Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8072279 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
37.29.88.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.11.2012. u 21:18 - pre 141 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Pare?
Pisala sam ranije koja su meni dva najteza pitanja; 1)Kada je najbolje doci? ; 2)Koliko para da ponesem a da bude dovoljno?
To su em nezahvalna pitanja em na njih nema pravog odgovora.
Konkretno tvoje pitanje...
Neznam koliko para.Kljucno pitanje je da imas smestaj kod nekoga za dzabe ili placas?Imas li ambicija ka ulici?
Lokacija u Norveskoj za smestaj-tj.da li si na jugu ili severu?
Vidi,ako uzmes moj primer ja imala 1250 eura,suhimilek pisao da je imao 700 eura,Medicman spomenuo covek da je imao oko 2 000 eura...sve ti je to bila tada crkavica...i sada je.Malo ko moze reci da je poneo dovoljno...svi su poneli onoliko koliko su imali.I ti ces poneti onoliko koliko imas ili koliko ti banka odobri kredit ili vec nesto trece.
Kad bi covek imao 10.000 evra to je nekih 76.000 kruna bilo bi super...ali onaj ko ima te pare,i nije na ovom forumu...a da je u Srbiji...
Cast izuzecima,ovima iz drugih vremeskih zona..."levo od Japana"...ha ha ha.

Ponesi onoliko koliko imas.Sve je jako skupo ako se nema plata...Nemoj me pitati za cifru,jer ako ti akzem 5 000 evra,reci ces odakle mi toliko,a ako ti kazem 500 evra,znas i sama da je malo...Ajde neka donja granica bude 1500 evra,ako imas smestaj za dzabe...ali to je stvarno donja granica...jer moras racunati prevoz ako se putuje iz mesta do mesta,pa taksa za obradu dokumenata za dozvolu je 3000 kruna ili ti 400 evra...
Moras imati svoj lap top,broj tel i adresu.Hranu ponesi i ako nadjes neki dzabe smastaj kod nekoga onda si na konju velikom.Ako toga nema...onda ti treba dosta para,da se ne lazemo...
Ponesi sve sto imas,a da ti kuci naravno ovi sto ostaju "ne krepaju" od gladi...


To ti je nekako cudno miro i malo nefer, vidis iako kada saberes sve svoje cifre u ovom postu (i krune i evrice jelte) pa pomnozis nekim prirodnim brojem mogu da ponesem but ljudi dok kojih idem mi ne bi dali da potrosim ni 1 krunu. Malo nefer prema ljudima koji dodju sa 700 evra.
A opet nista ne znaci jer se tamo posao ne kupuje. Svi krecemo sa iste pozicije. I dace bog da zavrsimo sa radnim papirima, bez obzira na taj sugavi novac.

Danas proucavam ovo sa UDI pa cemo videti sta i kako dalje. Licno mislim da sam napravio gresku u koracima jer nisam i svoje papire predao u NOKUT mada to mozda i bude dobro za motivaciju.




Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.11.2012. u 22:17 - pre 141 meseci
He he he...Zokiruma,pa ti nisi hteo ni da saljes molbe da trazis posao,rekao si imas vremena da prvo odes u Srbiju,pa onda si rekao znam tri jezika,zar da ucim sad i norveski,pa onda,sta ce mi ovo za nokut,bespotrebno je...
Sad ucis norveski,trazis posao vec uveliko,eto te pred vratima nokut-a...forum deluje na tebe,ha ha ha iako si "levo od Japana".

Vidi,moje licno misljenje ako je nesto za dzabe kao sto je slucaj sa NOKUT-om,i kao rezultat se dobija norveski papir koji kaze da je to zanimanje tvoje tj.obrazovanje izjednaceno sa norveskim,zasto nemati takav papir???
Naravno,niko nije rekao da je to obavezno,ali ako je vec za dzabe zasto ga nemati.
U ovoj zemlji,druze...papir je jako bitan,da ne kazem najbitniji,a papir koji je njihova institucija izdala je onog najsjajnijeg kvaliteta.Oni to tako dozivljavaju.Naravno da nece napraviti problem i ako ga nemas,i ako samo posaljes diplomu na engleskom,ali konkretno nikada neznas za sta ce ti zatrebati a tako je malo potrebno da ucinis da ga dobijes.Pa sto da ne,zar ne?
Ja sam o tome govorila i kada sam pisala o jeziku,i ovo za nokut sada...ne o tome da li se moze bez toga,vec o tome kako si konkurentniji na trzistu rada sa tim detaljima daleko vise nego bez.
Ali uvek ce se javiti neko i reci:"Ma,ja nemam vremena da ucim jezik,a eto nisam ni imao ovo sa nokutom pa sam se zaposlio".I onda,je lako prihvatiti da da,taj je u pravu eto vidis moze...a ne ide se onom linijom a sto da ja nemam to,ako je to vec zvanicna norveska institucija za izdavanje takvih potvrda itd...mozda mi to u necemu nekada moze koristiti.Konkretno,kod UDI-a imas slanje istog tog broja dokumenata kao sto bi slao za Nokut,a da si to zavrsio,samo bi im prosledio taj papir,i oni bi u startu znali da je to njihova institucija vec priznala,i za sve provere eventualne bi se njima obracali.Ovako saljes celu dokumentaciju u UDI ako to hoces,mada ja kontam da ces ti naci posao u tih 3 meseca i da ti takva viza nece ni trebati.

Za faglært vazi i ono pravilo da u toku 3 godine,te prve tri godine do dobijanja stalne dozvole,mogu da borave izvan Norveske 15 meseci,za razliku od onih koji nisu faglært koji mogu samo 7 meseci u te prve tri godine.Ali kada je rec o ovih 15 meseci,7 je u privatne svrhe a 8 meseci preostalih moraju biti poslovni izlasci iz zemlje i da imas pokrice pismeno od sefa za to.Tako stoji u pravilniku.Ima i na sajtu UDI-a.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Gubijan
Ivan Gubijan
kordinatot u nvo
drustvo roma prokuplje
Prokuplje,Srbija

Član broj: 307700
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.11.2012. u 23:01 - pre 141 meseci
Mirjana, vec si mi dosta pomogla tvojim postovima!!! Ali jedna stvar me mnogo muči: dolazimo nas četvoro u NO u februaru( dve medicinske sestre sa autorizacijom i nas dvojica), a sad pitanje: jeli ikako moguće naći stan u Tromsu pre polaska! Gledao sam neke avio kompanije i sve se nesto stiže uveče! Pa ne znam kako de rešim tu dilemu spavanja prvih dana!!!! Inače jezik svi učimo, neko na prvom, neko na drugom nivou!!!
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
37.29.88.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.11.2012. u 01:14 - pre 141 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: He he he...Zokiruma,pa ti nisi hteo ni da saljes molbe da trazis posao,rekao si imas vremena da prvo odes u Srbiju,pa onda si rekao znam tri jezika,zar da ucim sad i norveski,pa onda,sta ce mi ovo za nokut,bespotrebno je...
Sad ucis norveski,trazis posao vec uveliko,eto te pred vratima nokut-a...forum deluje na tebe,ha ha ha iako si "levo od Japana"....

pa nije sramota uciti od drugih pa se ni ne stidim toga btw nisam rekao nikada da ne treba uciti jezik, veruj mi od svih ovih ljudi na ovom forumu siguran sam da najbolje znam koji je hendikep ne znati jezik zemlje u kojoj radis i zivis

na http://www.udi.no/Norwegian-Di...-of-visa-should-I-apply-for/#c lepo pise:
'Visa for skilled workers (entry visa)....If you do not have an offer of employment, you can also apply for a six-month permit for skilled workers in Norway. ....'' znaci moze ali mi nije jos jasno kako, tj da li mogu da udjem u Norvesku pa da podnesem zahtev za dodatna 3 meseca, ili mora da se podnese u ambasadi pre ulaska u Norvesku ?


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.11.2012. u 02:33 - pre 141 meseci
Zoki,

Ovde se ogranicavam samo za zdravstvo.Sa dobijenom autorizacijom ode se u policiju i pokaze se autorizacija koja se dobije od SAFH i produzi se na jos tri meseca.To je ono sto znam,iako nisam licno radila.Ali za ostala zanimanja ne znam stvarno.
U tekstu nije najbolje objasnjenja cela problematika,kao sto si i sam mogao da vidis.
Mada...ja stvarno mislim da ti tih 6 meseci nece trebati,da ces naci posao pre,tj.u toku ta tri meseca.90% ljudi ovde narocito inzenjera je naslo posao u toku ta tri meseca ili doslo sa vec dobijenom ponudom.Ali,ok razumem da hoces da se osiguras.
Mislim da se ta viza mora traziti pre ulaska u zemlju,ali nemoj da me drzis za rec.Kazem ti u tekstu ima i nejasnoca.
Ja znam kako ide sa zdravstvom oko toga,jer to su ljudi radili.
A i realno imas do februara...tri meseca skoro...tako da mozda ces ti u Norge sa vec dobijenim poslom...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.26.241.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.11.2012. u 02:47 - pre 141 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Zoki,

Ovde se ogranicavam samo za zdravstvo.Sa dobijenom autorizacijom ode se u policiju i pokaze se autorizacija koja se dobije od SAFH i produzi se na jos tri meseca.To je ono sto znam,iako nisam licno radila.Ali za ostala zanimanja ne znam stvarno.
U tekstu nije najbolje objasnjenja cela problematika,kao sto si i sam mogao da vidis.
Mada...ja stvarno mislim da ti tih 6 meseci nece trebati,da ces naci posao pre,tj.u toku ta tri meseca.90% ljudi ovde narocito inzenjera je naslo posao u toku ta tri meseca ili doslo sa vec dobijenom ponudom.Ali,ok razumem da hoces da se osiguras.
Mislim da se ta viza mora traziti pre ulaska u zemlju,ali nemoj da me drzis za rec.Kazem ti u tekstu ima i nejasnoca.
Ja znam kako ide sa zdravstvom oko toga,jer to su ljudi radili.
A i realno imas do februara...tri meseca skoro...tako da mozda ces ti u Norge sa vec dobijenim poslom...


mislim da je tako i sa nama za produzenje, u svakom slucaju najbolje da posaljem moje rodjake da se lepo raspitaju na norveskom u norveskoj, pa cim mi odgovore stavljam ovde da i ostali znaju, vidis mene ne veseli tih 90% vec brine onih 10% pa bi da napravim sebi lep manevarski prostor, jbg da nisam ''levo od japana'' vec bi poslao i moje papire u nokut ovako cu predati kada dodjem tamo
a i ta 3 meseca su kalendarska, jedan je decembar kada im je bozic a drugi je januar kada su svi odleprsali iz norveske

pozdrav
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.11.2012. u 02:50 - pre 141 meseci
Evo sa njihovog UDI sajta info...

"Du kan også søke fra Norge hvis du har kompetanse som faglært, hvis du er EØS-borger eller er familiemedlem til en EØS-borger med oppholdsrett i Norge. Det er nødvendig at du oppholder deg her lovlig og at du ikke oppholder deg her mens du venter på svar på en søknad om asyl eller etter et avslag på en asylsøknad."

I pise da zapravo ako imas kompetanse kao faglært mozes i iz Norge da trazis.Ali kazem,i ponavljam...ne bi trebalo da ce ti trebati.Ako se trazi za specijalistu dozvola,treba ti ponuda vise od 500.000 nok kao i NOKUT priznanje pismeno diplome.Za faglært ne pise da to treba.Vidi,ako saljes iz Norge...tu imas opet ono pitanje saksbehandligstid (koliko dugo obradjuju dokumenta).A spori su...zato da ipak ne komplikujes,mozda.
Neznam,ti znas najbolje sta ti valja ciniti.
Ja sam ti poslala te linkove sa sajta UDI-a oko te probematike.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.11.2012. u 02:58 - pre 141 meseci
Samo uzmi u obzir jednu stvar.UDI sluzbenici koji se javljaju-jako oprecne info dobijas.Rade isto kao u banci.Moze da bude,ne mora da znaci.Preciznu i potpuno tacnu informaciju nemoj da ocekujes od njih.Znam da ti ovo deluje neverovatno ali citao si iskustva ljudi ovde na forumu.Ja imam licna iskustva takodje oprecna.To zvanje UDI-a...predlazem da ih pitaju jako konkretno,tipa na vasem sajtu pise to i to.Nejasno mi je ovo,mora se postaviti strasno precizno pitanje.Mnoge sadrzaje njihovog sopstvenog sajta ne znaju ni oni sami.To smo pisali nekoliko puta ovde.Nazalost to nije prica "rekla-kazala",vec istina.
Spomenuo si da su oni ljudi kod kojih ides vec 30 godina ovde,dakle oni su sredili svoj status i UDI zaobilaze vec dugo.Skreni im paznju na to jer zaista mogu da daju barem dva razlicita odgovora na jedno isto pitanje.
Ovo ti pisem onako dobronamerno ne da bi ti pametovala vec su sluzbenici UDI-a vrlo slabo upuceni.
Banka,UDI,lokalna policija,SAFH- dobijanje info cesto prelazi u domen "migrene",ali tako je.To ovde tako funkcionise i pomiris se sa tim.

PS.-Dok kada imas nesto napismeno ispred sebe a da je sa njihovog sajta tako je najlakse konfrontirati ih sa informacijom za koju pitas.To ti je moj savet,ja sam tako radila.A u toku prve godine,stalno smo bili u kontaktu...pa ti zato pisem.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.26.241.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.11.2012. u 03:06 - pre 141 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Evo sa njihovog UDI sajta info...

"Du kan også søke fra Norge hvis du har kompetanse som faglært, hvis du er EØS-borger eller er familiemedlem til en EØS-borger med oppholdsrett i Norge. Det er nødvendig at du oppholder deg her lovlig og at du ikke oppholder deg her mens du venter på svar på en søknad om asyl eller etter et avslag på en asylsøknad."

I pise da zapravo ako imas kompetanse kao faglært mozes i iz Norge da trazis.Ali kazem,i ponavljam...ne bi trebalo da ce ti trebati.Ako se trazi za specijalistu dozvola,treba ti ponuda vise od 500.000 nok kao i NOKUT priznanje pismeno diplome.Za faglært ne pise da to treba.Vidi,ako saljes iz Norge...tu imas opet ono pitanje saksbehandligstid (koliko dugo obradjuju dokumenta).A spori su...zato da ipak ne komplikujes,mozda.
Neznam,ti znas najbolje sta ti valja ciniti.
Ja sam ti poslala te linkove sa sajta UDI-a oko te probematike.


pa ja miro mislim da je moja logika bar meni logicna dodjem tamo na osnovu sengena odmah trknem i podnesem zahtev za dodatna 3 meseca i znam da imam vise vremena da nadjem posao, e sada ako podnesem to u ambasadi i odem za norvesku na osnovu sengena pitanje sta ce mi jos sve traziti, takodje mislim da su skoro svi rekli kako je ambasada prespora i najgora varijanta, te mi ostaje samo da podnesem zahtev u norveskoj. da ne tupimo <kako ti kazes> napisacu mail danas mojima pa neka se oni lepo raspitaju na licu mesta kako zasto i koliko, najbolje. a da im je razumljiv sajt udi bas i nije . takodje ludim zbog njihovih rokova na konkursima, ladno neki traju i po 2 meseca.

kada sam pricao sa mojima tu objasnio sam im koji tip firmi trazim te su se oni preko poznanika raspitali i nije bas sjajno, naime na neke pozicije dobijaju i po 1000 ponuda dnevno da ponovim dnevno po 1000 kandidata. mada to su uglavnom za poslove nivoa srednje skole. u svakom slucaju ima jako mnogo posla ali i jako mnogo ljudi koji jure taj posao pa kada dodam da moram cekati i po 2 meseca za istek konkursa nije mi svejedno. takodje oni ce nam srediti i neke razgovore mimo tih oglasa ali to bas u mom slucaju i nije moj cilj.

skrenucu im paznju na oprecne informacije udi-aja mislim da ce se oni snaci i dati pravi odgovor, za sada nam mnogo pomazu, izgeda da su i sami postali norvezani

btw i zena je krenula da salje svoj rezime od juce, spijunirao sam danas njen mail :P , moram popricati sa njom za boju slova, mislim nekako moj mora biti utegnut ovo ono tasna masna ali njen savseno moze biti sa crvenim slovima, takodje ona salje na norveskom dok ja i dalje na engleskom
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.11.2012. u 03:37 - pre 141 meseci
btw i zena je krenula da salje svoj rezime od juce, spijunirao sam danas njen mail

I ovim se bavis,a?E majko mila...cccc!
Ha ha ha.

Ma u svim bransama je tako...uglavnom.Ovo je postala najpopularnija destinacija za emigraciju.Ali ti se rasiri na celu Norge i na dosadne delove svoje struke,kako si ih nazivao u ranijim postovima...
Sad kad ti zena nadje posao pre tebe,pa ti ides na pripoj porodice...he he.

Baci pogled (mada si mozda ovakve firme vec precesljao)...

http://www.byggoganleggsplan.no/


[Ovu poruku je menjao Mirjana Savicic dana 11.11.2012. u 04:52 GMT+1]
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.26.241.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.11.2012. u 04:55 - pre 141 meseci
Citat:
Mirjana Savicic
Sad kad ti zena nadje posao pre tebe,pa ti ides na pripoj porodice...he he.

Baci pogled (mada si mozda ovakve firme vec precesljao)...

http://www.byggoganleggsplan.no/


[Ovu poruku je menjao Mirjana Savicic dana 11.11.2012. u 04:52 GMT+1]


poslao ovima mail upravo, nekako sam ja uveren da ce zena naci posao pre mene nego operisan sam od tog balkanskog stava musko-zensko pa bi mi cak bilo i drago zbog nje

inace jel imaju oni kao mi zute strane i sl, da krenem da orem sa mejlovima i te manje firmice, ipak je mnogo ljudi ukazalo da 60% oglasa nikada ne objave na netu

pozdrav og takk
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

celavy
Becskerek-Norway

Član broj: 299756
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.11.2012. u 08:39 - pre 141 meseci
Zute strane,

http://www.gulesider.no/?spraak=en
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.11.2012. u 09:07 - pre 141 meseci
Citat:
batinić:
Pozdrav.
Nisam novi na forumu ali zbog spleta okolnosti morao sam se seliti pa i otvoriti novi nick.
Za sve koji čekaju autorizaciju ja sam SAFH-u taksu uplatio 13.06 i konačno dobio autorizaciju 25.10 znači dobra četiri mjeseca je trajalo prije je to nešto brže išlo čini mi se ali dobro je i ovako bitno da je došlo.
E sad pitanje za sve vas koji ste gore kada ste slali e mail nekom mogućem poslodavcu što je taj mail konkretno sadžavao od dokumentacije dali ste za CV koristili europass dali idu preporuke i autorizacija i cv zajedno i u kojem formatu tipa pdf ili nešto drugo pitam zato da ih ne zatrpavam sa gomilom dokumenata koji im možda nisu potrebni u tom trenutku, a da ne bi izostavio nešto što im je bitno.



Cestitam na autorizaciji.Moja koleginica jos nije dobila autorizaciju za bolnicara,a poslala dokumenta u aprilu,uplatila fakturu u maju...
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.11.2012. u 09:17 - pre 141 meseci
Ja uplatila prosle sedmice taksu za autorizaciju, za sestru...a za bolnicara cu da posaljem dokumenta sledece sedmice...I nastavljam sa norveskim jezikom...napravila sam veliku pauzu zbog finansija...Citam ove cifre koje su potrebne za odlazak tamo i brrrrr....Gde naci toliki novac?U banci vec otplacujem kredit i nema sanse da dobijem jos jedan...Nadam se da ce se resenja nekako ukazati do polaska...jer i do sada u poslednjem momentu, kada vec izgubim nadu, nesto se desi sto mi omoguci sledeci korak....
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.11.2012. u 09:26 - pre 141 meseci
[quote]zokiruma:
Citat:
DUNJA1965: procitala u jednom dahu blog...bravo za Dejana...i hvala stoje podelio svoja iskustva...
Da li cemo i mi ostali moci ovako jednom da napisem onasa iskustva?Da damo moralnu podrsku onima koji ce doci posle nas?Nadam se da hocemo...VERUJEM DA CE SE I NASI SNOVI OSTVARITI,samo ako nastavimo da verujemo u njih i da se trudimo strpljivo i predano da postanu realnost...


ima tamo deo vezan za te intrvjue secam se da sam prvi put mislio da bi lakse prosao kao astronaut, samo opusteno red SMAKA pa red HAUSTORA i sve ce biti ok (nada umire poslednja)



Ma ja sam ti jedna romanticna dusa...bice tu citava play lista pesama za plakanje i za ''podizanje''...i na kraju I will survive od Glorie Gaynor :)
 
Odgovor na temu

Danka V
Beograd

Član broj: 304248
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.11.2012. u 10:41 - pre 141 meseci
DUNJA1965
koliko dugo ucis jezik?
Srecno
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.26.241.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.11.2012. u 11:32 - pre 141 meseci
ne znam da li je bilo ranije

http://pavei.cappelendamm.no/

ucite deco norveski :P
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Danka V
Beograd

Član broj: 304248
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.11.2012. u 12:07 - pre 141 meseci
ovo su novija izdanja pa vei,nego sto ja imam ,cini mi se
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.26.241.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.11.2012. u 12:32 - pre 141 meseci
Citat:
Danka V: ovo su novija izdanja pa vei,nego sto ja imam ,cini mi se


ja iz ovih ucim, ne znam kako izlgeda stariji på vei
u svakom slucaju ja na ovom sajtu sam vezbam

trebao bi mi neki elektronski recnik, nisam bas za google translator, pogotovo sto tamo ne vidim koji je rod imenica,sta cu kada sam totalno operisan od osecaja i sluha :(

pozdrav
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Danka V
Beograd

Član broj: 304248
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.11.2012. u 12:56 - pre 141 meseci
zokuma
starije izdanje je skoro isto,ovo novo je mozda malo pristupacnije,za elektronski recnik ne znam ,ja koristim recnik od prof.Danijela Stefanovic koji je kupljen u knjizari vulkan
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8072279 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.