Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7941661 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.12.2013. u 11:10 - pre 127 meseci
Ma uzasno je, ljudi gube posao svaki dan, tesko se zaradjuje, tesko se dolazi do posla, tesko se dolazi do papira, previse je emigranata, muslimana, dzamije na svakom koraku, non stop nekoga opljackaju, hladno je, oduzimaju decu, hladni Norvezani, previse nacista, nasi ljudi su uobrazeni, Norveska je na kraju sveta...Ovde kad zaglavis osudjen si na propast, deca ce ti postati Norvezani, mozda i gejevi, pederi se setaju na svakom koraku, ma uzas. Kruna je naglo oslabila jer ne moze da se takmici na medjunarodnom planu, imaju para od nafte koje im unistavaju ekonomiju, osudjeni su na 50.000 novih azilanata svake godine, Evropa ih ucenjuje, stan nikad neces iznajmiti ovde jer ih nema dovoljno, niko ti nece pomoci na kraju ces najverovatnije zavrsiti na ulici. Najbolje ti sedi tamo gde jesi, dobro je tebi tamo.
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.12.2013. u 11:54 - pre 127 meseci
hahahaha Mislim da nisi spomenuo silovatelje, i to crnce ( Omara fra Bolivia)
boban
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.12.2013. u 12:07 - pre 127 meseci
Zaboravili ste da spomente bele medvede... kranje problematicno pogotovu u Oslo okolini gde treba da ide covek...
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.12.2013. u 12:19 - pre 127 meseci
c c c c, opet za*ebavate čoeka, nije on jadan kriv što ne zna kako je u , kako ono reče metar, ulvenes knulleplass
p.s. hvala svima na čestitkama
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.12.2013. u 12:25 - pre 127 meseci
Citat:
mihaleks:
Ma uzasno je, ljudi gube posao svaki dan, tesko se zaradjuje, tesko se dolazi do posla, tesko se dolazi do papira, previse je emigranata, muslimana, dzamije na svakom koraku, non stop nekoga opljackaju, hladno je, oduzimaju decu, hladni Norvezani, previse nacista, nasi ljudi su uobrazeni, Norveska je na kraju sveta...Ovde kad zaglavis osudjen si na propast, deca ce ti postati Norvezani, mozda i gejevi, pederi se setaju na svakom koraku, ma uzas. Kruna je naglo oslabila jer ne moze da se takmici na medjunarodnom planu, imaju para od nafte koje im unistavaju ekonomiju, osudjeni su na 50.000 novih azilanata svake godine, Evropa ih ucenjuje, stan nikad neces iznajmiti ovde jer ih nema dovoljno, niko ti nece pomoci na kraju ces najverovatnije zavrsiti na ulici. Najbolje ti sedi tamo gde jesi, dobro je tebi tamo.


a sta je sa ponovnim polaganjem vozackog koji kosta 3000 evra jer ti nasa dozvola ne vazi AAAAAA

emigranti ovde svuda idu peske na -5 uz orkanske vetrove jer nema se para za vozacku

moraces se klanjati svetoj Mirjani Tromskoj uz obavezne molitve svakog jutra stim da ce ti drzava uzimati makar hiljadu evra mesecno na ime poreza A TEBI STA OSTANE OSTALO JE



Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.12.2013. u 12:43 - pre 127 meseci
Pa kada co'ek bolje razmisli i koj ce djavo gore. Da se bori sa belim medvedima u okolini Osla dok ide pesaka na -5c jer nema para za ponovno polaganje, a nocu kada medjedi spavaju da se bori sa crnim silovateljima i emigrantima iz raznoraznih zemalja. U SRbiji nema nista od toga, sem cigojnera koji mogu da te odzepare u prevozu . Mozda sam nesto zaborravio,a li vi feel free da dodate.
boban
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.12.2013. u 13:18 - pre 127 meseci
Skidanje bakarnih oluja sa kuće dok si na sahrani, ili kradja ordenja Jovanke Broz, drogiranje u sred grada.

izabeau, čestitke sa zakašnjenjem, upakuj ih sa novogodišnjim.

Srećko, ime tvoje ti sve kaže. Odes, vidiš, pa onda uporedi. Nema straha od novog.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.12.2013. u 13:27 - pre 127 meseci
Metar se vratio sa novim nalogom i vi se opet svi primite :)
 
Odgovor na temu

Marko Norveska
Marko Ilic
ne radim
Norge , Ringsaker, Moelv

Član broj: 306985
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.12.2013. u 14:02 - pre 127 meseci
Pozdrav svima jos malo i polako zavrsavam citanje celog posta , ja sam dipl.mas.indzenjer i preko Nokuta sam verifikovao diplomu 300 boda, saljem cv na engleskom svuda ali mi kazu da norveski treba da se zna perfektno u odgovoru iz firme koji dobijam, gde gledati po oglasima za firme koje za pocetak primaju masince sa engleskim i za koji grad da se odlucim jer bi uskoro otisao tamo , naravno vezano za masinsku struku. Zavrsio sam A1 A2 kurs u Sagi i spreman sam da nastavim da ga ucim ali direktno gore jer ne znam ni gde bih otisao za pocetak i voleo bih da mi neki masinac objasni malo ovo mozda i preporuci neku kompaniju u kojoj radi? . Hvala svima unapred
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.12.2013. u 16:18 - pre 127 meseci
Masinski tehnicar sam po struci,ali nikad u zivotu nisam radio taj posao.Evo ovde sve na jednom mestu oko 143 ponude,vidim ima dosta oglasa i na engleskom,mada vidim da ti nemas radnog iskustva pa ti i to moze biti problem pri nalazenju posla

http://www.finn.no/finn/job/fu...keyword=mekanisk+ingeni%C3%B8r

npr na engleskom oglas

http://www.finn.no/finn/job/fulltime/object?finnkode=45454792
 
Odgovor na temu

Marko Norveska
Marko Ilic
ne radim
Norge , Ringsaker, Moelv

Član broj: 306985
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.12.2013. u 18:16 - pre 127 meseci
Hvala na brzom odgovoru 001 , imam radno iskustvo od godinu dana u auto industriji , gledao svuda i gledacu i dalje nadam se da ce nesto upaliti ja sam voljan da radim i da ucim pozzzz
 
Odgovor na temu

fap
fap priboj

Član broj: 94480
Poruke: 30
80.93.243.*



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2013. u 10:58 - pre 127 meseci
hahaha mihaleks ti si car XD

Aj mi kazite jel moze da se uci ovaj norveski solo,bez casova. Ucim naso sam ovaj pa vei online,al kontam da nesto slabo ide, sve mi se cini da cu da pljunem 1000evrica,koje nemam, gospodi iz Sage?

 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg3.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2013. u 11:12 - pre 127 meseci
Selvfølgelig du kan lære nors på deg selv. Kast øynet ditt på underskrifta til Nesh.
 
Odgovor na temu

Srecko Panic

Član broj: 319512
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2013. u 11:50 - pre 127 meseci
Niko mi nije dao konkretan odgovor . Kakav je standard u poredjenju sa Nemackom ? Sestra mi zivi u Frankfurtu i znam da je super standard , klima je odlicna , pa ako ispadne da je isti standard ili malo gori nego u Nemackoj da odem ja kod sestre , ne bih se bas cimao na severni pol ako mogu isti i bolji standard da imam u Nemackoj. Znaci svako poredjenje NEMACKA-NORVESKA bi mi dobro doslo . Hvala unapred
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2013. u 11:52 - pre 127 meseci
Citat:
fap:
hahaha mihaleks ti si car XD

Aj mi kazite jel moze da se uci ovaj norveski solo,bez casova. Ucim naso sam ovaj pa vei online,al kontam da nesto slabo ide, sve mi se cini da cu da pljunem 1000evrica,koje nemam, gospodi iz Sage?


Hvala :)
Nego zaboravih da napisem gospodinu sa pitanjem oko standarda.
U Norveskoj, tj. barem na severu gde Mirka radi, mada se to siri svuda, leti radioaktivna prasina od Bacuska koji non stop testiraju nuklearno oruzje pa kanda toliko obolelih od raka. Medjedi jedu ljude na sve strane ali su medjedi zasticeni zakonom i ne smete da ih ubijete nego morate da im skuvate supicu i da ih ususkate po potrebi. Ovde drzavni sluzbenici cuce ispod prozora pa cim vase dete ne zaspi oma ga oduzimaju po kratkom postupku. Ako nocu negde idete sami i musko ste, najverovatnije ce vas silovati bantu crnci a ako ste zensko onda ce vas samo opljackati. Ako ucestvujete u javnom saobracaju sa svojim vozilom, najbolje je da kupite ULT zbog silnih rupa na putevima a takodje ako vozite sa brzinom manjom od pete i to uzbrdo, brze od 40km/h popicete kaznu zbog prebrze voznje i trajno ce vam se oduzeti vozacka dozvola na 68,5 godina pa posle toga mozete opet na polaganje. U Oslu cim izadjete na ulicu velika je sansa da vas neki infiltrirani iz Al Kaide izbode nozem. Ako odete na neki javni salter, uvek ce vas sacekati Mica ubica i uvek, al uvek ce vam faliti 1 potvrda tj. cucete FT1P. Ako odete u neku ozbiljniju prodavnicu necete nikada biti usluzeni jer na prostor od 3000kv metara radi samo jedan prodavac a i on je uvek na pauzi, jer naravno mora covek da jede. Ovde je jedino cast biti jer cete uvek jesti najbolju hranu, piti najcistiju vodu, imati cast da uzivate u norveskim najboljim automobilima (BMW, Mercedes, VW) i moci da kupite norveske najbolje telefone (Iphone i Samsung) i to je sve najbolje na svetu i sve je Norvesko jer se prodaje u Norveskoj! Takodje ako kupite nesto od domace hrane, ma imate garanciju 100% da je to najbolje na svetu. U Oslu ako odete u Telenor reci ce vam da cete na vas internet paket sacekati oko trideset dana i to kod najboljeg operatera na celom svetu. Kod Get-a vam je drugacije, oni vam avansno salju fakturu pa tako za prvi mesec od kad ste uveli net dobicete da platite i za naredni, da ne biste pobegli za inostranstvo i slucajno ostavili neplacen racun. Ovako vi platite unapred pa je njima svejedno. A Norvezani, ma najbolji ljudi na svetu. Prosto ovde kad dodjete omdah steknete jedno 50 najboljih prijatelja Norvezana koji vas opsedaju svakih 24 sata i ne znate kako da ih se otarasite. Kad treba da pocnete da radite u Norveskoj firmi, to vam je ni manje ni vise nego kao za prijem u NASU. Prvo imate obuku, pra pretprobni rad, pra probni rad, pa predkonacni ugovor, pa aneks ugovora, pa onda mozda i na samom kraju, u sledecem zivotu, se smiluju i daju vam ugovor za stalno, ali i to se desava verovali ili ne. U tri ujutru ako idete negde najverovatnije cete sresti trola koji pisa u nekom cosku ili sam sebi daje terapiju u venu. Odsecete sami sebi prst i odete u bolnicu i cekate samo tri sata i na kraju vam hirurg "zalepi" nazad prst uz obrzlozenje zasto ste toliko dugo cekali i da ce vam najverovatnije na kraju taj prst otpasti. Ovde cete takodje sresti i pravog muslimana koji radi pri Katolickoj crkvi kao domar, i to volonterski ali je covek verovatno onaj iz Al Kaide sto bode ljude pa gleda kako da se infiltrira u hriscanske redove a onaj sto predaje Norveski je isto musliman ali je on sekularan i samo se druzi sa ovim iz Al Kaide....

Nego norvveski mozes sam da ucis, bez problema, ali je problem sto je ljudska psiha jedna jako lenja tvorevina i uglavnom nas mrzi da ista radimo samostalno pa mora neko da nas natera da to radimo. Uzmes lepo ti profu preko Skajpa za 10-12e po dvocasu i uz kafu i vafle iz udobnosti svoje kuce raspalis po ucenju dva puta nedeljno. Ako nemas koga javi pa da ti nadjemo nekog slobodnog.
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2013. u 12:02 - pre 127 meseci
Citat:
Srecko Panic:
Niko mi nije dao konkretan odgovor . Kakav je standard u poredjenju sa Nemackom ? Sestra mi zivi u Frankfurtu i znam da je super standard , klima je odlicna , pa ako ispadne da je isti standard ili malo gori nego u Nemackoj da odem ja kod sestre , ne bih se bas cimao na severni pol ako mogu isti i bolji standard da imam u Nemackoj. Znaci svako poredjenje NEMACKA-NORVESKA bi mi dobro doslo . Hvala unapred

-------------------------------------------------------------

Gori standard u Norveskoj nije sigurno,pretpostavljam da je slican tj.slicna kupovna moc.

U Norveskoj su vece plate ali je skuplje,skuplji su stanovi,hrana,auti itd...tako da mislim gde god da izaberes neces pogresiti i svodi se otprilike na isto.

Ako govoris Nemacki i mozes tamo naci posao i jos negde u blizini sestre mislim da probas u Nemackoj,a ako izaberes Norvesku isto se neces pokajati,znaci male su nijanse i neces pogresiti bilo koju soluciju da izaberes.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2013. u 12:18 - pre 127 meseci
Citat:
001: -------------------------------------------------------------

Gori standard u Norveskoj nije sigurno,pretpostavljam da je slican tj.slicna kupovna moc.

U Norveskoj su vece plate ali je skuplje,skuplji su stanovi,hrana,auti itd...tako da mislim gde god da izaberes neces pogresiti i svodi se otprilike na isto.

Ako govoris Nemacki i mozes tamo naci posao i jos negde u blizini sestre mislim da probas u Nemackoj,a ako izaberes Norvesku isto se neces pokajati,znaci male su nijanse i neces pogresiti bilo koju soluciju da izaberes.


iskreno bolje je nemacka, bolja klima sigurno, razlika je u plati ali bre nemacka ima jeftinije cene za vecinu hrane nego srbija da ne pricam o norveskoj, u srcu si evrope i blizu svuda, bolji putevi i jeftiniji automobili


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Srecko Panic

Član broj: 319512
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2013. u 12:33 - pre 127 meseci
Hvala najlepse
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2013. u 12:56 - pre 127 meseci
"iskreno bolje je nemacka, bolja klima sigurno, razlika je u plati ali bre nemacka ima jeftinije cene za vecinu hrane nego srbija da ne pricam o norveskoj, u srcu si evrope i blizu svuda, bolji putevi i jeftiniji automobili"
--------------------------------------------------------------

Pa skoro isto sam i ja napisao ali reko necu previse da prevagnem na Nemacku posto pojedini odmah "napadnu".

 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.12.2013. u 13:11 - pre 127 meseci
@mihaleks, svaka čast

http://www.youtube.com/watch?v=HttF5HVYtlQ
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7941661 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.