Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7836403 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.dialup.ice.net.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.12.2011. u 16:13 - pre 149 meseci
Mirjana, samo te molim da se ne primas na ove provokacije i da ostanes sa nama na forumu, vidis da nas ova mala malo sve ovde zaj....a, prvo postavlja glupa pitanja a onda kaze da joj je cela FAMILIJA gore,pa pitaj tu tvoju FAMILIJU sta te zanima,nemoj nas ovde da smaras, a ovakvih pametnjakovica kao sto je Dragana uvek ce se naci na forumima, samo ih lagano preskoci i nastavi da uzivas u zivotu u NO ! Pisi nam po nekad o svojim iskusvima i informacijama. Svaka ti cast na svemu sto si uradila do sada. Ja nisam medicinar i zivim vec u NO ali mi uvek dobro dodju neke informacije. Puno te pozdravljam i ako dolazis u Oslo slobodno se javi da se upoznamo. Ostani i ne primaj se molim te inace ce se forum pretvoriti u prepucavanje a to niko ne zeli, samo ih ignorisi posto ce sad posle ovog mog posta sigurno njih dve poceti da se raspravljaju
 
Odgovor na temu

Nela2
Anela Isak
Sarajevo,BiH

Član broj: 295960
Poruke: 14
109.175.51.*



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.12.2011. u 16:30 - pre 149 meseci
vikibjorg
Pozdrav i za tebe ;)
Ja ne znam sta sam to uradila pa da vas ova "mala" sve zaje** :) stvarno ne znam sta ako sam pitala , pitala sam samo naravno. Ali eto sta drugo ocekivati od naseg opcenitog naroda kad ih pitas nesto napadaju odma :) Izvinjavam se ponovo rekla sam to 10ti put sto sam pitala "glupa" pitanja. Ako te smaram zasto citas ? napisala sam tek 3..4 posta i smaram wow , sehr gut ;).

Ja sam samo reagovala kao sto se na moje pitanje reagovala, a da sad svi po forumima kojekakvim pisemo bas svoja neka misljenja o bilo cemu poput nekih ovdje mislim da opsti haos nastao, ipak je neka "drustvena" zajednica gdje se pomaze jednu drugima pa bi se opet trebale rijeci makar malo birati, bila-bio stariji od mene ili drugih .

Sretno
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.177.16.62.customer.cdi.no.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.12.2011. u 18:56 - pre 149 meseci
Prvo sam cuo letos od kolege, koji vozi auto na Letonske tablice, da mozes godinu da vozis . I da istina imas sva upustva na sajtu carine
http://www.toll.no/templates_T...x?id=145935&epslanguage=en ......sve ti pise ! pozzzz
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.234.34.95.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2011. u 01:54 - pre 149 meseci
Dragana,

Odavno nisam citala jedan post sa tako promasenom temom kao tvoj.Vrlo je lepo napisan,sadzajan,primerima opisan zivot u Srbiji,ali promasena tema...
Kazes..."ako ste uspeli vi,zasto ne bismo uspeli i mi"...
Dragana,ne sumnjam ja u tebe...ti sumnjas u samu sebe,zato si tako i burno reagovala na dve reci koje budi receno i nisu tebi bile upucene.Zapitaj se,kada neko odreaguje na dve reci i kaze to mi je zaskripalo pa od toga pretvori to u roman "Ane Karenjine",da li je zapravo on ili ona uplasen samim sobom.
A svi smo imali fazu kada neznas ni sam u kom pravcu da se okrenes,jer gde god da pogledas muka ti je od svega...

Moji postovi su zasnovani i jednim dobrim delom na privatnim porukama koje dobijam.Kako si tek promasila u recenici kada navodis kako sam ja uspela,jurim Bergen test,pa drzavljanstvo i tu se integracija zavrsava...U ovoj zemlji stranac je uvek stranac,integracija se nikada ne zavrsava...ali bas nikada!
Kada smo zavrsili trenutno,sa papirima,dokumentima koja su neophodna za slanje,treba da se bavimo i nekim drugim pitanjima,da ukazemo i upozorimo na vise stvari,jer smo taj put mi prosli koji tebe konkretno ceka...Nije mi jasno...kako ja,kada sam bila na pocetku ove price za selidbu i kada sam citala razne komentare,daleko drugacije i ostrije sadrzine,nisam nikada pomislila da mene neko pokusava da destimulise i obeshrabri samo zato sto je ostar u komentarima...ali ama bas nikada nisam to pomislila...

Jer pazi...kada se upecas na takav jedan komentar,ti zapravo sumnjas u samog sebe,htela ti to da priznas ili ne.Isprovociran si,iako to tebi nije direktno upuceno.
Kada poredimo Lelin kometar i tvoj...ona je daleko zrelije odreagovala...mada je mogla i da mi napise:"Tetka,ja sam tu da pitam,a ti si tu ako hoces nesto da odgovoris...ako hoces pisi ako neces,skloni mi se s vrata...pa jos jednom ponovi to isto pitanje".Na ostar komentar ne pises memoare,i filozofiju o letentno recesivnim genima naseg mentaliteta,vec uzvratis na isti nacin...Diskusija je jako korisna,kako za vas tamo tako i za nas ovde...ja volim diskusije kada su sa pogodjenom temom,ali ovog puta si pobrkala bitan pojam...na ostar komentar gledas sa pogresne strane i smatras ga ne davanjem podrske...
A to nije ispravno i nije tacno,ostar komentar na ovom forumu barem sa moje strane je uvek samo upozoravajuci i nista drugo...
Ali dobro...polako,doci ces ti,pitace tebe...
Tako sam ja kada sam dosla bila kod jedne nase doktorke koja zivi 14 godina u Norveskoj...i u sebi sam na njene komentare razmisljala..."Majku mu,pa ona se totalno promenila,bitno joj da je ona uspela"...ali mi je kliknulo da je zena ovde 14 godina,da sam ja jedan pijun koji se juce doselio...i morala sam da imam sluha za to i nisa nista rekla...Sada sa ove distance,kada sam ja usla u sistem...kazem...bila je u pravu gotovo za sve!

Nego...eto tako...bas smo fino procaskali,sad mozemo da udjemo u Novu Godinu sa novim idejama...
Nego vidim javio se i moj zemljak...iz Kikinde...
Dokle si stigao u procesu selidbe,ako sme da se zna...Veliki pozdrav za tebe i suprugu i naravno voljenu Kikindu.
E da...bila sam za njihov Bozic pozvana na jednu veceru i izmedju ostalog dok smo pricali kazu mi da je jedna njihova rodjaka udata za Srbina,pitam ja odakle je kazu mi iz Kikinde...sok me strefio,da li je mooguce...trenutno su na odmoru u Srbiji ali kada dodju javice mi se tako su mi obecali...ozenio se ovde i zivi u Tromsu...pravimo Kikindsku koloniju ovde...pa zato pitam koliko so odmakao sa procesom...
Pozdrav !

PS-Lepo je sto diskutujemo,svi rastemo,samo da se malo drzimo teme i sve je super!

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.dialup.ice.net.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2011. u 08:15 - pre 149 meseci
A ja sam iz Zrenjanina, puno pozdrava komsijama iz Kikinde !
 
Odgovor na temu

draganaNS
Dragana Bamdad
Becej

Član broj: 209374
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2011. u 08:44 - pre 149 meseci

Mirjani...a i drugima

Ja sam rekla da se necu ni demantovati, ni braniti, a necu se ni ponavljati lepim sadrzajnim recenicama, dodacu ti samo u par recenica sadrzaj moj romana koji se nije svedeo pojedincima,a to je normalno, ja sam to i ocekivala od ljudi koji su vec u Norveskoj.
Sve sto napisemo odraz je nas samih. Ako dajemo pravo sebi da diskutujemo ili savetujemo onda to znaci da sa sobom nosimo i odgovornost za svoje izjave. Neko nece umreti od izjava na forumima, niti su moja dva poslednja posta vezana samo i iskljucivo za jednu tvoju recenicu upucenu jednoj mladoj devojci, pa od neceg se mora poceti! Nekad se zakacimo za recenicu koja nam nije posve u redu i resimo da kazemo ono sto mislimo, pa na ovom mestu valjda svi imaju bar podjednaka prava na to.

Posto ti mislis da ja imam problem sa sobom onda razmisli zasto si se bas ti zakacila na njeno "glupo" pitanje i odgovorila na jedan banalan nacin, stur i bez neke velike koristi za bilo koga? Mozda bi neko drugi odgovorio bolje i ja ne bih imala povoda da ista kazem!?
Zato sto volis uvek da budes u pravu, isto kao sto si zelela da budes u pravu i u raspravi sa jednim covekom sa foruma oko kvaliteta rada u skoli Saga.I pri tome si ga napadala, jer on svojim, a po tebi negativnim misljenjem oko rada te skole nije doprineo forumu i ljudima koji nesto treba da saznaju! Pa ljudi saznaju i iz takvih informacija, ja sam tek posle nekoliko nedelja kada mi je zivot doneo "dokaz" shvatila da je covek bio u pravu. Zato, hvala i njemu kao sto kazem hvala i tebi!
I ti jesi u pravu, ali ne skroz, ne u potpunosti! Dozvoli ljudima da i oni nekada budu u necem "ispravni" barem u svojim vlastitim iskustvima.
Da li sumnjam u sebe kako ti kazes-to prepusti meni, mom zivotu ili pak nekom prsihoterapeutu koji bi to mogao proceniti. Zelim da istaknem da se ja ne kacim na jednu jedinu recenicu iz tvojih postova, ona je samo okidac, htela sam da ti kazem da ne mozes ti, kao ni drugi biti jedini kompetentni izvor informacija za zivot i rad u Norveskoj, da je to pored svih tacnih vasih izjava ipak i vasa slika vaseg i opsteg zivota.
Ti pokusavas da procenis iz kojih sam ja to svojih slabosti ispisala svoj roman i rekla sta mislim javno, opet nas "etiketiras": ti si ovakva, ona je onakva, a u stvari nas ne poznajes,a kada nas ne poznajes ne mozes nas etiketirati, u stvari mozes, ali to postaje besmisleno.
Eto, ja sam dobla svoju etiketu od tebe. Jesam li stvarno takva? Mozes li to da potvrdis sa stoprocentnom sigurnoscu?
Ja sam tebi i drugima otvoreno cestitala na predjenom putu i samo sam htela da vas malo upozorim na reci koje koristite, ako ih vec koristite zbog nas koji treba da vas sledimo.
Medjutim, desava se da se barata izrazima pre svega da bi se ostalo u pravu ti,a mi neka se snalazimo sa tim kako zelimo!

Pa koliko ima ljudi koji su dosli, snasli se i nikad nisu ni provirili na bilo kakav forum, nisu pokusavali da jedino oni budu u pravu, nije ih ni interesovalo da to podele sa drugima. Od toga nismo imali koristi-istina, ali ni nepotpunih odgovora.

Tebi i vama svima opet hvala, ali budite svesni da neko ne moze nauciti sve odavde, kako ces prvaku servirati sadrzaj iz 8.razreda, njemu treba vise podrske u osnovnim koracima, ako ste se vec prijavili da dobrovoljno delite iskustva.
Ja ne zelim da umanjim tvoj znacaj na forumu, daleko bilo, ja sam ta koja je samo otvoreno rekla ono sto je nasa istina odavde, iz naseg ugla, is nasih ociju, a nekima se to ne svidja.
U redu je, meni se takodje ne svidjaju mnoge stvari, filtriram ono sto citam i uzimam ono sto smatram korisnim, nkoga ne vredjam, nikoga posebno ne uzdizem, nikoga ne spustam na dno, trudim se da budem odgovorna za svoje postupke i izjave.


Kakva je Norveska iz mog ugla-kratko receno:bolja nego Srbija.
Kakva je imigracija-mucna. Pecalba-trbuhom za kruhom.
Kakav je put integracije-tezak, pun kofa sa ledenom vodom.
Kakav je zivot u Srbiji-jos tezi, sa kofama jos ledenije vode.
Ako vam je tamo teze-vratite se u Srbiju, menjajmo se za mesta.

Jesam li ja promasila temu kako ti kazes-procenite sami. Nemam potrebu da sakupljam poene, niti da se takmicim sa nekim.
Ako sam nekog uvredila-izvinite, sigurno nije bilo namerno, ali pre nego sto potvrdite da li sam vas stvarno uvredila porazmslite jos malo.
Ponekad se neke stvari ne mogu izreci u samo par recenica, otud moji memoari.
Mozda ce jednog dana poneka majka koja je morala da ostavi sitnu decu i da ode put pecalbe biti realnije shvacena u svojim memoarima, ako ikad stigne da ista napise.

Kakav san, kakvi labudovi, kakve fantazije o toploj, obecanoj zemlji, ko to ocekuje,a da je poslao papire u Norvesku i poceo da uci, bolje receno da peva ovaj lep fonetski jezik???!!!

Ja sa ovim zvrsavam svoj javni nastup,iako to nisam volela cak ni u osnovnoj skoli, ali eto, svako iskustvo je dobro. Reci nesto sa cim se mnogi ne slazu teze je nego pisati i dobijati samo pohvale. Ja tako mislim pa etiketirajte me kako zelite.
Sa ovim zavrsavam ovu tesku 2011, kakva je bila i prilici joj ovakav kraj.
A za sve sledece godine mogu samo da dodam, u duhu nove pobednicke pesme koja je ovih ovih dana preplavila nasu zemlju. Deluje malo otcano i u duhu NOB-a, ali bar je pozitivna


Ako si dovoljno svoj, ako si dovoljno jak,
ne mogu nevolje da te zaustave.
Nista ti ne moze bol, nista ti ne moze mrak.
Nema predaje!





Before you judge me be sure you're perfect.
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2011. u 09:42 - pre 149 meseci
Ih bre ljudi.... batalite mlacenje prazne slame...

Ovde su ljudima najbitnije informacije a ne prapucavanja. I bas me briga da li je neko u pravu ili ne.

Znaci informacije, pa nek svako odluci dali su mu korisne ili ne. Jer ovo je internet i svaku informaciju treba uzeti sa rezervom.

Zahvaljujuci informacijama sa ovog forima ja sam sada u norvekoj i gledam da se oduzim isto tako informacijama pa nek druge vide da li su im korisne.
 
Odgovor na temu

draganaNS
Dragana Bamdad
Becej

Član broj: 209374
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2011. u 11:35 - pre 149 meseci



Ako pocnete citati,a ne svidja vam se, vi batalite, ne trosite vreme ili trazite da izbisu moj post, ako je to moguce, meni svejedno.

A onome ili onima koji ne vide da je moje lupetanje promaseno uctivo je reci hvala i pozeleti svako dobro. Neka dobro bude svima.
Before you judge me be sure you're perfect.
 
Odgovor na temu

BB1
Beograd, Srbija

Član broj: 278387
Poruke: 29
*.bb.online.no.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2011. u 13:47 - pre 149 meseci
Au sto se ja sad nacita svega i svacega.

Ajte lepo vas dve polijte se jednom kofom ledene vode pa se vratite na forum smirenije.

Prepucavanje nikom nece doneti dobro, a pogotovo vama dvema.

Pozdrav i SRECNA NOVA 2012. uz vise osmeha i sloge :)
 
Odgovor na temu

dalibor1982

Član broj: 295045
Poruke: 9
*.215.167.234.getinternet.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2011. u 13:49 - pre 149 meseci
Ovaj forum bi prije svega trebao da bude baza iskrenih i preciznih informacija, a ne prepucavanja raznog tipa. Ostanak dole ili dolazak u Norvesku je stvar licne odluke, licnog dozivljaja zivota i mogucnosti za postizanjem neceg viseg. Drugim rijecima, nekome je dobro i dole, bez obzira na situaciju, a nekome nije dobro ni ovdje bez obzira na cinjenice o kvalitetu zivota ovdje (ne zaboravimo da samo mozda 5-10% nasih ljudi ovdje radi sa skolom koja je visa od srednje, ne racunajuci sykepleier-e, a kakav se kvalitet zivota dobije u odnosu na srednju skolu kod nas?).
U svakom slucaju, komentari, sugestije, upozorenja, sve je to pozeljno i korisno, a najkorisnije je kada je decidno izreceno i bez puno filozofije. Samim tim sto ima stotine iskustava i razlicitih prica, stvarna slika se jako zamuti, cak i za onog ko ima mnogo informacija. Na svom primjeru sam vidio da je to istina jer sam prije dolaska imao mnogo informacija o zivotu i radu ovdje, cak i dolazio u "izvidjanje" prije par godina, pa sam opet dolazio u nedoumice kada sam citao raznorazne dezinformacije kojih na ovom forum nazalost ima iako smatram da vecina od njih nije zlonamjerno napisana nego je vjerovatno neprovjerena informacija koja se na kraju ispostavi i kao netacna.
S druge strane ima mnogo, vjerovatno i vise korisnih informacija. Sam dolazak je tezak i bolan, neko se nikada nece prilagoditi, s druge strane neko nece ni da ode kuci na odmor, a ono sto je sigurno to je da onima koji dolaze i nije potrebno previse detalja o tome sta sve moze da se desi. Scenarija ima na stotine, dobrih i losih. Ovo pisem samo iz razloga jer je u poslednjim postovima doslo do gubljena sustine ovog foruma jer te stvari koje su napisane (pogotovo za one koji treba da dodju) samo dodatno opterecuju i onako prenapregnuti mozak, a iskreno sve te stvari svi mi koji dolazimo odozdo smo davno apsolvirali.
Zato ako zelite da pisete na ovom forumu i pomazete drugima, sto jasnije o kljucnim stvarima, a kante hladne vode, mentaliteti, situacija kod nas, ovo ono, sve je to nebitno jer svako ce prodje svoj put sa usponima i padovima bez obzira na sve.

Ne bi trebalo da se prepucava nego da se i ovdje druzi, sto vise i sto kvalitetnije. To ne treba nikada da se zaboravi, a mi svi imamo skolonosti ka tome, al to je jel vec neka druga prica koju ne treba ni pocinjati jer ovo ipak nije mjesto za tu vrstu diskusije.
 
Odgovor na temu

Zlatiborac71
visi radioloski tehnicar, opsta bolnica
Uzice

Član broj: 187510
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2011. u 15:17 - pre 149 meseci
Odoh ja na docek!!! Srecna Nova godina svima i vidimo se u Norveskoj dogodine!!!!!
 
Odgovor na temu

photoplazma
Zaposlen
Ås

Član broj: 280789
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2011. u 15:25 - pre 149 meseci
mali off,nek mi ne zamere

Svima na ovom forumu zelim da uspeju u svojoj nameri da odu i snadju se u svima nama obecanoj zemlji.

Onima gore da nam i dalje budu izvor informacija,a nama ovde da ih upijamo kako bi nam bilo lakse kada odemo.

SRECNA NOVA 2012. GODINA.
 
Odgovor na temu

Sale 011
Bergen, Norveška

Član broj: 248947
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2011. u 16:34 - pre 149 meseci
Aloooooooo bre devojke,
aj batalite prepiske preko foruma i svoje literarne radove,
nismo mi sudije, super ste mi i jedna i druga, mada nisam do kraja pročitao ničiji komentar, al vidim da je u pitanju ''dobronamerna i miroljubiva prepiska'' kako je predstavljate.
Dragana, ako hoćeš u Norge, ''svaki korak sam moraš preć'' i najbolje je učiti, ali i skoro nemoguće, na tuđim greškama, što ne znači da je loše znati tuđa iskustva i slušati, a poslušati i ne moraš, kao što i ne moraš čitati.
Mirjana, prošla si veliki put ali ceo život je pred tobom, čovek se uči dok je živ. Pišeš o svom iskustvu i daleko si dogurala a neko ko je ušao na forum, neko ko je tek počeo proces pa mu sve deluje obeshrabrujuće i teško, ne znajući da te sam proces a kasnije i sistem vodi kroz sve nedaće i da se skoro sve završi, po nekog lakše po nekog teže. Nekom deluje, ko nije upućen, da je tvoja priča slična priči onih koji pričaju o svojoj uspešnosti (mada imaš ti još dotle da guraš a na dobrom si putu) a nikada ne kažu kako su došli do prvog ''miliona'' metaforički rečeno.

Ne pada mi na pamet da ja glumim plave šlemove između dve zrele i odrasle osobe koje očigledno pozitivno razmišljaju i žele uspeh al samo hoću da nas obe a i Nela takođe, poštedite svojih prepirki preko foruma i da ako možete pišete konkretna iskustva i postavljate pitanja , koja su i pametna a i ''glupa'' jer ''glupo'' pitanje ili ''glup'' odgovor me manje ugnjavi i iznervira od vašeg prepucavanja od 5000 reči u svom inbox-u.

Joj žene žene :)

Pozdrav za sve tri i sve najbolje u Novoj Godini. :))))))
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
..1-166-240.customer.lyse.net.

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2011. u 20:24 - pre 149 meseci
Meni se svidja odgovor i nacin razmisljanja Dragane NS. Jedan like od mene :)

Srecna Nova 2012. i puno uspeha nadalje!!!

jogurt
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.234.34.95.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.12.2011. u 20:32 - pre 149 meseci
Daleko od toga da je prepucavanje...s moje strane samo diskusija...
Vreme je najbolji pokazatelj svega...
SRECNA NOVA GODINA SVIMA I SVE NAJBOLJE...
DA ISTRAJETE U SVOJIM ZELJAMA I ZAMISLIMA,KAO I RADU I TRUDU KOJI SADA ULAZETE ZA BOLJE SUTRA !
SVE NAJBOLJE !!!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.01.2012. u 16:44 - pre 149 meseci
Srećna Nova godina svima, sve najbolje, da vam se ispune sve želje i da Bog da svi završite ove godine u Norveškoj sa dobrim poslovima i još boljim životom! :)
 
Odgovor na temu

flink

Član broj: 283527
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2012. u 00:13 - pre 149 meseci
Godt nyttår!

Ønsker dere alt godt!
 
Odgovor na temu

cropunk
Dimnjacar
Zagreb, Hrvatska

Član broj: 296404
Poruke: 6
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2012. u 12:43 - pre 149 meseci
Na pocetku pozdrav svima i sve najbolje u novoj :)

Citam jos od prije ovu temu ali odlucio se asda javiti i pitat vas, ako tko i bar malo moze pomoc.

Pa da krenem.Zanima me koliko postoji mogucnost da se preselim tj radim u Norveskoj. Posto mi majka zivi u Stavangeru, udala se za domaceg covjeka koji ima drzavljanstvu i zivi tamo preko 20 godina.Ona je tamo vec nekih 5 godina, jos nije dobila drzavljanstvo ali bi trebala ,tocno kad ne znam. Ona se nesto malo raspitivala za mene dali postoji mogucnost za rad, ali jedino sto mi je rekla da mogu jedino u struci i drugi nacin nema ne postoji.Osim naravno ako i kada udemo u EU i da tada ne bi trebalo bit problema da ce nas cekat odmah posao (sredio bi muz kod njega u ducanu il kod nekog drugog da radimo, tako nesto)
E sad mene zanima jel to stvarno tako ili ima drugih mogucnosti nacina ? jer dosta smo culi sa strane kako su ljudi il procitali po forumima kako su uspjeli doc i nasli posao pa nam nije jasno kako.

Ja sam iz Zagreba (Hrvatska), zavrsio sam ekonomsku a struka mi je sasvim druga. Struka mi je dimnjacastvo, dimnjacar i imam najvece moguce zvanje u toj struci (bar kod nas) majstor dimnjacar.Imam zenu (tj nismo vjencani, nismo u braku ) i malo djete od 2,5 godina.Jedino ja radim i podstanari smo.Ona nije zavrsila svoju skolu (graficka) ali planiramo nadam se da cemo to uspjet rjesiti ove godine.

Ne znam dal i sta bi jos trebalo se napisat, ako treba samo recite, a ja cu jos ponovit svoje pitanje da li ima mogucnosti i na koji nacin doci do posla i ostat po mogucnosti u Norveskoj ?

Puno vam hvala unaprijed i oprostite ako se nesto ponavlja, ali morao sam vas pitat, rekoh sam sebi od ove godine ici u rjesavanje hrpe stvari ,a ova mi je jedna od prvih i vaznijih ;)

Takk

 
Odgovor na temu

beavision
Beavision
Fredrikstad,Norwey

Član broj: 296409
Poruke: 19



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2012. u 13:27 - pre 149 meseci
Zdravo!!

1.- Cropunk jesi li se raspitao sa majkom u vezi spajanja porodice, ili zelis doci u Norge na svoju ruku..

Mvh Beavision



Ako vam treba para?



Prokuvajte vodu!!!!
 
Odgovor na temu

cropunk
Dimnjacar
Zagreb, Hrvatska

Član broj: 296404
Poruke: 6
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2012. u 13:59 - pre 149 meseci
Pa koliko ja znam,tj kako mi rekli, da nemremo na spajanje jer sam punoljetan , imam 28 godina, da samo maloljetni mogu tako ici. A na koji nacin mi je tako svejedno samo da se nekako uspije ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7836403 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.