Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7703298 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CACANIN19
TOMISLAV GLOZINIC
///
CACAK

Član broj: 226866
Poruke: 11
*.duga-net.com.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.05.2010. u 19:53 - pre 168 meseci
Pozdrav ... ne bih znao da ti kazem da li ima u Kragujevcu neko ko drzi casove Norveskog ali imam jedno pitanje . Naime meni brat i ujko vec treci put odlaze u Norvesku da rade sezonski u Stavangeru , i koliko sam skapirao uopste nije potrebno znati Norveski jezik ... ali je potrebno znaci engleski , e sad ne znam za tebe sta zelis da radis tamo , oni rade fizikalne poslove tipa molerisanje , voznja kamiona , transport itd itd ... Imaju dvojicu gazdi , obojica su Norvezani i super pricaju engleski ... Naravno korisno je znati njihov jezik , ali veoma je komplikovan , evo u mom slucaju , znam super Engleski ali Norveski nema sanse da skapiram . Najverovatnije cu i ja u cetvrtoj turi oko jeseni da idem sa njima , ali ne cimam se toliko oko jezika ... ali u svakom slucaju valja znati . Inace sam iz Cacka i koliko sam mogao da saznam ni ovde nema nikoga ko daje casove Norveskog ... ako mogu nekako drugacije da pomognem tu sam :) pozdrav ...
TG
 
Odgovor na temu

negrinos
nezaposlen trenutno
Pljevlja, Crna Gora

Član broj: 258599
Poruke: 30
79.143.100.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.05.2010. u 09:44 - pre 168 meseci
E cao cacanin.Mozesli mi molim te reci kako ti brat i ujko idu da rade u Norvesku?Dali su to neki nasi ljudi kod kojih rade ili kako?Radelineke papire radne ili na crno?Po koliko ostaju i sve sto mozes da mi kazes za taj njihov posao,molim te napisi.Moze i na email:[email protected] isto pokusavam da nadjem posao u Norveskoj,a iskustva po gradjevini imam(izmedju ostalog)
 
Odgovor na temu

CACANIN19
TOMISLAV GLOZINIC
///
CACAK

Član broj: 226866
Poruke: 11
*.duga-net.com.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.05.2010. u 15:31 - pre 168 meseci
E pozdrav , pa cini mi se da sam odgovorio na ovaj mail jednom , pre neki dan . Bas sam napisao podosta :) opisao sam sve ... izgleda da ti nije stigao mail ili sam ja nesto zezno :) ali evo posto sam dobre volje ponovicu ovde ... Znaci brat i ujko idu evo vec treci put , otisli su pre nekih 15-stak dana , ostaju uvek po pola godine mozda malo duze ... ovog puta nece duze od 3 meseca jer je bratu zena trudna cekaju drugo dete pa mora da dodje ovde . Inace idu u Stavanger to je nekih 50-setak kilometara od Bergena na jugo zapadu Norveske , sto se tice papira nemaju radne dozvole da ne kazem rade na crno , ali nije bas tako posto ove gazde kod kojih rade su mnogo dobri ljudi i oni su malte ne kao na probnom radu , a sto se tice dozvola pitanje je vremena kad ce dobiti . 100 % ove godine , gazde nisu nasi ljudi i ne znaju nikog naseg tamo , sto se tice posla znaci rekao sam da rade sve i svasta , uglavnom su to fizikalni poslovi , molerisanje , farbanje , gletovanje , zidarski poslovi ( to kod jednog gazde ) znaci gradjevinski poslovi , a kod drugog gazde rade transport . Dao im je kombi sa kojim prevoze namestaj i slicno ... To rade kao privatnici i uzimaju procenat , znaci kad su selidbe oni odrade selidbu recimo 100-200 evra i od toga dobijaju procenat i + satnicu zavisi koliko su radili a naravno tu je i baksis koji Norvezanu redovno daju :) jednom su cak preneli samo jedan klavir i dobili su od jedne fine gospodje po 50 evra lol xD sve u svemu nije lose ima posla , kako kad , nekad prodje po 3-4 dana da nista ne rade a nekad rade i po 6 dana u nedelji , sve zavisi ... Ne znam vise sta mogu da ti kazem , ako te nesto specificno zanima pitaj , pozdrav ...
TG
 
Odgovor na temu

negrinos
nezaposlen trenutno
Pljevlja, Crna Gora

Član broj: 258599
Poruke: 30
79.143.100.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2010. u 13:08 - pre 168 meseci
Cacanin,poslo sam ti PP vjerovatno nisi vidio ili ti mozda nije ni stigla posto me nesta internet zeza ovih dana!
Pogledaj molim te,ako ti je stigla(napiso sam dosta,posto rece da te mogu da pitam ako me nesta interesuje).
interesuje me dosta toga,izmedju ostalog kako su uspjeli da nadju posao posto i ja pokusavam?
 
Odgovor na temu

CACANIN19
TOMISLAV GLOZINIC
///
CACAK

Član broj: 226866
Poruke: 11
*.duga-net.com.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2010. u 15:36 - pre 168 meseci
nije mi stigla poruka nazalost , ali nema veze ovde cemo da se ispricamo . Sto se tice snalazenja brata i ujka u Norveskoj , bilo je veoma tesko u pocetku , znaci kad su prvi put otisli ( pre 2 ipo godine ) , isli su na slepo sto se kaze znaci bez ikakvih uputa bez papira bez ikakve strategije moglo bi se reci tako , samo su imali adekvatne papire da udju u zemlju . Odma su otisli u Oslo posto su racunali da tamo ima najvise tih agencija ( inace su trazili agencije sa kamionima znaci transport itd itd ) posto su ujko i brat profesionalni vozaci , ujko je imao ovde firmu ali je sve to propalo kao i mnoge druge . Ali ko sto sam rekao , odbili su ih iz vise razloga ... uglavnom oni su krenuli ka zapadu Norveske tacnije ka jugozapadu ka Bergenu , jer su culi da tamo idu poslovi sa ribom ( ciscenje , prepakivanje , skladistenje itd itd ) imamo inace male veze sto se tice informacija samo i to im je pomoglo da odu u Bergen , da bi kasnije sa svim slucajno u nekom parku sreli dva coveka koji su im i dan danas gazde , oni su im izasli u susret , dali im u pocetku dzabe stan ( u Stavangeru ) , racunar , kombi ... i evo treci put idu i rade za ta 2 coveka ... ali to je cista sreca bila , poneli su bili po hiljadu evra svaki , i malte ne su sve potrosili za hranu i slicno dok nisu upoznali te ljude .... znaci oko 2 meseca su oni tumarali i lutali Norveskom ne bi li nasli neki posao ... odbijali su ih i za kamione i za ribu i za sve ostalo ... oni su cak dok su bili kuci poslali tim agencijama cv-ove ili sv-ove ne znam kako se tacno zove uglavnom biografiju i oni iz agencija su rekli da imaju sansu , e sad sto su ih posle odbili ja ne znam ... brat kaze da je zbog poznavanja njihovog jezika . Tacnije nepoznavanja jezika , posto obojica nemaju pojma Norveski , mada brat odlicno zna Engleski dok ujko cisto osnovno ... tako da to je to , kako su se snasli ... nazalost ovog puta necu dobijati dosta informacija od brata kao prosla 2 puta posto nemaju sad racunar i ne mozemo da pricamo preko skajpa kako smo pricali do sad ... ali cucemo se nekad telefonom . Uglavnom najverovatnije cu i ja krajem leta pocetkom jeseni da sa bratom idem a ujko ima neke druge planove tako da cete dobiti iz prve ruke informacije :) to je to , ne znam sta vise da ispricam , pozdrav i srecno :) ...
TG
 
Odgovor na temu

negrinos
nezaposlen trenutno
Pljevlja, Crna Gora

Član broj: 258599
Poruke: 30
79.143.100.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2010. u 17:54 - pre 168 meseci
Sad sam povezo sve.ti si prije godinu ili dvije trazio pomoc za njih.Bili su otisli bice pa nisu nasli nikakav posao!
Znaci cista sreca sto se tice njihovog posla.
Nista brate,hvala ti na svim imformacijama i ako saznas nesto vise o ovim poslovima u fabrikama ribe javi mi.Ja sam cuo da treba radnika na takvim poslovima i na gradilistimai ako budem isao ovako u nevidjeno icicu u Oslo.Jos me interesuje,vjerovatno ti to znas,kako da ostanes vise od 3 mjeseca(pola godine recimo,posto rece da tvojiostaju obicno toliko),ako nemas radne papire a vize su ukinute na 3 mjeseca?Znaci mora da postoji neki dokument sa kojim mozes da boravis duze.
 
Odgovor na temu

CACANIN19
TOMISLAV GLOZINIC
///
CACAK

Član broj: 226866
Poruke: 11
*.duga-net.com.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2010. u 18:39 - pre 168 meseci
e to ne znam za papire , valjda su im nesto ti Norvezani sredili kod kojih rade , a radne dozvole ce dobiti ove godine .... prvi put kad su isli malo su na crno ostali , presli su granicu od 3 meseca pa su morali da se vrate autobusom umesto avionom , ali ja mislim da sad idu legalno sto se kaze ...
TG
 
Odgovor na temu

dmostarac
Beograd

Član broj: 92380
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2010. u 19:47 - pre 168 meseci
A sta to menja sto se vrate autobusom ne razumem.
Zar ti u pasosu ne upisu datum ulaska u EU i onda kad izlazis iz EU gledaju da li je proslo vise od 3 meseca.
Jel su pri kontroli kopnenim putem manje rigorozni granicari od onih na aerodromima???
Da znam ako meni nekad zatreba da ostanem duze u EU
 
Odgovor na temu

CACANIN19
TOMISLAV GLOZINIC
///
CACAK

Član broj: 226866
Poruke: 11
*.duga-net.com.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.05.2010. u 21:16 - pre 168 meseci
pa da , imas vece sanse ako ides sa autobusom ili vozom , mnogo su stroge kontrole na aerodromima ....
TG
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.05.2010. u 05:31 - pre 168 meseci
Ljudi ne budite smesni. "Mnogo manja kontrola ako se ide busom ili autom"???? Odakle vam to? Na aerodromu je jaca kontrola u smislu da imaju kojekakve skenere i slicno a na spoljnim kopnenim granicama Sengena ka nasoj zemlji (Slovenija i Madjarska) je itekako pojacana kontrola od kad su u Sengenu. Ja se sa ostankom duzim od 3 meseca u prostoru Sengena ne bih zezao, jer ako nekog navataju dobija zabranu ulaska u prostor Sengena gde spada i Norveska. Kao sto znate na podrucju Sengena mozete boraviti tri meseca u roku od sest meseci tako da vam je to na godinu dana 6 meseci prava boravka.
 
Odgovor na temu

negrinos
nezaposlen trenutno
Pljevlja, Crna Gora

Član broj: 258599
Poruke: 30
79.143.100.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.05.2010. u 13:31 - pre 168 meseci
recimo u slucaju da te uvate u EU bez odgovarajucih papira,dali dobijas zabranu ulaska u citavu sengen zonu ili samo za zemlju u kojoj si bio?
i koilko traje ta zabrana?
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.05.2010. u 14:34 - pre 168 meseci
Logicno ako razmisljas je da dobijas zabranu za ulazak u celu Sengen zonu jer u Sengenu ne postoje unutrasnje granice, samo spoljasnje. Kako da ti daju zabranu ulaska u recimo Holandiju kod koje nemas granicnu kontrolu sa Belgijom, Luksemburgom i Nemackom? Nemoguce je. Moguce je samo na spoljnoj granici. Kazna za nepostovanje viznog rezima moze biti novcana, vremenski ogranicena zabrana ulaska i kombinovana. To zavisi od tezine prekrsaja, koliko je prekoracen dozvoljen boravak i naravno da li je neko ranije imao zabranu ulaska posto je ceo Sengen povezan jednom bazom podataka i svi imaju pristup svim informacijama tako da gde god da udjes isto je. Zabrana se oibicno izrice na neko zaokruzeno vreme tipa godinu, dve, tri, pet ili deset. Moze naravno biti i manja i duza, sve zavisi.
 
Odgovor na temu

tasicss
Vranje

Član broj: 204760
Poruke: 228
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: Skype: tasicss


+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.05.2010. u 02:04 - pre 168 meseci
Pozdrav pre svega!
Evo citam podosta na forumu vec mi oci postale kockaste od gledanja u monitor, ali nista nisam nasao oko odlaska ljudi koji nemaju medicinsku skolu, naime ja imam zavrsenu srednju masinsku skolu, posto nemam apsolutno nikoga u inostranstvu. Mozete li mi dati neke upute vezane za azil u Norveskoj, mnogi ce reci da je to nemoguce dobiti ali ja nemam nacina da odem odavde kod nekoga, tako da vas molim da sagledate sa moje perspektive! Gore bih radio sve i svasta samo da dodjem do neke parice, ovde je mnogo tesko naci posao a kamo li nesto zaraditi.
Mozda neka adresa u bergenu i to sa ciscenjem ribe, znam podosta poslova da radim, imam 10 godina radnog iskustva kao serviser racunara a zadnje 2 na papiru jer pre toga sam radio neprijavljen kao i vecina u Srbiji. Znam podosta oko zavrsnih gradjevinskih radova, krecenje, postavljanje laminata..


[Ovu poruku je menjao tasicss dana 19.05.2010. u 22:21 GMT+1]
"The quieter you become the more you are able to hear"
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.com
Via: [es] mailing liste



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.05.2010. u 02:16 - pre 168 meseci
>

--0015174be42e04a06f0486e83907
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

puno srece brate drzimo ti fige ali azil? hmm tesko ce to da ide bolje kad odes nadji poslodavca pa tako nekako dobi boravak..pozz<br><br><div class="gmail_quote">2010/5/19 tasicss <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br>
<blockquote class="gmail_quote" style="border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; padding-left: 1ex;">Pozdrav pre svega!<br>
Evo citam podosta na forumu vec mi oci postale kockaste od gledanja u monitor, ali nista nisam nasao oko odlaska ljudi koji nemaju medicinsku skolu, naime ja imam zavrsenu srednju masinsku skolu zvanje Mehanicar hidraulike i pneumatike, posto nemam apsolutno nikoga u inostranstvu odlucio sam da odem da probam sa azilom i autobus mi krece 25.05.10 Mozete li mi dati neke upute vezane za azil u Norveskoj, mnogi ce reci da je to nemoguce dobiti ali ja zaista nemam druge perspektive i nacina da odem odavde i kod nekoga, tako da vas molim da sagledate sa moje perspektive! Gore bih radio sve i svasta samo da dodjem do neke parice, ovde je mnogo tesko naci posao a kamo li nesto zaraditi.<br>

Mozda neka adresa u bergenu i to sa ciscenjem ribe, znam podosta poslova da radim, imam 10 godina radnog iskustva kao serviser racunara a zadnje 2 na papiru jer pre toga sam radio neprijavljen kao i vecina u Srbiji. Znam podosta oko zavrsnih gradjevinskih radova, krecenje, postavljanje laminata..<br>

<br>
Mozete me kontaktirati preko emaila: <a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><br>
<br>
<br>
Hvala vam unapred, molim vas imaje u vidu da mi je hitno potreban odgovor!<br>
<font color="#888888"><br>
<br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2603828" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2603828</a><br>
</font><div><div></div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:282324:d277d0cd1872b3d2fc2ab5388f117599<br>
 
Odgovor na temu

markus011
Marko Jovanovic
Oslo

Član broj: 74244
Poruke: 11
..1-167-191.customer.lyse.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.05.2010. u 11:20 - pre 168 meseci
Pozdrav

Od nove godine je promenjeno za dobijanje licence,autorizacije....za hjelpepleiere, to je sada helsefagarbeider, samo se to napise u formularu za prijavu, i sto je najvaznije ne treba da se ide na kurs za hjelpeleiere vec direktno se moze poceti procedura za sykepeiere, Ovo je sigurno tacno jer mi je rekla zena koja je zaposlena u SAFH-u, a inace i pise na sajtu safh-a.
Kad se dobije autrizacija za helsefagarbeidera moze da se radi kao hjelpepleier, sledece je
norskprøve 3 da se polozi jezik
fag prøve koji se polaze kao preduslov za kurs i nasjonal fag za sykepleiere, I nije obavezan norsk prøve 3, kosta oko 2000 kruna i 2 puta godisnje je, prijavlju je se do 5 februara ili 5 avgusta.

kada imate sve to prijavljujete se za kurs i nasjonal fag za sykepleiere( naravno podrazumeva se da ste ranije poslali zahtev safh-u da zelite da dobijete autprizaciju za sykepleiera,cena je 990 kruna, i oni vam procenjuju koliko vam prakse treba,na osnovu vaseg dosadasnjeg iskustva,ali mislim da je 2 meseca minimum) za ovo vam je potreban dokaz o znanju jezika ili da imate 250h norveskog kursa u norveskoj, i samo priznaju sta ste polozili od norveskoj u norveskoj, one sagine diplome ovde ne vrede, jedino mpzda nekom poslodavcu da pokazete.

Srecno
 
Odgovor na temu

Qler01

Član broj: 186964
Poruke: 328
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.05.2010. u 11:51 - pre 168 meseci
saga je cista prevara
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
..1-166-240.customer.lyse.net.

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.05.2010. u 12:31 - pre 168 meseci
Zelim samo da potvrdim izjavu iz prethodnog posta.

Saga zaista tendenciozno navodi ljude da veruju da se njihove diplome priznaju u Norveskoj. Posle svakog "nivoa" polaze se neki test, koji je kao uslov za dalje pohadjanje kursa. To treba da kaze kako su oni ozbiljni, iako se u sustini svakako ide na sledeci nivo, samo ako imas para za dalje. Onda, posle nekog vremena primetite da stalno barataju nekim informacijama iz prve ruke o mogucnostima zaposljavanja zdravstvenog kadra. Moram da kazem da su se posebno specijalizovali za obmanjivanje zdravstvenih radnika (lekari, fizioterapeuti, med. sestre), posto su oni ocigledno najveca ciljna grupa koja zeli da ode u N. Pa zatim, stalno se tu muvaju neki Norvezani i od toga se pravi pompa iako su to ustvari obicni ljudi posetioci iz Drustva srpsko-norveskog prijateljstva ili kako se vec zove. A sve ovo u cilju stvaranja utiska da su oni nekakva prirodna veza ka Norveskoj i da ne mozes naci bolji put do Norveske nego preko njih.

U sustini, Saga je jedna obicna skola jezika sa podjednako losim kadrom i tretmanom polaznika.

Så unngå Saga, ha det godt og lykke til :)
 
Odgovor na temu

tasicss
Vranje

Član broj: 204760
Poruke: 228
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Sajt: Skype: tasicss


+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.05.2010. u 12:37 - pre 168 meseci
Daj bre ljudi ostavite SAGU, nije to tema za razgovor, trujete temu glupostima i terate je u off, otvorite novu temu pa tamo raspravljajte, dosadni ste vise sa tom SAGOM.
"The quieter you become the more you are able to hear"
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
..1-166-240.customer.lyse.net.

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.05.2010. u 13:00 - pre 168 meseci
Prvo, tema je odavno otisla u off :)

Drugo, jezik je zaista jedna od najvaznijih stvari kada se radi o emigraciji u Norvesku. Ne vidim sta je off topic ovde? Receno je samo da je bolje da ljudi ne gube vreme u ovoj skoli, vec nadju neki drugi nacin za ucenja jezka. I pojasnjeno je zasto.
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.05.2010. u 13:11 - pre 168 meseci
Pozdrav

Od nove godine je promenjeno za dobijanje licence,autorizacije....za hjelpepleiere, to je sada helsefagarbeider, samo se to napise u formularu za prijavu, i sto je najvaznije ne treba da se ide na kurs za hjelpeleiere vec direktno se moze poceti procedura za sykepeiere, Ovo je sigurno tacno jer mi je rekla zena koja je zaposlena u SAFH-u, a inace i pise na sajtu safh-a.
Kad se dobije autrizacija za helsefagarbeidera moze da se radi kao hjelpepleier, sledece je
norskprøve 3 da se polozi jezik
fag prøve koji se polaze kao preduslov za kurs i nasjonal fag za sykepleiere, I nije obavezan norsk prøve 3, kosta oko 2000 kruna i 2 puta godisnje je, prijavlju je se do 5 februara ili 5 avgusta......itd,itd....



Pozdrav Marko,,,,,,Markos 011
Ako moze mala pomoc....
Ja sam predao dokumenta SAFH-u pocetkom marta,i u aplikaciji naveo da trazim licencu za general nurse,to sam stiklirao...Zanima me jel' oni to automatski prosledjuju na helsefagarbeider od pocetka ove godine,ili daju licencu za hjelpepleier gde bez autorizacije nemamo prava za posao...
I jos jedna stvar u vezi sykepleier...Jel' to sigurno za dobijanje licence za med.radnike da nije potrebno polagati neku razliku ispita ili je kao sto sam razumeo tvoj post,neophodna praksa od par meseci i to je to...Onda polazes Nasjonal fag za sykepleiera,nesto kao nas drzavni ispit za med.radnike,i dobijas njihovo zvanje SYKEPLEIER...tako sam ja bar razumeo,naravno uz dobro poznavanje Norveskog jezika,to stoji na prvom mestu...
Hvala unapred!!!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7703298 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.