Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7809379 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.kdsinter.net.



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2013. u 22:50 - pre 130 meseci
prvo moji pozdravi svima, naravno mirka zasluzuje i mora da ima posebno postovanje.
drugo, recite cika zoranu ako znate
-mogu li u norveskoj ja, kao turista uzeti stap za pecanje i pecati na rijeci i na moru, svuda i na svakom mjestu, bez da za to ikoga pitam, i da nikome nista ne platim. naravno, sve ijednu upecanu ribu cu vratiti u vodu.
-koliki je porez na mesecnu pocetnu platu od 30 000 kruna. koliki moze biti ukupni porez, sa porezom za penziono, i koliki je porez za penziono, za zanimanje receptar u apoteci.
puno hvala.
p.s.
mirka, ako te put nanese u novi sad, rado bi te imali za gosta
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2013. u 22:53 - pre 130 meseci
Jooj dušo babina, pa po kom se to avionu šeta, leba ti?
Pa nije šinobus Niš-Podujevo
Ajde castim rezervaciju jevrejko. I kafu. I ratluk
Da vidiš ujedno kako se prave kvalitetna i dobra deca.

 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2013. u 23:11 - pre 130 meseci
Citat:
Nesh-co:
Citat:
tijanam:
Ja sam danas dobila mail od UDI-ja da su obradili muzevljev zahtev za spajanje porodice. Predali smo 19.juna, a 3.juna su obradili zahtev. Dakle, 2 nedelje! :) Neverovatno! Toliko brzo da ja nisam ni zvala da pitam pre, jer nisam ocekivala pre kraja jula. Policija me, naravno, opet nije obavestila. Sutra ih zovem i sredjujemo to. Pod uslovom da je zahtev prihvacen, to jos ne znam. Htela sam poruciti svima da zovete UDI ili politi, nikad ne cekajte da se oni jave. Jer nece nikada! :)

Dobila sam pre koji dan i karticu sa slikom. To je bila zanimljiva prica. Odem ja u DNB, tamo me odbiju. ODem ja u SpareBank 1 i tamo neka mlada radnica. Pa kao moze, pa onda kaze ne moze. Ja je pitam zasto ne moze. Pa, eto ne moze, takva su pravila. Beklager, kaze ona. Ja se okrenem iznervirana i odem u drugu filijalu i opet ispocetka, bez da kazem sta je bilo u onoj prvoj filijali. Zena uzme papire bez problema, ispita me odakle sam, sta radim, odusevi se svime, i kaze dodji sutra da potpises sve. I tako ja dolazim do najvaznijeg motoa u Norge, sto se tice drz.ustanova- PROMENI SLUZBENIKA! :) I ustanovu/filijalu hvis mulig.

Poz!

Deder Tiki pojasni Tita ti :)
Sta muzevljev zahtev, ko koga tu spaja? Valjda ti podnosis zahtev?
Sto se nas tice, lederka se korigovala i posto je zadovoljna, promenila stilling na 80+20% a umesto 1 dala joj je Ugovor na 2 godine :)
Danas smo nasli i stan i rezervisali karte za 7. septembar. Evakuacija!
E sad, posto do kraja ima jos par meseci, hocemo da zakazemo da sa novim Ugovorom preda posle 12. zbog plate da ima i taj treci isecak od plate u rukama.
Ne znam da li je moguce u isto vreme zakazati obe stvari (i za spajanje i za produzetak dozvole)?
I sta se desava posto menja komunu (isti okrug)? Ima li tu nekih kvaka, zna li ko?


Tita mi velikog, vrlo je jednostavno Neso. Onaj koji trazi pripoj je søker, on je trazio spajanje porodice sa mnom, koji sam izdrzavaoc. Ako sam ja to uopste od starta dobro razumela. Ja sam referenseperson (ja imam posao, tri zadnja isecka i bla, bla...) on je søker. Meni to tako logicno. Kako god, bitno je da se spojimo. :)

I mene trenutno muci to pitanje za produzenje, da li moze istovremeno, verovatno da moze. Obraticu se UDI-ju.

Drago mi je zbog vas, ziveli!

U avionima gde su Norvezani je skroz normalno da odmah po poletanju ustaju i krecu na wc opsesivno-kompulzivno, a o kupovini da i ne pricam... To samo mi sirotani pijemo toplu vodu na aerodromu u wc da ne bi platili 50 kr flasicicu vode. Posle toga mirno sedamo u avion i pravimo se da spavamo da nas teta sa kokicama ne bi ometala. :) Salim se, ja se plasim letenja te stoga cvrsto zavezana sedim ceo put i mislim o svojoj zivotnoj putanji ako me Sanval ne opije. :)

 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2013. u 23:11 - pre 130 meseci
Citat:
nb-campari:
prvo moji pozdravi svima, naravno mirka zasluzuje i mora da ima posebno postovanje.
drugo, recite cika zoranu ako znate
-mogu li u norveskoj ja, kao turista uzeti stap za pecanje i pecati na rijeci i na moru, svuda i na svakom mjestu, bez da za to ikoga pitam, i da nikome nista ne platim. naravno, sve ijednu upecanu ribu cu vratiti u vodu.
-koliki je porez na mesecnu pocetnu platu od 30 000 kruna. koliki moze biti ukupni porez, sa porezom za penziono, i koliki je porez za penziono, za zanimanje receptar u apoteci.
puno hvala.
p.s.
mirka, ako te put nanese u novi sad, rado bi te imali za gosta


za pecanje ce te odradi zestoko, plus sto ces platiti za svaku ribu koju iznosis iz norge ali ako imas recimo prijavu prebivalista kao ja ili boban na teritoriji finmarka onda mozes da pecas koliko hoces dzabe, a ovde je sto bi boban rekao kao iz fontana zelja, u prevodu na moru na dobrom mestu za cirka 4 sata vadis 300kg ribe

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2013. u 23:22 - pre 130 meseci
Citat:
tijanam:
Citat:
Nesh-co:
Citat:
tijanam:
Ja sam danas dobila mail od UDI-ja da su obradili muzevljev zahtev za spajanje porodice. Predali smo 19.juna, a 3.juna su obradili zahtev. Dakle, 2 nedelje! Neverovatno! Toliko brzo da ja nisam ni zvala da pitam pre, jer nisam ocekivala pre kraja jula. Policija me, naravno, opet nije obavestila. Sutra ih zovem i sredjujemo to. Pod uslovom da je zahtev prihvacen, to jos ne znam. Htela sam poruciti svima da zovete UDI ili politi, nikad ne cekajte da se oni jave. Jer nece nikada!

Dobila sam pre koji dan i karticu sa slikom. To je bila zanimljiva prica. Odem ja u DNB, tamo me odbiju. ODem ja u SpareBank 1 i tamo neka mlada radnica. Pa kao moze, pa onda kaze ne moze. Ja je pitam zasto ne moze. Pa, eto ne moze, takva su pravila. Beklager, kaze ona. Ja se okrenem iznervirana i odem u drugu filijalu i opet ispocetka, bez da kazem sta je bilo u onoj prvoj filijali. Zena uzme papire bez problema, ispita me odakle sam, sta radim, odusevi se svime, i kaze dodji sutra da potpises sve. I tako ja dolazim do najvaznijeg motoa u Norge, sto se tice drz.ustanova- PROMENI SLUZBENIKA! I ustanovu/filijalu hvis mulig.

Poz!

Deder Tiki pojasni Tita ti
Sta muzevljev zahtev, ko koga tu spaja? Valjda ti podnosis zahtev?
Sto se nas tice, lederka se korigovala i posto je zadovoljna, promenila stilling na 80+20% a umesto 1 dala joj je Ugovor na 2 godine
Danas smo nasli i stan i rezervisali karte za 7. septembar. Evakuacija!
E sad, posto do kraja ima jos par meseci, hocemo da zakazemo da sa novim Ugovorom preda posle 12. zbog plate da ima i taj treci isecak od plate u rukama.
Ne znam da li je moguce u isto vreme zakazati obe stvari (i za spajanje i za produzetak dozvole)?
I sta se desava posto menja komunu (isti okrug)? Ima li tu nekih kvaka, zna li ko?


Tita mi velikog, vrlo je jednostavno Neso. Onaj koji trazi pripoj je søker, on je trazio spajanje porodice sa mnom, koji sam izdrzavaoc. Ako sam ja to uopste od starta dobro razumela. Ja sam referenseperson (ja imam posao, tri zadnja isecka i bla, bla...) on je søker. Meni to tako logicno. Kako god, bitno je da se spojimo.

I mene trenutno muci to pitanje za produzenje, da li moze istovremeno, verovatno da moze. Obraticu se UDI-ju.

Drago mi je zbog vas, ziveli!

U avionima gde su Norvezani je skroz normalno da odmah po poletanju ustaju i krecu na wc opsesivno-kompulzivno, a o kupovini da i ne pricam... To samo mi sirotani pijemo toplu vodu na aerodromu u wc da ne bi platili 50 kr flasicicu vode. Posle toga mirno sedamo u avion i pravimo se da spavamo da nas teta sa kokicama ne bi ometala. Salim se, ja se plasim letenja te stoga cvrsto zavezana sedim ceo put i mislim o svojoj zivotnoj putanji ako me Sanval ne opije.

Eto umro bi a ne bi znao. Koliko se ja secam, to ovde niko nikad nije spomenuo ili ja nisam pazio na casu.
Dakle, ja ako ona ne dobije produzetak pa zatim spajanje, na carini da se pravim blesav, satro idemo da vidimo jedino zensko u porodici sa 8 velika 4 mala kofera i tri bicikle


 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2013. u 23:32 - pre 130 meseci
Citat:
Nesh-co:
Jooj dušo babina, pa po kom se to avionu šeta, leba ti?
Pa nije šinobus Niš-Podujevo
Ajde castim rezervaciju jevrejko. I kafu. I ratluk
Da vidiš ujedno kako se prave kvalitetna i dobra deca.


Neso,leba ti sta ti je...u gotovo svim kompanijama se u avionu SETA.
Moras da sedis samo pri poletanju sletanju i u posebnim situacijama kada kapetan najavi da je to neophodno turbulencija itd...Pa mislis li ti stvarno da ljudi sede po 12 sati mirno...
Neso,druze i u WC mozes da ides.Majke mi.A decu cuvam ja,ne se brigaj
Ali razumem ja to...jer nasi ljudi ne lete jer nemaju pare za to...pa ne znaju.Velika vecina.
To niko nije spominjao na forumu jer je to normalna stvar i podrazumeva se.
I ladno si pomislio da sam ja to napisala iz zajebancije


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2013. u 23:40 - pre 130 meseci
A ne,Tijana...tu smo razliciti.Ja ziva nisam ako nesto ne kupim da jedem i pijem i setam stalno,ne znam sta cu od sebe...
Iako ponuda u Norwegianu nije neka kafa i cokolada su obavezni...
Air France ima sjajnu klopu koja je uracunata u cenu karte...sa sve flasicom vina.Nije los ni Air Mauritius ali nema tako dobro vino kao Francuzi...
E ja sam svuda stigla samo u Srbiju nikako...i zato sada brojim i sate nakon 3 godine...konacno Srbija!!!

Kampari...porez na 30.000 nok...individualno je i zavisi od poreske kartice ali otprilike skinuce oko 7500-8000 nok.Otprilike.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2013. u 23:49 - pre 130 meseci
Ne bre Miro tebra, leteo ja sa cesima, svajcarcima, jatom, estoncima, portugalcima, francuzima, (mislim na avio kompanije), jedino nisam nikad nekom low cost kompanijom i nisam norwegianom, pa ne znam za te o"obicaje" Eto ti prva Tijana, veze se zena, pa mozes samo da je mrzis. Nema pomeranja, po cenu zivota



 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2013. u 23:51 - pre 130 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: A ne,Tijana...tu smo razliciti.Ja ziva nisam ako nesto ne kupim da jedem i pijem i setam stalno,ne znam sta cu od sebe...
Iako ponuda u Norwegianu nije neka kafa i cokolada su obavezni...
Air France ima sjajnu klopu koja je uracunata u cenu karte...sa sve flasicom vina.Nije los ni Air Mauritius ali nema tako dobro vino kao Francuzi...
E ja sam svuda stigla samo u Srbiju nikako...i zato sada brojim i sate nakon 3 godine...konacno Srbija!!!

Kampari...porez na 30.000 nok...individualno je i zavisi od poreske kartice ali otprilike skinuce oko 7500-8000 nok.Otprilike.


najbolji klopu ima aeroflota potpisujem

u sasu imate besplatno kafu i caj a ako letite pre 9 imate i dorucak u ceni karte. sa njihovom karticom imate i besplatno biranje sedista. jedino nemate net

ja sam putovao najduze 10 sati ali nisam izdzao da se ne prosetam i da za svaki slucaj proverim gde je kondukter
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2013. u 00:05 - pre 130 meseci
Citat:
Nesh-co:
Ne bre Miro tebra, leteo ja sa cesima, svajcarcima, jatom, estoncima, portugalcima, francuzima, (mislim na avio kompanije), jedino nisam nikad nekom low cost kompanijom i nisam norwegianom, pa ne znam za te o"obicaje" Eto ti prva Tijana, veze se zena, pa mozes samo da je mrzis. Nema pomeranja, po cenu zivota



Neso,covece ja cu se ovde prikociti...nema veze da li je low cost ili nije,setnja najnormalnija...
Sinobus Nis-Podujevo...vidi ovaj post cu zapamtiti
Nisu to "obicaji"...nego ljudska potreba da protegnes noge,da odes u WC...osmotris ljude,izvadis nesto iz rucnog prtljaga,eventualno tom istom torbom zviznes komsiju ispred po glavi uz ono:"Unnskyld" a cesto i bez...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2013. u 00:32 - pre 130 meseci
Ma ko ti bre priča o piškenju I protezanju nogu?! Rekla si da nije nikakav problem da u avionu sednes negde drugde, a ne o odlasku u wc. Možeš da ga promeniš ako nije zauzeto, a to će teško biti slučaj da nije.
Dobro, ako nećeš ne moraš da sedneš, nemoj sad da mi izmišljaš tu neka potemkinova sela
I ima veze low cost, jer nema numeracije I ide se na juris, sem ako ne platiš da "jašeš" prvi, onda to izgleda ko božićna rasprodaja u molovima. U regularnim varijantama, ne možeš da radiš Šta hoćeš.
Zamisli "konduktera" Kao onog u "kenguru" u bioskopu, pa čik sedni do mene ako smeš, a karat ti za prvi red.
A da piškiš 15-20 puta moraš, znam ja, žensko si, nije do tebe lično

 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2013. u 10:55 - pre 130 meseci
Neso,tematika je glupa,ali skroz.Ja nisam uopste spominjala sedista i sedenje bilo gde.Ja sam samo napomenula setanje tj.da ukoliko nema mesta moze se najnormalnije ustati i doci do osobe koju zelis pozdraviti popricati i stojis pored i pricate.Vrlo cesta i normalna situacija.Ja sada necu da ulazim u dublju tematiku jer ti neznas ali tvrdis da znas.Norwegian je low cost kompanija ali princip te kompanije kod numerisanja sedista nije isti kao u Raynair koji je takodje lowcost.U Raynair nema rezervacije i svako zauzima mesto koje stigne i uspe da zauzme,dok u Norwegianu pri cekiranju moras da odaberes mesto ako ga vec nisi rezervisao i u avion ulazis sa numerisanim sedistem.
Skroz je glupo da o ovome polemisemo,ja sam samo napisala da ukoliko ne bude mesta prosetacu se(stati pored i pricati a ne pomerati ljude) i od toga odosmo stvarno sinobusom Nis-Podujevo. jer si tvrdoglav.
I sve zbog tog setanja cccc .Stajem ovde sada stvarno,zauzimamo prostor za pametnije postove.



MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2013. u 12:00 - pre 130 meseci
Da, sada kada smo vec usli u zonu ko sta zna i ne zna, napusavanje i pametovanje, shvatas da moram da ti odgovorim.
Steta, uvek tako iz gluposti spamujemo temu.
Te "atavizme" vuces jos iz vremena (mog i dobrog dela foruma) sukoba sa Kelly i gledanja sa visine i doskocica tipa: "Sta ce ti vencani list za autorizaciju, hoces da im das do znanja da je udata..." i sl, pa je na kraju ispalo da ipak treba vencani list.
Kakogod, ja kad nesto ne znam, ja nemam problem da pitam i sto se tice struke i svega u zivotu. To znaju svi koji me znaju.
Na kraju krajeva, ja sam post poceo pitanjem, jer sam imao dilemu. Ustvari imam je jos uvek.
Pozvao sam te da se upoznamo, kurtoazno, vise u zbilji malo i u sali, a ti si mi odgovorila maltene, nema problema, sedne gde ko hoce i radi sta hoce.
Ja sam leteo mnogo puta u mnogo zemalja, ali na takve scene u avionu nisam naiso. A da li je Norwegian lowcost kompanija ili ne, apsolutno nije relevantno za temu, vec je trebalo da pokaze forumu kako ja eto ne znam, a ti kao znas taj podatak i sad sam ja diskreditovan.
Sad dolazim u situaciju da ti i ja, kao najgori seljaci ovde merimo m..a i propitujemo se ko je kad gde i koliko leteo, pa shodno tome i ko koliko zna o pravilima ponasanja u avionu i kako stvari funkcionisu. Mislim, seljanija najgora, te stoga to necu raditi, pa cu i ja da prekinem ovu temu, jer je ocigledno negde zapelo.
Voleo sam da te upoznam, ali apsolutno mogu da zivim sa tim da te ne znam, stavise, sad vise i ne zelim, jer mislim da te je, nazovi "slava", malo lupila u glavu i da si shodno tome malo "poletela" i umislila previse.
Sa strane gledano, ispalo je da ti se ja namecem kao drustvo, a ti me kao otkacila nekim nebuloznim izgovorima. Budi Bog s nama.
Tako mi i treba kad ne vodim racuna sta radim i pricam.


 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2013. u 12:14 - pre 130 meseci
Citat:
tijanam:
Citat:
Nesh-co:
Citat:
tijanam:
Ja sam danas dobila mail od UDI-ja da su obradili muzevljev zahtev za spajanje porodice. Predali smo 19.juna, a 3.juna su obradili zahtev. Dakle, 2 nedelje! :) Neverovatno! Toliko brzo da ja nisam ni zvala da pitam pre, jer nisam ocekivala pre kraja jula. Policija me, naravno, opet nije obavestila. Sutra ih zovem i sredjujemo to. Pod uslovom da je zahtev prihvacen, to jos ne znam. Htela sam poruciti svima da zovete UDI ili politi, nikad ne cekajte da se oni jave. Jer nece nikada! :)

Dobila sam pre koji dan i karticu sa slikom. To je bila zanimljiva prica. Odem ja u DNB, tamo me odbiju. ODem ja u SpareBank 1 i tamo neka mlada radnica. Pa kao moze, pa onda kaze ne moze. Ja je pitam zasto ne moze. Pa, eto ne moze, takva su pravila. Beklager, kaze ona. Ja se okrenem iznervirana i odem u drugu filijalu i opet ispocetka, bez da kazem sta je bilo u onoj prvoj filijali. Zena uzme papire bez problema, ispita me odakle sam, sta radim, odusevi se svime, i kaze dodji sutra da potpises sve. I tako ja dolazim do najvaznijeg motoa u Norge, sto se tice drz.ustanova- PROMENI SLUZBENIKA! :) I ustanovu/filijalu hvis mulig.

Poz!

Deder Tiki pojasni Tita ti :)
Sta muzevljev zahtev, ko koga tu spaja? Valjda ti podnosis zahtev?
Sto se nas tice, lederka se korigovala i posto je zadovoljna, promenila stilling na 80+20% a umesto 1 dala joj je Ugovor na 2 godine :)
Danas smo nasli i stan i rezervisali karte za 7. septembar. Evakuacija!
E sad, posto do kraja ima jos par meseci, hocemo da zakazemo da sa novim Ugovorom preda posle 12. zbog plate da ima i taj treci isecak od plate u rukama.
Ne znam da li je moguce u isto vreme zakazati obe stvari (i za spajanje i za produzetak dozvole)?
I sta se desava posto menja komunu (isti okrug)? Ima li tu nekih kvaka, zna li ko?


Tita mi velikog, vrlo je jednostavno Neso. Onaj koji trazi pripoj je søker, on je trazio spajanje porodice sa mnom, koji sam izdrzavaoc. Ako sam ja to uopste od starta dobro razumela. Ja sam referenseperson (ja imam posao, tri zadnja isecka i bla, bla...) on je søker. Meni to tako logicno. Kako god, bitno je da se spojimo. :)

I mene trenutno muci to pitanje za produzenje, da li moze istovremeno, verovatno da moze. Obraticu se UDI-ju.

Drago mi je zbog vas, ziveli!

U avionima gde su Norvezani je skroz normalno da odmah po poletanju ustaju i krecu na wc opsesivno-kompulzivno, a o kupovini da i ne pricam... To samo mi sirotani pijemo toplu vodu na aerodromu u wc da ne bi platili 50 kr flasicicu vode. Posle toga mirno sedamo u avion i pravimo se da spavamo da nas teta sa kokicama ne bi ometala. :) Salim se, ja se plasim letenja te stoga cvrsto zavezana sedim ceo put i mislim o svojoj zivotnoj putanji ako me Sanval ne opije. :)


Moja dobra drugarica, koja je takodje prosla i i dalje prolazi kroz te zavrzlame, misli da treba da zakazemo u isto vreme i produzetak radne dozvole i zahtev za spajanje porodice ako je tehnicki izvodljivo. Mislim na datum i vreme itd. I ja cu je poslusati sem ako neko ima neko drugo iskustvo.
Dakle Tijana, ja bi sada trebalo da napravim i moj nalog na portalu udija i aplicirati za spajanje?
Znacio bi mi tvoj brz odgovor jer bi ja to radio cim pre, da mi ne "pobegnu" termini.

 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2013. u 12:31 - pre 130 meseci
Let u septembru je otkazan,molimo putnike da se smire i napuste raspravu. A sad Nesh-co odvali sediste od aviona :-D

Eto vam sad,ispracamo vam Neshka gore za Norge pa ga sad vi trpite malo ovakvog,dosta je ovde vilenio :-D hahaha pozdrav druze :-D
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2013. u 12:56 - pre 130 meseci
Citat:
Nesh-co:
Citat:
tijanam:
Citat:
Nesh-co:
Citat:
tijanam:
Ja sam danas dobila mail od UDI-ja da su obradili muzevljev zahtev za spajanje porodice. Predali smo 19.juna, a 3.juna su obradili zahtev. Dakle, 2 nedelje! :) Neverovatno! Toliko brzo da ja nisam ni zvala da pitam pre, jer nisam ocekivala pre kraja jula. Policija me, naravno, opet nije obavestila. Sutra ih zovem i sredjujemo to. Pod uslovom da je zahtev prihvacen, to jos ne znam. Htela sam poruciti svima da zovete UDI ili politi, nikad ne cekajte da se oni jave. Jer nece nikada! :)

Dobila sam pre koji dan i karticu sa slikom. To je bila zanimljiva prica. Odem ja u DNB, tamo me odbiju. ODem ja u SpareBank 1 i tamo neka mlada radnica. Pa kao moze, pa onda kaze ne moze. Ja je pitam zasto ne moze. Pa, eto ne moze, takva su pravila. Beklager, kaze ona. Ja se okrenem iznervirana i odem u drugu filijalu i opet ispocetka, bez da kazem sta je bilo u onoj prvoj filijali. Zena uzme papire bez problema, ispita me odakle sam, sta radim, odusevi se svime, i kaze dodji sutra da potpises sve. I tako ja dolazim do najvaznijeg motoa u Norge, sto se tice drz.ustanova- PROMENI SLUZBENIKA! :) I ustanovu/filijalu hvis mulig.

Poz!

Deder Tiki pojasni Tita ti :)
Sta muzevljev zahtev, ko koga tu spaja? Valjda ti podnosis zahtev?
Sto se nas tice, lederka se korigovala i posto je zadovoljna, promenila stilling na 80+20% a umesto 1 dala joj je Ugovor na 2 godine :)
Danas smo nasli i stan i rezervisali karte za 7. septembar. Evakuacija!
E sad, posto do kraja ima jos par meseci, hocemo da zakazemo da sa novim Ugovorom preda posle 12. zbog plate da ima i taj treci isecak od plate u rukama.
Ne znam da li je moguce u isto vreme zakazati obe stvari (i za spajanje i za produzetak dozvole)?
I sta se desava posto menja komunu (isti okrug)? Ima li tu nekih kvaka, zna li ko?


Tita mi velikog, vrlo je jednostavno Neso. Onaj koji trazi pripoj je søker, on je trazio spajanje porodice sa mnom, koji sam izdrzavaoc. Ako sam ja to uopste od starta dobro razumela. Ja sam referenseperson (ja imam posao, tri zadnja isecka i bla, bla...) on je søker. Meni to tako logicno. Kako god, bitno je da se spojimo. :)

I mene trenutno muci to pitanje za produzenje, da li moze istovremeno, verovatno da moze. Obraticu se UDI-ju.

Drago mi je zbog vas, ziveli!

U avionima gde su Norvezani je skroz normalno da odmah po poletanju ustaju i krecu na wc opsesivno-kompulzivno, a o kupovini da i ne pricam... To samo mi sirotani pijemo toplu vodu na aerodromu u wc da ne bi platili 50 kr flasicicu vode. Posle toga mirno sedamo u avion i pravimo se da spavamo da nas teta sa kokicama ne bi ometala. :) Salim se, ja se plasim letenja te stoga cvrsto zavezana sedim ceo put i mislim o svojoj zivotnoj putanji ako me Sanval ne opije. :)


Moja dobra drugarica, koja je takodje prosla i i dalje prolazi kroz te zavrzlame, misli da treba da zakazemo u isto vreme i produzetak radne dozvole i zahtev za spajanje porodice ako je tehnicki izvodljivo. Mislim na datum i vreme itd. I ja cu je poslusati sem ako neko ima neko drugo iskustvo.
Dakle Tijana, ja bi sada trebalo da napravim i moj nalog na portalu udija i aplicirati za spajanje?
Znacio bi mi tvoj brz odgovor jer bi ja to radio cim pre, da mi ne "pobegnu" termini.


trebalo bi da odradis preko zeninog naloga ne da pravis svoj. u svakom slucaju mozes da popunis pijavu sve do onog dela sa potvrdom placanja pa da i licno proveris.

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2013. u 13:07 - pre 130 meseci
Sad tek ne znam sta da radim.
Tiki kaže preko svog, ti kazes preko ženinog.
Meni je logičnije da žena kao neko ko je u sistemu zahteva od sistema pripoj.
Ali logika je jedno a njihova birokratija drugo.
Ima li nekog sa iskustvom?
Ko je beše radio pripoj skoro, ne mogu da se setim, ali bi bilo lepo da se javi.

 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2013. u 13:10 - pre 130 meseci
Ajde se malo stabilizirajte pa nemojte citirati citat od citata od citata jer ne liči ni na šta
@nickonogkomeseobraćam i odgovor i sve lijepo i pregledno, ovako se jedan te isti post ponavlja fakin 5x, užas.
@Nesh čestitam ako već nisam prije
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2013. u 13:12 - pre 130 meseci
pa covece kazem ti ulogujes se na zenin nalog i odradis probni zahtev za spajanje porodice. i sam se uveris da li mozes ili ne. kada sam zadnji put ja pokusao nije bilo problema. kada dodjes do dela gde placas samo se izlogujes i to je to.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2013. u 13:20 - pre 130 meseci
Hvala Isabeau puno. Da ti se vrati
Zoki, znam ja da tehnički može, što ne bi moglo, ali meni treba šta je ispravno.
Evo dok kucam, drugarica mi salje poruku da otvaram svoj nalog i idem na familie invandering, ili kako vec, znaci Tijanina varijanta.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7809379 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.