Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7879720 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bambi84
medicinska sestra, bolnica

Član broj: 284844
Poruke: 70
..9-160-139.customer.lyse.net.



+21 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2012. u 20:28 - pre 140 meseci
U pravu si 100% i pokusacu da dam NP3,ali opet postoji mogucnost i sa polozenim Np3 ne udjem u tu aprilsku grupu,a sledeci rok je oktobar,a meni vec istekla licenca... E,zato cu da im posaljem zalbu pa mozda mi i prodje... U svakom slucaju hvala na ohrabrenju...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2012. u 20:38 - pre 140 meseci
Na listu ne stizes sigurno jer odgovor je negde marta ako se ja secam dobro kako to ide...test krajem januara pa 5 nedelja cekanje na odgovor.To je jasno,i zato i jeste bolje da trazis produzenje i upravo to mozes da navedes kao razlog...
Nije druze ohrabrenje ali mi koji radimo u zdravstvu i svakodnevno pricas po ceo dan samo norveski,taj NP3 nije uopste tezak.Pucaj visoko...prijavi i muntlig Bergen.Pismeni je tezak i iscrpljujuci ali ako pricas dobro,a pricas sigurno dala ti zena fast jobb,pa nije ona curka pa da da fast jobb svakome,prijavi druze u januaru ili februaru,ne znam tacno kada je i usmeni Bergen.Sta te kosta imati iskustva i to je oko 900 kruna.Prijavi,mozes ti to.
Ej,pa i ja sam polozila.Neka te ta cinjenica vodi.A pazi,realno,ja sam Bosanka.
Bambi84,ja te za januar racunam da si NP3 ceo resio i usmeno Bergen.Nije to straobalno tesko...ima na usmenom Bergenu naravno vise pitanja i caka,i teza su pitanja ali kazem ti mi svaki dan pricamo samo norveski na poslu.
Sta kazes,druze?


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.dialup.ice.net.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2012. u 21:27 - pre 140 meseci
Hahahaha....umreh od smeha, Bosanko moja !!! Jesil skontala taj norveski sunce ti kalajisano :)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.10.2012. u 21:34 - pre 140 meseci
Viki,pa sta ti mislis zasto ja sve vas podsticem da idete da polazete?
Pa kada su meni izdali taj citap da kao znam nesto govoriti i tu i tamo sastavljati a na momente i povezati sve da me ljudi razumeju,svima ce dati mnogo citapa!.
Veruj meni...
Mada,ako si Bosanac...pise u uglu sitnim slovima,na svakom od polozenih kao testova sledece:"Ograniceno vremenski,zahteva produzavanje",tako da bona,nista to jos nije zavrseno...Malo je pomoglo to sto sam zivela u Vojvodinim,ali nemos ti...Vojvodina u nogama,a Bosna u glavi.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2012. u 03:38 - pre 140 meseci
cveyoni s tom zalbom da ti skinu tih 16 nedelja prakse veruj neces postici nista sem gubljenja vremena... ja sam ti odma rekla da se zalis na hirurgiju i eto skinuli su ti... al ovu gerijatriju i psihijatriju nece pa da si ne znam ni ja sta.... tu ti nema druge nego kao i svima nama zapeti po 8 sedmica.... i ja sam morala... nocne smene kao hjelpepleier a dnevne i popodnevne koa spl.... al stas moras... crknes i to debelo crknes al stas sve se izdrzi i gore se izdrzalo kamo l ida nece to....

a Mirka dusica moja postize se zalbama dosta samo ako zna covek na sta da se zali i kako da napise.... oni se u biti boje zalbi.... pa jos ako provuces koj ustavku iz zakona sigurno ce nesto odbiti.... al ovo gerijatriju i psihijatriju nece sigurno.... realno mi nemamo osnova da nam je odbiju....


a ovaj za licencu ne znam na koliko je dobio ali ako je dobio u takvom vremenskom razmaku gde ne moze da stigne da polozi NP3 i dobije mesto na kursu nek se zali i dobice produzenje sigurno,ukoliko nije ispucao vec dve godine... no ne secam se lika od ranije tako da cisto sumnjam da je vec ima 2 godine....
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2012. u 03:56 - pre 140 meseci
medicman ovo za kurseve i to to mora da postoji u celoj norveskoj... nemoguce da ste vi izuzetak i to ne spada u socijalnu pomoc nego naprotivu brze integrisanje te druge osobe... znam mnogo ljudi koji su isli na te kurseve i koji i sada idu na to.... i moze se takodje ici na vise kurseva a ne sam ona jedan.... jedino sto je tacno to je da su razliciti kursevi od meseca d omeseca i od kommune do kommune.... ali u svakoj to postoji... a i pored toga u NAV-u ti kao nosioc porodice imas pravo da izvadis semu i popunis koa bo støtte... tacnije da ti placaju odredjen procenat kirije na osnovu toga sto ti zena ne radi... to takodje nije i ne spada u socijalnu pomoc... najcesce placaju 40% .... to su ovde svi moji drugari koji su se ozenili dobili.... ali bas svi.... jedan je cak bio upao u topp skatt jedne godine al je to opravdao tim da je morao vise da radi jer nije mogao drugacije da ih izdrzava .... a njegova zena je isla prvo na kurs jezika pa onda na kurs za posao kao administratori sada nakon odradjene prakse na jednom faxu je i pocela da radi tu.... i pre par meseci je dobila i stalni posao.... tako da to je nemoguce da tvoja supruga i ti nemate nikakvih prava u NAV-u....
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2012. u 04:02 - pre 140 meseci
e jos nesto.... ako nekom treba soba/stan u Oslu u narednom periodu nek me slobodno kontaktira na pp imam dvoje drugara koji izdaju stan/sobu pa bih vam mogla izaci u susret....


pi bre nisam vise cest gost ne stize se sve nikako, no sad vidim gogi da si u oslu i trebas restorane... ako si jos ovde javi se ima par bas lepih.... od pizza do idijskih azijskih i slicnih... sto rece stavasbriga ima na vise mesta na grunnerløkka i na birikelundu... a ima i u gradu... egon ti je na samoj zeleznickoj,peppes pizza takodje....

[Ovu poruku je menjao kelly_oslo dana 22.10.2012. u 05:12 GMT+1]
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2012. u 10:51 - pre 140 meseci
Citat:
kelly_oslo: medicman ovo za kurseve i to to mora da postoji u celoj norveskoj... nemoguce da ste vi izuzetak i to ne spada u socijalnu pomoc nego naprotivu brze integrisanje te druge osobe... znam mnogo ljudi koji su isli na te kurseve i koji i sada idu na to.... i moze se takodje ici na vise kurseva a ne sam ona jedan.... jedino sto je tacno to je da su razliciti kursevi od meseca d omeseca i od kommune do kommune.... ali u svakoj to postoji... a i pored toga u NAV-u ti kao nosioc porodice imas pravo da izvadis semu i popunis koa bo støtte... tacnije da ti placaju odredjen procenat kirije na osnovu toga sto ti zena ne radi... to takodje nije i ne spada u socijalnu pomoc... najcesce placaju 40% .... to su ovde svi moji drugari koji su se ozenili dobili.... ali bas svi.... jedan je cak bio upao u topp skatt jedne godine al je to opravdao tim da je morao vise da radi jer nije mogao drugacije da ih izdrzava .... a njegova zena je isla prvo na kurs jezika pa onda na kurs za posao kao administratori sada nakon odradjene prakse na jednom faxu je i pocela da radi tu.... i pre par meseci je dobila i stalni posao.... tako da to je nemoguce da tvoja supruga i ti nemate nikakvih prava u NAV-u....



Za kurseve nisam sporio, ali samo kazem da su nama za ulazak na NAV trazili pismenu potvrdu o nivou norveskog. A to recimo eliminise NAV odmah posle spajanja, potrebno je vreme da se zavrsi neki kurs, ili polozi NP2 makar da bi se imalo crno na belo.
Dalje, ja ne znam kako, ali izgleda da ja nalecem stalno na neke hajvane u NAV-u. Za bo støtte uzeli tri moja platna listica i samo rekli da ja premasujem prosek plata, posto radim mnogo, ali i zaradjujem mnogo, i zadovoljavam prosek za dva clana porodice. Tako da ni od toga nema sanse. Taj odgovor sam dobio tri puta. Bo støtte su dobijali recimo ljudi koji su pored supruznika spojili i dete, pa tri clana porodice, a jedna plata. Sa dva clana nikom to nije proslo.

Jedino sto je jako dobra stvar, je skatteklasse 2. Na nju imate pravo jer ste posle spajanja prakticno vi jedini clan koji radi u porodici. To podrazumeva da placate manji skatt, zatim u prve dve godine pored standardfradag-a koji je nominalno 10%, imate pravo na 20%, a i kao sto je Mirjana pisala da vas fradrag stiti od toppskatt-a time sto dodaje max 40.000 na godisnju bruto granicu za toppskatt, skatteklasse 2 dodaje max. 80.000. Znaci duplo. U prevodu, ako je granica za toppskatt ove godine 490.000 NOK, sa skatteklassom 2 vi imate pravo da idete do 570.000. Na taj nacin oni vam dozvole da radite jos vise, da biste skrbili porodicu, ali na asistenciju NAV-a u novcanom smislu onda nemate pravo. Mislim da im je i cilj da izbegnete placanje NAV-a, a daju vam vise lufta da radite extra.

Pozdrav narode... :-)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2012. u 16:27 - pre 140 meseci
Medicman,druze...skinuli su klasu 2 za sledecu godinu,ali bice nesto drugo,samo verovatno manje dobro.Pisala sam o tome kada sam spominjala budzet za ovu godinu sada pocetkom oktobra.Toppskatt za sledecu godinu je na 509.000 NOK.
Pravili su neke izmene...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

sttefan
Mekanisk ingeniør
Norge, Hordaland, Bergen

Član broj: 10193
Poruke: 372



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2012. u 19:46 - pre 140 meseci
Uuuu mnogo lepo zvuci taj "Bostøtte"...šteta što ovo mnogi od nas pre nisu znali...ili pak podelili sa ostalima. Mojoj četvoročlanoj porodici ovo ne bi pomoglo, jer smo i supruga i ja imali (našli) posao pre nego što smo dobili spajanje porodice, ali nekim drugim porodicama ova bi moglo i moze puno značiti.
Jeg har rett til å si min mening selv om du ikke er enig.
 
Odgovor na temu

Gubijan
Ivan Gubijan
kordinatot u nvo
drustvo roma prokuplje
Prokuplje,Srbija

Član broj: 307700
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2012. u 19:56 - pre 140 meseci
Prvo pozdrav svima na forumu!!!! Jedno pitanje: da li mozda neko zna da li u NO ima prolaz za inženjere zaštite od požara?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2012. u 20:30 - pre 140 meseci
Evo o vremenima cekanja na obradu dokumenata za razlicite profesije od dragog nam SAFH-a.
Pre dve godine je sve neuporedivo krace trajalo.Autorizacija za hj.pl.se znala dobiti i za 3 nedelje,a dva meseca je bio rekord.
Sada:
Generell saksbehandlingstid for søkere som er utdannet i:
Norge: 4–6 uker
Norden: 4–6 uker (Helsefagarbeidere utdannet i Sverige har for tiden en beregnet saksbehandlingstid på inntil 2 måneder)
EU//EØS: Inntil 3–4 måneder
Verden for øvrig:
- Psykologer: Minimum 6 måneder
- Sykepleiere: Inntil 6 måneder
- Helsefagarbeidere: Inntil 6 måneder
- Leger: Inntil 6 måneder

- Farmasøyter: Inntil 8 måneder

- Tannleger: SAFH beklager at det for tiden er lang ventetid i sammenheng med autorisasjon av tannleger utdannet utenfor EU/EØS. Vi arbeider med denne typen saker, men her er det noe etterslep på grunn av et stort antall søknader. Vi har derfor som målsetning at søknader som er innsendt og som venter på å bli behandlet, skal bli vurdert i løpet av inneværende år.

Najduze za zubare,pa farmakologe,pa onda svi ostali...a Svedjani se lepo izborili da moraju dobiti svoje autorizacije u roku 2 meseca.




MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Zorica Janićijević
medicinska sestra
Dom zdravlja
Smederevo, Srbija

Član broj: 307996
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2012. u 20:51 - pre 140 meseci
Pozdrav svima ,čitam vaš forum već jedan duži vremenski period i mogu vam reći da ste stvarno divni!
Htela bih da vas pitam da li se praksa u trajanju od 24 nedelja koja je podeljena na :8 nedelja gerijatrija, 8 nedelja hirurgija, 8 nedelja psihijatrija -plaća ili se to obavlja volonterski?
Meni je jasno da ako radiš kao hjelpepleier mogu da ti priznaju i da ti formulare popuni šefica ali me zanima šta se radi sa ljudima koji su dobili od SHAF-a da mora da obave ovu praksu a ne rade kao hjelpepleieri, i dali postoji oglas gde može da se aplicira za obavljanje prakse, ja sam pratila na finn.no ali nisam do sada naišla na takav konkurs.
Pozdrav svima, nadm se da će mi neko pomoći svojim odgovorom!
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.dialup.ice.net.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2012. u 21:12 - pre 140 meseci
E Grubijan, ja ne znam ni jednog inzenjera zastite od pozara ali ovde stalno negde gori !! Njima definitivno treba inzenjera a ako znas norveski mislim da ti je posao zagarantovan ! Kuce su od drveta sa veoma losom elektro instalacijom tako da stalno nesto gori i dosta ljudi pogine u pozarima.
A evo malo i neke zanimljivosti, lista najbogatijih Norvezana i koliko su zaradili, koliko platili porez i u kojim opstinama zive. Malo prostudirajte koje su opstine najbogatije a koje najsiromasnije da bi znali gde da se doselite. Tu mozete i ukucati ime i prezime osoba koje su bile i radile u NO pre 2010. i videti koliko su zaradili. Ovde u NO je sve to javno . Zabavite se malko http://skatt.tv2nyhetene.no/skattelisten/
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2012. u 21:20 - pre 140 meseci
Citat:
sttefan:
Uuuu mnogo lepo zvuci taj "Bostøtte"...šteta što ovo mnogi od nas pre nisu znali...ili pak podelili sa ostalima. Mojoj četvoročlanoj porodici ovo ne bi pomoglo, jer smo i supruga i ja imali (našli) posao pre nego što smo dobili spajanje porodice, ali nekim drugim porodicama ova bi moglo i moze puno značiti.


Hmmm,Stefane i da imam prava na bøstøte,ne bih da koristim.Sto???Prilikom produzavanja radne i boravisne dozvole nadlezni iz UDI traze potvrdu da niste imali primanja iz NAV-a,ili ti sosial inntekt...Kako bi oni reagovali kad vide da Vi garantujete za porodicu svojom platom da je mozete izdrzavati,a usput trazite i molo podrske za stan,bostøte(mislim da je to to)???malo mi to nelogicno,o tome razmisljajte nakon 3 godine i permanenta,ovako,use i u svoje kljuse...

Zorica Janicijevic,
nisu 24 nedelje svakom u pitanju,to je individualna stvar...A da se placaju,ja bi prvi trazio ne 24,nego 240 nedelje majke mi :-) ..
 
Odgovor na temu

sttefan
Mekanisk ingeniør
Norge, Hordaland, Bergen

Član broj: 10193
Poruke: 372



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2012. u 22:50 - pre 140 meseci
Citat:
kelly_oslo: ... a i pored toga u NAV-u ti kao nosioc porodice imas pravo da izvadis semu i popunis koa bo støtte... tacnije da ti placaju odredjen procenat kirije na osnovu toga sto ti zena ne radi... to takodje nije i ne spada u socijalnu pomoc...


Znam dobro šta NAV traži...no reče žena da to nije socijalna pomoć...ne znam kako ali tako kaže.
Inače onaj ko o tome razmišlja nakon tri godine boravka u Norveškoj dobrano je zaglavio negde...

Jeg har rett til å si min mening selv om du ikke er enig.
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
37.191.214.*



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2012. u 08:10 - pre 140 meseci
Pozdrav svima... ja vec pisao malo pre, moracu vise da se aktiviram na forumu, vreme mi je neprijatelj... ako mogu da izlozim svoj 'slucaj' i dobijem koji savet...

zavrsio sam engleski u Srbiji (diploma se trenutno nostrifikuje u NOKUTU), i u decembru zavrsavam master u Oslu na University of Oslo 'specijalno i inkluzivno obrazovanje', dakle rad sa decom sa posebnim potrebama...

krenuo sam na kurs norveskog od septembra, i do decembra bih trebao imati A2 nivo...

imam vizu do 28. februara sledece godine, dakle to mi je problem koji treba da regulisem... sta mi savetujete za koju je vizu najbolje da se prijavim?

za job seekers je 6 meseci i traze kintu da pokazes...

viza za skillful workers za dalje usavrsavanje je dobra daju i na godinu dana ako upises neki kurs, e sad je tu moje pitanje: da li se ja posle mogu zaposliti sa tom vizom i prebaciti na regularnu radnu vizu??? jer sam upoznao jednog momka koji mi rece da poslodavci ne zelel da zaposljavaju sa tom vizonm...
i da li znate gde je najbolje i najpovoljnije upisati kurs norveskog da bih mogao nastaviti sa vizom?

i treca opcija da se prijavim za turisticku pa sta mi bog da u tih 5 meseci sto cu imati da nadjem posao...

kako vam se cini da su mi sanse za zaposljenje sa mojom profesijom i 'jadnim' znanjem norveskog...

hvala vam puno unapred, svaki odgovor mi je bitan, ja sam u tranzitnoj fazi i bas sam u frci, pisem master, ucim norveski, ali moram i sa ovim da se pozabavim... :)
 
Odgovor na temu

Jelena G.
Oslo, Norge

Član broj: 299168
Poruke: 128
*.ptt.rs.



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2012. u 10:28 - pre 140 meseci
Citat:
Gubijan:
Prvo pozdrav svima na forumu!!!! Jedno pitanje: da li mozda neko zna da li u NO ima prolaz za inženjere zaštite od požara?

Koliko sam ja primetila, ima ih u ogromnom broju! Ukucaj samo Ingeniør teknisk sikkerhet i pojavice se!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2012. u 10:51 - pre 140 meseci
Stefanko,moras da procenis sam sta ti valja ciniti.Ovo je onako usput...
Za upisivanje norveskog jezika i trazenje vize na osnovu ucenja istog,moras da pokazes pare na racunu,tj.da se oni osiguraju da ti imas na racunu oko 90.000 NOK.Dakle,to je prilicna para.To bi ti znacilo,ucio bi jezik ali kazem taj momenat para ne sme da se zaboravi.To je UDI uveo 2010.-te kao olaksicu,ali je stavio tu finansijsku klauzulu.
Dakle,definitivno ako ides na varijantu jezika,u bilo kojoj varijanti moras da dostavis potvrdru o posedovanju para.
Ti si sada na studentskoj vizi.raspitaj se kako sa studentske prelazis na turisticku i da li moras neki period van Norge prvo.Kazes u postu da je turisticka 5 meseci.Turisticka je 3 meseca a za faglært je pravilo da mogu da traze posao 6 meseci.
Na osnovu licnog iskustva ti ne mogu nista reci jer ja sam na radnoj vizi.Jedan slucaj poznajem,to je u pitanju prelazak sa studentske na porodicnu,preko braka.Dakle,nakon studija,sklapanje braka sa norveskim drzavljaninom i dolazak do papira preko spajanja porodice.To opet nije tvoj slucaj.
Ni zvanje UDI-a ne moze da pomogne puno,jer zavisi ko ce ti biti sagovornik.Nazalost.
Toliko.Nece ti puno pomoci,ali ako se oslanjas na jezik-moras pare da dostavis,to je zakljucak.
Pozdrav!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mar112345
Markoni Je
Novi Sad

Član broj: 308015
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2012. u 10:53 - pre 140 meseci
Evo i mene, naime ucim norveski, sve je to ok, samo kako naci posao tamo, imali koje u Oslu, interesujeu me konkretne ponude za posao, ne oglasi i ponude i slicno, znaci konkretno zaposlenje, ako moze neko da mi posalje eventualno neku ponudu bio bih zahvalan
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7879720 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.