Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7829412 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 18:27 - pre 144 meseci
Imali smo fagdag kako to oni kazu ili ti predavanje celodnevno koje su organizovali farmaceuti pa je bilo njih troje.Iskoristila sam priliku da pitam i rekla da je to za potrebe jednog srpskog foruma koji se bavi razmenom informacija a ne za moju razdoznalost.Dobila sam sledece informacije:
Imaju dve kategorije,receptari i diplomirani farmaceuti prevedeno na nas jezik.

Receptari ili ti reseptarfarmasøyt -obrazovanje za dobijanje autorizacije je Bechelor nivo tj.Visa skola 3 godine.
Plata koja se dobija sa tom autorizacijom je oko 420.000 NOK misli se na grunnlønn,dakle osnovnu platu za godinu dana.

Diplomirani farmaceuti ili ti provisorfarmasøyt - obrazovanje za dobijanje te autorizaje je Master grad,tj.fakultet od 5 godina.
Plata koja se dobija sa tom autorizacijom je oko 600.000 NOK takodje se misli na grunnlønn,dakle osnovnu platu za godinu dana.

I nazalost,ali tako je neverovatno je da se daje licenca i to za receptara,na prilicno jak nas program.Taj princip imaju u svemu,ne samo za farmaciju,i za opstu medicinu,za sve smerove.Da ne pricamo kako je teska pozicija za zubare.Za rendgen 10 meseci na Univerzitetu,za lekare sa zavrsenom specijalizacijom po nasem programu nemaju onaj period 1,5 god kao turnuslege i to im se trazi da bi bili overlege,gde je jos veca plata.

Uvek jedna stepenica ispod onoga sto ste bili u Srbiji,sto se priznavanja dokumenata tice.Ali svojim radom,i znanjem jezika vrlo brzo pokazete da ste strucni.Treba vam godina ili dve ali dodje sve na svoje mesto.





MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Marta 76

Član broj: 299292
Poruke: 82
*.tel.net.ba.



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 18:27 - pre 144 meseci
Zorice, hvala na odgovoru!







 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 18:38 - pre 144 meseci
Cveyoni,

Nemas zakonom regulisano taj dodatak ako ne koristis odmor leti da to automatski dobijas po zakonu.To ne ide tako.Mora da ti dodje ponuda od tvog poslodavca ili da se bavis pregovorom za isto.To su pojedine opstine davale kada su imale problem da pokriju letnji turnus.Ako imate dovoljno zamena za vas osnovni grunnturnus,nema nista od toga.

Ali ti moras da radis celu jednu kalendarsku godinu da bi imao pravo u narednoj na placen odmor od 5 nedelja.Ako si prosle godine radio celu godinu imas pravo na to,a ako nisi onda 2,5 nedelje su ti placene,a imas pravo da koristis 5 nedelja s tim sto ti te druge dve i po nedelje nece biti placene.
To je prvi uslov koji moras da zadovoljis.

Cveyoni,moras da napravis razliku izmedju hj.pl i spl.Spl.ima daleko vece mogucnosti za plivanje kroz sistem turnusa,tj.za koriscenje svih njegovih prednosti.To je prosto tako,jer sykepleieri su najdeficitarnije zanimanje u norveskom zdravstvu posebno u opstinskom sektoru.
Zato,najpametnije je ona kombinacija ta dva sektora bolnica/dom i nikome nisi tako uocljiv za overtid itd.
Pozdrav,druze.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 18:40 - pre 144 meseci
Hvala Zorice i Mirjana ( i hvala Gogiju ) na odgovorima.

Da, i naš program na zagrebačkom FBF-u je zaista bio jako jako obiman. Nažalost, to je tako, ali mi se ipak čini da se vrijedi pomučiti godinu dvije da bi se živjelo u kulturnoj civiliziranoj državi ;).
pozz!
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 19:00 - pre 144 meseci
Dalje,pitala sam ih kako izgleda taj nasjonalfag for farmasøyter (drzavni ispit)...rekose da ne znaju ali poslace na mejl.I stvarno poslala zena.

E pa ovako,za one koji hoce to da polazu ove godine na jesen:
Ima ukupno 17 mesta.Organizuje se dva puta godisnje,dakle 34 mesta ukupno.
Cena je: 13.500 kruna (oko 1700 evra).
Ove godine na jesen je nedelja 34 (20-24 avgust)
nedelja 38 (17-21 septembar)
Izmedju te dve nedelje je pauza 4 nedelje kada se uci.
Rok za prijavu za taj termin je 1.juli.
Zahtev za prijavu je sledeci:

1)Licenca koja se dobila od SAFH
2)Polozen test norveskog jezika Trinn3 nivo (malo ispod Bergena).Troskovi smestaja za te dve nedelje snosi sam kandidat.
Nastava je od 9-16 svaki dan.
Odgovorna osoba je Kristin J.Grasmo,sa farmakoloskog instituta u Blindernu.
Uci se iz knjige "Samfunnsfarmasi og farmasøytisk praksis".
Narucivanje knjige:Fagbokforlaget AS
Poslednjeg dana kursa se polaze ispit u trajanju od 2 sata.

Dakle,slican princip je za sve struke u okviru zdravstva sto se nasjonalfag-a tice.Pa eto,kome trebaju ove info,izvolite gospodo.

Kontakt mejl glavne i odgovorne za organizaciju i nastavu drzavnog ispita za farmaceute je dama gore pomenuta u tekstu a njen mjel je:
[email protected]
Telefon je 47 22857640
Adresa je:Sem Sælands vei 3
Farmasibygningen
0371 Oslo.
Postboks 1068 Blindern
0371 Oslo.
Moze joj se slati mejl za sve info,sigurno tecno prica norveski kao i vecina stanovnika ove zemlje,i dobiti mozda detaljnije info o samoj nastavi.


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 19:21 - pre 144 meseci
Hm...evo jedna anegdota...

Ja naime davim sve redom za razne info,od policije,preko prodavnica do raznih kurseva gde pitam za priznavanje diploma i sve naglasavam da je za potrebe jednog srpskog foruma,koji je PRIZNAT OD STRANE DRZAVE...jer je to njima mnogo bitno,svima redom,sve moze samo da je drzava priznala,da nije neka zloupotreba.
Pa tako odem sa sveskom u prodavnicu ovde u Tromsu,da popisem cene...kad nakon izvesnog vremena prilazi mi muskarac radnik u toj prodavici i ljubazno me puta da li mi treba pomoc,a ja kazem ne,ne ja pisem cene.Kaze on dalje...a da li si ti iz neke konkurentske kuce,i ako jesi to se mora najaviti pre nego sto dodjes,ja pocnem da se smejem i objasnim mu da je to za srpski forum i dam se ja u objasnjavanje,ali ne zamoli me da mu predam svesku...a ono tamo pise i to na srpskom paprika,krastavac.paradajz,mleko,kupus...i skonta on da je stvarno forum,te ja nastavih sa popisivanjem...
Sa obrazovanjem ide mnogo lakse...ha ha ha!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 19:22 - pre 144 meseci
Do skoro nisu trazili nikakava uslov sto se tice toga da se nesto od jezika polagalo u Norveskoj , sada traze , ali postoji mogucnost i sa norskprove 3 da se izadje na polaganje drzavnog , ovo je provereno , upravo sam na vezi sa zenom koja je danas polagala np 3 i u problemu je sto mora da dostavi rezultat , to jest da li je polozila pre 1. jula kada je dedline za prijavu , a rezultati od jezika stizu 11. jula , cini mi se.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 19:32 - pre 144 meseci
Promenili su dosta toga sto se jezika tice pa tako i za sykepleiere za nasjonalfag vazi ludacko pravilo polozen Bergen test.
Jedini ustupak koji daju jeste ako ostane mesta tj.da nema dovoljno kandidata sa polozenim Bergen testom onda moze da prodje NP3 ali opet imaju prednost oni koji imaju delimicno polozen Bergen,npr.samo muntlig ili samo skriftlig.
Tako je za sve nasjonalfag...verovatno se moze sa nizim testom ako ostane mesta.
Medjutim,ljudi prijavljujte Bergen cimanje je veliko to je tacno ali moze se to poloziti,nego ljudi ga dozivljavaju kao najveci bauk jer je najvisi nivo i u startu imaju glavobolju od njega.Ja sam ga resila posle 1,5 godine boravka u No,i kad sam ja prosla onaj lytteprøve proci ce svi sve.Samo udjite u bitku sa problemom i resicete ga a tada ispunjavate sve zahteve i vise niko ne moze da vam trazi visi nivo jezika.Imate ga.
Da bi ste ga polozili morate ga prijaviti,prvo.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

icasj
med.tehnicar,dom zdravlja,sjenica

Član broj: 303196
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 19:48 - pre 144 meseci
Novo je da se trazi LICENCA iz Srbije /i ostalih ex drzava/takodje od dana kada ste zavrsili srednju medicinsku skolu treba da imate pokriveno sta ste radili od tada pa do do dana kada ste podneli zahtev za autorizaciju iz Norveske. To znaci na primer ako ste studirali pa prekinuli , treba da uzmete potvrdu sa fakultete da ste studirali 2 ili 3godine , ako ste radili u vise ustanova / privatnih ordinacija / treba da uzmete potvrdu u kojoj pise koje poslove ste obavljali i period.Ako ste radili u drzavnim klinikama to je sprovedeno kroz radnu knjizicu , ali i tada treba opis radnog mesta Postovana Zorice,sad procitah ove novine sa SAFH_a,e sad mi tek nista nije jasno.Vi ste mi odgovorili na prethodnim stranama oko autorizacije za stomatolosku sestru,i jasno mi je da ne moze,ali ja sam odlucila da zavrsim prekvalifikaciju,i sve bi bilo izvodljivo,regularno i dugo,ali ovo sad mi je kocnica,ja naime imam licencu vec 2,5 godine ali kako da je dobijem kad zavrsim prekvalifikaciju,ako prilozim ovu bice razlika u godinama,i ne verujem da mogu dobiti drugu licencu sa sred.med skolom ako sam upisana sa stomatoloskom skolom,ovo je kod mene jako komplikovano,i bas mi treba pomoc oko ovog problema,jer da ne pocinjem nista oko prekvalifikacije ako ne mogu da ostvarim dokumentaciju posle toga koju traze u No,unapred hvala svima koji odgovore
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 20:02 - pre 144 meseci
Hehe... Izgleda da imamo malo protivurecnosti na forumu dragi moji... Gospodja Zorica kaze da se polaganje za sykepleiera moze zavrsiti sa NP3-om, a gospodjoca Mirjana kaze da ne moze. Naravno, uslov za izlazak na nasjonal fag je Bergen test, to pravilo postoji da moze da se uleti i na neko slobodno mesto, ali verovatnoca za to je jako mala. Nazalost nasu, tako je. Mada je po meni to pravilo za Bergen test za sykepleiera neodrzivo. Jednostavno, on je namenjen za visoko obrazovane osobe, tj. za priznavanje akademskog obrazovanja... Videcemo kako ce se prica razvijati dalje... :-)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 20:03 - pre 144 meseci
Naime,Norveska je pogodnjena strajkom i to u drzavnom sektoru.Doduse,svake godine je to malo "koprcanje" ali sada su zapeli i zahtev je da se podigne plata za 4,15% na godisnjem nivou.Prva ponuda drzave je bila 3,84% a poslednja koja je izneta je 3,96%.Medjutim,ne odustaje se od strajka.
Norvezani su prilicno precizni u procentu.
A razlika je u zaradi od 3 krune dnevno,ili ti 900 kruna na godisnju platu.Dakle,to je razlika izmedju ponude od 3,96% koju je dala drzava i ove koju radnici traze 4,15% (900 kruna godisnje).
I kazu meni juce kolege...jer nekoliko nasih clanova sindikata je moralo da pristupi strajku iako nismo skola ili vrtic ali smo drzavni sektor,na pitanje pa jel toliko zapelo za 900 kruna...kazu oni:Aaaaaa,900 sada pa 900 sledece godine,i bude to neki iznos...Dosta je vise stednje,drzava ima para.
Nisam ih dalje nista pitala...

Sto se strajka tice,mogu da dodju kod nas na kurs,mi kada trazimo pare nista ispod 10%,a kada nedaju,mi ne radimo uopste samo akutni prijem.A vlast kada smenjujemo,bageri stizu iz Cacka.To se zove strajk.Ne znaju...morace na kurs kod nas.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 20:06 - pre 144 meseci
Citat:
zorica nikolic markovic: Do skoro nisu trazili nikakava uslov sto se tice toga da se nesto od jezika polagalo u Norveskoj , sada traze , ali postoji mogucnost i sa norskprove 3 da se izadje na polaganje drzavnog , ovo je provereno , upravo sam na vezi sa zenom koja je danas polagala np 3 i u problemu je sto mora da dostavi rezultat , to jest da li je polozila pre 1. jula kada je dedline za prijavu , a rezultati od jezika stizu 11. jula , cini mi se.



Do kraja prosle godina je bio dovoljan NP3 polozen za nasjonalfag, od prvog januara su uveli da je potreban Bergen test, kao sto su uveli i nkz drugih pravila (taksa za radnu dozvolu otisla prvo sa 1100 kruna na 2500, a sada je 3000 plus 300 kruna za karticu). Caka je u tome da ko je usao u proceduru prosle godine, on vozi po starom, ko nije, on prvo na Bergen test, pa tek onda u proceduru. Jedino ako u medjuvremenu to ukinu...
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 20:07 - pre 144 meseci
Nadovezacu se na pitanje Bergenstesta , tacno je da ga ne treba shvatati kao neki bauk i da se treba odvaziti i polagati ga . Napisacu primer devojke koja je sada u proslom roku polagala Bergens .Sta je tu interesantno , to sto ona nije ni videla Norvesku do tada . Zavrsila je 3 nivoa , bila je vredna naravno. Odvazila se da polaze Bergt. , u Beogradu u Ambasadi Norveske je polagala pismeni a usmeni je morala da polaze u No , ona je polagala u Oslu.Odgovor koji je dobila za usmeni je da je izgovor cist i jasan , intonacija ima primesu na maternji jezik, ali da to ne dovodi do nerazumevanja .gramatika na relativno visokom nivou , a treba da bude na visokom.Nije polozila naravno , ali navodim kao primer da nista nije tako strasno i neizvodljivo.Najvaznije je verovati u sebe.
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 20:08 - pre 144 meseci
Hehehe... Bravo Miro... Kad se setim samo klinickog u Kregujevcu... Oni odmah pucaju na hladni strajk. Ako nisi akutan slucaj, dobices hranu, gusku i lopatu. Tu se zavrsava... Hehehe
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 20:10 - pre 144 meseci
Govorila sam o drzavnom za farmaceute.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 20:11 - pre 144 meseci
Dje si druze,medicman...
Ma nije protivrecnost,vec tako je.Ima kontakt da se ta info proveri.Koliko je odrzivo,nezam.Ali znam da nema mnogo za nasjonalfag koji imaju Bergen test,medjutim i taj broj je mali svega 80 mesta.Uglavnom jesen 2012 je zahtev podignut.I to su objavili na svim sajtovima,pa i za stalnu dozvolu je 550 casova a ne vise 250 casova od septembra.Menjaju se stvari i najbolje je prijavljivati testove,a za odrzivost ili ne...diskutabilno.
Sykepleierski posao ima jako mnogo komunikacije,ako ne i najvise i zato je zahtev podignut.Ali mnogo.
Pa evo vidis da i za farmaceute traze Trinn 3.Ispade najvisi zahtev za spl.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 20:15 - pre 144 meseci
Daleko od toga da zelim da sirim dezinformacije , jos jednom cu proveriti na konkretnoj situaciji , desava se sada .
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 20:27 - pre 144 meseci
U ambasadi su organizovali Bergen a nema NP3.Steta,jer NP3 je moguce poloziti nakon jedne godine rada na jeziku,ali verovatno da to ima veze za dobijanjem stalne dozvole i ti kursevi se placaju u velikom delu Norveske,tako da finansije su u pitanju.Njima je jasna tezina Bergena i zato je stavljen kao jedina mogucnost.
Svi hoce stalnu dozvolu,i moraju da prodju ili kurseve ili testove.I da ih plate.


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 21:07 - pre 144 meseci
Icasj...

Nemoj da me "hvatas za rec",ali Licenca ti je dokaz da si uclanjena u Komoru Zd.radnika.Ne bi trebalo da ti to predstavlja problem.Ti radis prekvalifikaciju u okviru zdravstva.E sad,opet kazem...ne hvataj me za rec,i ja sam tu info dobila kada sam isla ovde na Univerzitet za neke druge papire,ali tro je novo pravilo.
Medjutim,ti sad trazis preciznu procenu svega kako bi znala sta da radis.Ali ta prekvalifikacija traje neko izvesno vreme,i za to vreme svasta moze da se promeni.Ovde se zahtevi menjaju i povecavaju.Gledaj na to tako.
Ides na prekvalifikaciju,a dok je zavrsis bice jos nekih zahteva.Rizik.Ne moze bez toga.
Imas licencu.To je za tvoju struku koju sada radis ali ti svakako ces imati datume na toj prekvalifikaciji i oni ce videti da je to prekvalifikacija.Ne bi trebalo da se pravi problem oko toga.Imas je,to je najvaznije.
Udji u kostac sa problemom i resavaj ga.Javljace se i novi problemi u medjuvremenu a i kada se prekvalifikujes i tada ce ih biti.Uvek ce ih biti.Niko ne moze da tiu garantuje nista.Ponavljam,imas licencu.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

icasj
med.tehnicar,dom zdravlja,sjenica

Član broj: 303196
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2012. u 22:54 - pre 144 meseci
Mirka,jasno mi je da je br.1,prekvalifikacija,i jasno da ce biti raznih dodatnih otezavajucih okolnosti,ali prosto u tom momentu dok sam citala u mojoj glavi nastala je zbrka,znam da mi sad ne moze niko dati precizan odgovor,ali sam htela da bar malo imam jasniju sliku u glavi o celom putu,e sad to mi ne moze niko dati i to znam,nazvacu komoru da pitam kako to ide kod nas u svakom slucaju,hvala ti puno
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7829412 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.