Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7948044 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

filipps

Član broj: 300457
Poruke: 37
*.mbb.telenor.rs.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 20:05 - pre 131 meseci
@ Mirjana Savicic, stefanko23, ostali koji zive u Norveskoj

cekajte ljudi... pa sta je ovo!? Ona se opila (ok), imala je... to sto je ''imala'' (ok), i onda je tog lika sa kojim je opštila prijavila NAMERNO !? (nije ok). Zasto!?!? Sta dobijas time!? Ako se desilo, na zalost, idi i prijavi. Ali raditi to IZ HOBIJA pa jbt ko ce te sledeci put uopste pipnuti! Mislim ja sad ne znam sta da mislim. Ne zna se sta je gore: dal' sto je u Holandiji ukinuta zabrana Udruženja pedofila (Holandija kao jedna uspesna, bogata, standard & ostalo drzava) ili ovo? To nije nimalo naivna stvar. I sta, ja sad izadjem u NO, opijem se, nadjem neku itd. i sutradan mene milicija navata!? Zabrana, kazna, pare, deportacija, zatvor? Pa dajte ljudi nemojte zezati
Šunke BEZLEBA
 
Odgovor na temu

filipps

Član broj: 300457
Poruke: 37
*.mbb.telenor.rs.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 20:19 - pre 131 meseci
Jel' a sta je sa ostalim stvarima u Norveskoj, npr. ako pijes na klupici (javnom mestu) ima li kazne? Kolika je?
Šunke BEZLEBA
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 20:22 - pre 131 meseci
Citat:
filipps: @ Mirjana Savicic, stefanko23, ostali koji zive u Norveskoj

cekajte ljudi... pa sta je ovo!? Ona se opila (ok), imala je... to sto je ''imala'' (ok), i onda je tog lika sa kojim je opštila prijavila NAMERNO !? (nije ok). Zasto!?!? Sta dobijas time!? Ako se desilo, na zalost, idi i prijavi. Ali raditi to IZ HOBIJA pa jbt ko ce te sledeci put uopste pipnuti! Mislim ja sad ne znam sta da mislim. Ne zna se sta je gore: dal' sto je u Holandiji ukinuta zabrana Udruženja pedofila (Holandija kao jedna uspesna, bogata, standard & ostalo drzava) ili ovo? To nije nimalo naivna stvar. I sta, ja sad izadjem u NO, opijem se, nadjem neku itd. i sutradan mene milicija navata!? Zabrana, kazna, pare, deportacija, zatvor? Pa dajte ljudi nemojte zezati


ili te savata neki maco tip ovde se upoznas recimo sa tipom i uopste ne kontas sta hoce od tebe pa sve cuvas zadnjicu

vezbam sa nekom norvezankom norveski i kaze mi ona da bi zelela da ide na jug afrike da pomaze ljudima. ja joj objasnim kako je tamo nezgodno zbog rasizma najvise ali ona uopste nije skontala da nije problem rasizam belaca ka crncima vec obrnuto pogotovo u vecim gradovima, kazem joj da je moj brat posle mesec dana fasovao malariju i hepatitis. razgovor manje od 5 min i ona se odmah predomislila. ja se setim kada sam ja utripovao da skocim sa padobranom. ma ljudi sto su me vise ubedjivali ja sam bio odlucniji, secam se da sam pre skoka pomislio koji sam kr--en ali ok bilo ludacki dobro.

oni su nekada kao mala deca. a pogotovo kada pocnu da pricaju o ravnopravnosti. meni je bilo najsmesnije kada je rekla kako nije u redu sto u vecini islamskih zemalja nema ravnopravnosti izmedju zena i muskaraca sa takvim tupim pogledom da sam se zabrinuo za buducnost ove zemlje. i uz konstataciju '' to nije u redu'' genijalno. ne umeju da zive i mislim da nikada nece ni nauciti, ja cu mog klinca svaki raspust slati za bg na usavrsavanje jer sanse nema da dozvolim da bude kao ovi norvezani sa tupim pogledima.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 20:23 - pre 131 meseci
Citat:
filipps:
Jel' a sta je sa ostalim stvarima u Norveskoj, npr. ako pijes na klupici (javnom mestu) ima li kazne? Kolika je?


HA HA HA

E OVO TI JE DOBRO

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 20:32 - pre 131 meseci
kako bi izgledala tipicna norveska zurka

organizuje se u kuci slavljenika. alkohol koji pijete morate doneti sa vama. ako pijete pivo donosite pivo, ili vino od volje vam je. zurka traje do 2 ili 3 zavisi koliko imate alkohola. na jugu ostatak sto niste popili nosite sa vama kuci dok je na severu malo drugacije jer se sve uglavnom popije. ovde se ne nosi visak. ako vam je ostalo recimo 2 piva to nosite kuci. ako je zurka malo dalje od kuce onda uglavnom zovete mamu ili tatu da dodju po vas. za nase ljude je malo nezgodno ako recimo imate cerku pa morate i njenog novog decka da vozite kod vas kuci. takodje uglavnom ga sutra morate i odvesti njegovoj kuci.

ukoliko su zurke na otvorenom onda svako nosi svoju klopu pa makar to bilo i meso za rostilj, isto vazi i za salatu. sto ponesete to cete pojesti i popiti. uglavnom se ponese par razlicitih pica da se sto pre olesite ali sve vreme morate drzati devojku na oku da ne bi zavrsila u nekom cosku sa nekim. ja sam sedeo sat vremena i gledao nesto ovako. znaci cirkus svi trce jedni sa drugima, uglavnom za nekom. prodje ona, pa trojica za njom, pa posle 2 min trci njen decko. i tako dok svi ne popadaju. ovde je jedino malo nezgodno sto uglavnom padnete na neku stencugu ili zavrsite u borovima. a piju svi podjednako i ravnopravno. zato je najbolje da se povucete na vreme jer ili ce vas iscimati da se i vi ubijete od alkohola ili cete ih morati nositi do auta ili nekog drugog prevoznog sredstva. ja sam skontao najbolji beg pa se odmah uhvatim za kljuceve od kola.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

filipps

Član broj: 300457
Poruke: 37
*.mbb.telenor.rs.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 21:07 - pre 131 meseci
@ zokiruma

Ej, to moje zadnje pitanje nije bila nikakva ironija, zafrkancija ili sl. Ja to ozbiljno pitam: da li je kaznjivo piti alkohol na javnim mestima? Znas da u USA imas u nekim drzavama slican zakon... jeste kaznjivo ako te policajac vidi tj. ako on vidi tvoju flasu alkohola, koju ispijas na javnom mestu. Ali nije, ako je je ta flasa alkohola u vreci. Tako nekako... mislim wtf (u cemui je razlika!? u kesi?)
Šunke BEZLEBA
 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
37.19.108.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 21:14 - pre 131 meseci
Citat:
filipps:
Jel' a sta je sa ostalim stvarima u Norveskoj, npr. ako pijes na klupici (javnom mestu) ima li kazne? Kolika je?

Nije dozvoljeno piti alkohol na javnom mestu , i ne mogu sada da se setim kolika je kazna ali je sigurno poprilicna..radi se o hiljadarkama..kruna naravno..
 
Odgovor na temu

filipps

Član broj: 300457
Poruke: 37
*.mbb.telenor.rs.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 21:21 - pre 131 meseci
Evo citiracu jedan komentar:
''Jedan Scenario koji moze biti realan u Norveskoj
Izadjes,nadjes zenku,ujitru se ona vrati svom coveku,lepo se oprostite u kaficu,doruckujete zajedno.Nakon mesec dana ti policija stoji pred vratima,optuzujete za silovanje(a moze i da nije uzivala u s... i to je krivicno delo,nemora biti silovanje) ,dzabe sto imas svedoke,mozes i snimiti film sa njom to je silovanje ona je to naknadno otkrila ,tj.prevarijo si je''

KOLIKO JE OVO TACNO - REALNO?

Šunke BEZLEBA
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 21:27 - pre 131 meseci
Citat:
zokiruma:
kako bi izgledala tipicna norveska zurka

organizuje se u kuci slavljenika. alkohol koji pijete morate doneti sa vama. ako pijete pivo donosite pivo, ili vino od volje vam je. zurka traje do 2 ili 3 zavisi koliko imate alkohola. na jugu ostatak sto niste popili nosite sa vama kuci dok je na severu malo drugacije jer se sve uglavnom popije. ovde se ne nosi visak. ako vam je ostalo recimo 2 piva to nosite kuci. ako je zurka malo dalje od kuce onda uglavnom zovete mamu ili tatu da dodju po vas. za nase ljude je malo nezgodno ako recimo imate cerku pa morate i njenog novog decka da vozite kod vas kuci. takodje uglavnom ga sutra morate i odvesti njegovoj kuci.

ukoliko su zurke na otvorenom onda svako nosi svoju klopu pa makar to bilo i meso za rostilj, isto vazi i za salatu. sto ponesete to cete pojesti i popiti. uglavnom se ponese par razlicitih pica da se sto pre olesite ali sve vreme morate drzati devojku na oku da ne bi zavrsila u nekom cosku sa nekim. ja sam sedeo sat vremena i gledao nesto ovako. znaci cirkus svi trce jedni sa drugima, uglavnom za nekom. prodje ona, pa trojica za njom, pa posle 2 min trci njen decko. i tako dok svi ne popadaju. ovde je jedino malo nezgodno sto uglavnom padnete na neku stencugu ili zavrsite u borovima. a piju svi podjednako i ravnopravno. zato je najbolje da se povucete na vreme jer ili ce vas iscimati da se i vi ubijete od alkohola ili cete ih morati nositi do auta ili nekog drugog prevoznog sredstva. ja sam skontao najbolji beg pa se odmah uhvatim za kljuceve od kola.



i kao sto narod nas kaze u begana majka najsretnija.Dobar ti post nasmejali se supruga i ja siti
 
Odgovor na temu

Mikki73
Vojvodina

Član broj: 316399
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 21:36 - pre 131 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
tijanam:
Ja zelim da se pohvalim da sam se juce ceo dan kupala na obliznjoj plazi. :) Pesak, voda, talascici, sve je bilo fantasticno. Odusevila sam se. Secam se kako je Mirka pisala o kupanju ovde. Posle ovog sto sam dozivela, ne slazem se. :) Voda uopste nije bila hladna, ali je to samo ove godine mozda, jer je zaista toplo ovde kod nas u Vestfoldu. Guzva na plazi, ljudi na sve strane, lopte, duseci i sva ostala duvenarija. Toliko mi je bilo dobro da sam zaboravila da se mazem kremom skikkelig, pa sam skikkelig izgorela! Celu noc oka nisam sklopila.
Toliko sam se odusevila da sam u jednom momentu pomislila- ova zemlja ima sve! :)


Dodjite kod mene ovde u Tromsø i garantujem vam da cete se zaista osetiti kao da ste u Norveskoj. :)
Kisa pada vec 20-ti dan svaki dan.Nije tako hladno,ali sivo nebo,sivo more i bas je sve tako norsk.
Pa,kupaci dobrodosli :) :) :)




Gospođo Mirjana, dolazimo :D samo nam kažite da li ima u Norge šanse neke i posla za nas građevince sa mađarskim pasošem ? :) Imam posao ovde, ali bih drage volje svoje kofere preselio u Norge, jer srpske plate znate već kakve su.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 21:44 - pre 131 meseci
Citat:
BACALAO:
Citat:
filipps:
Jel' a sta je sa ostalim stvarima u Norveskoj, npr. ako pijes na klupici (javnom mestu) ima li kazne? Kolika je?

Nije dozvoljeno piti alkohol na javnom mestu , i ne mogu sada da se setim kolika je kazna ali je sigurno poprilicna..radi se o hiljadarkama..kruna naravno..

Dette koster lovbruddene
Lovbrudd Oslo Agder Sør-Trøndelag Troms
Urinering på offentlig plass 4.000 4.000 til 8.000 4.000 2.500
Alkohol på offentlig plass 2.000 3.000 2.000 2.000
Uanstendig oppførsel (sex m.m.)6.000 5.000 til 10.000 6.000 Ingen fast sats
Ordensforstyrrelser (støy m.m.)6.000 til 9.000 4.000 til 10.000 6.000 til 9.000 4.000
Båtkjøring med promille 5.000 til 9.000 6.000 til 10.000 Ingen fast sats Ingen fast sats
Evo ti tabela pa sam racunaj koliko ce te sta kostati ako te navataju.
Evo izvora pa citajte:
http://www.dinside.no/869742/ikke-lov-aa-drikke-i-parken
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 22:15 - pre 131 meseci
Ako se moj komsija Zokiruma provuce i ne prijave ga ovdasnje zene,onda znajte da ima i medju njima tolerantnih i Filipe...nista se ne sekiraj...Komso mi je dugo sam,vec se ozbiljno sekiram Nego sreca,uci,izucava te norveske citape pa je mozda spas u skoli
Izmedju ostalog,komso je i gradjevinac pa je najbolje za posao u toj struci obratiti se njemu,ja sam u sferi zdravstva...ali EU pasos je svakako prednost...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

filipps

Član broj: 300457
Poruke: 37
*.mbb.telenor.rs.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 22:31 - pre 131 meseci
He-he, lako je tebi Mirjana, ti si ta koja tuži... ;)

Bice da zbog ovog norvezani begaju na Tajland. Tamo je bezakonje (delimicno)... totalno suprotno od ovog sistema koji vlada u Norveskoj
Šunke BEZLEBA
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 22:39 - pre 131 meseci
Metro u Oslu,subota vece.Skockale se na svoj nacin,tu i tamo utrefile boje,pripite jer start krece vec od kuce,mala torbica tek tolika da u nju stane Visa kartica i telefon,i onda dominantni momenat velika bela kesa iz prodavnice REMA sa flasama koje zveckaju.Tromsø-isto to samo bez metroa,vec bus...
Gledam ja na ovo moje jedno zdravo oko,i shvatam da je to ipak nesavladiva lekcija...
A smokljan pored nje ponosan na nju...i kesu.Pa bre nasi muskarci treba da skacu od srece sa nasim zenama.Nase kombinuju torbu sa obucom a Norvezanke kombinuju kesu iz REME sa svojim zeludcem za apsorpciju alkohola.Jooj...ne mogu se nazalost neke situacije i slike opisati recima...moraju se doziveti.
A muskarcici jer ne moze se napisati muskarci,to je previse jako,ima stvarno finih primeraka za fiskulturu,imaju i dlake i visoki su,nadje se tu probrati ali dzabe kad mu moras crtati pa bojiti svaki crtez.Pa kad spusti pogled i uplaseno te pogleda kao lane a nabaci onaj tupi izvestaceni osmeh,dodje ti odmah da ga maljem zviznes po glavi...
Duboko verujem da je i erekcija programirana zavisno od dnevnog radnog plana.Nema tu,probudio se a nije navijen.Al ajde da ih ne kudim vise,ko ce ga znati u kakve belaje i krize mogu upasti pa onda sve moram povlaciti nazad...

Salu,ljudi na stranu...tolika nam je razlika da mi nikada ne mozemo da se skontamo,a mozemo ovako malo da tavrljamo po forumu...
Treba naci tu liniju funkcionisanja i funkcionisati...pa jos napraviti i humor od toga jer zivimo ovde,to smo hteli i dobili.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mikki73
Vojvodina

Član broj: 316399
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 22:59 - pre 131 meseci
Navikne se čovek na sve. Ne može biti sve kao na Balkanu. Njima je verovatno naše "nenormalno".
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 23:48 - pre 131 meseci
Ma,naravno...ne treba ovo shvatati po sloganu:"Otisli pa kukaju i jos oce da Norvezani budu kao oni"...ne,vec zive smo duse,opazamo,komentarisemo...nista dalje od toga...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 01:26 - pre 131 meseci
Ne znam jeste li gledali vesti ovih dana. Skoro je bila reportaza o Norvezankama koje placaju mlade Afrikance za sex. U pitanju je Gambija, mesto Ganjul (ili Banjul). A tamo mi jedan poznanik otisao skoro. :-) Emigrirao u Afriku. Uglavnom, one tamo idu na ferije, a ovi jadnici su mladi, oko 20-25 (a one 50+) i naslikaju se na plazu ispred gospodja. Vezbaju, istezu se i sl da bi ih ove primetile. Onda krece akcija, one im placaju stanove, odecu, hranu, a oni zauzvrat izigravaju zaljubljene momke, do kraja ferija. Ima i ostalih Evropljanki ali Norvezanke prednjace! Mozda ih momci optuze sa silovanje, ako su pametni. :-)
 
Odgovor na temu

Mikki73
Vojvodina

Član broj: 316399
Poruke: 30
*.eunet.rs.



+46 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 08:58 - pre 131 meseci
Hehe, ovo je super stvar za te momke. Nadam se da barem zarade koju kintu
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 09:05 - pre 131 meseci
Svasta dokle ova tema ode... :-D sledece ima da bude "odlazak u Norvesku putem sponzora" :-D
 
Odgovor na temu

nikolamancic
Sykepleier
Skarbøvik sykehjem
Ålesund

Član broj: 312967
Poruke: 43
*.80-202-247.nextgentel.com.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.07.2013. u 09:07 - pre 131 meseci
.. pa ja da pitam jos jednom, ima li nekog od forumasa u Ålesund-u? dobilo se posao, pa mi je pitanje smestaj.. hvala unapred..
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7948044 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.