Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7844110 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 07:02 - pre 140 meseci
He he Nesh, svaka ti dala

Nadam se da se do jutra smirile strasti...
Preformuliraću pitanje za vrtić; ovako, ono što me najviše zanima je : da li se dijete može prijaviti za upis u vrtić prije spajanja porodice?? Za školu koliko se sjećam je stefan rekao da može i da ga nisu tražili nikakav personal brojček za dijete, da li je isto za vrtić ili??
P.s. srđan, nije li gimnazija high school? inače, svaka čast, hrpa korisnih podataka s tvoje strane, samo naprijed!
 
Odgovor na temu

bojko peric
bojan peric
hirurgija,nis
nisZZ

Član broj: 306114
Poruke: 51
212.178.244.*



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 07:13 - pre 140 meseci
Jutro.Imali neko slucajno reci za po vei, za sve lekcije?hvala
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 07:19 - pre 140 meseci
Drugare, ovde imaš sve, ne samo Pa Vei, nije odvojeno jbg. Kad budem imao vremena, spojicu opet sve i kompletirati, ali po delovima i okaciti: Norveski

 
Odgovor na temu

l.boban
Slobodan Leobtijevic
Beograd

Član broj: 134133
Poruke: 30
79.101.105.*



+26 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 07:47 - pre 140 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
l.boban:
Miro mogu li ti poslati jedan PP ili eMail ? Da ne zatrpavam forum ?!!
Pozdrav L.boban !!!!


Naravno da mozes,ne treba ni da me pitas.A ako mislis da moze biti korisno i za druge na forumu,napisi na forumu.
Pozz!

Naravno da moze biti korisno. Pisem veceras kada se vratim sa posla, da koristim prave termine iz eMaila koje sam dobio, ne da lupetam nesto.
L.Boban
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.nli.as.



+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 07:56 - pre 140 meseci
Citat:
isabeau917:
He he Nesh, svaka ti dala :-)

Nadam se da se do jutra smirile strasti...
Preformuliraću pitanje za vrtić; ovako, ono što me najviše zanima je : da li se dijete može prijaviti za upis u vrtić prije spajanja porodice?? Za školu koliko se sjećam je stefan rekao da može i da ga nisu tražili nikakav personal brojček za dijete, da li je isto za vrtić ili??
P.s. srđan, nije li gimnazija high school? inače, svaka čast, hrpa korisnih podataka s tvoje strane, samo naprijed!


Eheheh... ma da...nego kad citam ovo sa slike cini mi se ko da ima nekih vise vrsta koji se mogu smatrati kao high school..ali ja na ovakvim mestima biram university degree..zavisi sta je ponudjeno

pozz
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 08:11 - pre 140 meseci
Nevjerovatno! Hoću prevest potvrde o stažu na norveški, kod ono u 'rvackoj samo 2 ( !? dva ) sudska tumača za norveški, jedan momentalno nedostupan na duže vrijeme izvan države a druga se ne javlja na mail, majko mila koja fakin zabit..
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 08:42 - pre 140 meseci
BUDIMO LJUDI,IAKO SMO SRBI (vecina nas)...rece jedan pametan covek...
O turniru cu reci samo jos jednu stvar,a to je da sam upoznao stvarno prijatne i dobre ljude(Viki (Begi),Joca i Dejan) sa kojima mi je dan prosao neverovatno brzo....Nadam se da cu skoro ponoviti druzenje sa istima,i nadam se vecem broju ljudi sa foruma.One koje ovo ne zanima ne moraju ni da citaju,lepo preskocite brate...
I jos jedna stvar!!!Verovatno Vam se desilo da Vam Norvezani kazu ah,du er så flink ....U pocetku prija,sad imam osecaj kao da mi kaze u jbt koja si ti budala u pm,radis kao konj ...
 
Odgovor na temu

Sandra Teodora
Aleksandra
Beograd

Član broj: 306687
Poruke: 12



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 10:06 - pre 140 meseci
Pitanje za Mirijanu i unapred hvala, ja imam završenu srednju medicinsku opšti smer, i Višu Medicimsku sanitarni smer, da li uopšte da prilažem papire da sam završila Višu jer ne znam da li taj smer tamo postoji ili da samo pošaljem papire sa srednjom školom i radno iskustvo imam 4 god.

Hvala unapred još jednom
 
Odgovor na temu

Astev_1
Logisticar
Autoindustrija

Član broj: 307906
Poruke: 4
*.mercedes-benz.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 10:18 - pre 140 meseci
Pozdrav svim clanovima foruma!

Ljudi ja sam prelomio, zelim da palim za Norvesku, ali iskreno, znate citav onaj misaoni proces kada na kraju dodjete do zakljucka, i to je to ! Vrlo brzo cu dobiti dvojno madjarsko drzavljanstvo. Imam drugaricu u Oslu i ona mi kaze da je za EU gradjane dovoljno da sa ugovorom o radu odu u policiju i automatski dobijaju radnu dozvolu koja se obnavlja na 6 meseci. Konkretno bavim se logistikom u auto-industriji. Norveski tek sad pocinjem da ucim. Nemacki i engleski perfektno govorim. Fakultetski sam obrazovan. Radim u jednoj multinacionalnoj kompaniji. Bio bih veoma zahvalan ako bi neko mogao da mi pomogne oko sledecih informacija: kolika je otprilike plata (neto) u logistici (ovde mislim na osobu koja vrsi porucivanje robe, prati transport i isporuku do kupca). Koliki su troskovi zivota u Oslu (znam da je tu najskuplje ali tu imam prijatelje)?
Koliko kosta iznajmljivanje neke garsonjere u Oslu malo dalje od centra (ali da ima metro veza)? Izvinjavam se ako je o nekim pitanjima odgovoreno na forumu ranije ali nisam stigao da sve predjem jer je forum ogroman :) Kolika je prepreka nepoznava norveskog za posao (koji ima slicnosti sa nemackiim i mislim da cu ga brzo savladati za osnovnu komunikaciju). Vec sam aplicirao za par oglasa za posao... Da li je prepreka kad apliciram sto sam trenutno u Srbiji, u smislu da kada si na licu mesta drugacije te posmatraju? mada ja njima napomenem da ako me pozovu na razgovor ja sedam u avion i dolazim u najkracem roku.

Unapred zahvalan!
 
Odgovor na temu

sneza1968

Član broj: 307830
Poruke: 21
212.200.246.*



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 10:30 - pre 140 meseci
Citat:
Sandra Balanovic:
Pitanje za Mirijanu i unapred hvala, ja imam završenu srednju medicinsku opšti smer, i Višu Medicimsku sanitarni smer, da li uopšte da prilažem papire da sam završila Višu jer ne znam da li taj smer tamo postoji ili da samo pošaljem papire sa srednjom školom i radno iskustvo imam 4 god.

Hvala unapred još jednom



Koliko ja ukapirah bitna je diploma a ne smjer,vazno je da je Visa skola 3 godine,a da li si savladala jezik?

Ah,taj norveski...
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.dialup.ice.net.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 10:36 - pre 140 meseci
Ja mislim da mi koji smo starosedeoci ovde na forumu treba da pisemo sto vise o svim drugim stvarima sem o kako doci u Norvesku i kolike su plate i koliki su troskovi i da li moze bez norveskog..... jer se tako samo povecava i produbljuje forum a koliko vidim to niko ne voli ,niko nece da se zamara i cita 300 stranica pa onda postavlja ista pitanja po 1000. put . Kada bi Mirjana prestala da odgovara svima ,ovaj forum bi bio mnogo manji i ljudi ne bi postavljali pitanja na koja vec postoje odgovori jer ovako vide da je ona dobrica i dusa i da odgovori po 1000.put na isto pitanje pa onda pomisle, -pa sto bi ja citao kad ce meni Mirjana odgovoriti- Ja mislim da je Mirjana glavni krivac i uzrocnik ovih problema na forumu . Predlazem da Mirjana predje na onaj turski forum malo i da dodje na kafu pod hitno da joj malo objasnimo neke stvari Mirjana, ja tebe volim duuuso moja, ovo je bilo dobronamerno!

Predlazem i da pisemo sto vise o tome kako smo bili negde na kafi jer ce tako oni koji to nece da citaju naputiti forum. Ja sam bila juce na kafi sa Kelly, jako nam je bilo lepo, pricale smo do iznemoglosti i bilo nam je malo. Hvala na divnom popodnevu Kelly !!!

Cveyoni Srbine, bilo nam je zadovoljstvo upoznati vas i jedva cekamo ponovni susret !
 
Odgovor na temu

Astev_1
Logisticar
Autoindustrija

Član broj: 307906
Poruke: 4
*.mercedes-benz.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 11:36 - pre 140 meseci
Citat:
vikibjorg: Ja mislim da mi koji smo starosedeoci ovde na forumu treba da pisemo sto vise o svim drugim stvarima sem o kako doci u Norvesku i kolike su plate i koliki su troskovi i da li moze bez norveskog..... jer se tako samo povecava i produbljuje forum a koliko vidim to niko ne voli ,niko nece da se zamara i cita 300 stranica pa onda postavlja ista pitanja po 1000. put . Kada bi Mirjana prestala da odgovara svima ,ovaj forum bi bio mnogo manji i ljudi ne bi postavljali pitanja na koja vec postoje odgovori jer ovako vide da je ona dobrica i dusa i da odgovori po 1000.put na isto pitanje pa onda pomisle, -pa sto bi ja citao kad ce meni Mirjana odgovoriti- Ja mislim da je Mirjana glavni krivac i uzrocnik ovih problema na forumu . Predlazem da Mirjana predje na onaj turski forum malo i da dodje na kafu pod hitno da joj malo objasnimo neke stvari :) Mirjana, ja tebe volim duuuso moja, ovo je bilo dobronamerno!

Predlazem i da pisemo sto vise o tome kako smo bili negde na kafi jer ce tako oni koji to nece da citaju naputiti forum. Ja sam bila juce na kafi sa Kelly, jako nam je bilo lepo, pricale smo do iznemoglosti i bilo nam je malo. Hvala na divnom popodnevu Kelly !!!

Cveyoni Srbine, bilo nam je zadovoljstvo upoznati vas i jedva cekamo ponovni susret !






Postovana vikibjorg mislim da se niste udubili bas u ono sto sam napisao nego ste apriori "osudili" moj post. Dajem Vam delimicno za pravo za neka moja pitanja
koja su u ovom forumu sigurno obradjena i pronaci cu to ALI ja sam pitao za moju specificnu oblast, jer su ovde najvecim delom medicinski radnici, drugo ja cu imati EU drzavljanstvo, tako da sam i sa te strane u drugacijoj poziciji. A Vama zelim lepo dalje druzenje i ispijanje kafe.
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 11:40 - pre 140 meseci
Citat:
dejann73: BUDIMO LJUDI, IAKO SMO KRETENI - bi trebalo da stoji Cveyoni ;-) (odnosi se na komentatore druzenja).

Što se tiče izraza "kreteni" - nije lepo da vređaš, tebe i ostale niko nije vređao, samo je ukazao na nešto, što i ne mora da je tačno. Ali te, opet kažem, nije vređao.
Ako si nevaspitan, to treba da zadržiš za sebe i svoju okolinu/porodicu i one koji moraju da te trpe takvog.
Kakav god da je forum, čita ga ogroman broj ljudi, a ti takvim ponašanjem ustvari potvrđuješ sve što je unazad rečeno.


 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 11:46 - pre 140 meseci
Ne vidim nikakvu svrhu vrijeđanja, mislim da je Nesh baš pogodio ' u sridu ' a koga svrbi nek se češe
pozz!
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
95.70.9.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 11:48 - pre 140 meseci
moj radni dan od radnih sati se skoro zavrsio, idem sada kuci da popijem kafu, popusim cigaru i sacekam moju profesoricu norveskog da krene da me uci jezik gospodara prstenova i rucno pisanje runa

miro tebi donosim 1 kg domace kafe biraj da li ce biti u zrnu ili mlevena

steffane sretan put kuci, i lepo se odmori
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

bojko peric
bojan peric
hirurgija,nis
nisZZ

Član broj: 306114
Poruke: 51
212.178.244.*



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 11:55 - pre 140 meseci
Citat:
Nesh-co:
Drugare, ovde imaš sve, ne samo Pa Vei, nije odvojeno jbg. Kad budem imao vremena, spojicu opet sve i kompletirati, ali po delovima i okaciti: Norveski

Hvala lepo,snaci cu se.Ziveli.
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 11:58 - pre 140 meseci
Zokiruma, pusti te jeftine provokacije. Shvatam da imaš želju da se istakneš, ali nisi odabrao pravi način za to.
Poslednji put kad se to dešavalo ovde, umalo je izbio treći svetski rat, glupo bi bilo da se prostor i vreme troši na još jedan.


 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.204.108.93.rev.vodafone.pt.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 12:57 - pre 140 meseci
@Zokiruma -da ne idete kolima preko Portugala pa da i ja idem sa vama i ja idem u februar :)
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg5.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 13:39 - pre 140 meseci
Gogi21g zahvaljujem na informacijama, ali ako prijevod budem naručivala iz srbije bit će skuplja pita od tepsije ,
probat ću se snaći ovdje.
pozz!
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
37.29.88.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.10.2012. u 14:48 - pre 140 meseci
danas mi je kolega poslao jos neke zanimljive firme:

Tu je onda AIBEL...on je isto velik i jak, Agility Group...... imas onda i Ramboll, Schlumberger, Framo Engineereing (oni su deo schlumbergera).. Wartsila (e sad, oni se vode da dizajniraju brodove, drugar iz NS radi za njih tamo u NS, ali izgleda da imaju jos neke firme u svom posedu jer sam ja dobio poziv od Hamworthy-a za procesnog inzenjera a oni su izgleda deo wartsile),...
tako da kolege inzinjeri (prevashodno masinci) mogu i ovde da pokusaju

ono nije bila provokacija, mogao bi i ja da kazem ono svrbi-cese, i nemam potrebu da se isticem veruj mi
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7844110 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.