Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8040417 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.11.2013. u 22:45 - pre 128 meseci
Moja žena je išla na taj test. Buši se iglom koža, pretpostavljam da se neka količina bacila ušprica pod kožu, a onda posle dva ili tri dana ne sećam se više odlaziš opet tamo da ti mere prečnik crvenila oko toga, pa ako je veći od recimo 1cm, lupam, onda je pozitivno, ako je manje ne ili tako nekako.
E sad možda ih i snimaju ako je nalaz pozitivan ili im rade CAT, MR ili ne znam ti ja šta, ali kod moje žene se sve završilo na te dve operacije. Cepljenje-merenje. To da će odmah da ih zrače, čisto sumnjam.

 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.11.2013. u 23:00 - pre 128 meseci
Citat:
Nesh-co: Moja žena je išla na taj test. Buši se iglom koža, pretpostavljam da se neka količina bacila ušprica pod kožu, a onda posle dva ili tri dana ne sećam se više odlaziš opet tamo da ti mere prečnik crvenila oko toga, pa ako je veći od recimo 1cm, lupam, onda je pozitivno, ako je manje ne ili tako nekako.
E sad možda ih i snimaju ako je nalaz pozitivan ili im rade CAT, MR ili ne znam ti ja šta, ali kod moje žene se sve završilo na te dve operacije. Cepljenje-merenje. To da će odmah da ih zrače, čisto sumnjam.


ja sam doduse ne u norveskoj, ali u za druge 2 zemlje radio najobicniji snimak rengenom
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.11.2013. u 00:35 - pre 128 meseci
Citat:
boban 13:
mama Miro ima li nešto u tableticama umesto one grozne tečnosti koja se pije kada nas sunce napusti pokušao sam ja da progutam onu mešavinu sa limunom ili šta li već treba da bude al ...... Da poručujem iz RS AD-kapi il ima nešto ovde da se kupi


Ima,druze...tablete se zovu Omega-3 tilskudd med vitamin D.Dovoljno je sa dve tablete dnevno...
Ja sam to davno uzimala kada sam tek dosla ali sam prestala,mada bi trebalo to uzimati,naravno...zdravo je.

Marijana25,cestitam od srca,sve najbolje.Dobila si posao u najlepsem gradu u Norveskoj,u Bergenu...(po mom misljenju najlepsi grad ).
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.11.2013. u 00:37 - pre 128 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
Nesh-co: Moja žena je išla na taj test. Buši se iglom koža, pretpostavljam da se neka količina bacila ušprica pod kožu, a onda posle dva ili tri dana ne sećam se više odlaziš opet tamo da ti mere prečnik crvenila oko toga, pa ako je veći od recimo 1cm, lupam, onda je pozitivno, ako je manje ne ili tako nekako.
E sad možda ih i snimaju ako je nalaz pozitivan ili im rade CAT, MR ili ne znam ti ja šta, ali kod moje žene se sve završilo na te dve operacije. Cepljenje-merenje. To da će odmah da ih zrače, čisto sumnjam.


ja sam doduse ne u norveskoj, ali u za druge 2 zemlje radio najobicniji snimak rengenom


Boc,boc sa iglicom pa rendgen...to je pravilo u celosti.Ali rendgen se zna i moze izbeci jer sto da se bespotrebno zracis ako ne moras...
Kada sam ja dosla,bilo jos to pravilo na snazi...ali posto Karasjok nema rendgen,a kako nas ne bi slali u Hammerfest (jer imaju ugovor sa bolnicom u Hammerfestu),izbegli smo rendgen,i dobili samo boc boc...i sve proslo brzo i islo ok...ali dok oni ukapiraju da smo mi skinuti sa liste... treba im vremena za sve...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.11.2013. u 02:05 - pre 128 meseci
Citat:
zokiruma:ovo za surcin je malo zbunjujuce

prvo jat i aeodrom nikola tesla su dve razlicite stvari, aeodrom izdaje slot po odredjenoj tarifi i svi koji su voljni to da plate mogu da koriste aeodrom

pa meni bi bilo katastrofa da samo air serbia leti sa surcina, cisto sumljam da ce i EU dozvoliti nesto takvo


Da, ali ko zakupi aerodrom, logicno da hoce da ukrca/iskrca putnike tu, tako da ce ljudi kupovati jeftinije Wizzove karte nego karte Air Serbia.
Ovo sa Nisom da docekam! Ja sam prozivljavala bas ono sto je onaj covek opisao u peticiji - presedi pola ili celu noc na aerodromu, a pre toga sa svim prtljagom se krckaj do Beograda.
Ali ako i sa niskog pocnu Air Serbia, dzabe i peticija, posto bi i tu uveli monopol. A da Air Serbia uvede monopol na oba, e to bi bilo apsurdno.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.11.2013. u 07:24 - pre 128 meseci
Citat:
Gasterbajter: Da, ali ko zakupi aerodrom, logicno da hoce da ukrca/iskrca putnike tu, tako da ce ljudi kupovati jeftinije Wizzove karte nego karte Air Serbia.
Ovo sa Nisom da docekam! Ja sam prozivljavala bas ono sto je onaj covek opisao u peticiji - presedi pola ili celu noc na aerodromu, a pre toga sa svim prtljagom se krckaj do Beograda.
Ali ako i sa niskog pocnu Air Serbia, dzabe i peticija, posto bi i tu uveli monopol. A da Air Serbia uvede monopol na oba, e to bi bilo apsurdno.


pa tesko da ce Air Serbia zakupiti tako lako surcin, a sa druge strane ne bira se samo WIZZ, licno nikada nisam imao zelju da letim sa njima, pogotovo kada sve dodam i oduzmem.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.11.2013. u 09:37 - pre 128 meseci
Bivsi JAT u vlasnistvu drzave, aerodrom Nikola Tesla u vlasnistvu drzave, aerodrom u Nisu u vlasnistvu drzave. Zasto bi drzava samoj sebi pravila nepovoljnu konkurenciju u vidu niskobudzetnih aviokompanija? Jedno su velike kompanije cije cene su cak iznad Jatovih i normalno da ce njima da dozvole da posluju jer im i jesu i nisu konkurencija a nesto sasvim drugo su ove niskobudzetne. Cene kod Wizz-a su nekad i po 10x nize nego kod JAT-a. Ja sam leteo sa Wizzom i skroz su ok i pristojni. Osoblje je kulturno, cene su smesne. Prosto ne vidim drugi razlog osim ovih zasto Wizz vise ne leti jer su im avioni iz Srbije uvek bili barem 90% puni.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.11.2013. u 10:07 - pre 128 meseci
Citat:
mihaleks: Bivsi JAT u vlasnistvu drzave, aerodrom Nikola Tesla u vlasnistvu drzave, aerodrom u Nisu u vlasnistvu drzave. Zasto bi drzava samoj sebi pravila nepovoljnu konkurenciju u vidu niskobudzetnih aviokompanija? Jedno su velike kompanije cije cene su cak iznad Jatovih i normalno da ce njima da dozvole da posluju jer im i jesu i nisu konkurencija a nesto sasvim drugo su ove niskobudzetne. Cene kod Wizz-a su nekad i po 10x nize nego kod JAT-a. Ja sam leteo sa Wizzom i skroz su ok i pristojni. Osoblje je kulturno, cene su smesne. Prosto ne vidim drugi razlog osim ovih zasto Wizz vise ne leti jer su im avioni iz Srbije uvek bili barem 90% puni.


pa jat je vezan ugovorom o slobodnom nebu za EU tako da sve i da hoce ne moze biti monopolista, normalno surcin ima odredjene kapacitete koje moze da izda. samim tim se formira i cena slota i raspisuje se tender gde kompanije ucestvuju sa svojim ponudama. na taj nacin se vrsi raspodela mesta i vremena odlaska. naravno cena zavisi od mnogo cega, recimo da li se koristi most ili autobus ili kombinovano, vreme poletanja i sletanja kao i zauzece slota itd. naravno Wizz uvek ide na manje aeodrome zbog cene slotova, poletanja su u ranim ili kasnim satima
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.11.2013. u 10:17 - pre 128 meseci
Mozda je Zoki upravu za test tuberkoloze...kazem mozda...na svakom oglasu za asistente u vrticu trazi se politi atest i tuberkoloza atest...a verujte mi pogledao sam ih mnogo u zadnje vreme ...pa mozda to traze i za decu...kazem mozda...
a evo i primera i to vazi za sve koji konkurisu:
"Gyldig politiattest etter Lov om barnehager § 19, og tuberkulinattest etter Lov om barnehager § 23, må forevises ved tilsetting."
http://pal.finn.no/pal/job1/job/fulltime/object?finnkode=45023305

Ali nije upravu za aerodrom...pa Niski aerodrom je u funkciji ne znam koliko godina u nazad i nikakve letove nema...zato sto to neko ne dozvoljava a to znam iz pouzdanih informacija...
i meni je nelogicno da kompanija kojoj su avioni uvek bili dupke puni nakon 4-5 meseci ukine let...a cak sto vise svakako ne bi bilo lose imati jos jedan aerodrom koji funkcionise...to bi bilo dobro i za zemlju i za nas juznjake kad krenemo u otadzbinu

[Ovu poruku je menjao mada77 dana 13.11.2013. u 11:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.11.2013. u 10:25 - pre 128 meseci
Kako mislis neko ne dozvoljava?
Ko i zasto?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.11.2013. u 10:35 - pre 128 meseci
aman ljudi da postoji interes da se leti sa nisa dosao bi i etihad :)

ja bi voleo da Wizz leti iz nisa, ali cisto sumljam da tu ima neke teorije zavere, mozda ne moze da ispuni sve standarde koji se traze ili nema isplativosti

moj poznanin je bio svojevremeno tamo neki direktor na tom aeodromu ovo mi on kaze, citiram:

jer obicno su debeloperiferni aerodromi kakav je nas (jer nije imao nikada neki veci broj putnika)
obicno i zapusteni i nemaju osposobljeni kadar pa se boje da tu slecu sami jer ne veruju da ce sve to obaviti bezbedno

Da se to premosti treba podrska drzave (neka vrsta garancije da radimo ok) i preporuka, tj "pritisak" i zainteresovanost drzavnih organa da i mi imamo saobracaj
A drugi je jer smo siromasni i odatle ne veruju da ce biti putnika iz tog dela Srbije (ili u taj deo) Ako bi ti rekao da ima zainteresovanih, kao sto bih rekao i ja, oni bi odmah odgovorili: a sto onda niko do sada nije leteo, nemoguce da niko nije imao interes da leti
Znaci kada bi wizz poleteo i leteo duze od 6 meseci, u narednih 6 meseci bi dosle bar jos 2 kompanije da lete
Zato se obicno prva kompanija "stimulise" tj letenje se dotira i to se posle sve vrati.
Ali naravno treba izabrati pravog (wizz je svakako medju njima) da ga dotiras, a ne kao nasi koji su izabrali onog preko koga mogu da smaknu nesto para
i koji te voze - nikuda.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.11.2013. u 11:24 - pre 128 meseci
znaci svuda im je prvo da kazu tuberkuloza test i kada kazes da mi ne radimo taj test onda ne znaju sta jos treba :D


mada su mi rekli ovi u vrticu da nije vazno imati taj papir od prvog dana ali brrrrrrrrrrr

kaze mi drugar sa posla da sva deca idu na test za tuberkulozu mada mi nije jasno sto idu ako su vakcinisani ali jbg nisam medicinar

ono sto me sada nervira sto moram da im nosim knjizicu vakcinacije koja je naravno na sprskom, iskreno se nadam da nece praviti bas toliko pitanja oko toga
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.11.2013. u 11:25 - pre 128 meseci
Citat:
3way: Kako mislis neko ne dozvoljava?
Ko i zasto?


Upravo ovakvi koji kazu "debeloperiferni" (pa ne moze aerodrom da ima putnika ako nema letove), izvini zoki ako cu mozda uvrediti tvog prijatelja...ali ne razumem kako to drugi grad po velicini u Srbiji moze da ima debeloperiferni aerodrom onda to znaci i da je sam Nis debeloperiferni grad od pola miliona stanovnika...stvarno ne razumem...
I upravo ta drzava koja ne da treba da pomogne nego mora...ali tu i nema sta da se pomogne aerodrom je funkcionalan 100%, nije zapusten...normalno da treba malo reklame i nekoliko kompanija za pocetak...
Ali oni su i previse zauzeti svim i svacim sto se desava u mnogo bitnijem Beogradu i ostatak Srbije ne postoji...pa sam aerodrom bi mozda doveo i neku firmu na jug Srbije koja bi zaposlila ljude i oni bi onda imali para da lete...

Da ne zatrpavamo forum sa nebitnim postovima ovde zavrsavam sa aerodromima...idem malo da uzivam u ovom divnom vremenu(razbija kisa ko luda) i danu koji prelazi u noc za koji minut


 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.11.2013. u 11:32 - pre 128 meseci
Citat:
zokiruma:
znaci svuda im je prvo da kazu tuberkuloza test i kada kazes da mi ne radimo taj test onda ne znaju sta jos treba


mada su mi rekli ovi u vrticu da nije vazno imati taj papir od prvog dana ali brrrrrrrrrrr

kaze mi drugar sa posla da sva deca idu na test za tuberkulozu mada mi nije jasno sto idu ako su vakcinisani ali jbg nisam medicinar

ono sto me sada nervira sto moram da im nosim knjizicu vakcinacije koja je naravno na sprskom, iskreno se nadam da nece praviti bas toliko pitanja oko toga


koliko znam cjepivo ne štiti potpuno od tuberkuloze već može ublažiti oblik i tijek bolesti, ima ovdje i doktora pa nek se oni malo trse oko odgovora
negdje sam pročitala da je TBC u norge istrijebljen i da se oni ne cijepe, nek me netko ispravi ako griješim.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.11.2013. u 11:59 - pre 128 meseci
da li neko zna koliko dugo mozemo voziti auo na nasim tablama u norveskoj? koliko se secam na autopass.no maksimalno koliko auto moze biti u norge je 3 meseca ali mozda moze da se izadje na dan napoljem recimo svedska, finska pa da se vrati auto nazad za norge?


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
86.62.175.*



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.11.2013. u 12:07 - pre 128 meseci
Citat:
zokiruma: da li neko zna koliko dugo mozemo voziti auo na nasim tablama u norveskoj? koliko se secam na autopass.no maksimalno koliko auto moze biti u norge je 3 meseca ali mozda moze da se izadje na dan napoljem recimo svedska, finska pa da se vrati auto nazad za norge?


2 godine je bilo kada sam zadnji put gledao , uz odobrenje carine i potvrde da imas privremeni boravak.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.11.2013. u 14:19 - pre 128 meseci
Za vozila iz EU je dve godine stim da mora da se podnese zahtev pre isteka prve godine, carini, koja resenjem odobrava jos jednu godinu. Naravno moraju odredjeni uslovi da se ispune tj. mora dokumentacija da se preda. E sad za vozila van EU ne znam da li ima razlike jer nigde nisam video da oni to dele na EU/van EU.

Nego ovo oko aerodroma. Niski aerodrom je javno preduzece na kojem najverovatnije parazitira pedesetak ljudi a jedina odgovornost u vezi njega snosi drzava koja je i vlasnik. Ali naravno zasto bi se u Srbiji ulozio koji dinar u bilo koji deo Srbije osim u Beograd jer Beograd je Srbija ali ostatak Srbije nije Srbija. Inace region oko Nisa koji bi potencijalno niski aerodrom mogao da pokriva, znaci istocna, juzna i deo centralne Srbije, pokriva malo jace od 1.500.000 stanovnika i sigurno jos barem 300.000 gastarbajtera. Pa pola istocne Srbije je negde u inostranstvu. Wizz air da kojim slucajem leti imao bi uvek pune kapacitete i njega bi koristili cak i nezaposleni. Pa ja sam pre dva meseca leteo Wizzom i povratnu kartu Bg-Oslo sam platio 16e.
Al ajde, da ne gnjavimo sa pretpostavkama...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.11.2013. u 14:32 - pre 128 meseci
Sama ta ideja: "Beograd je Srbija" i slicno je carsijska prica.
Da Wizz smatra da tu ima profita, oni bi odavno leteli...Ili je mozda i Wizz ukljucen u celu tu zaveru protiv Srbije van Beograda?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.11.2013. u 15:06 - pre 128 meseci
To kaze neko ko zivi u krugu dvojke u Beogradu i ko nema pojma sta se desava u Srbiji. Otidji malo u te carsije, zivi koju godinu, pa cu da te pitam kako je u carsiji a kako je u Beogradu...
Klasican problem vecine Beogradjana je sto oni imaju sve sto im treba u samom gradu pa ih i ne interesuje mnogo sta se desava van njega, a i zasto bi kad se ionako sve pare vrte ili u Beogradu ili oko Beograda.
Osim Beograda i delom Novog Sada cela Srbija je u nazadovanju vec 20 godina.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.11.2013. u 16:11 - pre 128 meseci
Citat:
surbat: 2 godine je bilo kada sam zadnji put gledao , uz odobrenje carine i potvrde da imas privremeni boravak.


ovo moram da iskoristim, kontam da se moze isplatiti


cisto sumljam da je eto recimo Wizz dosao u Srbiju da krene sa letovima iz Nisa a onda mu je neko iz bg-a savetovao da je ipak bolje leteti iz bg-a

jednostavno ljudi sumljaju da sukapaciteti aeodroma u nisu sigurni i profitabilni, lepo sam citirao prijatelja koji je godinama bio direktor tog aeodroma i ako neko zna situaciju mislim da je to on. grad nis je koliko se secam svojevremeno i placao tj doplacivao nekoj kompaniji da leti iz nisa ali nije zazivelo. ipak nije to pitanje samo za aeodrom vec i za grad koga ce ''stipendirati'' recimo 6 meseci ili godinu dana.

primer moze biti wideroe bas ovde u norge. normalno da mu se ne isplate sve linije ali zbog ugovora i monopola koji ima u finmarku mora da odrzava sve i profitabilne i linije na kojima je u gubitku. tako bi nesto mogao da odradi i vlast u nisu, po principu da ce 100% biti rasprodati letovi nis-bg zazvrat prevoznik da uvode i let nis-sofija. ukoliko prvi let ne bude popunjen 100% grad nis ce kupiti ostatak karata. mislim da je tako tesko i funcionisalo neko vreme samo sto je taj ugovor bio sa montenegro erlajnsom gde nis garantuje 40 karata, a sta kadastignete do podgorice? cisto sumljam da je za ovo kriva republicka vlada, ipak je lokalna vlast mogla izabrati croacia airlines i da garantuje 60 mesta za nis-zagreb ali makar imas gde da letis iz zagreba.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8040417 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.