Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7948238 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.08.2012. u 18:32 - pre 143 meseci
Citat:
suhimilek:
Pozz svima,
ako neko moze da mi kaze..kako se zove ona radna dozvola gde mozes da pocnes da radis odmah kad dobijes ponudu za posao, dok se papiri ne zavrse u policiji.

arbeid tidlig start ili tako nesto??

ako neko zna nesto , molim pomoc.

Dobio sam ponudu 87 % stilling i uskoro treba da idem tamo.Inace ..stigla mi je posta da li prihvatam ili ne ovu poziciju, ugovor je na par meseci.Nisam imao ni intervju ni bilo sta.

Takodje sta sada?neki savet.Pozz



Zove se tidlig arbeidstart!Nekoliko strana nazad mozda i nekoliko desetina nazad imas moj nekadasnji tidlig arb.start skeniran iz 2010-te godine,izdat u Kirkenesu.Ali isto je svuda.
Sada lepo prihvatis posao,uzmes ugovor potpises ga,skines arb.tilbud semu sa UDI sajta,sef ti je popuni i poneses pasos,3000 kruna,kao i autorizaciju,i zakazes datum u policiji,odes tamo,oni licno kopiraju autorizaciju,platis tu taksu salju dalje na obradu,a ti trazis tidlig.arb.start,vidis sta ce da ti kazu,po potrebi "malo se grudvas" i tako...otprilike to...ides na posao,pevas Ekrema-kuca-poso,poso-kuca,dobijes dozvolu nakon nekog cekanja,ides u banku pa u poresku,e onda se skines sa pekmeza i leba jer je stigla plata.
Srecno ti bilo i sve najbolje!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
91.82.97.*



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.08.2012. u 22:38 - pre 143 meseci
Hei!
Jedno pitanje- kada se trazi posao preko finn.no ili drugih sajtova, da li je jedini nacin da ti neko pogleda CV preko one njhove registracije CV-a ili se moze nekako poslati gotov CV na norveskom? Nisam nasla nikakve adrese, uglavom preko njih... VI ste iskusni, znate o cemu govorim. Ako sam se toliko mucila da ga napravim, zasto ga ne mogu poslati ili nekako atacovati, vec moram kod svakog ponaosob da ga kreirem?
 
Odgovor na temu

WantToBeEmigrant

Član broj: 292026
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2012. u 04:18 - pre 143 meseci
Nisam dugoo bio na ovom forumu, putovao sam malo, i bio u Guci, mislim da vecina zna sta je to i kakva je atmosfera tamo. Jednostavno SABOR trubaca, i mozda jedina stvar koja fali Norveskoj.

Nego da se vratim na temu.

Znam engleski veoma dobro, i jos malo pa zavrsavam Srednju skolu za Fizioterapeuta.
koliko vidim Mirjana, vi imate veze sa Medicinom, pa ako mozete nesto da mi napisete o Fizioterapeutima sa srednjom skolom tu ,
Da li je zastupljen posao, tj ima li posla, da li je trazeno, kako ide oko zaposljavanja, i da li tolerisu engleski? Naravno , svakoga zanima plata, pa i mene .


Ako mozete da mi napisete o tome ovde ili u PP uz kaficu, znaci uglavnom o srednjim Fizioterapeutima, kako se krecu itd.

Naravno, ovo se ne odnosi samo na Gospodju (Gospodjicu) Mirjanu, nego i na sve koji su voljni da mi napisu nesto o ovome.

Hvala , pozdravv



[Ovu poruku je menjao WantToBeEmigrant dana 17.08.2012. u 06:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2012. u 09:02 - pre 143 meseci
WantToBeEmigrant...

Izmedju sam gospodje i gospodjice,zavisno kako vetar duva...ha ha ha!
Dakle,da uozbiljim slucaj...
Srednja fizioterapeutska skola nije priznata ovde.
Nazalost ali tako je.Inace,engleski u zdravstvu nema nikakav prolaz.Mora norveski.Sto se deficitarnosti konkretno tog smera tice,nije ni prici deficitarnosti med.sestre,ali ako krenes da "rovaris" po oglasima naci ces naravno i oglase tog tipa ali kazem to ne moze da bude kriterijum da je to trazeno.Trazeno je ono sto je deficitarno a to fizioterapeuti nisu.Ali nasa skola tog smera NIJE priznata ovde.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2012. u 09:11 - pre 143 meseci
Citat:
tijanam:
Hei!
Jedno pitanje- kada se trazi posao preko finn.no ili drugih sajtova, da li je jedini nacin da ti neko pogleda CV preko one njhove registracije CV-a ili se moze nekako poslati gotov CV na norveskom? Nisam nasla nikakve adrese, uglavom preko njih... VI ste iskusni, znate o cemu govorim. Ako sam se toliko mucila da ga napravim, zasto ga ne mogu poslati ili nekako atacovati, vec moram kod svakog ponaosob da ga kreirem?



Tijana,koliko me secanje sluzi,kada recimo pises CV tj. kreiras ga bilo da je rec o finn.no ili jobbnorge ili bilo gde drugo,formiras jedan CV imas svoj pasvord i svaki put kada hoces da konkurises na odredjeni oglas izlazi ti taj CV koji manje ili vise mozes da menjas,u zavisnosti imas li nesto da dodas sto si recimo novo polozila,uradila itd...Ali SØKNAD pises za svaki ponaosob.U tom delu SØKNAD je individualni tekst uvek jer su svi oglasi razliciti.Start je od "SØK STILLING" pa dalje,personlige opplysninger,utdanning,erfaring,referanse,kurs,søknad osv...Kazem søknad se pise uvek novi.
Naravno da to nije jedini nacin da se trazi posao,to je trazenje posla na zvanicnom trzistu rada za one oglase koji su na javnom konkursu.Mada uz napomenu,za stalne fast poslove cesto je to internog karaktera za nekoga ko vec radi na odeljenju ili da poveca procenat,bez obzira sto je konkurs javni.To treba napomenuti.To nigde ne pise ali to je praksa.
Ti mozes da kucas npr.naziv grada pa kommune i trazis,recimo ålesund.kommune i ides na njihovu direktnu sajt stranicu i ides dalje eldre og omsorg ili helse ili neki drugi naziv u okviru zdravstva gde su oni pobrojali koje ustanove imaju i dali imena sefova sa brojevima telefona i cesto e mail adresom.Uzmes tu e mail adresu i saljes svoje molbe.Dakle,skenirana autorizacija sa CV koji napises sama,stavis sliku onako da izgleda profi,kazes da uci8s jezik dakle u mejlu ide neki kraci tekst,ne dugacak.Moze i na taj nacin...covek treba i mora da proba sve.
Veliki pozdrav.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2012. u 09:41 - pre 143 meseci
Citat:
bivse republike/ idu napred i menjaju se na bolje , da li su shvartili da moraju ili silom prilika / nebitno / menjeaju svoje lose osobine na bolje . Tvrdim to jer sam se upravo vratila iz Hrvatske , tacnije sa Hvara. Oni su zaista inostranstvo za Srbiju. Svaka cast.
Citat:


Zorice i Mirjana - obje ste u pravu. Iz srbije se hrvatska vjerojatno čini ko inostranstvo. tako se nama uvijek činila slovenija-što i je. Nažalost, za zemlje ex juge je vrijedilo ono- što južnije to tužnije, vrijedi i danas. Nikad neću zaboraviti kad smo '90. išli autom za Ohrid, a na autoputu iza Bg prema Nišu, na brdačcima kućice, a niz padinu iza kućeraka hrpe se smeća slijevaju. Gledam to i ne vjerujem, WTF?!? Uglavnom, mislim da je za norvežane i ostali razvijeni svijet sve to isto, balkanci- hrvati, srbi, sve ista banda.
Što se tiče kupovanja diploma, ovdje to na sreću nije praksa, što se tiče našeg faxa, ne znam za i jedan slučaj, 'najgore' za što znam je da su oni s više love donirali fax s par desetaka tisuća kuna pa su lakše prošli neke zaguljenije ispite.
Za medicinu isto tako, na prometnom su se kupovali ispiti to znam.
Pouzdano znam za par likova koji su došli iz bosne da imaju završenu samo osnovnu ili srednju školu a uredno se diče s diplomama dipl.ing....

Netko mi je odgovorio da se isplati kupiti rabljeni auto u norge- 2-5 soma oira ?? Nije to malo prejeftino, pa toliko su ovdje, ima kakva stranica njihova, ne znam bil-svaštanešto??
p.s. dobila sam odgovor, zafaljujem

[Ovu poruku je menjao isabeau917 dana 17.08.2012. u 10:58 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao isabeau917 dana 17.08.2012. u 13:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

WantToBeEmigrant

Član broj: 292026
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2012. u 15:10 - pre 143 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
WantToBeEmigrant...

Izmedju sam gospodje i gospodjice,zavisno kako vetar duva...ha ha ha!
Dakle,da uozbiljim slucaj...
Srednja fizioterapeutska skola nije priznata ovde.
Nazalost ali tako je.Inace,engleski u zdravstvu nema nikakav prolaz.Mora norveski.Sto se deficitarnosti konkretno tog smera tice,nije ni prici deficitarnosti med.sestre,ali ako krenes da "rovaris" po oglasima naci ces naravno i oglase tog tipa ali kazem to ne moze da bude kriterijum da je to trazeno.Trazeno je ono sto je deficitarno a to fizioterapeuti nisu.Ali nasa skola tog smera NIJE priznata ovde.


Znaci sa tom diplomom bih mogao jedino da zalozim vatru tu , ionako su zime hladne . :D
Onda bih probao neki drugi posao, meni nije uopste bitno toliko da bude posao neki vezan da kazem za moju `struku`, bilo sta bih radio, samo da ostanem tu.

Videcemo, imam jos jednu godinu, mozda se nesto promeni , a i ko zna.
Niko ne zna sta nosi dan a sta nosi noc tako da.

Hvala vam puno u svakom slucaju.



ps. Usvojite me, i masiracu vas svaki dan hehehe
salu na stranu.

Hvala jos jednom na brzom odgovoru
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2012. u 16:01 - pre 143 meseci
Citat:
WantToBeEmigrant:
Citat:
Mirjana Savicic:
WantToBeEmigrant...

Izmedju sam gospodje i gospodjice,zavisno kako vetar duva...ha ha ha!
Dakle,da uozbiljim slucaj...
Srednja fizioterapeutska skola nije priznata ovde.
Nazalost ali tako je.Inace,engleski u zdravstvu nema nikakav prolaz.Mora norveski.Sto se deficitarnosti konkretno tog smera tice,nije ni prici deficitarnosti med.sestre,ali ako krenes da "rovaris" po oglasima naci ces naravno i oglase tog tipa ali kazem to ne moze da bude kriterijum da je to trazeno.Trazeno je ono sto je deficitarno a to fizioterapeuti nisu.Ali nasa skola tog smera NIJE priznata ovde.


Znaci sa tom diplomom bih mogao jedino da zalozim vatru tu , ionako su zime hladne .
Onda bih probao neki drugi posao, meni nije uopste bitno toliko da bude posao neki vezan da kazem za moju `struku`, bilo sta bih radio, samo da ostanem tu.

Videcemo, imam jos jednu godinu, mozda se nesto promeni , a i ko zna.
Niko ne zna sta nosi dan a sta nosi noc tako da.

Hvala vam puno u svakom slucaju.



ps. Usvojite me, i masiracu vas svaki dan hehehe
salu na stranu.

Hvala jos jednom na brzom odgovoru


Pre nego sto budes usvojen i pocnes da masiras na crno , bez autorizacije / gospodjicu M / mozes da upises prekvalifikaciju za medicinsku skolu - opsti smer , zavrsis za godinu dana i steknes neophodan uslov.Uz masiranje naravno mozes da naucis norveski jezik.

 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
91.82.97.*



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2012. u 20:18 - pre 143 meseci
Mirjana, hvala na pomoci. Cula sam to za kommune od drugarice, ona mi je tako i preporucila da trazim. Medjutim, meni sve nekako dodje na isto. Ili, ono sto ce biti pre, jos sam neiskusna i "ne udaram" prave tipke.
Sto se tice ove kupovine diplome, s' obzirom da sam zavrsila medicinu u BG, i da sam cula svasta, nikad nisam verovala. Kao ovaj platio, znao pitanja na ispitu i sl... A, sad kad citam ovo, kad slusam ovo, bila sam naivna. Ljudi to zaista rade. Samo ne znam kako se ne plase svoje savesti..
 
Odgovor na temu

zoki123
Zoran Milutinovic
Doktor

Član broj: 303713
Poruke: 30
*.dynamic.kdsinter.net.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2012. u 21:34 - pre 143 meseci
Citat:
tijanam:
Mirjana, hvala na pomoci. Cula sam to za kommune od drugarice, ona mi je tako i preporucila da trazim. Medjutim, meni sve nekako dodje na isto. :) Ili, ono sto ce biti pre, jos sam neiskusna i "ne udaram" prave tipke.
Sto se tice ove kupovine diplome, s' obzirom da sam zavrsila medicinu u BG, i da sam cula svasta, nikad nisam verovala. Kao ovaj platio, znao pitanja na ispitu i sl... A, sad kad citam ovo, kad slusam ovo, bila sam naivna. Ljudi to zaista rade. Samo ne znam kako se ne plase svoje savesti..

Ja ne znam sta je vama ljudi ko je falc diplome ko to kaze ko je nasao falc diplomu u norveskoj (mislim na srpske diplome) nemojte tako svi su sada bolji od srba svi su nevini ....... za neupucene citajte malo bolje i pratite malo ostale tekstove npr:

Sykepleiere og hjelpepleiere fra tidligere Jugoslavia

To konsulenter fikk i oppdrag å vurdere hvorvidt det forekom falske dokumenter ved søknad om autorisasjon. Spesielt ble det pekt på faren for feil ved godkjenning av sykepleiere og hjelpepleiere fra Serbia. Det ble ikke funnet falske dokumenter i de sakene som ble gjennomgått. Det ble imidlertid funnet at enkelte søkere manglet avsluttende statseksamen fra hjemlandet. De var blitt autorisert på grunnlag av vitnemål fra utdanningsstedet, kurs i nasjonale fag i Norge og prøveperiode. Rutinene er senere endret slik at også statseksamen fra hjemlandet blir tatt med i vurderingen. Søkere med lavere sykepleierutdanning fra X-Jugoslavia blir ilagt fagprøve, så kurs i nasjonale fag og deretter to perioder à 8 uker med veiledet praksis i Norge.

tekst iz 2011 april mesec

I STA SAD samo Srbija vidite da NEMA FALC SREDNJOSKOLACA imate na SAFH.NO pod naslovom Kan vi forsikre oss mot «falske» helsearbeidere? svi ostali su super iz bivse Jugoslavije samo na srbe svi imaju alergiju kao da se u drugim drzavama ex YU ne falcifikuje nista.........sto ste vi naivni....imajte malo ponosa



 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2012. u 21:58 - pre 143 meseci
Zoki123,

Ne generalizuje se,i ne odnosi se na sve.Odnosi se na pojedince.Pa ja sam licno imala coveka koji je laznim dokumentima pokusao da me prevari i da salje dokumenta u SAFH.Ja ne pricam na osnovu iskustva drugih nego na svom iskustvu licno.
I zar ne mislis da je krajnje edukativno spomenuti tako nesto,onima koji se spremaju put Norge?Nema to apsolutno nikakve veze sa ponosom.
Nama taj ponos ne moze niko da uzme,to nam je najdominantnija crta u mentalitetu,i kao takva je i najteze promenljiva.
Samo obazrivost.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2012. u 22:01 - pre 143 meseci
Citat:
zoki123: Ja ne znam sta je vama ljudi ko je falc diplome ko to kaze ko je nasao falc diplomu u norveskoj (mislim na srpske diplome) nemojte tako svi su sada bolji od srba svi su nevini ....... za neupucene citajte malo bolje i pratite malo ostale tekstove npr:

Sykepleiere og hjelpepleiere fra tidligere Jugoslavia

To konsulenter fikk i oppdrag å vurdere hvorvidt det forekom falske dokumenter ved søknad om autorisasjon. Spesielt ble det pekt på faren for feil ved godkjenning av sykepleiere og hjelpepleiere fra Serbia. Det ble ikke funnet falske dokumenter i de sakene som ble gjennomgått. Det ble imidlertid funnet at enkelte søkere manglet avsluttende statseksamen fra hjemlandet. De var blitt autorisert på grunnlag av vitnemål fra utdanningsstedet, kurs i nasjonale fag i Norge og prøveperiode. Rutinene er senere endret slik at også statseksamen fra hjemlandet blir tatt med i vurderingen. Søkere med lavere sykepleierutdanning fra X-Jugoslavia blir ilagt fagprøve, så kurs i nasjonale fag og deretter to perioder à 8 uker med veiledet praksis i Norge.

tekst iz 2011 april mesec

I STA SAD samo Srbija vidite da NEMA FALC SREDNJOSKOLACA imate na SAFH.NO pod naslovom Kan vi forsikre oss mot «falske» helsearbeidere? svi ostali su super iz bivse Jugoslavije samo na srbe svi imaju alergiju kao da se u drugim drzavama ex YU ne falcifikuje nista.........sto ste vi naivni....imajte malo ponosa


Pre svega, ovaj tekst sam podelio iz razloga da pokazemo da Norvezani razumeju i poznaju mnogo vise nego sto mi mislimo nas sistem.
Nisam imao lose namere. Dalje, pise se FALS, a ne FALC.
A trece, procitajte tekst. IStina je da se Srbija u njemu pominje 37 puta, ali se pominje i Hrvatska i stara Yu bez generalizacije. Samo je druga stvar sto je najvise ljudi iz Srbije otislo u No da radi u zdravstvu, pa smo najzastupljeniji.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2012. u 22:03 - pre 143 meseci
ps. Usvojite me, i masiracu vas svaki dan hehehe
salu na stranu.

ODGOVOR NA FIZIOTERAPEUTSKOG POLAZNIKA!
Pa...razmisljam se kada uzmem stalnu dozvolu sledece godine(tada mi skacu malo vise prava),da otvorim na crno,normalno,"inkubator za negu odojcadi"...
Ali,da napomenem odmah,morace da se radi...bez znoja nema napretka,bice iskljucivo nocni turnus sto se smena tice,kako bi polaznici u dnevnom turnusu pohadjali skolu jezika,a i malo da predahnu...
Porez nista...sve na ruke ide...
Kazem...projekat je u fazi razvoja.
Ha ha ha ha!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2012. u 22:07 - pre 143 meseci
Mirjana, meni nocni turnus ne smeta nimalo, cak sam vrlo navikao na njega, a i vise mi odgovara. :-)
Nego, da mi tebe usvojimo, imacemo poreske olaksice za dete, moja komuna obezbedjuje vrtic, a da se ne mucimo sami za decu. :p
Bolje tebi, lakse nama. Hehehehehhe
 
Odgovor na temu

zoki123
Zoran Milutinovic
Doktor

Član broj: 303713
Poruke: 30
*.dynamic.kdsinter.net.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2012. u 22:41 - pre 143 meseci
Slazem se ja sa vama edukativnog je to karaktera nisu norvezani rasli u saksiji i da neznaju sta rade, sva dokumenta se skeniraju koja su slata u SAFH i salju se u ambasadu norveske u Beogradu gde atasei sa tim dilomama i ostalim dokumentima koPijom asosa ... sedaju u dilomatsko vozili CD table i od institucije do institucije imaju ulaz svugde Po sluzbenoj duznostii odlaze u ministarstvo za obrazovanje diPlomu Proveravaju ako treba i u skolama ... u ministarstvu zdravlja Proveravaju drzavni isit ... uoci li nePravilnost li ili nadju falc dilomu SAFH je u direktnoj saradnji sa UDI obavestavaju UDI i taj koji je Probao da Preda falc dilomu zavrsio je karijeru sa norveskom , eu EØS automatski zabrana bez Prava zalbe to je za njih tesko krivicno delo ,brut straff løv,aProPro svega zato se autorizacija ceka oko 3 meseca gde kazu da se konsatuju sa savetnikom to je to slanje dokumenata na Proveru u majku nam srbiju sumaro smatram da je bolje da se igrate sa sarenim zmijama nego sa slanjem falcifikovanih diPloma snosi cete odgovornost i u srbiji jer su u tesnoj saranji sa nazim vlastima u srbiji i odma i nase obavestavaju..citaj

5. Undertegnede søker erklærer at alle dokumenter vedlagt søknaden er attesterte kopier av ekte dokumenter. Jeg er kjent med at
dokumentfalsk er straffbart, jf straffeloven § 182 og at slike saker vil bli politianmeldt. Jeg er også innforstått med og samtykker til at
slike saker kan bli rapportert til min arbeidsgiver og til mitt hjemlands helsemyndigheter.
imate na semi za autorizacju na kraju seme sta se desava ako ste dali lazne Podatke i dokumenta..

Mirjana nista nisam licno mislio nego zadnjih dva dana falc falc falc nije bas to tako drzavni isPit je bio samo roblem inace je sve cisto Pozdrav i Pamet u glavu svima koji misle da mogu da Prevare norvezane, bolju saradnju srbija ima sa norveskom nego sa rusijom ili RS verujte mi..

PS neradi mibasnajbolje taster P na tastaturi P kao aris ili egne hvali slovo P

[Ovu poruku je menjao zoki123 dana 18.08.2012. u 00:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stavasbriga
Norge

Član broj: 146243
Poruke: 164
77.123.235.*



+61 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.08.2012. u 05:26 - pre 143 meseci
Radno iskustvo vise od deset godina. Na crno uglavnom ali i jedan fini plavooki projekat koji raste :-) Sto se tice radnog vremena preferiram zoru ;-) Intervju tj. kafa na moj trosak.
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.08.2012. u 09:37 - pre 143 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
...ali tips o tome su im dali Amerikanci,tako stoji u izvestaju...


BTW, ovo je samo meni upalo u oči?
Mislila bih si : ah, kako braća ameri lijepo brinu da je sve po redu i zakonu, da ne znam za
ovo
http://www.znakovi-vremena.net/rothschild_okupacija_balkana.htm
i ovo
http://www.stkpula.hr/dragotad...ISEMITIZAM,%20TO%20JE%20ISTINA!

Men'se čini da nam se granice lagano zatvaraju a ne otvaraju,
tko s brdovitog balkana ne brisne dok se još može ( pritom mislim na poštene koji žive od svojih 10 prstiju, ne na lopove i mafijaše ) mogla bi ga dočekati sudbina onih vunenih meketavih životinjica što stradaše na brdu u srbiji koje dobilo ime po plemenitom metalu i crnogoričnom stablu (tko prati znat će ), ili još gore, derat će nam kožu naživo.

ugodan vikend svima!
 
Odgovor na temu

nikolasm
Prava firma

Član broj: 249861
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.08.2012. u 11:44 - pre 143 meseci

Pozdrav svima! Par dana citam ove "vase" 233 strane i moram priznati da sam dosta toga saznao. Mirjani sam poslao poruku, sa nekim pitanjima, ali posto nisam dobio odgovor postavljam ih ovde.


Kao i momak od par postova gore zavrsio sam za fizioterapeuta, u struci sem volontiranja imam 6 meseci rada u projektu, ugovor o delu, gde sam radio iskljucivo sa gerijatrijskim stanovsnistvom.

Jasno mi je da mi nece priznati moju diplomu, ali pitanje na koje ja nisam nasao odgovor je : Da li mogu sa njom raditi kao bolnicar?! Ako neko moze konkretno da mi odgovori na ovo pitanje bio bih zahvalan.
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
37.191.216.*



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.08.2012. u 13:29 - pre 143 meseci
Pozdrav svima, divno je kako nesebicno delite savete i misljenja pa rekoh da izlozim svoj slucaj...

zavrsio sam engleski u Srbiji i predao sam diplomu u NOKUT, posle toga ide u ministarstvo za obrazovanje...
trenutno zavrsavam ERASMUS MUNDUS master program u sferi inkluzivnog i multikulturalnog obrazovanja i imacu trostruku diplomu iz univerziteta u Londonu, Pragu i Oslu... u Oslu mi je baza i tu zavrsavam.

Koje ja imam sanse da se zaposlim u nekoj skoli, instituciji, NGOu??? tek sad krecem jezik i dakle do kraja godine kad diplomiram imacu nivo A2. Posle cu produziti vizu za jos godinu dana da trazim posao i naucim jezik, ali ovako sta mislite, koje su mi opcije i imate li takvih primera???

Hvala unapred :D

[Ovu poruku je menjao stefanko23 dana 18.08.2012. u 14:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kumruzvelt12

Član broj: 306035
Poruke: 1
*.210.210.61.getinternet.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.08.2012. u 14:26 - pre 143 meseci
Cao svima.
Stizem u Oslo uskoro, za jedno mesec - dva.
zanima me gde se mogu naci nasi ljudi ima li restorana i klubova gde se skupljaju i izlaze. mladji i stariji.

pozdrav svima i skoro vidjenje.

Kum
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7948238 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.