Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7948302 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.07.2013. u 18:38 - pre 131 meseci
ok druze samo sam snimio tu ponudu pa reko mozda pomogne
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.07.2013. u 18:49 - pre 131 meseci
Kad planiras na vreme nekih 5-6 nedelja unapred...
Evo recimo preko sajta skyscanner...4.septembar Beograd-Stavanger 1350 kr...polazak u 12 popodne dolazak oko 23.30,jedno stajanje u Oslu...norwegian leti...npr...ali to ti je verovatno kasno...
Link: http://www.skyscanner.no/flyav...r-2013.html?cabinclass=economy
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.07.2013. u 18:51 - pre 131 meseci
bg+franfurt+stavanger je kostao oko 550 evra sa povratnom kartom, ovo je bila karta za moju zenu i klinca od 2 godine. koliko je tacno za jednu osobu pojma nemam, kartu smo uzeli oko 3 meseca pre putovanja.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 10:54 - pre 131 meseci
Citat:
melankolic:
Citat:
Iseljenik u pokusaju: evo ti u wizzu za 12599 din do Osla 31 . 07-og http://is.gd/p0SEtr pogledaj na linku


Nije mi povoljna ta varijanta (a i zbog većeg prtljaga), proverio sam. Stiže se u pola 10 uveče a onda treba naći neki prevoz do Stavangera (preko 300 km) u noćnim satima.

Evo ovako. Ta varijanta ti i nije losa. Trebalo bi da po sletanju imas bus do Oslo S (centralna stanica u Oslu) i karta kosta 180NOK a ti bi isao do Drammena koji je pre Osla da ne bi gubio vreme. Potom imas voz iz Drammena mini pris od 249NOK od Osla do Stavangera i voz krece u 23,00h. Znaci imas fore 90 minuta da stignes do Drammena sto se ako se ne varam dobro uklapa u raspored.
https://www.nsb.no/category273...senger_extras_animalsallowed=0
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 11:12 - pre 131 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Kad planiras na vreme nekih 5-6 nedelja unapred...
Evo recimo preko sajta skyscanner...4.septembar Beograd-Stavanger 1350 kr...polazak u 12 popodne dolazak oko 23.30,jedno stajanje u Oslu...norwegian leti...npr...ali to ti je verovatno kasno...
Link: http://www.skyscanner.no/flyav...r-2013.html?cabinclass=economy


kada uzimas kartu za sledecu nedelju onda je sve skupo

lufthanza je 500 evra za sledecu nedelju, 400 evra za sledeci mesec i 230 evra za 2 meseca

takodje tu je ukljucen i prtljag dok u norwegianu ili wizzu dodatno placas

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.80-202-49.nextgentel.com.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 11:28 - pre 131 meseci
Citat:
melankolic:
Citat:
moukoko:
Stanodavac može da ode samostalno do banke da otvori taj račun i dobije ugovor, koji se tebi pošalje na potpis i u tom ugovoru je naveden i naravno broj tog računa na koji trebaš da uplatiš novac. Po pravilu je stanodavac taj koji snosi trošak otvaranja računa, a ti taj kojem na kraju kad podiže novac - pripadne i kamata na taj iznos.. LINK ;)


Koliko ću mesečno plaćati održavanje tog računa?


Hteo sam još nešto da pitam, koji je po ceni najjeftiniji i najpovoljniji let od Beograda do Stavangera u jednom smeru? Video sam da je cena komercijalnim letovima 900 evra što mi zvuči jako puno.


Ne placa se nista, to nije tekuci racun (mada mi se cini da ni za tekuci nema mesecnog odrzavanja, vec samo godisnja naknada za svaku karticu, ali za ovo me nemoj bas 100% drzati za rec). Dok sam za depositumkonto 100% siguran da je jedini trosak - trosak otvaranja racuna (koji kao sto smo rekli - bi trebalo da snosi stanodavac)..
 
Odgovor na temu

melankolic

Član broj: 201382
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 11:48 - pre 131 meseci
Citat:
moukoko: Ne placa se nista, to nije tekuci racun (mada mi se cini da ni za tekuci nema mesecnog odrzavanja, vec samo godisnja naknada za svaku karticu, ali za ovo me nemoj bas 100% drzati za rec). Dok sam za depositumkonto 100% siguran da je jedini trosak - trosak otvaranja racuna (koji kao sto smo rekli - bi trebalo da snosi stanodavac)..


Hvala ti, moukoko. Već sam predložio stanodavcu pa ću videti šta će reći. Puno si mi pomogao.

Citat:
zokiruma: kada uzimas kartu za sledecu nedelju onda je sve skupo :)

lufthanza je 500 evra za sledecu nedelju, 400 evra za sledeci mesec i 230 evra za 2 meseca :)

takodje tu je ukljucen i prtljag dok u norwegianu ili wizzu dodatno placas


Ja planiram početkom septembra da idem a možeš videti na sajtu Lufthanse da ispod 90.000 din nema jeftinijeg leta što je zaista previše.

Citat:
mihaleks: Evo ovako. Ta varijanta ti i nije losa. Trebalo bi da po sletanju imas bus do Oslo S (centralna stanica u Oslu) i karta kosta 180NOK a ti bi isao do Drammena koji je pre Osla da ne bi gubio vreme. Potom imas voz iz Drammena mini pris od 249NOK od Osla do Stavangera i voz krece u 23,00h. Znaci imas fore 90 minuta da stignes do Drammena sto se ako se ne varam dobro uklapa u raspored.
https://www.nsb.no/category273...senger_extras_animalsallowed=0


To jeste izvodljivo i hvala ti što si se zaista potrudio da mi pomogneš oko toga kojim bih se sve prevozom i u koje vreme dovezao do Sta. Moraću ipak da izračunam oko prtljaga vezano za Wizz, koliko će me sve to koštati /dva, tri kofera i neka manja torba ili ranac/ i da negde promenim eu u nok u te kasne sate.

Citat:
zokiruma: bg+franfurt+stavanger je kostao oko 550 evra sa povratnom kartom, ovo je bila karta za moju zenu i klinca od 2 godine. koliko je tacno za jednu osobu pojma nemam, kartu smo uzeli oko 3 meseca pre putovanja.


Povoljnije je kada je povratna karta. U jednom smeru, već sam rekao, u septembru je oko 900 evra.

Citat:
Mirjana Savicic: Kad planiras na vreme nekih 5-6 nedelja unapred...
Evo recimo preko sajta skyscanner...4.septembar Beograd-Stavanger 1350 kr...polazak u 12 popodne dolazak oko 23.30,jedno stajanje u Oslu...norwegian leti...npr...ali to ti je verovatno kasno...
Link: http://www.skyscanner.no/flyav...r-2013.html?cabinclass=economy


Planiram u prvoj polovini septembra da idem. Neverovatan mi je podatak da za 1350- 1500 NOK mogu Norvegian- om da letim BG- SVG. Nisam išao ka plaćanju ali mi se čini da bi me odrali za prtljag.

http://www.skyscanner.no/flyav...tavanger-i-september-2013.html
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 13:04 - pre 131 meseci
Evo ja sam isla ka placanju i cena je sledeca.
Za jedan kofer 20 kg je cena dodatna 138 kruna a za dva kofera (40 kg) je 276 kruna.
Sto znaci ako uzmes 2 kofera plus rucni prtljag...mozes preneti 50 kg i ukupna cena je 1818 kruna a kreces iz Bg u 12.40 i u Stavangeru si u 18.40 ili tako nesto...samo 1,5 sat cekanja u Oslu...idi i videces...
1818 kruna je oko 220 eura.Ali pozuri i kupi kartu sada.To se menja...Ovo je najidealnija opcija...
Od ovog bolje neces naci...a to sto ti kazes deranje za prtljag..nije uopste...276 kruna (35 eura) za 40 kg i plus rucni prtljag...
E sad jedino ako ti treba 100 kg prtljaga,druze u tom slucaju samo kompanija Krstic moze da ti pomogne.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

melankolic

Član broj: 201382
Poruke: 34
*.dynamic.kdsinter.net.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 16:34 - pre 131 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Evo ja sam isla ka placanju i cena je sledeca.
Za jedan kofer 20 kg je cena dodatna 138 kruna a za dva kofera (40 kg) je 276 kruna.
Sto znaci ako uzmes 2 kofera plus rucni prtljag...mozes preneti 50 kg i ukupna cena je 1818 kruna a kreces iz Bg u 12.40 i u Stavangeru si u 18.40 ili tako nesto...samo 1,5 sat cekanja u Oslu...idi i videces...
1818 kruna je oko 220 eura.Ali pozuri i kupi kartu sada.To se menja...Ovo je najidealnija opcija...
Od ovog bolje neces naci...a to sto ti kazes deranje za prtljag..nije uopste...276 kruna (35 eura) za 40 kg i plus rucni prtljag...
E sad jedino ako ti treba 100 kg prtljaga,druze u tom slucaju samo kompanija Krstic moze da ti pomogne. :)


Zvuči zaista odlično. Hvala, Mirjana!
Haha, neću preterivati sa prtljagom.

Nego, do kada imam vremena da uzmem kartu po ovoj ceni? Šta im je to LowFare? Postoje li neki uslovi da odavde, iz Srbije, kupim kartu preko net- a za Norwegian?
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.160.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 16:52 - pre 131 meseci
da imaš kreditnu karticu ako se i to nije u međuvremenu promenilo
a cena se menja iz dana u dan
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 16:56 - pre 131 meseci
Prati sajt norwegian-a,oscilira ali zna se i zadrzati i 2-3 nedelje...u svakom slucaju treba sto pre...imas nekih 5 razlicitih kartica koje prima norwegian...Visa,American Express,Bank Norwegian,ne mogu da se setim stvarno svih...jer ja uvek placam sa Visa ali ako nemas bas nijednu karticu,vidi da nadjes nekog da ti to uplati i resi a ti mu daj pare...ali svakako treba pozuriti...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 17:05 - pre 131 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Prati sajt norwegian-a,oscilira ali zna se i zadrzati i 2-3 nedelje...u svakom slucaju treba sto pre...imas nekih 5 razlicitih kartica koje prima norwegian...Visa,American Express,Bank Norwegian,ne mogu da se setim stvarno svih...jer ja uvek placam sa Visa ali ako nemas bas nijednu karticu,vidi da nadjes nekog da ti to uplati i resi a ti mu daj pare...ali svakako treba pozuriti...


gde bas preskoci moju omiljenu mastercard sunce ti

kartu ces dobiti na mail, kao i kod koji ces koristiti da se ulogujes i izmenis recimo dodas jos jedan prtljag ili recervises sediste. takodje sms ce te obavestiti pre poletanja za gate i slicno, ovo vazi za letove unutar norveske ne secam se da vazi za let bg-oslo.

mene nervira ono ako predjes 1g dozvoljenu tezinu automatski skidaju ako se ne varam 8 evra sa kartice, ovo je za prekoracenje od 1g do 5 kg, u bgu opusteno nece smarati ali u oslu automatski skidaju cicije jedne.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

melankolic

Član broj: 201382
Poruke: 34
*.dynamic.kdsinter.net.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 17:21 - pre 131 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Prati sajt norwegian-a,oscilira ali zna se i zadrzati i 2-3 nedelje...u svakom slucaju treba sto pre...imas nekih 5 razlicitih kartica koje prima norwegian...Visa,American Express,Bank Norwegian,ne mogu da se setim stvarno svih...jer ja uvek placam sa Visa ali ako nemas bas nijednu karticu,vidi da nadjes nekog da ti to uplati i resi a ti mu daj pare...ali svakako treba pozuriti...


Neće onda biti problema. Samo da sa stanodavcem dogovorim oko procedure uplate depozita. Držite mi palčeve.

Citat:
zokiruma: gde bas preskoci moju omiljenu mastercard sunce ti

kartu ces dobiti na mail, kao i kod koji ces koristiti da se ulogujes i izmenis recimo dodas jos jedan prtljag ili recervises sediste. takodje sms ce te obavestiti pre poletanja za gate i slicno, ovo vazi za letove unutar norveske ne secam se da vazi za let bg-oslo.

mene nervira ono ako predjes 1g dozvoljenu tezinu automatski skidaju ako se ne varam 8 evra sa kartice, ovo je za prekoracenje od 1g do 5 kg, u bgu opusteno nece smarati ali u oslu automatski skidaju cicije jedne.


Ma neka ide i tih 8 evra. Više stvari od onog što ću sada nositi ne verujem da ću ikada više tegliti sa sobom.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 18:38 - pre 131 meseci
Problematiku vise kilograma u prtljagu mozes na Gardermoen-u resiti tako sto ides na SELVBETJENING umesto na salter kod gospodje "tetke".Tu imas ekran i onu slusalicu/mikrofon za ocitavanje.Kada u potpunosti spustis kofer senzor ocitava da imas vise kilograma prtljaga od dozvoljenog,ali ako malo odignes kofer na jednoj strani samo dok ti je druga na tlu pokretne trake ocitas bez problema manju kilazu i traka se pokrece jer je prosla senzor uspesno...
Vise puta sam to uradila a prvi put mi pokazao drugar...Tako da sa automata uzmes kartu,tj.cekiras se...uzmes i onaj samolepljivi papir za prtljag,obelezis svoj kofer i pravac selvbetjening senzor tj.samoposluzivanje u prevodu.Tvoje licno ocitavanje prtljaga i onda tehnikom malo izdignutog kofera ali da jednim okrajkom kofer ipak dotice traku,prolazis sigurno sa kilazom 25-27kg...
Licno probala i funkcionise...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 18:46 - pre 131 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Problematiku vise kilograma u prtljagu mozes na Gardermoen-u resiti tako sto ides na SELVBETJENING umesto na salter kod gospodje "tetke".Tu imas ekran i onu slusalicu/mikrofon za ocitavanje.Kada u potpunosti spustis kofer senzor ocitava da imas vise kilograma prtljaga od dozvoljenog,ali ako malo odignes kofer na jednoj strani samo dok ti je druga na tlu pokretne trake ocitas bez problema manju kilazu i traka se pokrece jer je prosla senzor uspesno...
Vise puta sam to uradila a prvi put mi pokazao drugar...Tako da sa automata uzmes kartu,tj.cekiras se...uzmes i onaj samolepljivi papir za prtljag,obelezis svoj kofer i pravac selvbetjening senzor tj.samoposluzivanje u prevodu.Tvoje licno ocitavanje prtljaga i onda tehnikom malo izdignutog kofera ali da jednim okrajkom kofer ipak dotice traku,prolazis sigurno sa kilazom 25-27kg...
Licno probala i funkcionise...


no comment
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 18:59 - pre 131 meseci
Zanimljiv clanak: http://www.aftenposten.no/nyhe...Dalelv-er-benadet-7260983.html

Norvezanka,devojka 24 godine,Dubai odmor i ponasala se kao sto inace se ovde ponasaju devojke,pijana,a prijavila da su je silovali i mislila naravno da je to kao u Oslu...One svako vece kada izadju napiju se nadju nekog nesrecnika da ih kresne,i onda ga jos na kraju prijave za silovanje.Drzava zena i moze im se...ali kolika curka treba da budes pa da to uradis u Dubaiu u jednoj takvoj zemlji...i naravno dobila kaznu zatvora od 1 godinu i 4 meseca...ali su je naravno norveske vlasti izvukle i jos zavrsila u dnevniku jadnica stvarno je silovali a niko joj nije poverovao ali ima ispod teksta i dobrih komentara ljudi koji se pitaju setas li Teheranom u bikiniju i mislis li da je to normalno samo zato sto je u Oslu ok???
Pa se ti zeni za vizu i trpi to 3 godine...
Pa pre par meseci se digla dzega u dnevniku i stampi jer je iz policije u Oslu stiglo saopstenje da devojke takodje moraju da smanje upotrebu alkohola i vode racuna o svom ponasanju a ne samo da prijavljuju nesrecnike za silovanja...Pa to je naislo na ostru osudu...
Pored cinjenice da se preporucuje da budes peder/lezbejka hit je i prijaviti da te neko silovao

Koliko god filtera da ugradis u glavu ovo ne ulazi...
A zena sam...



MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 19:00 - pre 131 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
Mirjana Savicic: Problematiku vise kilograma u prtljagu mozes na Gardermoen-u resiti tako sto ides na SELVBETJENING umesto na salter kod gospodje "tetke".Tu imas ekran i onu slusalicu/mikrofon za ocitavanje.Kada u potpunosti spustis kofer senzor ocitava da imas vise kilograma prtljaga od dozvoljenog,ali ako malo odignes kofer na jednoj strani samo dok ti je druga na tlu pokretne trake ocitas bez problema manju kilazu i traka se pokrece jer je prosla senzor uspesno...:)
Vise puta sam to uradila a prvi put mi pokazao drugar...Tako da sa automata uzmes kartu,tj.cekiras se...uzmes i onaj samolepljivi papir za prtljag,obelezis svoj kofer i pravac selvbetjening senzor tj.samoposluzivanje u prevodu.Tvoje licno ocitavanje prtljaga i onda tehnikom malo izdignutog kofera ali da jednim okrajkom kofer ipak dotice traku,prolazis sigurno sa kilazom 25-27kg...
Licno probala i funkcionise...:) :) :)


no comment


Sto no comment? Pa jesi li probao?Covece,stvarno prolazi...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.lynet.no.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 19:06 - pre 131 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Zanimljiv clanak: http://www.aftenposten.no/nyhe...Dalelv-er-benadet-7260983.html

Norvezanka,devojka 24 godine,Dubai odmor i ponasala se kao sto inace se ovde ponasaju devojke,pijana,a prijavila da su je silovali i mislila naravno da je to kao u Oslu...One svako vece kada izadju napiju se nadju nekog nesrecnika da ih kresne,i onda ga jos na kraju prijave za silovanje.Drzava zena i moze im se...ali kolika curka treba da budes pa da to uradis u Dubaiu u jednoj takvoj zemlji...i naravno dobila kaznu zatvora od 1 godinu i 4 meseca...ali su je naravno norveske vlasti izvukle i jos zavrsila u dnevniku jadnica stvarno je silovali a niko joj nije poverovao :) :) ali ima ispod teksta i dobrih komentara ljudi koji se pitaju setas li Teheranom u bikiniju i mislis li da je to normalno samo zato sto je u Oslu ok???
Pa se ti zeni za vizu i trpi to 3 godine...
Pa pre par meseci se digla dzega u dnevniku i stampi jer je iz policije u Oslu stiglo saopstenje da devojke takodje moraju da smanje upotrebu alkohola i vode racuna o svom ponasanju a ne samo da prijavljuju nesrecnike za silovanja...Pa to je naislo na ostru osudu...
Pored cinjenice da se preporucuje da budes peder/lezbejka hit je i prijaviti da te neko silovao :D

Koliko god filtera da ugradis u glavu ovo ne ulazi...
A zena sam...:) :) :)




ja sam se u oslu svega nagledao tako da mi je sada skoro 90% normalno bez iscudjivanja :D mirka, nikad ne zaboravi, ti si dosla kod njih, ne oni kod tebe :P (buahaha, samo te citiram ;)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 19:27 - pre 131 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Zanimljiv clanak: http://www.aftenposten.no/nyhe...Dalelv-er-benadet-7260983.html

Norvezanka,devojka 24 godine,Dubai odmor i ponasala se kao sto inace se ovde ponasaju devojke,pijana,a prijavila da su je silovali i mislila naravno da je to kao u Oslu...One svako vece kada izadju napiju se nadju nekog nesrecnika da ih kresne,i onda ga jos na kraju prijave za silovanje.Drzava zena i moze im se...ali kolika curka treba da budes pa da to uradis u Dubaiu u jednoj takvoj zemlji...i naravno dobila kaznu zatvora od 1 godinu i 4 meseca...ali su je naravno norveske vlasti izvukle i jos zavrsila u dnevniku jadnica stvarno je silovali a niko joj nije poverovao ali ima ispod teksta i dobrih komentara ljudi koji se pitaju setas li Teheranom u bikiniju i mislis li da je to normalno samo zato sto je u Oslu ok???
Pa se ti zeni za vizu i trpi to 3 godine...
Pa pre par meseci se digla dzega u dnevniku i stampi jer je iz policije u Oslu stiglo saopstenje da devojke takodje moraju da smanje upotrebu alkohola i vode racuna o svom ponasanju a ne samo da prijavljuju nesrecnike za silovanja...Pa to je naislo na ostru osudu...
Pored cinjenice da se preporucuje da budes peder/lezbejka hit je i prijaviti da te neko silovao

Koliko god filtera da ugradis u glavu ovo ne ulazi...
A zena sam...


procitao sam negde da je ustvari silovao kolega sa posla, samo nisu naveli da li je on norvezanin

neka samo neka piju, jos vise ako moze, zivela ravnopravnost najveci muski pronalazak i naravno slobode sek------
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.07.2013. u 19:33 - pre 131 meseci
Citat:
stefanko23:
Citat:
Mirjana Savicic:
Zanimljiv clanak: http://www.aftenposten.no/nyhe...Dalelv-er-benadet-7260983.html

Norvezanka,devojka 24 godine,Dubai odmor i ponasala se kao sto inace se ovde ponasaju devojke,pijana,a prijavila da su je silovali i mislila naravno da je to kao u Oslu...One svako vece kada izadju napiju se nadju nekog nesrecnika da ih kresne,i onda ga jos na kraju prijave za silovanje.Drzava zena i moze im se...ali kolika curka treba da budes pa da to uradis u Dubaiu u jednoj takvoj zemlji...i naravno dobila kaznu zatvora od 1 godinu i 4 meseca...ali su je naravno norveske vlasti izvukle i jos zavrsila u dnevniku jadnica stvarno je silovali a niko joj nije poverovao ali ima ispod teksta i dobrih komentara ljudi koji se pitaju setas li Teheranom u bikiniju i mislis li da je to normalno samo zato sto je u Oslu ok???
Pa se ti zeni za vizu i trpi to 3 godine...
Pa pre par meseci se digla dzega u dnevniku i stampi jer je iz policije u Oslu stiglo saopstenje da devojke takodje moraju da smanje upotrebu alkohola i vode racuna o svom ponasanju a ne samo da prijavljuju nesrecnike za silovanja...Pa to je naislo na ostru osudu...
Pored cinjenice da se preporucuje da budes peder/lezbejka hit je i prijaviti da te neko silovao

Koliko god filtera da ugradis u glavu ovo ne ulazi...
A zena sam...




ja sam se u oslu svega nagledao tako da mi je sada skoro 90% normalno bez iscudjivanja mirka, nikad ne zaboravi, ti si dosla kod njih, ne oni kod tebe :P (buahaha, samo te citiram


Stefanko,ucim...veruj ucim al teska lekcija Tako da ako se slucajno sretnemo na ulici nekada,i ja te prijavim za silovanje,znaj da sam i ovu tesku lekciju savladala kao gost u ovoj zemlji...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7948302 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.