Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7930243 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.204.108.93.rev.vodafone.pt.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.01.2013. u 13:08 - pre 137 meseci
E Zokiruma-pa ja se se cudila ne javljas se . Danas sam bila u Norveski konzulat da podignem neke papire,gospodja prevela na norveski napravila kopije meni dala originale i udarila pecat konzulata. Na prvu stranu kaze da sam pokazala originale sve su stranice spojene i na spoju svake stranice je pecat konzulata ,Ja sam htjela napraviti fotokopije i tako predavati.Dali je to u redu tako .Pozdrav
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.90-149-213.nextgentel.com.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.01.2013. u 13:59 - pre 137 meseci
nikako da nadjem vremena da uploduem slike

u svakom slucaju 2250 farba za kosu pa zene kupite koliko vam treba u srbiji

pelenu su jeftinie u norge nego kuci tako da nisam morao nositi

na ulazu u norge su me sklonili u stranu i postavili ona standardna pitanja, gde idem, ko mi je to, i sl. smejali su se kada sam rekao da imam malo vise cigara od dozvoljenog jedino sto su trazili je ime i prezime broj telefona i adresa osobe kod koje, to su duze proveravali recimo 10-tak minuta. u svakom slucaju nisu zvali vec su proverili valjda platu i kolika je kuca gde idemo.

sto se tice puta i voznje to je bilo pravo zadovoljstvo i mnogo mi je drago sto sam dosao kolima, a sa druge strane litra dizela je 1,62 evra tako da nije velika razlika u odnosu na srbiju ali je mnogo kvalitetnije i stvarno se oseti da auto lepse radi.

u norveskoj nema mnogo saobracajne policije, ali ima mnogo kamera koje nisu klasicne tj one slikaju auto i kada vas ponovo slikaju posle recimo 50 km odrede prosecnu brzinu na toj deonici tako da se ne isplati mnogo brzo voziti, mada ni nema potrebe jer je u vecini slucajeva ogranicenje 90 ili 100 km/h.

takodje imaju elektronske naplatne rampe i tiketi se kupuju duz puta, i uplacuje se kredit koji se trosi, nesto kao pripaid mobilni.

ja sam u malom mestu gde se svi znaju, a moji domacini su oko 15 godina ovde, mnogo zujim sa njima i prestavljaju me i svi su ono mnogo srdacni.


u svakom slucaju sutra mi slecu zena i klinac pa od ponedeljka zesca akcija za posao.

pozdrav iz rogolanda
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.01.2013. u 19:15 - pre 137 meseci
Pozdrav za sve!!!
Evo ja da se javim posto me dugo nije bilo i da pozelim srecu Zokiju u trazenju posla! Bas sam se obradovala kad je napisao da je stigao u Norvesku. Svaki put se obradujem kad cujem da je neko uspeo da ode! Pozdrav i za Mirku koja je na zasluzenom odmoru!
Cujemo se, svako dobro!
 
Odgovor na temu

sakis992
Stefan Sarac
Beograd

Član broj: 311600
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.01.2013. u 23:33 - pre 137 meseci
Pozzdrav,imam par pitanja a ne znam kome da se obratim.pa se nadam da mi Vi mozete pomoci
Da li je moguce i koliko je moguce sa Srpskim drzavljanstvom otici u Norvesku i dobiti njihove papire za dalji boravak.
I ako vam nije problem,da mi kazete koje sve metode postoje za odlazak u Norvesku?
Unapred hvala na odgovoru.
Pozz iz Beograda
 
Odgovor na temu

BlondySu
OBS
Narvik kommune
Narvik,Norge

Član broj: 288388
Poruke: 63
188.151.61.*



+28 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 06:39 - pre 137 meseci
Pozdrav svima!

Izvinite sto se nisam javila do sada ali radim svaki dan.Koleginica se razbolela pa eto mene i u zameni...:-)
Bila sam u policiji 24. januara i uzela tu potvrdu da sam u radnom odnosu.Odmah do skattekontora i popunila zahtev za skattekort.Zena je trazila pasos,potvrdu iz policije i udijev papir da sam u radnom odnosu.(koji popunjava poslodavac a uzimas ga u policiji).Vreme cekanja na skattekort je odprilike 4 nedelje.

Sad samo ne znam sta dalje kada dobijem kort? Neki info dali imate???

Ljudi toliko od mene za sada...javljam se ovih dana...POZZZ ;-)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 10:28 - pre 137 meseci
Citat:
zokiruma:
26.1 sam krenuo iz beograda za stavanger, 3100 km posto sam isao kopnom preko svedske. nocio sam u bratislavi, berlinu i malmeu. klinac i zena mi prekosutra slecu u stavanger, tako da od ponedeljka krece prava akcija. prvi utisci su fantasticni.

pozdrav iz norge



Dobar dan,ljudi.
Zoki,koliko smo samo nocnih sajber forumskih kafa popili dok si bio levo od Japana...Srecno sada u daljem procesu...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 10:31 - pre 137 meseci
Citat:
BlondySu:
Pozdrav svima!

Izvinite sto se nisam javila do sada ali radim svaki dan.Koleginica se razbolela pa eto mene i u zameni...:-)
Bila sam u policiji 24. januara i uzela tu potvrdu da sam u radnom odnosu.Odmah do skattekontora i popunila zahtev za skattekort.Zena je trazila pasos,potvrdu iz policije i udijev papir da sam u radnom odnosu.(koji popunjava poslodavac a uzimas ga u policiji).Vreme cekanja na skattekort je odprilike 4 nedelje.

Sad samo ne znam sta dalje kada dobijem kort? Neki info dali imate???

Ljudi toliko od mene za sada...javljam se ovih dana...POZZZ ;-)


Kada dobijes skattekort,prvo sto treba da uradis jeste da predas tu karticu poslodavcu da ti ne bi skidali od plate 50%...Racun u banci pretpostavljam da vec imas,i to je to...ti si EU prica...
Dobices dve kartice na jednoj imas i procenat i broj tabele a na drugoj samo procenat.Dakle,kod onog poslodavca kod kojeg radis vise predaj tu kartu sa tabelom da ti se obracunava nizi porez u odnosu na onaj sa samo procentom koji ti stoji na drugoj kartici...Ovo ti pisem u slucaju da radisna dva mesta jer kazem ti imas EU papire...
Pozz...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 10:36 - pre 137 meseci
Citat:
sakis992:
Pozzdrav,imam par pitanja a ne znam kome da se obratim.pa se nadam da mi Vi mozete pomoci
Da li je moguce i koliko je moguce sa Srpskim drzavljanstvom otici u Norvesku i dobiti njihove papire za dalji boravak.
I ako vam nije problem,da mi kazete koje sve metode postoje za odlazak u Norvesku?
Unapred hvala na odgovoru.
Pozz iz Beograda


Imas nekoliko metoda.Zajednicko im je sto su sve teske i papiroloski zahtevne,ali ipak izvodljive.
Procitaj temu iako je velika...znacice ti mnogo ako si stvarno resio da emigriras,jer to smo jako detaljno apsolvirali...
Ali ukratko,ako imas EU pasos...na konju si jer mozes da radis bilo koji posao naravno uz znanje jezika...
Ako ga nemas...onda mozes da radis SAMO onaj posao za koji imas diplomu,dakle spajanje posla i diplome.
Takodje mozes da radis kao sezonac na 6 meseci ali ta dozvola ne daje mogucnost stalnog boravka.
Takodje na pripoj porodice mozes doci,tj.ako ti je supruznik vec zaposlen u Norge
Stalan boravak je nakon 3 godine...ali kazem imas detalje na ovoj temi opisane...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 10:41 - pre 137 meseci
Citat:
vriva:
ja sam lekar ali bih probala prvo da odem sa srednjom medicinskom ...e sad da li treba drzavni ispit ovde da se polaze za sestre posto mi onda ode jos sest meseci za staziranje i kako je gore za lekare da li priznaju uopste diplome...


Med.fax-Ne,nije priznat.Lekari ulaze kroz srednju med.tako sto dobijaju autorizaciju za bolnicare.Opsti smer,vaspitacki i babice su priznati,ostalo nije.Sestomesecni staz je obavezan drzavni ispit nije...
Sak.no - institucija za priznavanje...jezik se mora nauciti u zdravstvu bez toga nista...za dozvolu potrebno minimum 80% stilling...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 10:44 - pre 137 meseci
Citat:
miljana976:
Zdravo svima! Interesuje me da li neko zna koji je nivo poznavanja norveskog jezika potreban za rad u njihovom vrticu da bi se imalo pravo na dobijanje radne dozvole i na kojim poslovima bi moglo da se radi? Hilse!


U vrticima kao i u zdravstvu treba ti norveski na visokom nivou.Moras spajati obrazovanje i posao da bi dobio dozvolu za rad i boravak za nas van EU.Sa autorizacijom za hj.pl.mozes da radis i u zdravstvu i u vrticima...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 10:49 - pre 137 meseci
Citat:
ako mogu samo:
Pozdrav za forumase,
Oce li mi neko reci jeli dozvoljeno zivjeti u Norveskoj razdvojeno jedan period kada je u pitanju family imigration!

[Ovu poruku je menjao ako mogu samo dana 25.01.2013. u 18:48 GMT+1]


Nemoj sa ovim da se zezas na forumskom nivou.Na sajtu UDI-a nemas konkretno objasnjenje o ovome ali vidi,oni (tvoja porodica) su vezani za tebe prve tri godine i imaju boravak na osnovu tebe.Iskljucivo na osnovu tebe.Mislim da morate da zivite na istoj adresi ali idi u policiju jedno 3-4 puta,pitaj razlicite sluzbenike (ni slucajno samo jednog tikvana da pitas),i posaljes mejl u UDI...onako sitgurice radi...Nije ti potrebno da imas probleme kasnije,zato proveri to na zvanicnom nivou...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

vesmil75
Dom Zdravlja

Član broj: 306876
Poruke: 41
*.mbb.telenor.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 10:57 - pre 137 meseci
Mirjana dobrodosla! Forum je odmah oziveo! Kako si se provela, odmorila? Puno pozzzzzz
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 11:01 - pre 137 meseci
Citat:
vera78:
Citat:
IveD:
:) Ja sam pitala sinoc ,ali mozda je neko danas bolje raspolozen koja je razlika u poslu izmedju vernepleier i asistent.Zahvaljujem unaprijed na odgovoru :)


Ovako...ja nisam 100% sigurna, zamolila bih one koji su dugo ovde da se nadovezu na moj odgovor i pomognu u odgovoru na tvoje pitanje. Gazdarica gde zivim ovde u NO studira, zavrsava socijalnu pedagogiju i nakon toga ce raditi kao vernepleier. Asistent je isto sto i hjelpepleier, pomaze u hranjenju pacijenata, stanovnika starackog doma, u kupanju i sve ostalo. Upravo sam pitala i gazdu, postavila mu tvoje pitanje i on mi je ovako odgovorio. Toliko ja mogu pomoci.
Pozdrav!


Vidi hjelpepleier je jedno a asistent je drugo a vernepleier je trece.
Hjelpepleier-srednja skola 4 godine autorizacija za to se dobija.
Asistent-osoba bez ikakvog obrazovanja u zdravstu,nema autorizaciju.
Vernepleier-Bacelor grad diploma kao i Sykepleier ali izmedju sykepleier i vernepleier postojue razlike u detaljima.

Dakle,razlika izmedju vernepleier i asistenta je ogromna.Sa jedne strane imas Bacelor grad diplomu i 3 godine Høyskole a sa druge strane osobu bez obrazovanja.Nasi ljudi koji dodju na spajanje porodice mogu da rade kao asistenti,dakle bez ikakvog papiroloskog zahteva,tipa diploma...a vernepleier je Høyskole...to je nivo sykepleier-a sa manjim razlikama...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 11:03 - pre 137 meseci
Stigla Mirka, živnuo forum

Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 11:09 - pre 137 meseci
Citat:
mada77:
Da li bi neko mogao da napise nesto o tome sta i kako neko koje otiso na kontu spajanje porodice moze i koja prava ima:
Pa ne znam npr:
-sta moze da radi ( da li ima neki primer da se neko zaposlio )
-da li moze da ocekuje neku pomoc preko nekih organizacija u No tipa pomoc u trazenju posla ili mekih kurseva
-kada ta osoba dobije posao ,primer na godinu dana, a u medjuvremenu osobi preko koje je dobio vizu istekne njena dozvola (viza) za rad da li i on gubi vizu ili mora da podnosi papire za svoju sopstvenu dozvolu (vizu) za ra
Za sad to a kasnije ako se setim jos necega zanimljivog!
Hvala svima unapred!


Mada77,

Kod ove tacke 3,poslednjeg sto si pitao...tvoj voz je vezan prve 3 godine za voz tvog supruznika.Tvoj supruznik je nosilac,ti imas boravak na osnovu svog supruznika prve 3 godine,ne na osnovu sebe samog.Predajes isecak o zaradi supruznika kada podnosis za dobijanje dozvole kao i kod produzavanja,na godinu dana produzavas...dakle,zavistan si od supruznika,a tvoj supruznik se tim dokazom o plati obavezuje da te izdrzava.Mozes da radis bilo koji posao.
Ali ti si vagon u vozu ciji je masinovodja tvoja zena.Prve 3 godine.

Imas kurseve razne preko Nav-a koje oni organizuju kako bi se ljudi sto bolje uklopili ti koji dodju na pripoj porodice.U stvari to su kursevi koji treba da ti doprinesu laksem nalazenju posla kasnije...ali da se ne lazemo ovde sada...taj drugi supruznik koji dodje na pripoj porodice i bez obzira na cinjenicu da moze da radi bilo sta,nije tako cesto zaposlen i to je takodje proces...jezik je tu slaba karika kod tih ljudi i prodje neko vreme dok se i oni ukljuce u drustvo.To pisem na osnovu iskustva ljudi koji su dosli ovde...i njihovih prica...
Veliku gresku prave sto dolaze tanki sa jezikom...skratili bi sebi vreme prilagodjavanja mnogo kada bi recimo uzeli dva kursa jezika u Srbiji ili profesora...niko ti na tom nivou nece dati posao bez jezika...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 11:14 - pre 137 meseci
Citat:
moukoko:
Hmmm...
Baš i nisam u fazonu da nekog reklamiram, ali kada pljušte neosnovane prozivke - smatram da treba reagovati. Svojevremeno (pre par godina) kada sam se razmišljao gde da krenem da učim norveški skoro u startu sam otpisao Sagu baš zbog tih silnih nezadovoljnih komenata. I ko zna kako bi se sve završilo da mi u jednoj drugoj školi (u koju sam prvo otišao) nisu tražili da sam nađem još nekoga ko će sa mnom činiti grupu, jer nisu imali dovoljno polaznika. Srećom. U Sagi sam završio sva tri kursa, promenio 4 različite grupe. Položio testove, dobio sertifikate koje su mi uvažili u Norveškoj na Nasjonale fagu za moju struku. Najvažnije - naučio jezik dosta dobro. Upoznao dosta sveta.
I upravo takvi kao Suhimlek su bili najgrlatiji. I čovek dobi onolike pluseve?! Oni dali ne znam koliko para, i eto ne naučiše norveški za 5 meseci. Samo neku osnovu. Alo?????? A bez izuzetka su dolazili potpuno nespremni na časove (da li su radili po 12 sati na poslu ili šta već) - oni su bili teški kao crna zemlja. Pa za te pare su mogili ovo. I ono. I ne znam ti ni ja šta. Pa što rođaci onda niste otišli posle dva časa (100% da im niko ni dinara nije i ne bi tražio ni za ta dva časa, ni za one ostale na koji nisu ni došli) na to bolje.
I naravno, šta mislite - je li moguće naučiti jezik koji blage veze nema sa vašim maternjim, koji nigde i nikad u životu pre niste čuli, i koji je takav da zahteva mnogo sluha i prakse (baš zbog silnih glasova-slova koji se ne čuju u izgovoru) - bez da se uložite svim svojim umom. To je "ogoljena istina" Nesh - mora da se uči i radi, ništa nema ni u Srbiji ni u Norveškoj na izvolte, ništa nama bez nas samih. Sad će neko da dođe da sipa znanje ljudima koji ne potroše sat vremena posle škole na domaći i pripremu časa. I posle škola ne valja. Pa još škola pod znacima navoda. Nisko i tužno.

Ko se posveti učenju jezika - imaće rezultat, nema tu govora. Bilo sa školom ili samostalno. A u školi osim znanja može dobiti i dosta poznanstava (koja posle mogu biti zlata vredna kad se dođe ovde), smernica (životnih, stručnih - bilo od drugih polaznika, profesora, Zorice), snage da sve izgura (ima tu dosta neke umne pozitivne energije - ko je nekad u životu učio u čitaonici npr, odmah će skapirati na šta mislim).

Sve u svemu - ovim završavam svoje učestvovanje na ovom forumu, kojem lično dugujem zaista veliku zahvalnost, te sam pokušao u nekim svojim mogućnostima i granicama da se aktivno uključim i po dolasku ovde, kako bih se nekako i "odužio".
Pozdrav, puno sreće i pozitivnih vibracija ubuduće.. :)



Moukoko...znam i razumem te,ali ima jos tvojih kolega kojima ce dobro doci tvoji saveti...gledaj druze siru sliku slucaja...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 11:18 - pre 137 meseci
Citat:
Olivera80:
KAKO BIH BILO DOBRO da ima neko od nasih koji ljudima sa autorizacijom sigura POSAO U NORVESKOJ... Al' bi se nafatirao para :D A bilo bi lepo i njemu i nama :)


Ovo je nemoguce izvesti iz jednog prostog razloga...Norveski zdravstveni sistem je u ogromnom i velikom delu zasnovan na turnusima sa nizim procentima i kao takav ne odgovara ispunjavanju nasih zahteva propisanih od strane UDI-a od 80%...i zato niko ne moze da garantuje posao ili organizuje grupe...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 11:20 - pre 137 meseci
Citat:
mina2202:
Imam jedno pitanje vezano za ovaj oglas za sezonski posao koji je postavila Mirjana,kako poslati prijavu za oglas, nigdje nije navedena email adresa.Ako ko zna molila bih da napise jer za dva dana istice oglas.
(http://www.jobbnorge.no/job.aspx?jobid=89323: http://www.jobbnorge.no/job.aspx?jobid=89323 )
Ovo je taj link


Nadam se da si se snasla...
Na jobbnorge oglasivacu za svaki stilling u gornjem desnom uglu velikim slovima pise "SØK STILLINGEN" i tu kada kliknes,sistem te vodi kroz sve potrebne faze i stepenice za popunu potrebnih informacija kako bi konkurisala...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

kreza26

Član broj: 303690
Poruke: 57
109.72.50.*



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 11:23 - pre 137 meseci
Al se Mirka raspisala, cekala sam te ko ozeblo sunce!!! :)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.90-149-213.nextgentel.com.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.02.2013. u 11:47 - pre 137 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
zokiruma:
26.1 sam krenuo iz beograda za stavanger, 3100 km posto sam isao kopnom preko svedske. nocio sam u bratislavi, berlinu i malmeu. klinac i zena mi prekosutra slecu u stavanger, tako da od ponedeljka krece prava akcija. prvi utisci su fantasticni.

pozdrav iz norge



Dobar dan,ljudi.
Zoki,koliko smo samo nocnih sajber forumskih kafa popili dok si bio levo od Japana...Srecno sada u daljem procesu...


istina miro :d

i ovde pijem makar 10 kafa dnevno, aparat se usija

kada udjete sa stranim autom u norge morate u roku od 14 dana otvoriti nalog na autopass.no, registrujete kreditnu karticu i na taj nacin placate putarine koje su u 99% automatske, semafori iznad autoputa koji pale zeleno svetlo kada prodjete ispod :d

ja krecem u ozbiljnije akcije od ponedeljka, danas mi dolaze zena i klinac pa moram ici po njih a sutra su moji domacini organizovali mali parti da nas komsije upoznaju a i mi njih

mislim da sam imao dosta srece u izobu domacina koji su mnogo usluzni i razumljivi za nase potrebe i koji nam maksimalno pomazu da se osecamo kao kod kuce, sav trosak smestaja hrane i sl. u nasem slucaju ne postoji i umalo nisam dobio batina kada sam se ponudio da platim (poneo sam oko 7000 evra, oko 4000 evra i 24 000 kronera, plus kartice gde imam jos oko 5000 evra) i iskreno se nadam da necemo zbog toga zaboraviti da smo dosli da trazimo posao a ne na odmor (sledece nedelje idemo 2 dana u neki ski centar i nema opet dok jedno od nas ne nadje posao )

za sada ima par opcija za posao i mislim da nece biti vecih problema naci odgovarajuci, pitanje je samo koliko ce nam trebati vremena a iskreno se nadam da ce to biti mnogo brzo

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7930243 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.