Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3505835 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.11.2015. u 23:36 - pre 102 meseci
Zalili su se ljudi iz DABC-a pre neki dan na sednici da nemaju dovoljan broj zaposlenih - traze od drzave pare da uposle jos radnika da bi mogli brze da zavrsavaju posao...ako im to dozvole,mozda se nesto i ubrza sledece godine...Nisam siguran za ostale institucije - ali ako svuda ubace vise radnika moguce je da i pored velikog broja ljudi koji cekaju cela procedura ide brze.Ako drzava iskulira sve to,bice vise cekanja nego do sada...vidim da je za online zakazivanje za DABC sada nemoguce da se zakaze za narednih 12 meseci - nenormalna guzva...

 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.11.2015. u 23:54 - pre 102 meseci
Citat:
Zlatanova:
Zdravo svima!
Evo samo da javim sta se kod mene desava:Predala sam papire 1.10. za potvrdu o poreklu i dobila sam je!
Sutra idem u Sofiju da predam dokumenta u Ministarstvu i zakazem intervju!
Javicu kako je bilo!



cestitam:) ja sam predao pre 20 dana u DABC-u al mi je sad frka jos 10 dana - nisam imao tako jake papire kao ti da bih sad bio siguran da cu da prodjem...jedino u sta sam siguran je da sam se borio u opstini da ispravim u izvodima da povezem sve to lepo ... imam stara dokumenta ali nigde nema napismeno narodnost bugarska...ono sto me tesi je ako mi ne priznaju papir na kome stoji da je deda sluzio bugarsku vojsku,mogu da potrazim u arhivu vojnu knjizicu gde mozda i ima napismeno narodnost...posle 5 meseci koliko pratim sve u vezi dobijanja proishoda,vidim koliko ne znam.Znam ko prolazi 100% ali ne znam kako ide s onima kojima su nekad trazili dopunu dokumentacije - da li sada postoji tako nesto ili te otkace skroz pa se ti prijavljuj ponovo i cekaj godinu i nesto dana...Da li neko ima takvu informaciju?
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.opera-mini.net.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 06:59 - pre 102 meseci
Imas rok od dve nedelje ili mesec dana koliko se secam da doneses dodatna dokumenta kad ti pregledaju predmet.Kazu ti oni do kog datuma najkasnije moras da predas ta dodatna dokumenta.
 
Odgovor na temu

Zlatanova
Zlatanova
nezaposlena
Negotin
Negotin

Član broj: 330122
Poruke: 70
212.200.231.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 09:51 - pre 102 meseci
Zdravo svima,
ja sam juce bila u Ministarstvu pravde pa da vam javim kako je bilo....Potrudili smo se da stignemo sto ranije, bili smo tamo u 8 ujutru i pre nas je bilo oko 30 ljudi.Krenuli su da rade u 9.Mi smo stigli na red u 11.Sada radi samo jedna sluzbenica na prijemu dokumenata a i jedna radi na intervjuu.Tako da se ceka..Mada, mislim da ide poprilicno brzo, ako napomenem da je od 9 do 11 proslo nas 30 da zakaze intervju i oko 20 je bilo na intervjuu...Guzva je velika ali ako se ode rano onda se sve zavrsi.Cak ni svi u redu nisu bili nervozni, valjda zato sto je bio suncan dan??!!!!
Nama (meni i mom bratu) , su zakazali intervju tek za 19.07.2016.
Sto se tice intervjua ,pitaju one iste stvari koje je neko u predhodnim postovima zakacio.Mislim Kamerman.
Kazu da cemo posle toga cekati na drzavljanstvo negde do decembra 2016.Uzas....
Svima sve najbolje!
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 12:56 - pre 102 meseci
Zlatanova, ne bih da te razocaram, ali ukoliko su ti zakazali intervju jula 2016. drzavljanstvo tek mozes da ocekujes oko nove godine 2018. Znaci minimum godina i 5-6 meseci posle intervjua. Ukoliko se nesto drasticno ne promeni pa ubrzaju ceo postupak, ali nemoguce je jer ima mnogo guzva. Pre neki dan su odbili jednog decka (poznanika), bio na intervju prosle godine juna meseca. Ne znam zasto su ga odbili, cak mu i dokumenta nisu bila na "dopolnitelno" vec stoji Sъvetъt po graždanstvoto ne e uvažil molbata. Ne znam sta je u pitanju, nisam toliko dobar s njim da bi ga pitao, koliko znam miran je decko, nije imao nikakve prijave. Inace njemu je baba bugarske narodnosti.
serb.ch
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 15:11 - pre 102 meseci
Nema kukanja-kukanje ostavite za one sto ne mogu da dobiju proishod...a ko ga dobije nek se raduje a ne da kuka:) Brzo prolete dve godine...taman ako planirate odlazak u evropu da naucite dobro jezik...
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 15:21 - pre 102 meseci
Samo napred, ambiciozno... Samo jos Svajcarska da ukine zabranu za Bugare i pravac Cirih :D
serb.ch
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 15:30 - pre 102 meseci
Serb.ch ehh da je tako lako :)
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 15:48 - pre 102 meseci
Ljudi kako je moguce da se toliko ceka na intervju,ja sam bio u DABC da predam potvpotvrdu junu ove godine.Pricao sam tad sa nekim koji su toglsukoji dana krenuli da zakazu intervju.Zakazali su im za 2 meseca,tacnije u avgustu.A sad, samo posle nekoliko meseci ceka se I po 8 mes???
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 15:56 - pre 102 meseci
Citat:
zzz030:
Serb.ch ehh da je tako lako :)


Lako je, samo dok se dodje pasos, od naredne godine moraju da ukinu zabranu, ali imaju i dalje mogucnost da prosire onu zastitnu klauzulu od tri godine, ukoliko mnogo ljudi navale bas u sviss. Ali na ove kratkorocne L dozvole, ta zabrana nece vaziti. Isto vazi i za G dozvolu, i na njih se ta zabrana ne odnosi. Tako da, ohladis pivo, raspalis rostilj opustis se pored ciriskog ili zenevskog jezera... :D

serb.ch
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 17:44 - pre 102 meseci
Dobrivoje - moguce je jer Makedoncima daju sad olaksice za proishod - i nevidjena je guzva - po 3-4 hiljade ljudi mesecno preda a jos se vuku neki sto su odnosili dopunska dokumenta...ne mogu da postignu da pregledaju sve i zato se sve vise ceka...
 
Odgovor na temu

zavrc
Beograd

Član broj: 331286
Poruke: 68
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 19:19 - pre 102 meseci
2xxx, znaci da se ne nadam u skorije vreme da cu dobiti ...
a kako znas da nisu zavrsili sa pregledavanjem 2014?
 
Odgovor na temu

zavrc
Beograd

Član broj: 331286
Poruke: 68
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 19:26 - pre 102 meseci
Citat:
Serb.ch:
Samo napred, ambiciozno... Samo jos Svajcarska da ukine zabranu za Bugare i pravac Cirih :D

O kakvoj zabrani je rec?
 
Odgovor na temu

Sanjaa88
Zemlja

Član broj: 328137
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 19:56 - pre 102 meseci
Zdravo :) Dobila sam proizhod i sada me zanima da li neko zna od koliko do koliko sati moze da se podigne i da li daju odredjenim danima .. ? Predacu papire u ambasadi u Beogradu, pa moram da idem u Sofiju sto pre da uzmem taj papir..
 
Odgovor na temu

sladi123
Aleksandra Mitic
Student
FFD
Beograd, Srbija

Član broj: 331050
Poruke: 23
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 19:58 - pre 102 meseci
Ima li ovde nekog kome je predmet vracen na proveru , tacnije ,,Prepiskata e vъrnata za dopъlnitelna proverka.,, . zna li neko sta to znaci ne mislim bukvalan prevod vec koj je postupak dalje .. koliko se otrilike posle ceka , ko i sta ko proverava jer nisu napisali niti dali neki rok za dopunu dokumentacije .. imali smo babinu radnu knjizicu (baba je jos ziva , ako to moze bilo sta promeniti) na kojoj pise narodnost bugarska i tetkin izvod koja je bugarski drzavljanin ......................????????????????
Sladi
 
Odgovor na temu

ttiixx
novi sad

Član broj: 297196
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 20:00 - pre 102 meseci
O kakvoj zabrani je rec? u svici moze sa bg pasosem slobodno da se raboti od leta 2016
 
Odgovor na temu

sladi123
Aleksandra Mitic
Student
FFD
Beograd, Srbija

Član broj: 331050
Poruke: 23
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 20:02 - pre 102 meseci
Timok , znaci li to da bih ja mogla promeniti na neki nacin da u babinom izvodu pise narodost bugarska , na osnovu radne knjizice (gde jedino pise) .opstina boljevac je u pitanju, mada msm da se to sad radi u ZA....????
Sladi
 
Odgovor na temu

ttiixx
novi sad

Član broj: 297196
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 20:08 - pre 102 meseci
Citat:
sladi123:
Ima li ovde nekog kome je predmet vracen na proveru , tacnije ,,Prepiskata e vъrnata za dopъlnitelna proverka.,, . zna li neko sta to znaci ne mislim bukvalan prevod vec koj je postupak dalje .. koliko se otrilike posle ceka , ko i sta ko proverava jer nisu napisali niti dali neki rok za dopunu dokumentacije .. imali smo babinu radnu knjizicu (baba je jos ziva , ako to moze bilo sta promeniti) na kojoj pise narodnost bugarska i tetkin izvod koja je bugarski drzavljanin ......................????????????????


mozda jos neki dokument da dostavis...mozda iz Bosilegrada(KIC) da ti daju uverenje da si bug narodnosti ......
 
Odgovor na temu

ttiixx
novi sad

Član broj: 297196
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 20:12 - pre 102 meseci
Citat:
sladi123:
Timok , znaci li to da bih ja mogla promeniti na neki nacin da u babinom izvodu pise narodost bugarska , na osnovu radne knjizice (gde jedino pise) .opstina boljevac je u pitanju, mada msm da se to sad radi u ZA....????

ako ti je baba ziva mislim da moze licno da izmeni podatke u maticnoj knizi rodjenih/ ako ima rubrika nacionalnost...Meni je maticarka rekla da za rodjene posle 1950 nema rubrika nacionalnost u mkr
 
Odgovor na temu

sladi123
Aleksandra Mitic
Student
FFD
Beograd, Srbija

Član broj: 331050
Poruke: 23
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 20:49 - pre 102 meseci
ona je 1944 znaci ima sanse da se izmeni , ako to uopste moze mada je ona u losem zdravstvenom stanju da bi se cimala po dimitrovgradu , nzm kako bi to bilo ako bi me ona ovlastila pa da to ovlascenje overimo u sud i da pokusam ......hm :(
Sladi
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3505835 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.