zvala za tamo nekog nesto da pita pa su joj tako rekli samo medicinski radnici, zato kazem nije 100% proverena informacija nije direktno sa saltera receno tom prijatelju koji je hteo skoro da proba tako, pa je odustao...
I ja se slazem u potpunosti Skandinavija i to preporucujem..a generalno meni licno Nemacka nikako, ovde sam samo zato sto sam mogao najbrze da dobijem vizu, da mogu momentalno bih spakovao stvari i za sat vremena bio u putu ka Severu :)
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 22:22 - pre 36 meseci
Citat:
Aleksandar984:
@ Stefan27 pa druze ja sam za mene i sada bivsu zenu iskesirao lepu cifru za mene i nju, pritom sto je ona isla jeftiniju varijantu bez te l.k. a ja sam sa l.k. i uspeo da radim odma cim sam je uzeo legalno u Austriji sa tom l.k. znaci znam samo jos jednog lika koji je uspeo a puno njih nije..svuda sam samo nju pokazivao i sve sam mogao, banka, prijava adrese, na poslu itd.i radio sam tacno 5 meseci i 9 dana i za to vreme naravno uz dobru disciplinu povratio sav novac koji sam ulozio za mene i zenu i ostalo je preko 1500e a nije mala cifra data posredniku da sve odradjuje on i placen put za sofiju znaci sve,sve ja sam samo potpisivao papire gde treba moj potpis, iskreno dosta sam rizikovao nisam imao taj kes na gomili ali se isplatilo ....tako da sto se mog slucaja tice u prvoj turi sam sve isplatio i imao plus, a nemacka mi je isto sad cist plus, meni se isplatilo, a na racunu koji si spomenuo samo u trenutku trebas da imas 2500e da se proknjizi izvadis potvrdu da imas te pare i odma sve pare podizes :)

Ok,bitno je da si ti zadovoljan i da ti se isplatilo to sve, sto je mozda i najbitnije :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar984
Elektrika
Rotor

Član broj: 338976
Poruke: 117
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.04.2021. u 22:24 - pre 36 meseci
@Zapro takodje sa srecom i sve najbolje, da, ti si dugo vec ovde ako se dobro secam 3 godine vec si se odomacio ;) Sve najbolje
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3488492 | Odgovora: 15721 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.