Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BG Wireless

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: BG Wireless

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 37789 | Odgovora: 119 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

155FreeSpaceOptics
Bogdan Kecmani
Novi Beograd

Član broj: 9870
Poruke: 80
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: BG Wireless01.09.2003. u 05:20 - pre 251 meseci
Citat:
zorans:

mene zanima jedna stvar posto planiram da se prikljuchim na WLAN u bloku.

da li je BG Wireless prolaznog karaktera, tj zivece dok se neizglasa zakon o korishcenju ovih frekvencija?
Ako neko od upoznatih, moze da mi odgovori sta sa time, i sta posle toga?

hvala i poz

zoran


Evo ja cu pokusati da objasnim legalni deo price jer sam najvise u nju zabrazdio (napravio sam tehnicku dokumentaciju za wireless "SMC" AP na Novom Beogradu i predao Ministarstvu za Telekomunikacija za dozvolu za postavljanje MAN mreze).

Svako ko postavi AP sa antenom morace da izvrsi prijavu Savetu za Telekomunikacije (kada se oformi) i da napravi tehnicku dokumentaciju sa specifikacijom opreme (atestirane za 802.11a/b/g). Platice se neka taksa do Euro 100 i VOZI MISKO!

Kada AP-a bude 12 komada u krugu od 300m onda ce nastati problemi a dotle ce valjda fiber vec stici do nasih stanova tako da cemo wireless baciti u korpu za smece kao sto smo bacili (ili smo u toku bacanja) VHS videorekordera.

Kada nas bude preko 1000 u mrezi onda i access na WAN ce biti dzaba, po mojoj proceni ne vise od Euro 12/1GByte.

Evo mog doprinosa ovom cenjenom drustvu:
Athens Wireless Metropolitan Network http://www.awmn.gr/

Ako nekoj druzini u jednoj zgradi treba dobar AP imam jedan SMC 2404 WBR viska (PCI ga hvataju na 300m).

Ima li nekog kod Fontane?

 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
212.62.44.*



+42 Profil

icon Re: BG Wireless01.09.2003. u 08:43 - pre 251 meseci
ja sam kod fontane,

nisam shvatio , PCI ga hvataju na 300m sa svojim antenama?, a sa usmerenim tipa YAGI (mozda sam pogresno napisao), predpostavljam da ce moci i vise.

da li bih ja sa tim AP-o mogao da vidim ostale AP, tipa blok 70, 45, 30, itd, po novom beogradu, uzimam neku antenu koja radi na 2km,(probano), pa me zanima da li mi treba, ili taj AP ima svoju , mislim sto se tice povezivanja na druge AP urecaje, a ne za korisnike , za korisnike je dovoljno i 300 m

posalji mi na PM neke karakteristike, za taj AP i cenu

od masine do antene imam oko 30m, tako da bih morao da postavim taj AP verovatno napolju, na 3m od antene, da li je predvidjen za tako nesto

pozdrav,
marko
 
Odgovor na temu

Shipa
Milos Sipetic
Beograd

Član broj: 6116
Poruke: 57
*.tehnicom.net

Jabber: Shipa@elitesecurity.org


Profil

icon Re: BG Wireless01.09.2003. u 13:27 - pre 251 meseci
Citat:
gorang:
da li tu istu masinu gde je hostAP mogu da koristim i kao gateway prema wirelessu,


ako mislis na gateway lokalne mreze prema korisnicima koji se wireless kace na AP, odgovor je da.

Citat:

da ista omni antena i ista kartica sluze i za hostap i kao veza sa susednim ap-ovima,


ne, ovo je detaljno objasnjeno u jednom od prethodnih postova...

Citat:

i da ista masina radi kao ruter za klijente koji preko hostAP traze izlas ka drugim subnetovima..?


ovo mi zvuci isto kao i prvo pitanje, tj isto sam ga razumeo :), u svakom slucaju odgovor je da... 1 kartica sa direkcionom antenom sluzi za povezivanje sa drugim AP-om a 1 kartica sa omni antenom za pokrivanje loklanog podrucija signalom.

Citat:

nadam se da se nisam pogresno izrazio..


uhhh :)

Citat:

stvarno bi bio dobar jeda slikoviti how-to :) sa sve source-om, pa da kopiramo :)


bice i to. Trenutno smo u stisci sa vremenom. Ako neko zeli da pomogne sa izradom sajta neka se javi, trebaju nam kvalitetni dizajneri (treba neko i logo da napravi :) )

 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.250.117.*



+17 Profil

icon Re: BG Wireless01.09.2003. u 17:37 - pre 251 meseci
Citat:
Shipa:
vidi, boosteri su vrlo los nacin/politika. Ako to budes radio postoji velika mogucnost da to i tebi neko uradi, a ako, kao sto planiras podignes komercijalni servis na gubitku ces biti i ti i tvoji korisnici = losa reputacija.


ma pitao sam choisto akademski.. if then else...

Citat:

Ako ces da se bavis ovakvim poslom onda postuj neka (nepisana, jos uvek :) ) pravila ponasanja, a to je - bez bustovanja, bez pokrivanja drugih.


mislim da se nismo razumeli...:)))
prichao sam generalno o pojachanju signala svog ka<>od klijenta itd..
a shto se tiche wireless-a ..pazi ... ili se saradjujesh sa nekim ili ne :)

Citat:

Ja upravo sad pisem preko tehnikomovog linka o kome ti pises i mogu ti reci da je njihova reputacija u mojim ocima veoma pala kada mi u nekoliko navrata po par dana net nije radio zbog smetnji koje su oni imali na njihovim baznim stanicama, a preko dana je prakticno tokom celog radnog vremena u naletima od po par nedelja link bio sveden na jad i bedu od par kilobita. E sad zamisli da se to isto dogadja nekom zbog tebe. A sad opet zamisli da se to dogadja tebi zbog nekog treceg?


ne znam.. nekoristim njohov wireless... elem... ja sam vishe pobornih ethernet-a
koji cu mozda po komshiluku da rayvlachim itd... :) .. wireless sa usmerenem anteno eventualno do dovod linka.. i za korisnike na 5.8 ... ma ono na 2.4ghz

Citat:

Zivi i pusti druge da zive. Busteri ti ne trebaju, a na stranu sto njima verovatno neces nista ni postici.


ma ono ok... ali pare su pare a za pare i preko lesha :)

Citat:

Jeste uzeo je zemaljski link i jos ga nije podesio, padaju rute preko smina svako malo pa se prebacuje nazad na satelit itd. podesice vremenom i to, ali cene koje oni nude nisu nista bolje od cena koje nudi npr ptt u okviru kds podrucija tosin bunar. Strpi se malo, prikaci se na BG wireless. Vec su popadale cene a padace jos. kod verata je vec 12 din sat preko dialupa. kablovski ptt 128kbita - 1500 din, cuo sam da ce tehnikom biti u slicnom rangu, znaci ne zalecite se, ne ukopavajte se sa varijantama sa "poklonjenom provajderovom opremom i njihovim shirenjem mreze". Provajderi ce se pobiti medjusobno sada da ponude bolje cene i bolji kvalitet pristupa.


to jeste.. primetio sam ... :( ... ka radim ping negde preko :)
kako kad su rezultati ... :) ... shta znam...

Citat:

pravilo 1: Ne veruj provajderima. tacka.
Veruj mi, isao sam tim putem do pre mesec dana i onda sam pukao :)


nekapiram o chemu tachno pricash ali i nemorash mi objashnjavash
nisam socijalni radnik itd..
 
Odgovor na temu

amaron
Sasha Shipka
Beograd

Član broj: 13258
Poruke: 15
*.fon.bg.ac.yu



Profil

icon Re: BG Wireless01.09.2003. u 22:18 - pre 251 meseci
Citat:
155FreeSpaceOptics:
[
Svako ko postavi AP sa antenom morace da izvrsi prijavu Savetu za Telekomunikacije (kada se oformi) i da napravi tehnicku dokumentaciju sa specifikacijom opreme (atestirane za 802.11a/b/g). Platice se neka taksa do Euro 100 i VOZI MISKO!


Taksa na omni antenu 2.4GHz ?! Ma daj ili je to hype ili te je neko slagao. Ova frekvencija je kod nas jos u sivoj zoni (neregulisana). U trenutku kad se bude regulisana, potrudicemo se da bude regulisana kao u svim ostalim evropskim zemljama.

Citat:

Kada AP-a bude 12 komada u krugu od 300m onda ce nastati problemi a dotle ce valjda fiber vec stici do nasih stanova tako da cemo wireless baciti u korpu za smece kao sto smo bacili (ili smo u toku bacanja) VHS videorekordera.


Jos jedan hype. Mozda kroz sto godina. NYC i Portland su tipican primer wireless community gradova. Oni su bar 50 godina ispred nas i wireless je kod njih sve aktuelniji. Ili mozda biznismeni za svojim laptopom vuku kotur sa optickim kablom.


 
Odgovor na temu

amaron
Sasha Shipka
Beograd

Član broj: 13258
Poruke: 15
*.fon.bg.ac.yu



Profil

icon Re: BG Wireless01.09.2003. u 22:20 - pre 251 meseci
Citat:
gorang:

stvarno bi bio dobar jeda slikoviti how-to :) sa sve source-om, pa da kopiramo :)



Potrudicu se da napisem nesto. Onoliko koliko ja znam. Ocekujem doprinos ljudi sa vise iskustva sa HostAP-om.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.250.117.*



+17 Profil

icon Re: BG Wireless02.09.2003. u 00:02 - pre 251 meseci
Citat:
amaron:
Potrudicu se da napisem nesto. Onoliko koliko ja znam. Ocekujem doprinos ljudi sa vise iskustva sa HostAP-om.


ideja je super...
ono sa sve zajedno opisamo koja antena iza za AP <> AP koja za AP <> end user itd... :)
kao i linkovi sklapanje itd... ono saveti.. ako ev pravite antenu ona toliko i toliko puta 1/4 talasne duzine... a talasna duzina je -> .. itd..

-----------------------------------------------
e sad mene zanima jedna stvar :)
koje se tu adrese .. IP koriste ? jel svaki AP ima svoju C klasu
pa je sheruje u nekoj B kroz AP<>AP ?
ili ?
 
Odgovor na temu

155FreeSpaceOptics
Bogdan Kecmani
Novi Beograd

Član broj: 9870
Poruke: 80
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: BG Wireless02.09.2003. u 05:40 - pre 251 meseci
Citat:
marko1101:
ja sam kod fontane,

nisam shvatio , PCI ga hvataju na 300m sa svojim antenama?, a sa usmerenim tipa YAGI (mozda sam pogresno napisao), predpostavljam da ce moci i vise.

da li bih ja sa tim AP-o mogao da vidim ostale AP, tipa blok 70, 45, 30, itd, po novom beogradu, uzimam neku antenu koja radi na 2km,(probano), pa me zanima da li mi treba, ili taj AP ima svoju , mislim sto se tice povezivanja na druge AP urecaje, a ne za korisnike , za korisnike je dovoljno i 300 m

posalji mi na PM neke karakteristike, za taj AP i cenu

od masine do antene imam oko 30m, tako da bih morao da postavim taj AP verovatno napolju, na 3m od antene, da li je predvidjen za tako nesto

pozdrav,
marko


Evo ti iscrpna INFO

http://www.smc.com/index.cfm?a...eet&productCode=SMC2404WBR
 
Odgovor na temu

155FreeSpaceOptics
Bogdan Kecmani
Novi Beograd

Član broj: 9870
Poruke: 80
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: BG Wireless02.09.2003. u 05:47 - pre 251 meseci
Citat:
nemesis:
Citat:
amaron:
Ajde prvo reci tvoju ideju sta zelis da izvedes. Moram da priznam da na neka pitanja ne znam odgovor, ali mi se cini da je za ono sto mi pravimo potreban mnogo jednostavniji pristup:
1 komp + dve kartice + 1 omni + 1 direkciona i to je sve. Nikakvi busteri, razdelnici i sl.


pa ono kao ..
zrachish ko lud na sve strane ... sa boosterom 1W .. okdelish to na vishe natena itd
e sad...
ajde mi pojasni zashto DVE karte...
RX i TX odvojeno ili jedna za lokalnu bandu a druga do AP-a druge bande :)
elem.. krecem u neki poslic ono ..
po zgradi i okolnim zgradama zavlachim ethernet itd..
a moze se desi i da postavim tehnicomov AP na moj krov i da nudim ljudima
WiFi .. elem.. ja sam u Brace Nedica.. e sad moram da proverim da mojim
krovom ... ali bi trebalo da vidimsve tamo do dechije robne kuce
i gore uz bulevar ... pa ono moze se desi da povezujem ljude i tako
ako bude par ... 10-15 ljudi ici ce 2.4 ako bude vishe tehnicom je obecao ..
lazem.. gl. ing ..moj drug .. mi je obecao AP 5.8
e sad.. ako niste znali tehnicom je uzeo zemaljski link :)
i kad telekom sve konachno podesi rutiranje :) .. sine mitre...
root@terra zpetar]# ping www.google.com
PING www.google.com (216.239.51.99) from 62.193.128.215 : 56(84) bytes of data.
64 bytes from 216.239.51.99: icmp_seq=0 ttl=53 time=158.407 msec
64 bytes from 216.239.51.99: icmp_seq=1 ttl=53 time=179.927 msec
64 bytes from 216.239.51.99: icmp_seq=2 ttl=53 time=139.992 msec
64 bytes from 216.239.51.99: icmp_seq=3 ttl=53 time=140.010 msec
64 bytes from 216.239.51.99: icmp_seq=4 ttl=53 time=140.001 msec
64 bytes from 216.239.51.99: icmp_seq=5 ttl=53 time=180.015 msec
64 bytes from 216.239.51.99: icmp_seq=6 ttl=53 time=139.990 msec
itd...
a mozda ako se nadje neko sa cache i dobrom voljom mozemo
uzmemo sami to da radimo link pa PPPoE itd...
a neke usere sa ehternetom..
inache..
mogu postuje ovde i cene ..
samo cu reci da je 64K mesechno 25-30e :)
za rezidencionalne usere :)



Bice tu problema sa 5.8GHz. Za tu frekvenciju ti treba dozvola za frekvenciju a BELCONNECT (Zoran Markovic - eks BelPagette) je nije dobio pa ti vidi zasto. Zato bolje kazi svom drugu da i ne pokusava na toj frekvenciji. Bolje mu je da udje u 5.0Ghz, tu nema velike opasnosti a tu radi skoro sva CISCO oprema za WAN.

info vezano za 2404 vidi ovde
http://www.smc.com/index.cfm?a...eet&productCode=SMC2404WBR
 
Odgovor na temu

dares
Darko Sarkanovic
Visnjicka Banja, Beograd

Član broj: 13621
Poruke: 46
*.beotel.net



Profil

icon Re: BG Wireless02.09.2003. u 21:10 - pre 251 meseci
Pozdrav svim WiFi entuzijastima!

BG Wireless ideja je super. O tome sam i sam razmisljao jos pre par meseci ali nisam ni sanjao da postoji ovoliko interesovanje i da je realizacija te ideje vec pocela.

Ja sam spreman da podignem AP na Visnjickoj Banji. Imamo ovde i neku lokalnu mrezicu (UTP) sa tendencijom daljeg sirenja. Jedini problem mi je opticka vidljivost. Sa vrha mog krova (plus 2-3 metra nosece cevi) mogu da vidim jedino Istocnu kapiju (tri zgrade na Konjarniku) . Vidim da se radi na postavljanju AP-a na tu lokaciju tako da i to , nadam se, nece biti problem.

Mogao bi neko ko ima iskustva sa opremom da predlozi neke modele. Ja sam planirao da uzmem Planet WAP 1965 ali sam otvoren i za neke druge modele ako neko ima pozitivna iskustva. Svi predlozi i sugestije su dobrodosli.

Mogli bi, takodjer, da organizujemo i neki sastanak zainteresovanih (entuzijasta) pa da sve to detaljnije dogovorimo. A i neka web strana sa upustvima i objasnjenjima bi bila vise nego dobrodosla.


CU


 
Odgovor na temu

amaron
Sasha Shipka
Beograd

Član broj: 13258
Poruke: 15
*.fon.bg.ac.yu



Profil

icon Re: BG Wireless05.09.2003. u 01:12 - pre 251 meseci
Citat:
dares:
Pozdrav svim WiFi entuzijastima!

BG Wireless ideja je super. O tome sam i sam razmisljao jos pre par meseci ali nisam ni sanjao da postoji ovoliko interesovanje i da je realizacija te ideje vec pocela.

Ja sam spreman da podignem AP na Visnjickoj Banji. Imamo ovde i neku lokalnu mrezicu (UTP) sa tendencijom daljeg sirenja. Jedini problem mi je opticka vidljivost. Sa vrha mog krova (plus 2-3 metra nosece cevi) mogu da vidim jedino Istocnu kapiju (tri zgrade na Konjarniku) . Vidim da se radi na postavljanju AP-a na tu lokaciju tako da i to , nadam se, nece biti problem.

Mogao bi neko ko ima iskustva sa opremom da predlozi neke modele. Ja sam planirao da uzmem Planet WAP 1965 ali sam otvoren i za neke druge modele ako neko ima pozitivna iskustva. Svi predlozi i sugestije su dobrodosli.

Mogli bi, takodjer, da organizujemo i neki sastanak zainteresovanih (entuzijasta) pa da sve to detaljnije dogovorimo. A i neka web strana sa upustvima i objasnjenjima bi bila vise nego dobrodosla.


CU




Lepo. Sto se lokacije tice, malo je udaljena od ostalih nodova (aktivnih ili u izgradnji), ali najbitnije je da nodovi nicu na sve strane. Kada ih bude bilo dovoljno, lako cemo se ispovezivati.
Za pocetak ti je dovoljan lokalni access point. Preporucijem ti neki linux servercic do 80eu + intersil prism2/2.5 chipset kartica.
Omni antenu mozes sam da napravis.
Takav nod ce vas kostati oko 120-130eu. Ako vas je 10tak, to je sveka 12-13eu po coveku. Smesno:).
Ovakvi nodovi za zaista smesne pare mogu da se naprave svuda. Povezivanje izmedju nodova je jos lakse.
Jesam za sastanak. Javi se shipi ili meni. Takodje, svi ljudi koji pocinju ili su zainteresovani da pocnu sa izgradnjom noda mogu da se jave meni i shipi na mail, kako bi dogovorili grupni sastanak.

shipa na afti.net
amaron na fon.bg.ac.yu
 
Odgovor na temu

Zli
Ignjatovic
bgd Julino Brdo ZArkovo

Član broj: 13702
Poruke: 2
*.drenik.net



Profil

icon Re: BG Wireless05.09.2003. u 14:13 - pre 251 meseci
Molim da mi ne zamerite na neznanju oko wirelessa jer stavarno nisam u mogucnosti da se u ovom trenutku vise posvetim izucavanju iste tehnologije,ali imam veliki broj racunara koje bih nakacio na mrezu i sve bi sami uradili uz dobra upustva.Naime zivim na Julinom brdu(Zarkovo)u privatnoj kuci I odatle vidim Zeleznik I pocetni deo Banovog brda(kod okretnice).U samoj kuci imam 2 racunara koja bi oba isala na mrezu I jos cetvoricu komsija koja bi pristupila takodje.E sad posto stvarno ne znam nista oko ovog trazim pomoc : ).Ako bi neko bio ljubazan da mi objasni sta nam je sve potrebno,ili da mi kazete kome da se obratim bio bih mu zahvalan.
Ima jos jedna stvar:Naime ima jos petorica zainteresovanih kandidata ali oni ne vide zeleznik,ali vide mene : ).Sta da radimo u ovom slucaju?
Postoji I opcija postavljanja antene(ili neceg drugog posto zaista ne znam sta se koristi u ovoj tehnologiji) na onu visoku zgradu na julinom brdu(siva preko puta okretnice-poznajem predsednika kucnog saveta)sa nje se vidi ceo zeleznik I pola banovog brda I deo padine(mislim).Hvala unapred na odgovorima
 
Odgovor na temu

Shipa
Milos Sipetic
Beograd

Član broj: 6116
Poruke: 57
*.tehnicom.net

Jabber: Shipa@elitesecurity.org


Profil

icon Re: BG Wireless05.09.2003. u 19:07 - pre 251 meseci
Citat:
Zli:
Molim da mi ne zamerite na neznanju oko wirelessa jer stavarno nisam u mogucnosti da se u ovom trenutku vise posvetim izucavanju iste tehnologije,ali imam veliki broj racunara koje bih nakacio na mrezu i sve bi sami uradili uz dobra upustva.Naime zivim na Julinom brdu(Zarkovo)u privatnoj kuci I odatle vidim Zeleznik I pocetni deo Banovog brda(kod okretnice).U samoj kuci imam 2 racunara koja bi oba isala na mrezu I jos cetvoricu komsija koja bi pristupila takodje.E sad posto stvarno ne znam nista oko ovog trazim pomoc : ).Ako bi neko bio ljubazan da mi objasni sta nam je sve potrebno,ili da mi kazete kome da se obratim bio bih mu zahvalan.
Ima jos jedna stvar:Naime ima jos petorica zainteresovanih kandidata ali oni ne vide zeleznik,ali vide mene : ).Sta da radimo u ovom slucaju?
Postoji I opcija postavljanja antene(ili neceg drugog posto zaista ne znam sta se koristi u ovoj tehnologiji) na onu visoku zgradu na julinom brdu(siva preko puta okretnice-poznajem predsednika kucnog saveta)sa nje se vidi ceo zeleznik I pola banovog brda I deo padine(mislim).Hvala unapred na odgovorima


Za pocetak, procitaj pazljivo ovu temu, narocito prvu poruku. Posle toga ce ti stvari biti jasnije. Zatim se javi meni na (shipa at afti tacka net) ili amaronu na (amaron at fon tacka bg tacka ac tacka yu) i objasnicemo ti ostatak.

Inace u pripremi je nova verzija FAQ-a, sa novim pitanjima i odgovorima i novim informacijama o AP-ovima koji su najavljeni i podignuti!
 
Odgovor na temu

Shadow_bg
Ciric Vukasin
Beograd

Član broj: 9000
Poruke: 82
*.vdial.verat.net

Jabber: shadow@elitesecurity.org
ICQ: 41699266
Sajt: www.bgwireless.net


Profil

icon Re: BG Wireless09.09.2003. u 09:07 - pre 251 meseci
Sta bi sa onim opisom materijala za samogradnju antena? I gde se nalazi FAQ?
Shadow/Logic
 
Odgovor na temu

Shipa
Milos Sipetic
Beograd

Član broj: 6116
Poruke: 57
*.tehnicom.net

Jabber: Shipa@elitesecurity.org


Profil

icon Re: BG Wireless11.09.2003. u 17:55 - pre 251 meseci
Ok,

posto postoji velika zainteresovanost i veliki broj pitanja ajmo ovako

Sastanak

U nedelju 20:00

Nalazimo se na trgu republike

kada se skupimo svi (sto ce potrajati do 15 minuta) nastavljamo u pivnicu u knez mihajlovoj gde cemo da sednemo i da polako razjasnimo sve sto ima nejasno (a ja cu da hvatam pitanja i odgovore za faq :) )

dolazak su potvrdili spider, igors, lepiaf (ekipa sa do sada postavljenih nodova), madman (AP banovo brdo), caboom, mozda amaron (ako stigne u beograd do tada)... Svi koji su zainteresovani sa bbrda, zarkova, ceraka, miljakovca, nbgd-a, bezanije, i svih ostalih delova grada, bilo za postavljanje AP-ova bilo samo za prikljucenje na vec postojece su pozvani da dodju kako bi vam razjasnili sve nedoumice... Ako neko ima neku lepu mapu grada, a nije mu zao da na nju lupamo tacke i linije neka je ponese :)...

sve korisno o cemu se bude pricalo cemo staviti u FAQ koji ce konacno biti (nadamo se) postavljen na web posle sastanka...
 
Odgovor na temu

Shadow_bg
Ciric Vukasin
Beograd

Član broj: 9000
Poruke: 82
*.vdial.verat.net

Jabber: shadow@elitesecurity.org
ICQ: 41699266
Sajt: www.bgwireless.net


Profil

icon Re: BG Wireless12.09.2003. u 09:25 - pre 251 meseci
Citat:
Shipa:
samo za prikljucenje na vec postojece su pozvani da dodju kako bi vam razjasnili sve nedoumice... Ako neko ima neku lepu mapu grada, a nije mu zao da na nju lupamo tacke i linije neka je ponese :)...


Ja nosim mapu za Zarkovo/Cerak. A ako nabavim bateriju za laptop, onda cu poneti i laptop pa da imamo ceo grad.
Shadow/Logic
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.ptt.yu



+42 Profil

icon Re: BG Wireless12.09.2003. u 13:44 - pre 251 meseci
najverovatnije dolazim i ja

pozdrav,
marko
 
Odgovor na temu

155FreeSpaceOptics
Bogdan Kecmani
Novi Beograd

Član broj: 9870
Poruke: 80
*.77.eunet.yu



Profil

icon Re: BG Wireless13.09.2003. u 02:30 - pre 251 meseci
Citat:
Shipa:
Ok,

posto postoji velika zainteresovanost i veliki broj pitanja ajmo ovako

Sastanak

U nedelju 20:00

Nalazimo se na trgu republike

kada se skupimo svi (sto ce potrajati do 15 minuta) nastavljamo u pivnicu u knez mihajlovoj gde cemo da sednemo i da polako razjasnimo sve sto ima nejasno (a ja cu da hvatam pitanja i odgovore za faq )

dolazak su potvrdili spider, igors, lepiaf (ekipa sa do sada postavljenih nodova), madman (AP banovo brdo), caboom, mozda amaron (ako stigne u beograd do tada)... Svi koji su zainteresovani sa bbrda, zarkova, ceraka, miljakovca, nbgd-a, bezanije, i svih ostalih delova grada, bilo za postavljanje AP-ova bilo samo za prikljucenje na vec postojece su pozvani da dodju kako bi vam razjasnili sve nedoumice... Ako neko ima neku lepu mapu grada, a nije mu zao da na nju lupamo tacke i linije neka je ponese ...

sve korisno o cemu se bude pricalo cemo staviti u FAQ koji ce konacno biti (nadamo se) postavljen na web posle sastanka...


Jel primate i mene? Bas bih voleo da Vas upoznam!
 
Odgovor na temu

Shadow_bg
Ciric Vukasin
Beograd

Član broj: 9000
Poruke: 82
*.vdial.verat.net

Jabber: shadow@elitesecurity.org
ICQ: 41699266
Sajt: www.bgwireless.net


Profil

icon Re: BG Wireless13.09.2003. u 08:23 - pre 251 meseci
Citat:
155FreeSpaceOptics:
Jel primate i mene? Bas bih voleo da Vas upoznam!


Sastanak je valjda otvorenog tipa kolko sam razumeo :)
Shadow/Logic
 
Odgovor na temu

Shipa
Milos Sipetic
Beograd

Član broj: 6116
Poruke: 57
*.tehnicom.net

Jabber: Shipa@elitesecurity.org


Profil

icon Re: BG Wireless13.09.2003. u 18:56 - pre 251 meseci
Da budemo precizniji, okupljamo se ispod sata, da ne bude jurcanja po trgu, al ne verujem da ce neko uspeti da omasi grupu geekova sa kartama grada i laptopovima... :)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: BG Wireless

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 37789 | Odgovora: 119 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.