Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7844094 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zvezdica a.
uvek moze bolje

Član broj: 323161
Poruke: 7
217.16.141.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.06.2014. u 11:35 - pre 120 meseci
Citat:
Gasterbajter:
Citat:
sssladja:
nasi ljudi sAmo negativno,ako ne znate nista drugo,nemojte ni pisati nista


Nisam nešto razumela, ovo se odnosi na mene? Reč "negativno" i neprijateljstvo osećam u tvom postu, ja gore ništa negativno nisam napisala. Da li sam ubola u slabu tačku učiteljicama kad im pomenem da se traži tečan jezik, nemam pojma, ali čemu to kostrešenje? Nisam ja kriva, takva vam je profesija, takvi su Norvežani.

I dalje pojma nemam zašto se držiš predrasude da naši ljudi "samo negativno", kad ja nemam tog iskustva. Eto, ti se ne javljaj ako imaš da seješ loše o našima gore.

Ma kakva negativa? Nema u tvom postu niceg negativnog. Razume se da jezik mora biti tecan. Hvala tebi u svakom slucaju na linkovima :)
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
188.124.135.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.06.2014. u 14:29 - pre 120 meseci
Da li imamo nekog automehanicara na forumu?
 
Odgovor na temu

Agder Sasa
Frank Rybery
..............
..............
Norge

Član broj: 318443
Poruke: 8
*.bb.online.no.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.06.2014. u 19:36 - pre 120 meseci
E kad smo kod automehanicara i njihovih verksteda pun mi ih je .urac,lezilebovici koji ni sopstvenu patku nebi nasli bez gps-a,ali zato nerad debelo naplacuju.U ovoj retard zemlji svaku krunu koju zaradis vratis puta 2
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
62.92.253.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.06.2014. u 20:20 - pre 120 meseci
Citat:
Agder Sasa: E kad smo kod automehanicara i njihovih verksteda pun mi ih je .urac,lezilebovici koji ni sopstvenu patku nebi nasli bez gps-a,ali zato nerad debelo naplacuju.U ovoj retard zemlji svaku krunu koju zaradis vratis puta 2


prosle godine rikne mi dinama na autu i odem kod majstora u srbiji koji je kao OK, dogovorimo se da on naruci novu dinamu i platim 250 evra (ili 350 zaboravio sam). posle par dana odem po auto i pokupim dinamu jer sam zeleo da radim jos neke stvari, a to nisam mogao u tom servisu, tj nisu mogli raditi optiku u tom servisu, i odvezem kod mog stalnog majstora, koga znam vise od 10 godina i nikada nisam imao problema, i onda mi moj majstor objasni da nisam dobio novu dinamu vec neku osvezenu, tipa novi namotaji i slicno, nekoliko puta jeftinije od onoga sto sam platio. i onda mi lik koji me zavrnuo za pare objasnjavao kako ga ja nisam dobro razumeo i da je sve vreme pricao kako dobijam renoviranu. recimo odvezem zenin auto u servis u bgu posto nesto nije bilo ok i kontao sam da su amortizeri. lik provoza auto i kaze da mora da menja prednje amortizere, izracuna koliko to kosta i napise na papir, naravno posto su u srbiji svi posteni ja nazovem mog stalnog mehanicara i proverim za cene i slicno, i u postenoj srbiji lik pokusava da mi naplati 1000 dinara punjenje jednog amortizera gasom, sto jednostavno ne postoji i sto bi platio da nisam proverio sta placam.

drugaru u norveskoj auto stalno gubio kontakt i gasio se, i ode kod auto elektricara da sredi to. auto je bio 3-4 dana kod elektricara i majstor nije mogao naci kvar i ustanoviti sta je problem i drugar ode i uzme auto nazad. posle nekoliko dana stize racun od majstora, okvirno oko 5000 kruna , znaci placa 5000 kr ni za sta, cak ne zna ni sta nije u redu

meni auto odrzava norvezanin, stariji covek, po preporuci sam dosao do njega, a takodje i mene su preporucili tj. ne placa se puna cena za ruke. inace jako je realan i razuman covek. sada planiramo da uradimo mali servis, menjanje svecica, filtera vazduha i ulja, ulja i kontam da promenim i kablove od razvodne do svecica, moram da menjam neki dihtung kod kartera, i prednje solje na amortizerima, ovo za EU test, i moram da sredim zadnje svetlo za maglu. ne racunajuci delove, koji se moraju platiti u svakom slucaju, ukupno za ruke ce mi uzeti 1200 kr sto je po meni povoljno.

sve u svemu, i u srbiji kao i u norveskoj mozes naleteti na ovakve ili onakve majstore treba se raspitati i izgraditi poverenje gde god da si


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.215.102.34.getinternet.no.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.06.2014. u 21:08 - pre 120 meseci
Citat:
Gasterbajter:
Citat:
stefanko23:
ako neko zeli da uci i usavrsava engleski, preporucujem jednu profesorku, koja to vec radi istom metodom preko skjpa kao i profesorke norveskog... ona je u srbiji, tako da je jeftinija varijanta nego u norveskoj uciti, ima 10 god. iskustva u predavanju i prevodjenju... pp me :)


Nju si izreklamirao par puta, zapamtili smo :) Interesantno je da ti kao pedagog ne odgovarač dvema učiteljicama gore, a oglasio si se da pomeneš profesorku eng. :) I Mirjana je to jednom primetila, baš ovo isto, hehe... nek prelistaju tvoje postove, verujem da te mrzi više da ponavljaš. Pozz... :)



napisao sam jednom pre ovoga, ako se to racuna kao par puta :) na forum ulazio nisam 3 meseca zbog neta, a otkad sam dobio net nisam vise redovan kao pre :) sto si tice pisanija, ispisao sam ja vise nego dosta, ko zeli iscitace moje poruke... mada nisam znao da moram ispratiti svaki napisani post, odgovoriti na ono sto znam, da bih mogao nesto napisati :D
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
*.banetele-cust.com.



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.06.2014. u 22:40 - pre 120 meseci
Citat:
Agder Sasa:
E kad smo kod automehanicara i njihovih verksteda pun mi ih je .urac,lezilebovici koji ni sopstvenu patku nebi nasli bez gps-a,ali zato nerad debelo naplacuju.U ovoj retard zemlji svaku krunu koju zaradis vratis puta 2



Ma znam, ja sam menjao dinamo na autu i kostalo me 2000,-kr sa rukama, naravno polovan ali je majstor bio preporucen i ne radi auto svakom , covek je zacas zavrsio i sto se toga tice auto radi kao saliven.
Vozio sam auto u Ljosland W servis na redovnu promenu filtera , ulja itd i kostalo me 4500,-kr sa komplet pregledom. Nasli su mi neke stvari koje treba promeniti pa su mi i poslali mi Prisoverslag na to sto sam ih pitao koliko sta kosta.

To nema veze sa mozgom kakve su cene stavili i jos su mi dali 10% popusta :) Pacijenti :)

Imam problema sa prednjim trapom i to je kod Passata veliki problem i desava se, a mislim da na mom autu nije menjano , sve je fabricki pa je jel te i dotrajalo :)
Otsili su mi izgleda zglobovi na spoljasnjim stranama, i gume (BEGGE YTRE DRIVAKSELMANSJETTER) i ruke ili nosaci (Bærearm) na prednjoj , gornjoj desnoj strani.
Pravi buku kad vozim po neravnom putu a ima ga u Norveskoj koliko hoces , katastrofa od puteva, i kad skrecem na levo , kocim i ima lufta cini mi se negde.

Rekoh da vidim sa nekim da li je imao problema sa tim , da li je ta buka ustvari to sto sam naveo ili nesto trece.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
62.92.253.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.06.2014. u 23:55 - pre 120 meseci
preskupo brate

ja sam napisao malo ranije da solja za prednji amortizer u norveskoj kosta oko 950 kr a u svedskoj oko 250, u svakom slucaju i jedno i drugo kupujes preko neta

ja sam video racun gde je zamena retrovizora naplacena 8000 kr

pogledaj neki drugi servis i vidi da sam kupis delove jer ovi deru, na suvo

covece ti si bre platio 4500 kr mali servis sunce ti, mozda su ti menjali jos nesto sem filtera i ulja, nema logike da ti naplate toliko
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zoran2212

Član broj: 297827
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.06.2014. u 00:51 - pre 120 meseci
posto ste inzenjeri masinstva treba da znate da dinama kod automobila nepostoji.poslednju sam video kod fica iz 70 godina proslog veka.slicni uredja koji vrsi posao nekadasnjih dinama zove se alternator i njega imaju svi automobili.
pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
*.banetele-cust.com.



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.06.2014. u 02:07 - pre 120 meseci
Druze , za alternator se u Norveskoj koristi rec "Dynamo" u 90% slucajeva :)

Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
*.banetele-cust.com.



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.06.2014. u 02:22 - pre 120 meseci
Citat:
zokiruma:
preskupo brate

ja sam napisao malo ranije da solja za prednji amortizer u norveskoj kosta oko 950 kr a u svedskoj oko 250, u svakom slucaju i jedno i drugo kupujes preko neta :D

ja sam video racun gde je zamena retrovizora naplacena 8000 kr :D

pogledaj neki drugi servis i vidi da sam kupis delove jer ovi deru, na suvo :D

covece ti si bre platio 4500 kr mali servis sunce ti, mozda su ti menjali jos nesto sem filtera i ulja, nema logike da ti naplate toliko



Znam Zoki brate, ali znas ono kad ti je hitno ne gledas koliko kosta, bez auta si ovde u Norge kao bez nogu i sam znas.
Cekam da mi jave za transport delova iz Srbije kako funkcionise, da li moze DHL brza posta , bus ili avionom, ako ne probacu u SWE , na kraju cu platiti koliko treba da se to zameni i gotovo, sad ce ferie penger uostalom :D .

Planirao sam put za Srb u sept. i da tamo odradim sve sto treba ali uvek nesto lose ispadne kad ne treba.

Da prodje Pinse pa cemo videti .

Meni ovo treba, nasao sam set za 4 000,- kr plus bi zamenio zglob i cele osovine plus oko 2000,- bez ruku.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
62.92.253.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.06.2014. u 08:32 - pre 120 meseci
pa za norvesku 4000kr za ceo set i nije toliko skupo, u srbiji moze to isto da kosta ako se uzimaju kvalitetni delovi, ako je turska ili slicno bice jeftinije u svakom slucaju kontam da ovde ne treba stedeti na delovima jer valjda je bolje platiti jednom majstora i onda biti miran neko vreme nego svako malo voziti u servis i menjati turske delove

inace ako imas kodove tih delova ili mozes da se snadjes na sajtu pogledaj http://www.skruvat.no/ , samo unesi na pocetku registarski broj auta pa trazi delove

inace na te cene moras plaiti i carinu, mislim da je oko 25%, troskovi slanja su 0

ja sam narucio u sredu delove i nisam ih jos dobio, a hvale se kako dobijas za 2-3 dana mada ja imam jos 20-tak dana da zavrsim za za EU odobrenje, u svakom slucaju i da imam delove posto nisam u hammerfestu trenutno i bicu na ovom putu jos 2 nedelje imam vremena da cekam te delove

inace pre EU provere sam imao 2 plana, ako bude razumna cena za sredjivanje onda sam planirao da nastavim da vozim ovaj auto, placenja drndarina, osiguranje, za ono sto meni treba savrsen auto i nema sta da se kvari
ako je veca cena popravke tipa preko 20-25000 onda da se brzo resim auta i krenem u jurenje novog, i tada bih najverovatnije uzeo neki manji auto na lizing, tipa ovog naseg fice, nije velika mesecna rata, oko 1200 kr, + osiguranje , i depozit je podnosljiv a bio bih miran 3 godine

na srecu sredjivanje za EU prolaz je samo 2000 kr pa zaobilazim ovu drugu varijantu
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-214.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.06.2014. u 09:45 - pre 120 meseci
Na skruvat.no ti je uracunato sve u cenu tako da nema dodatnih troskova.Inace se carina na auto delove ne placa,nego se placa samo MVA.

Mozes i ovde pogledati za delove

VW i Audi


http://www.bildeler.no/

onda ovi


http://www.mister-auto.no/no/

A cesto kupujem i preko ebay-a ali Engleskog,brze stignu delovi.

http://www.ebay.co.uk/

a i preko ovih engleza


http://www.eurocarparts.com/

http://www.carparts4less.co.uk/

Da i zaboravio sam da su mehanicari u Svedskoj 30-50 % jeftiniji tako da ko je blizu moze tamo na popravak i soping o istom trosku,taman za tu razliku u ceni kupi namirnice.


[Ovu poruku je menjao 001 dana 07.06.2014. u 11:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.19.202.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.06.2014. u 10:00 - pre 120 meseci
Citat:
001: Na skruvat.no ti je uracunato sve u cenu tako da nema dodatnih troskova.Inace se carina na auto delove ne placa,nego se placa samo MVA.

Mozes i ovde pogledati za delove

VW i Audi


http://www.bildeler.no/

onda ovi


http://www.mister-auto.no/no/

A cesto kupujem i preko ebay-a ali Engleskog,brze stignu delovi.

http://www.ebay.co.uk/

a i preko ovih engleza


http://www.eurocarparts.com/

http://www.carparts4less.co.uk/

Da i zaboravio sam da su mehanicari u Svedskoj 30-50 % jeftiniji tako da ko je blizu moze tamo na popravak i soping o istom trosku,taman za tu razliku u ceni kupi namirnice.


mislim da si u pravu, posto sam platio MVA, mada na http://www.toll.no/templates_T...x?id=153564&epslanguage=no ima da se lepo izracuna koliko sta kosta

ali da sam platio MVA dodatno jesam mada sam ja sve do sada kontao da je to carina

evo primer za deo koji kosta 4500 svedskih kruna

Sum før fortolling 4 041,45 norske kroner
Toll 0,00 norske kroner
Merverdiavgift (25%) 1 010,36 norske kroner
Sum etter fortolling 5 051,81 norske kroner


tako da nema carine samo pdv
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.208.174.156.getinternet.no.



+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.06.2014. u 18:41 - pre 120 meseci
Citat:
Jocaendo:
Citat:
zokiruma:
preskupo brate

ja sam napisao malo ranije da solja za prednji amortizer u norveskoj kosta oko 950 kr a u svedskoj oko 250, u svakom slucaju i jedno i drugo kupujes preko neta :D

ja sam video racun gde je zamena retrovizora naplacena 8000 kr :D

pogledaj neki drugi servis i vidi da sam kupis delove jer ovi deru, na suvo :D

covece ti si bre platio 4500 kr mali servis sunce ti, mozda su ti menjali jos nesto sem filtera i ulja, nema logike da ti naplate toliko



Znam Zoki brate, ali znas ono kad ti je hitno ne gledas koliko kosta, bez auta si ovde u Norge kao bez nogu i sam znas.
Cekam da mi jave za transport delova iz Srbije kako funkcionise, da li moze DHL brza posta , bus ili avionom, ako ne probacu u SWE , na kraju cu platiti koliko treba da se to zameni i gotovo, sad ce ferie penger uostalom :D .

Planirao sam put za Srb u sept. i da tamo odradim sve sto treba ali uvek nesto lose ispadne kad ne treba.

Da prodje Pinse pa cemo videti .

Meni ovo treba, nasao sam set za 4 000,- kr plus bi zamenio zglob i cele osovine plus oko 2000,- bez ruku.



Pozdrav Joco,

poznajem coveka koji radi volkswagen-ova vozila (naravno, nebitno je koje je auto u pitanju, mehanika je svuda ista). Radi ovde u sandvici, nisam siguran kako se zove servis. Koliko sam shvatio radi on i privatno. Ako si zainteresovan, ja cu ga pitati da ti prosledim njegov broj, pa mozda moze da ti pomogne.

Ja sam uzeo auto prosle nedelje, i najradje bih ga vec zapalio. Ogranicenje brzine od 50km/h je robija. Vozim ko po jajima, buljim u brzinomer kao nikad u zivotu, i onda kad dodjem kuci strepim hoce li mi stici kazna od neke usrane kamere (malo karikiram, ali nisam daleko od istine). Moram priznati da je sto se toga tice katastrofa. Vozio sam od bergena do osla 9h!! a ima samo 500km. to je strasno, put je sasvim solidan da se moze lepo voziti bar 120km/h.

Sa ovim ogranicenjima kako je ovde, razlike izmedju busa i auta nema, znaci isto vam se vata isli kolima ili busom. Ne razumem ljude koji kupuju kola od milion konja i kubika, kad je ogranicenje u 95% Norveske ocigledno 80km/h.

Izvinjavam se na ovom postu, morao sam se malo izduvati, jer stvarno su retardi. Iskren da budem, pojma nemaju da voze. Gledam ih kako se pate na parkingu, ni tamo ni vamo. Naravno ovo je sve subjektivno itd itd...ne bih ulazio u neke rasprave, ali ocaj ocajni.

Sto se tice majstora lezilebovica koji deru. Pa sta ocekujete u ovako bogatoj zemlji gde ljudi nisu u stanju da zamene sijalicu na kolima!? Pa ja da sam majstor ovde u No, ja bi samo tako derao. Oni ruke naplacuju oko 1200nok/h. To su cene koje su meni rekli sad skoro kad sam zvao da se malo raspitam. Norvezani jednostavno imaju para i bole ih (ne bih ulazio u to koliko su "pametni" da sami nesto urade), i majstori to koriste. Zupcasti remen kosta cca 700nok, a zamena kosta 5000NOK pa procenite.

Prijatelj je jedan tako dobio racun za nesto sto nisu uradili, i pisao zalbu,bla bla...i na kraju je dobio novce nazad. Ne znam sta reci, ocaj po meni

Joco, pogledaj u svedskoj neki servis. Ja sam za moj auto nasao i sigurno cu ici tamo da menjam sta treba.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

batinić

Član broj: 308222
Poruke: 88
*.mobile.carnet.hr.



+15 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.06.2014. u 20:25 - pre 120 meseci
Citat:
Jocaendo:
Citat:
Agder Sasa:
E kad smo kod automehanicara i njihovih verksteda pun mi ih je .urac,lezilebovici koji ni sopstvenu patku nebi nasli bez gps-a,ali zato nerad debelo naplacuju.U ovoj retard zemlji svaku krunu koju zaradis vratis puta 2



Ma znam, ja sam menjao dinamo na autu i kostalo me 2000,-kr sa rukama, naravno polovan ali je majstor bio preporucen i ne radi auto svakom , covek je zacas zavrsio i sto se toga tice auto radi kao saliven.
Vozio sam auto u Ljosland W servis na redovnu promenu filtera , ulja itd i kostalo me 4500,-kr sa komplet pregledom. Nasli su mi neke stvari koje treba promeniti pa su mi i poslali mi Prisoverslag na to sto sam ih pitao koliko sta kosta.

To nema veze sa mozgom kakve su cene stavili i jos su mi dali 10% popusta :) Pacijenti :)

Imam problema sa prednjim trapom i to je kod Passata veliki problem i desava se, a mislim da na mom autu nije menjano , sve je fabricki pa je jel te i dotrajalo :)
Otsili su mi izgleda zglobovi na spoljasnjim stranama, i gume (BEGGE YTRE DRIVAKSELMANSJETTER) i ruke ili nosaci (Bærearm) na prednjoj , gornjoj desnoj strani.
Pravi buku kad vozim po neravnom putu a ima ga u Norveskoj koliko hoces , katastrofa od puteva, i kad skrecem na levo , kocim i ima lufta cini mi se negde.

Rekoh da vidim sa nekim da li je imao problema sa tim , da li je ta buka ustvari to sto sam naveo ili nesto trece.




Zar si zaboravio odakle si došao pa majku mu imaš nekoga u Srbiji neka ti ljepo pošalje set ramena komplet za ljevu i desnu stranu pa passata ili audija a4 imaš dvanajst dijelova zajedno sa vijcima i cijena ti je oko 150 eura,a ruke jbg ali si barem riješio problem za narednih 50 000 km
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.80-202-74.nextgentel.com.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2014. u 10:02 - pre 120 meseci
Ja sad ovako napamet pricam, ali mislim da 70% usluga kosta oko 1000-1200 kruna na sat.
Recimo sisanje, 350kr za 20min (1000/h), cas u autoskoli je ~700kr / 45min (opet oko 1000/h), inzenjerski sat koje kompanije naplacuju klijentima kostaju oko 1200 kr/h, programerski sat je isto tako oko 1100-1200, taksi voznja ~20min je ~350 kruna.
Van toga su verovatno, uslovno receno, visoko skolovana zanimanja kao zubar, hirurg, automehanicar...
 
Odgovor na temu

Medaggz
Marko Mihailovic
miljøterapeut helsefagarbeider
SANKS upa
Karasjok

Član broj: 314117
Poruke: 76
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2014. u 17:59 - pre 120 meseci
Imam autorizaciju za helsefagarbeidera ..
Ako mi istekne 90 dana (kao turista), da li mogu da podnesem zahtev u policiji da mi produze jos 90 za trazenje posla ?
 
Odgovor na temu

celavy
Becskerek-Norway

Član broj: 299756
Poruke: 52
*.208.209.245.getinternet.no.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2014. u 19:57 - pre 120 meseci
Potreban fizički radnik u Oslu. Poslovi su: seča drveća i čišćenje terena, nasipanje i nivelacija terena, postavljanje trave, sadnja raznoraznih biljaka, itd. Radi se uglavnom 10-12h, plata oko 120kr/h.Poslodavac preferira osobe od 40-50 god. starosti ali mogu i mladji. Za početak ide probni rad. Važi za one koji su već u Oslu. Kontakt na pp.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.06.2014. u 17:01 - pre 120 meseci
Citat:
Agder Sasa:
E kad smo kod automehanicara i njihovih verksteda pun mi ih je .urac,lezilebovici koji ni sopstvenu patku nebi nasli bez gps-a,ali zato nerad debelo naplacuju.U ovoj retard zemlji svaku krunu koju zaradis vratis puta 2

Znam šta kažeš i apsolutno se slažem sa tobom. Ovo što si ti napisao može da zna samo neko ko živi u Norveškoj. Ostali su nekopetentni da pričaju o onome što se dešava dok ne dožive, a doživeće.
 
Odgovor na temu

Utenfor Serbia
Ivica Šćopić
RTB-BOR
RBB-RTB-BOR
Bor, Srbija

Član broj: 323626
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.06.2014. u 19:53 - pre 120 meseci
Pozdrav SVIMA!!!!
Ja sam profesionalni vozač sa svim kategorijama i radnim iskustvom... imam 30 god.
Jako sam zainteresovan da se porodično preselim u Norvešku. Biće to "trnovit put", s obzirom da sam pročitao nešto površno u komentarima. Ali kao što rekoh "porodično", najviše zbog dece, jer želim više od svega da rastu u zdravoj sredini i da imaju neku pespektivu u budućnosti. Ovde u Srbiji iz dana u dan sve smo dalji tome... svi redom.
A sad, odoh na prvu stranicu ...pa redom.
Ako mi nešto ne bude bilo jasno. pitaću - kad stignem do ovde O5
NIKAD NE ODUSTAJ!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7844094 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.