Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7839354 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 13:08 - pre 133 meseci
Citat:
Nesh-co: Pa hvala Daki Ja sam se istripovao, jer znam da ljudi licno preuzimaju dozvole i da zakazuju, pa reko, sta ima sad da salju kog djavola, valjda treba da joj kazu da dodje, ali kakogod, valjda je to to?
Ja sam online odmah zakazao termin u policiji, prvi termin 7. Maja.


cestitke

ja sam predao moj zahtev 26.3 i jos uvek cekam pravilo da nema pravila

norge
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 13:16 - pre 133 meseci
Hvala, da Vam se vrati obojici. Da vidimo sta je sledece oko cega cu da se nerviram

 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 13:37 - pre 133 meseci
Opa,cestitke,savrseno ispade na kraju! to ti je ono,nerviras se oko svega slusajuci kako je drugima bilo pa cak i kad tvoja prica ide najboljim tokom :-D

nista sad po jaja,ni levo ni desno,pravo u policiju:-)
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
..0:20:404:d535:cb05:1682:b08d



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 14:38 - pre 133 meseci
nesh-co cestitke :D koji je posao u pitanju?
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 15:31 - pre 133 meseci
Citat:
delija_sever031: Opa,cestitke,savrseno ispade na kraju! to ti je ono,nerviras se oko svega slusajuci kako je drugima bilo pa cak i kad tvoja prica ide najboljim tokom :-D

nista sad po jaja,ni levo ni desno,pravo u policiju

Jeste druze, tako to izgleda posle bitke, ali nerviranja je bilo na kamare.

Citat:
stefanko23: nesh-co cestitke koji je posao u pitanju?

Hvala druze. Ma, zena mi sestra, o njoj se radi ista bransa kao Sveta Mirjana Trømska

Posto stize prvi maj, a Ugovor joj tece od tada, sutra joj je poslednji dan da nesto uradi, a u odgovoru u mailu kojim smo ih jos juce napali stoji:
Hei,
din søknad er ferdigbehandlet. Du får snart brev om dette i posten. Du må booke time for oppmøte for å bestille oppholdskort.

Mvh,

Oslo politidistrikt, Utlendingsavsnittet


Pitanje je, da li možemo da zakažemo negde bliže Kongsbergu odmah, da ne čekamo to pismo, jer možda ima neki termin pre, u Oslu sam zakazao 7. maja, a ona počinje 1. da radi. Pitam jer smo dokumenta predali u Oslu i oni su zavrsili sve, pa da li je moguće "u letu" promeniti mesto?

 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 16:33 - pre 133 meseci
Citat:
IveD:
Miro treba mi jedan tvoj savjet za ove iz EU ,pisala si o tome ubi se trazeci ako mozes javi se.Da pitam jos jednom, stan soba Kristiansand.Ako neko zna. pozzz


IveD,ja sam ti slucaj sa one druge strane Sunca...gde zlatice napadaju krompir van EU...ali moze biti da sam nesto pametovala i za EU...djavo ce ga znati...pitaj ako je vec bilo pitaj na pp...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 16:46 - pre 133 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
stefanko23: ok hvala ti na info, ispitacu udi do detalja...


meni niko nije trazio ugovor o stanu, a kada sam ostavljao kontakt adresu sam direktor mi je rekao da napisem na firmu. jednostavno ovde imamo coveka koji je zaduzen samo za postu i on vodi racuna sta je stiglo, kome je stiglo i sta ko salje kome. ukoliko dodje paket do poste on nas vozi i preuzima sa nama. tako da sam ja kontakt adresu uvek ostavljao na firmu i tako cu i dalje.

prosto je neverovatno koliko imamo razlicitih iskustava sa svim ovim procedurama. meni niko nije trazio da za rani start dodje poslodavac ili pismo od poslodavca :)

Citat:
Mirjana Savicic: Dosta ljudi se uhvati pa kaze:
Dobio sam ponudu 25.000 neto ili neka druga cifra...i onda on/ona izracunaju to je oko 3000 eura ili vise.I izracunaju svoje kredite,i na to dodaju zivotne troskove ovde i zakljuce...a nije mi dosta...
Ali dugorocno gledano,je to druga prica...


ma ljudi vec od prve plate pocinje da vas se otplacuje ulozen novac, a sa drugom platom u porodici ste u cistom plusu. i supruznik moze da radi nevezano za diplomu a ovde stvarno ima potrebe za radnicima tako da se moze naci posao.


Covece gde je ovde realnost...ulozio si u ovu pricu nekih 2000-3000 evra sigurno sto na jezik,sto na neke potrebstine za put,sto na karte itd...poneo neke pare...i to kazem minimum.Dolazis iz Srbije supalj,imas kredite u najmanju ruku par hiljada evra,minus dozvoljen,master kartica ili neka druga...ma neznas koji ti dzep ima vecu rupu...i kada sve to saberes,imas bogami pola godine da pokrivas to a da si pod uslovom ovde sam,bez vecih izdataka.Za jednu godinu imas cistu situaciju.To je realnost za vecinu obicnih smrtnika a takvi smo na forumu vecinom.Treba uzeti situaciju prosecnog coveka koji dolazi ovde a koji pre ove Norveske nije nigde u inostranstvu radio,vec u Srbiji.To je ovde najveca grupacija i na osnovu toga se zasnivaju svi proracuni.
Komso,to nije tvoj slucaj i zato sam ja tebe navela kao izuzetak jer ti nisi isao u banku da pozajmis novac da bi dosao u Norge i nisi dosao sa minusom ovde.Ti racunas samo ono sto si ulozio u ovu pricu kada si krenuo za Norge,dakle ono sto si podigao sa svog racuna koji ti nije bio blokiran ili u minusu.U Vojvodini je prosecna plata mnogo niza nego u Beogradu,pa da sada pitas Mihaleksa koji je takodje clan ovog foruma,a moj zemljak iz Kikinde imao bi drugaciji odgovor,verovatno.
Ja sam pri toj analizi posla od sebe i izracunala startni minus pa koliko mi je plata trebalo da sve to pokrijem.Trebalo mi je pola godine.Dakle 6 plata...
Ja razumem tvoju polaznu tacku ali nju ima malo ljudi kada dodje ovde.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 17:00 - pre 133 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Covece gde je ovde realnost...ulozio si u ovu pricu nekih 2000-3000 evra sigurno sto na jezik,sto na neke potrebstine za put,sto na karte itd...poneo neke pare...i to kazem minimum.Dolazis iz Srbije supalj,imas kredite u najmanju ruku par hiljada evra,minus dozvoljen,master kartica ili neka druga...ma neznas koji ti dzep ima vecu rupu...i kada sve to saberes,imas bogami pola godine da pokrivas to a da si pod uslovom ovde sam,bez vecih izdataka.Za jednu godinu imas cistu situaciju.To je realnost za vecinu obicnih smrtnika a takvi smo na forumu vecinom.Treba uzeti situaciju prosecnog coveka koji dolazi ovde a koji pre ove Norveske nije nigde u inostranstvu radio,vec u Srbiji.To je ovde najveca grupacija i na osnovu toga se zasnivaju svi proracuni.
Komso,to nije tvoj slucaj i zato sam ja tebe navela kao izuzetak jer ti nisi isao u banku da pozajmis novac da bi dosao u Norge i nisi dosao sa minusom ovde.Ti racunas samo ono sto si ulozio u ovu pricu kada si krenuo za Norge,dakle ono sto si podigao sa svog racuna koji ti nije bio blokiran ili u minusu.U Vojvodini je prosecna plata mnogo niza nego u Beogradu,pa da sada pitas Mihaleksa koji je takodje clan ovog foruma,a moj zemljak iz Kikinde imao bi drugaciji odgovor,verovatno.
Ja sam pri toj analizi posla od sebe i izracunala startni minus pa koliko mi je plata trebalo da sve to pokrijem.Trebalo mi je pola godine.Dakle 6 plata...
Ja razumem tvoju polaznu tacku ali nju ima malo ljudi kada dodje ovde.



ma komsinice savrseno si u pravu . nekada se ja zaboravim. a i sto se tice posla opet sam neki izuzetak jer mi cela plata ostaje. ne placam stan, hranu, prevoz cak ni telefonski racun. u mom slucaju je lako reci od prve plate. sorry


iskreno zelim svima da im se sto pre otplate svi troskovi koji su imali vezano za dolazak u norge. a tebi komsinice da se nadjemo ovih dana na kafici

poooz
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 17:32 - pre 133 meseci
Samo nemoj da se zapričate, gadna neka vremena došla. www.blic.rs/Vesti/Hronika/3802...uo-da-ubije-zeninog-ljubavnika
Pogledajte komentare, smejem se pola sata ko lud.

 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 17:35 - pre 133 meseci
Kafa kada oces komso...sinulo sunce u Tromsu,ceo dan...moze i na terasi...(ponesi cebe)

Salu na stranu,ovaj forum ima 500 zvanicnih strana i 5 000 nezvanicnih,a te nezvanicne su u stvari ona druga strana medalje,gde ljudi napisu svoje zivotne situacije na tom putu ka Norveskoj.Prodaje se mnogo toga da bi se doslo dovde,zajmovi od banaka,prijatelja,sve je u opciji samo da uspes.I sirotinja ima dusu,i ona oce da promeni svoj zivot,to sto nemaspara,ne znaci da ces tek tako da se predas i kazes ma ne mogu ja to,ljudi se bore i snalaze na sve nacine,samo o tome ne pisu javno,vec se javno stavi jedna recenica:"Nije bilo lako,ali uspeo sam"...a to nije bilo lako znaci startni minus od minimum 6 norveskih prosecnih plata...
To je realnost.Dunja je jedna od retkih koja je napisala ovde da joj je crkla masina i da nezna kako ce sada da finansira i norveski i taksu za autorizaciju i popravku masine.Dakle,kada se zapitas malo,pa ta zena ima pored tih troskova i sve moguce druge minuse i kredite.Dakle,mnogi ne znaju gde udaraju ali o tome se ne pise javno puno,jer ljudi izbegavaju kukanje.Svi znamo odakle dolazimo i odakle smo dosli,tako da to nije ni potrebno spominjati.Nema brze jednokratne otplate ali ima jednogodisnje otplate...to je stvarno realno vreme za vecinu nas koji smo dosli ili cemo doci...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 17:36 - pre 133 meseci
Citat:
Nesh-co:
Samo nemoj da se zapričate, gadna neka vremena došla. www.blic.rs/Vesti/Hronika/3802...uo-da-ubije-zeninog-ljubavnika
Pogledajte komentare, smejem se pola sata ko lud.


Da nisi u Norge...ja bih na tebe tipovala .Ti umes da poludis i motas...Ups,jesi li u Norge???
Ajde,zezam se...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 17:46 - pre 133 meseci
LJudiiii,konacno jedna lepa vest...Stigao odgovor iz SAKA,uvazili su moju molbu....

''Hei!

Da har vi endret din søknad fra sykepleier til HELSEFAGARBEIDER!

Vennlig hilsen

www.sak.no''

Stigao odgovor danas...tako sam se obradovala...uhvatila sam se ko davljenik za slamku i resila da pokusam,i eto uspelo je...Da nisu prihvatili ja tacno ne znam sta bih dalje....Eto,to je ono pravilo da kod njih nema pravila,da moze biti ali i ne mora...
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 17:46 - pre 133 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Da nisi u Norge...ja bih na tebe tipovala .Ti umes da poludis i motas...Ups,jesi li u Norge???
Ajde,zezam se...



 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 17:48 - pre 133 meseci
Citat:
DUNJA1965:
LJudiiii,konacno jedna lepa vest...Stigao odgovor iz SAKA,uvazili su moju molbu....

''Hei!

Da har vi endret din søknad fra sykepleier til HELSEFAGARBEIDER!

Vennlig hilsen

www.sak.no''

Stigao odgovor danas...tako sam se obradovala...uhvatila sam se ko davljenik za slamku i resila da pokusam,i eto uspelo je...Da nisu prihvatili ja tacno ne znam sta bih dalje....Eto,to je ono pravilo da kod njih nema pravila,da moze biti ali i ne mora...

Bravo Dunja, danas je izgleda dobar dan za vesti iz Norveske, ovde bogami...

 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 17:50 - pre 133 meseci
hvala Neso....
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 17:57 - pre 133 meseci
Resila sam da pokusam,uprkos tome sto je faktura placena jos u oktobru,a znate i da su mi jos u februaru trazili dodatne papire za sestru...Cvejoni mi je dao ideju,hvala mu...Jer i on i Martin su uspeli u tome,ali oni su mnogo ranije ispravili gresku,ja posle sedam meseci...Resih da pokusam,i poslah im mail u utorak.U sredu mi odgovorili da su primili moju molbu i da ce mi odgovoriti u roku od 2 do 3 dana..I eto danas stigao odgovor...Nadam se da ce sada ova obrada za helsefaga ici brzo...Hvala i Miri na savetu kako da srocim mail...
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
..0:20:404:d535:cb05:1682:b08d



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 18:16 - pre 133 meseci
hvala bogu pa je svima krenulo :D dunja i sta ces ti sada, put pod noge pa u norge, ili jos ucis jezik?

elem, i ja bihda se prijavim u one koji euro iz svog dzepa nisu dali zadnje dve godine u inostranstvu i da se divim svim ljudima koji rizikuju toliko imovine, dugova itd. ne znajuci hoce li uspeti...
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.215.99.50.getinternet.no.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 19:00 - pre 133 meseci
Prvo da se zahvalim Mirjani na odgovoru za Med. fakultet. Drugo,meni nikada nisu slali odgovor za dobijanje dozvole. Iskljucivo sam komunicirao preko maila. Prvi put sam cekao 3 meseca ,a ispostavilo se da su resili za 20 dana.
inace imaju isti odgovor ,samo kazu u mailu da je vas slucaj obradjen i da su odgovor poslali vasoj policijskoj stanici.
iI kazu vam da se prijavite online za Karticu. Ako je pozitivno. A ako je negativan odgovor samo vam kazu javite se policiji za vise informacija. Ne kazu nikada konkretno cestitam dobili ste.
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 21:08 - pre 133 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Gde ti pise predaja ugovora o stanu iznajmljenom.Nigde.
Pise ti opplysninger om hvor du skal bo (to jest informacija gde ces ziveti ) a meni je u mom slucaja bila dovoljna napisana adresa u ugovoru o radu tadasnjem.Sada se predaje arb.tilbud a tu nema tog dela da pises adresu svoju vec samo ime i prezime,drzavljanstvo i datum rodjenja.
S obzirom da je prva predaja dokumenata,moze biti da moras ali ne pise boligkontrakt vec opplysninger...trebalo bi da je dovoljno samo imati adresu ali opet to je domen saltera,sve je moguce...
Ja sam ti napisala moje licno iskustvo.


NB!To za tidlig start se stvarno promenilo.To se pre 3 godine izdavalo na upit bez ikakve gnjavaze sa papirima.Isto bio moj licni slucaj.


Samo da napomenem da su meni izricito trazili u pisanoj formi, ili ugovor, ili da onaj kod koga zivim da izjavu. ALi to je to bilo kod mene, jel... :)


Nego, evo, ja rekoh da vam iskreno napisem (dok u pozadini peva Hanka Paldum) koliko sam ja para ulozila u ovu pricu. Vidim da se pominje isplativost. Ja sam u Norge krenula sa 4000 evra, sto smo dobili muz i ja u svadbi. Zivela nam familija slatka! Dakle, lep pocetak, mnogi su posli sa mnogo manje... Mene je tu, kao sto se zna, poterao maler svakojaki. Prvo mi je crkao lap top, i to direktno kad sam presla granicu. I sta sad?! Mesec dana sam prezaljivala 500 evra i konacno kupila nov lap top, i isplatilo se, moram reci... To je ono najskuplje i najvece sto sam kupila ovde. I to sam morala u Horten da idem jer mi u Elkjøpu nisu hteli prodati racunar bez bankovne kartice!!! I jos sam se usput okliznula i pala... Ma, sou sa mnom ovde. :) Digresija, pardon. Posto sam bila izbacena iz kuce gde sam bila, moji troskovi su naglo porasli. Morala sam da pozajmim pare od neke muzevljeve rodbine ovde za dve stanarine, to mu dodje jos oko 3000 evra ukupno, i prodat je jedan nas auto u Srbiji, te mu to dodje sve ukupno oko 9000 evra. Toliko sam ja ulozila u Norge, za 5 meseci ovde. Moglo je to i manje, ali ja sam ovde gde sam, jedva sam i ovaj skupi stan nasla bez personnumera. Nisam imala nikakvih kredita, ona bedna doktorska plata tamo je ipak pokrivala. Pola dugova sam platila od prve dve plate. Sad cu vratiti sve ostalo. To je moja finansijska prica.

I eto, ja veceras ispekla prve palacinke u Norge, kupila bajkove pre neki dan na aukciji za mene i muza, i novi frizider, i poneku krpicu, i karte za 28.maj. :) Ima jedna tamo, na Tosinom bunaru, jedna karirana kafanica, preko Studenjaka. Ceka me. :)

Nesh-co, cestitam, od srca! ;)

 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2013. u 21:24 - pre 133 meseci
Citat:
tijanam: Samo da napomenem da su meni izricito trazili u pisanoj formi, ili ugovor, ili da onaj kod koga zivim da izjavu. ALi to je to bilo kod mene, jel...


Nego, evo, ja rekoh da vam iskreno napisem (dok u pozadini peva Hanka Paldum) koliko sam ja para ulozila u ovu pricu. Vidim da se pominje isplativost. Ja sam u Norge krenula sa 4000 evra, sto smo dobili muz i ja u svadbi. Zivela nam familija slatka! Dakle, lep pocetak, mnogi su posli sa mnogo manje... Mene je tu, kao sto se zna, poterao maler svakojaki. Prvo mi je crkao lap top, i to direktno kad sam presla granicu. I sta sad?! Mesec dana sam prezaljivala 500 evra i konacno kupila nov lap top, i isplatilo se, moram reci... To je ono najskuplje i najvece sto sam kupila ovde. I to sam morala u Horten da idem jer mi u Elkjøpu nisu hteli prodati racunar bez bankovne kartice!!! I jos sam se usput okliznula i pala... Ma, sou sa mnom ovde. Digresija, pardon. Posto sam bila izbacena iz kuce gde sam bila, moji troskovi su naglo porasli. Morala sam da pozajmim pare od neke muzevljeve rodbine ovde za dve stanarine, to mu dodje jos oko 3000 evra ukupno, i prodat je jedan nas auto u Srbiji, te mu to dodje sve ukupno oko 9000 evra. Toliko sam ja ulozila u Norge, za 5 meseci ovde. Moglo je to i manje, ali ja sam ovde gde sam, jedva sam i ovaj skupi stan nasla bez personnumera. Nisam imala nikakvih kredita, ona bedna doktorska plata tamo je ipak pokrivala. Pola dugova sam platila od prve dve plate. Sad cu vratiti sve ostalo. To je moja finansijska prica.

I eto, ja veceras ispekla prve palacinke u Norge, kupila bajkove pre neki dan na aukciji za mene i muza, i novi frizider, i poneku krpicu, i karte za 28.maj. Ima jedna tamo, na Tosinom bunaru, jedna karirana kafanica, preko Studenjaka. Ceka me.

Nesh-co, cestitam, od srca!


e moj baksuze

bitno da smo u norge

ma gde ces tijana manje, ti si trosila 8000 noka sa sve krijom

domaci zadatak za sve nas
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7839354 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.