Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8063931 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2013. u 19:29 - pre 135 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
boban 13: nema to veze sa prijavom gde radis, ja sam radio van srbije i tamo bio prijavljen ali sam platu dobijao u srbiji pa sam tu placao sve doprinose. inace u srbiji imas porez na prihod gde je donja granica za proslu godinu bila 1,9 miliona dinara. preko tog iznosa placas 10% od razlike. tj ako si primio 2,4 onda placas 50 000 dinara dodatnog poreza. sada imas i neke olaksavajuce okolnosti tipa maloletno dete gde dete povecava donju granicu za ako se ne varam 350 000 dinara. ja sam 2 godine placao taj porez ali to su mi izracunale zenine knjigovodje. mada ima sve na sajtu poreske.
[/quote
To gde si ti primao pare nema veze, bitno je gde si bio prijavljen. Da si bio prijavljen u toj nekoj državi ne bi imao nikakav razlog da plaćaš porez u Srbiji. Dakle ti si bio prijavljen u RS plaćao si porez u RS a pare si primao negde, nebitno gde. To sto ti pricas je kao da ćeš sad iz Nor plaćati porez na platu u RS, što bi bilo prilično besmisleno moraš priznati. :-(


naravno da ako sam radio u stanoj zemlji da sam bio i prijavljen tamo. imao sam i radnu dozvolu, legitimaciju kao stani radnika sa sve fotkom i zvanjem, a imao sam i papir koji mi je izdalo njihovo ministartvo unutrasnjih poslova gde mi se nalazi prijavljena adresa u toj zemlji. ali opet ti kazem firma mi je bila registrovana u srbiji, primao sam platu u srbiji i placao porez u sbiji. onda smo morali da zbog prirode posla da predjemo u kompaniju u toj zemlji. dobili smo zio racune i plate su nam pocele da dolaze na zio racun u toj zemlji. i vise nismo placali obaveze sto se tice poreza u srbiji. to ti je kao sada kod mene. obrni okreni moje prebivaliste je jos uvek u srbiji ali ne placam porez srbiji vec norveskoj, jer primam platu u norveskoj. ili uzmi na prime svedjane. oni ukoliko rade manje od 180 dana ne moraju da se prijave u norge ali primaju platu u norge i ovde placaju porez.


U Norveskoj ako radis do tri meseca mozes da biras da li ces da platis porez tamo ili u svojoj maticnoj drzavi. Ja sam prosle godine bio u Norveskoj oko 2,5 meseca i odlucio sam da platim porez Norveskoj.

Sto je mali svet. Setamo se ja i zena danas popodne Stavangerom i naletimo slucajno na zenu sa malim detetom i njenom majkom. Malo se raspricali i saznasno da je ona clan foruma pod imenom Bambi84. Naravno nismo znali da je to ona iz prve ali cim spomenusmo forum i ES ona rece pa i ja sam tamo. :)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2013. u 19:31 - pre 135 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
surbat: Ima dosta nasih kuvara samo sto nisu na forumu. To ne znaci da ih nema. Ja sam prvo dobio sezonsku na 5 mes. Posle sam dobio normalnu.


ja nekako ima utisak posle svih ovih stotina i stotina strana foruma da nas imama makar milion u norge. jel zna neko koliko srba zivi u norveskoj? ne mora tacan broj u jedinku nego nesto onako koja hiljada vise manje.


pozdrav


Oko 20.000 sa Balkana sve ukupno.
A konkretno sa foruma imas oko 50-tak clanova ovde u Norge.Ostalo su sa druge strane,u pripremi jedan deo,drugi u proceni odluke,treca grupacija odustala od emigracije ali eto svrati da vidi sta se desava,cetvrti vole internet pa svrate...ima svega.
Nazalost forum daje laznu sliku...jer je veliki i ogroman ali tu se vrti svega 50-tak imena samo.A pomislio bi covek da nas ima barem 200.000 ovde ali ako pogledas ukupan broj emigranata u Norge to je pola miliona (500.000 ljudi) a od tog broja samo oko 20.000 ljudi je sa Balkana,onda shvatis da to malo.
U poredjenju sa Srbima u Austriji,Nemackoj,Cikagu...ovo je sacica peska!

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2013. u 19:37 - pre 135 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Oko 20.000 sa Balkana sve ukupno.
A konkretno sa foruma imas oko 50-tak clanova ovde u Norge.Ostalo su sa druge strane,u pripremi jedan deo,drugi u proceni odluke,treca grupacija odustala od emigracije ali eto svrati da vidi sta se desava,cetvrti vole internet pa svrate...ima svega.
Nazalost forum daje laznu sliku...jer je veliki i ogroman ali tu se vrti svega 50-tak imena samo.A pomislio bi covek da nas ima barem 200.000 ovde ali ako pogledas ukupan broj emigranata u Norge to je pola miliona (500.000 ljudi) a od tog broja samo oko 20.000 ljudi je sa Balkana,onda shvatis da to malo.
U poredjenju sa Srbima u Austriji,Nemackoj,Cikagu...ovo je sacica peska!


malo majku mu

pa stali bi svi u beogradsku arenu

ja mislio da nas ima na desetine hiljada


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.215.99.50.getinternet.no.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2013. u 19:42 - pre 135 meseci
Sve zaboravimm Petkom igramo basket u Oppsal areni. Nasi ljudi samo, pa ako neko voli i zna da igra neka svrati.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2013. u 19:43 - pre 135 meseci
Jutros scena na poslu:

Ja predajem smenu u 07.45 (nocnu).Medjutim kako je nedelja prevoz ide redje,i ja imam nekih dobrih pola sata vremena da popijem kafu sa njima.Nasu emigraciju na poslu smo do sada cinile nas dve,ja i Poljakinja.Sada uz ove dve sto rade vikend kao asistentkinje,Ruskinja i Ukrainka ima nas cetiri.Ostalo su Norvezani.
Ulaze njih dve,i mi se tu grlimo,cestitamo Uskrs jer Rusija/Ukrajina/Srbija danas slave za veci deo populacije.A Ruskinja mi kaze gledala sam raspored i shvatila da cemo se sresti,i vadi jaja iz kese i mi se tucamo...Jao majko mila,Norvezanke se izbecile pa kad su krenule da pitaju sta je ovo,zasto to radimo,vidi kakva su jaja...
Nikako sa raportom krenuti...moralo se jaje pojesti
Ali obradovala sam se kao malo dete...zene su super,dve divne osobe.A donele su jaja i za ostalu ekipu i dale im.
Ja naravno nisam mogla da propustim priliku a da im ne kazem...
:"Pa ne bojte se,jedite,to je samo farba,inace unutra je pravo jaje"
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Bančilo
Zemun

Član broj: 124656
Poruke: 387
*.bb.online.no.



+33 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2013. u 20:05 - pre 135 meseci
Hristos Vaskrse!



Pozdrav iz kristiansand-a

link

 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2013. u 20:13 - pre 135 meseci
Citat:
Bančilo: Hristos Vaskrse!



Pozdrav iz kristiansand-a

link




kako bre ja nisam znao za ovo majku mu

ja sam bre mojima na poslu pola sata objasnjavao kako moram da ofarbam jaja, na kraju sam im pokazao sliku koju mi je zena poslala. i dalje su me gledali u cudu. sledece godine nam pada na isti dan uskrs pa cemo imati vise slobodnih dana.


poooz
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
77.243.22.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2013. u 20:39 - pre 135 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Jutros scena na poslu:

Ja predajem smenu u 07.45 (nocnu).Medjutim kako je nedelja prevoz ide redje,i ja imam nekih dobrih pola sata vremena da popijem kafu sa njima.Nasu emigraciju na poslu smo do sada cinile nas dve,ja i Poljakinja.Sada uz ove dve sto rade vikend kao asistentkinje,Ruskinja i Ukrainka ima nas cetiri.Ostalo su Norvezani.
Ulaze njih dve,i mi se tu grlimo,cestitamo Uskrs jer Rusija/Ukrajina/Srbija danas slave za veci deo populacije.A Ruskinja mi kaze gledala sam raspored i shvatila da cemo se sresti,i vadi jaja iz kese i mi se tucamo...Jao majko mila,Norvezanke se izbecile pa kad su krenule da pitaju sta je ovo,zasto to radimo,vidi kakva su jaja...
Nikako sa raportom krenuti...moralo se jaje pojesti :)
Ali obradovala sam se kao malo dete...zene su super,dve divne osobe.A donele su jaja i za ostalu ekipu i dale im.
Ja naravno nisam mogla da propustim priliku a da im ne kazem...
:"Pa ne bojte se,jedite,to je samo farba,inace unutra je pravo jaje" :) :) :)

E bas lepo...eto te neke stvari znace kad si daleko....a to je njima bas cudno,sarena jaja...kakav sok ha ha...oni za pasku imaju mislim neke cokoladne zeke...izbecile ..ha ha....
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
172.224.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2013. u 20:51 - pre 135 meseci
Kneževina Hutt River Principality of Hutt River
Da li neko moze da proveri da li vozacka dozvola ove Knezevine vazi u Norveskoj.
Hvala
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2013. u 21:31 - pre 135 meseci
Cuveni hit Ljubomira Djurovica,za one koji slave danas Uskrs a i sve ostale...

http://www.youtube.com/watch?v=jqGhiEPvFh0

Mnogo bitno za emigraciju

I kako da objasnim Norvezaninu,snuseru da je ovo pesma zvana institucija,univerzitet.
Nikako,brate mili.Neke teme su neobjasnjive.
Komso,ajde da otvorimo kafanu ovde taman mi bili jedini gosti

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2013. u 21:35 - pre 135 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
Mirjana Savicic: Oko 20.000 sa Balkana sve ukupno.
A konkretno sa foruma imas oko 50-tak clanova ovde u Norge.Ostalo su sa druge strane,u pripremi jedan deo,drugi u proceni odluke,treca grupacija odustala od emigracije ali eto svrati da vidi sta se desava,cetvrti vole internet pa svrate...ima svega.
Nazalost forum daje laznu sliku...jer je veliki i ogroman ali tu se vrti svega 50-tak imena samo.A pomislio bi covek da nas ima barem 200.000 ovde ali ako pogledas ukupan broj emigranata u Norge to je pola miliona (500.000 ljudi) a od tog broja samo oko 20.000 ljudi je sa Balkana,onda shvatis da to malo.
U poredjenju sa Srbima u Austriji,Nemackoj,Cikagu...ovo je sacica peska!


malo majku mu

pa stali bi svi u beogradsku arenu

ja mislio da nas ima na desetine hiljada

:(

daleko je Nor, iz Beča do NS ni 6 sati kolima. čas posla kad te savata nostalgija. Dođeš na vikend pa nazad. sve u svemu 200e za celu porodicu. Kad kazem ljudima gde idem svi me gledaju kao da idem u Ameriku. Nekako im to dodje isto samo je ovo na drugom kraju sveta :-)

Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2013. u 22:04 - pre 135 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Cuveni hit Ljubomira Djurovica,za one koji slave danas Uskrs a i sve ostale...

http://www.youtube.com/watch?v=jqGhiEPvFh0

Mnogo bitno za emigraciju

I kako da objasnim Norvezaninu,snuseru da je ovo pesma zvana institucija,univerzitet.
Nikako,brate mili.Neke teme su neobjasnjive.
Komso,ajde da otvorimo kafanu ovde taman mi bili jedini gosti



mozemo da pijemo na smenu

ala si ubolu pesmu majku mu ... danas sam sam smoren ... pogotovo jutros kada sam gledao klinca kako otvara poklone od zeke ... jedva cekam da se ponovo sastanemo ... mada mene vise pogodi jedna druga pesma ... jednostavno me poklopi prvih 10 sec da me posle do kraja dana ne bi mogli ni svi trubaci ovog sveta podici sa poda


pesmica

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2013. u 22:27 - pre 135 meseci
E komsoooo...

Pa nervozni postar je svojevremeno napravio himnu svih gastarbajtera.To je definitivno himna.I nema tu govora.Miliona puta sam slusala tu pesmu u Srbiji ali sada ona ima drugo znacenje.Ovde je to druga melodija,majku mu...
Kad kaze...:"Jugo,jugo,rodna grudo...kuco moja jedina..."
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.204.108.93.rev.vodafone.pt.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2013. u 22:28 - pre 135 meseci
Ih Miro dje ovu nadje ja slusala prije neki dan
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2013. u 23:10 - pre 135 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
E komsoooo...

Pa nervozni postar je svojevremeno napravio himnu svih gastarbajtera.To je definitivno himna.I nema tu govora.Miliona puta sam slusala tu pesmu u Srbiji ali sada ona ima drugo znacenje.Ovde je to druga melodija,majku mu...
Kad kaze...:"Jugo,jugo,rodna grudo...kuco moja jedina..."


danas racunam sa burazerom i skontamo da nisam bio zadnja 4 uskrsa u srbiji (racunali i ovaj danas), 3 bozica, 3 slave i 4 poslednja rodjendana u zadnje 4 godine. a nas dvojica nismo bili zajedno poslednjih 7 uskrsa jer je on ranije radio po africi.

obeca mi na kraju da ce veceras za mene da se cuje u kafani

tako da cu ujutro imati snimak crno na belo da li je ispunio obecanje

obecanje





Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

toi
snekker
oslo

Član broj: 294060
Poruke: 56
*.79-161-31.customer.lyse.net.

Jabber: snekker-maler
ICQ: 99


+10 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 10:20 - pre 135 meseci
Pa kaze http://www.youtube.com/watch?v=GyS40I49TGw ...ja sa svojim popio pivo prije ca 6 år...(P.S. izbjegavam krajiske osim za slavu al..)
 
Odgovor na temu

nsperce
Novi Sad

Član broj: 287278
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 10:51 - pre 135 meseci
Treb mi pomoc u vezi rezervisanja datuma za predaju papira. Napravio sam nalog na Udi-ju ali ne mogu nigde na nadjem gde se uplacuje onih 3000 nok-a da bi mogao da rezervisem datum za predaju dokumenata?!
 
Odgovor na temu

bob978
bob dost
nezaposlen

Član broj: 311990
Poruke: 32
*.80-202-138.nextgentel.com.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 10:58 - pre 135 meseci
Pozdrav gospodi sa foruma.Imam par pitanja,zahvalan sam svima koji mi daju bilo kakav odgovor.
U Norveskoj sam,na turistickoj vizi koja mi istice pocetkom juna.U vezi sam sa norvezankom,zelimo da se vencamo.
Pitanja bi bila: Sta mi je potrebno od dokumenata da bih se vencao, gde ta dokumenta saljem , mogu li produziti svoj boravak ovde ako pokrenem proceduru zenidbe i sl?
Imam jos dosta pitanja ,ali ne bih previse da vas gnjavim. Svaki odgovor bi mi dobro dosao. Ocekujem odgovor od Sinise3007 koji je bio u slicnoj situaciji , a procitao sam na drugom forumu da je bivsa cimerka od madam Mirjane S. udata za norvezanina , tako da bi mi i neka informacija od nje dobro dosla.Unapred hvala svima koji su spremni da mi daju neke odgovore.Pozdrav iz uvek okupanog kisom Bergena...
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 11:43 - pre 135 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
E komsoooo...

Pa nervozni postar je svojevremeno napravio himnu svih gastarbajtera.To je definitivno himna.I nema tu govora.Miliona puta sam slusala tu pesmu u Srbiji ali sada ona ima drugo znacenje.Ovde je to druga melodija,majku mu...
Kad kaze...:"Jugo,jugo,rodna grudo...kuco moja jedina..."


Za vek vekova i amin! :)

A najsmesnije je sto je pre jedno desetak godina, kolega sa faksa meni pustio ovu pesmu, kao vidi, prava gastarbajterska. Tada nisam ni sanjala da cu biti u toj poziciji. Verovala u sistem. Eeee...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2013. u 12:27 - pre 135 meseci
Citat:
bob978:
Pozdrav gospodi sa foruma.Imam par pitanja,zahvalan sam svima koji mi daju bilo kakav odgovor.
U Norveskoj sam,na turistickoj vizi koja mi istice pocetkom juna.U vezi sam sa norvezankom,zelimo da se vencamo.
Pitanja bi bila: Sta mi je potrebno od dokumenata da bih se vencao, gde ta dokumenta saljem , mogu li produziti svoj boravak ovde ako pokrenem proceduru zenidbe i sl?
Imam jos dosta pitanja ,ali ne bih previse da vas gnjavim. Svaki odgovor bi mi dobro dosao. Ocekujem odgovor od Sinise3007 koji je bio u slicnoj situaciji , a procitao sam na drugom forumu da je bivsa cimerka od madam Mirjane S. udata za norvezanina , tako da bi mi i neka informacija od nje dobro dosla.Unapred hvala svima koji su spremni da mi daju neke odgovore.Pozdrav iz uvek okupanog kisom Bergena...


Ta kisa u Bergenu jedino nije padala kada sam ja bila tamo na nasjonalfag-u.

Vidi,moja cimerka se jeste udala za Norvezanina,ali njen status u ovoj zemlji je izborila sama preko posla.Dakle,u njenom slucaju je bilo iz ljubavi.
Kako je ona imala vec reseno pitanje radno-boravisne dozvole na osnovu posla,to je u startu drugaciji slucaj od tvog.Ti si na turistickoj vizi.
Ja ti ne mogu precizno nista reci,jer najbolje je kada covek ima licno iskustvo o tome.
Uglavnom ona je predavala dokumenta:
Pasos,izvod iz maticne knjige rodjenih i dokumenat da iz svoje zemlje nisi udat/ozenjen ili si razveden.Mora se dokazati papiroloski taj status iz svoje zemlje.Normalno sve prevedeno.
Net stranica za iscitavanje je ova:
http://www.regjeringen.no/en/d...jon-om-ekteskap.html?id=672620
Tu je vise uopsteno napisano da ne se ne sme biti ispod 18 god,da je dobrovoljno itd...
Prethodno navedena tri dokumenta moras sigurno imati,a narocito ovaj o statusu bracnom iz svoje zemlje i to moras izvaditi u nasoj zemlji i prevesti najbolje na norveski mada verujem da je i engleski prihvatljiv.

Ides na spajanje porodice nakon toga,to je jasno.Imas pravo da cekas odgovor o spajanju porodice nakon vencanja ovde u Norge i to je jasno,ali da li ti sa turisticke vize mozes da ostanes a da ne napustas zemlju...ne znam to treba proveriti sa UDI-em,za svaki slucaj ali ako bi papiroloski uspeli da zavrsite sve u tom roku od 3 meseca (vencanje plus predaja dokumenata za pripoj porodice) onda verujem da je to ok.E sada sve zavisi koliko si vec ovde jer ta viza je na 3 meseca i pitanje je koliko jos vremena imas da sve pozavrsavas jer ovde sve traje,kao sto znas,prilicno dugo.
Nadam se da ce se Sinisa javiti da ti pojasni malo vise a ne bi bilo lose da to bude preko foruma jer sigurno ima ljudi koji imaju tvoj slucaj isto...barem sto se dokumenata tice...


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8063931 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.