Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stanje visible => true & false

[es] :: Flash :: Stanje visible => true & false

[ Pregleda: 2280 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

beli.pastuv
Milos Zikic
Student
Bor, Srbija

Član broj: 120340
Poruke: 66
80.74.160.*



Profil

icon Stanje visible => true & false09.08.2007. u 11:03 - pre 203 meseci
Ljudi imam jedan krajnje jednostavan problem koji ne mogu sam da resim, pa vas ljubazno molim za pomoc. Naime ja sam bio orjentisan na Deplhi (Pascal) u gimnaziji koju sam zavrsio, tako da mi ovaj action script ne ide u glavu bas najbolje. Zadatak je jednostavan. Na sceni imam jedno dugme i jedan movie clip. Meni je potrebno da kada kliknem na dugme stanje movie clipa zvano VISIBLE bude false, tj da klip nestane sa scene. Verujem da je resenje jednostavno, ali kad neko ne zna, on ne zna. Molim vas ako nije problem za brz odgovor, posto mi je hitno. Unapred hvala!

Pozdrav,
Milos!
 
Odgovor na temu

akasha org.
Not Available
Serbia

Član broj: 49535
Poruke: 336
91.150.118.*



Profil

icon Re: Stanje visible => true & false09.08.2007. u 13:14 - pre 203 meseci
pogledaj upload uz poruku

to stanje (svojstvo, atribut ili kako se vec zove) VISIBLE u AS-u se oznacava sa _visible.
Onda imas:

PUTANJAdoMCa._visible = true; // ili false
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

beli.pastuv
Milos Zikic
Student
Bor, Srbija

Član broj: 120340
Poruke: 66
80.74.160.*



Profil

icon Re: Stanje visible => true & false09.08.2007. u 14:47 - pre 203 meseci
Uh, nisam te razumeo bas najbolje! Meni u sustini treba ovo sto si mi ti pokazao, na primeru, ali i dalje ne kontam princip. Prvo tebi su oba elementa i dugme i objekat koji nestaje Movie Clip, ne znam da li to ima neke veze, ali meni je jedan Button a drugi Movie Clip. Onda drugo, nije mi jasno kako radi ovaj fajl, kad mu je ceo kod prikacen samo kao komentar, a ne kao kod, tj sve je iza dve kose crte //. Onda trece, jer kada konvertujes crtez u nesto, preko F8 jel ti je cekirana ona opcije Export for Action Script ili ne i da li ti se nazivi razlikuju (ovaj obican naziv i onaj pod linkage identifier). Ja sam moj kod zamislio ovako. Kliknem na zeljeno dugme i napisem kao akciju:

on (relase) {
klip_mc._visible = false;
}

ali ne funkcionise ne znam zasto.

I sta mu za boga miloga znaci ovo, izludjuje me:

**Warning** The linkage identifier 'Dugme' was already assigned to the symbol 'Dugme', and cannot be assigned to the symbol 'Dugme', since linkage identifiers must be unique.
 
Odgovor na temu

akasha org.
Not Available
Serbia

Član broj: 49535
Poruke: 336
77.46.254.*



Profil

icon Re: Stanje visible => true & false09.08.2007. u 15:05 - pre 203 meseci
Code:

on (relase) {
klip_mc._visible = false;
}


Ovde gresis. Fora u AS-u je da su putanje koje navodis relativne. Tako, kako ti je ovaj kod prikacen nekom simbolu, da bi njega samog kontrolisao koristis referencu this:

Code:

on (relase) {
this._visible = false;
}


Ili, da bi neki drugi MC kontrolisao koristis putanju.

Code:

on (relase) {
_root.klip_mc._visible = false;
}


Naravno ovo vazi ako ti je klip_mc u rootu.

Pazi i ovo, ti kada kreiras sa F8 simbol [svejedno da li dugme ili MC u tvom slucaju!!] i imenujes ga, ti si samo imenovao simbol kao tip. U panelu properties pronadjes polje za unos: <Instance name> i tu instanciras svoj simbol. Tako u Libraryju mozes imati jedan simbol mc_klip, a na sceni gomilu njih razlicito instanciranih, pa realizujes za svaki poseban, razlicit kod.

Primer sam ti odradio na dva nacina. Jedan je na prvom frameu leyera as, a drugi kao kod prikacen direktno dugmetu. Pronadji oba!

// jeste komentar samo do kraja linije koda. Drugi nacin sam ti stavio kao komentar, cisto da znas drugi nacin, mozes obrisati sve sto je komentar i radice ti.

Jasnije?

[Ovu poruku je menjao akasha org. dana 09.08.2007. u 16:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

beli.pastuv
Milos Zikic
Student
Bor, Srbija

Član broj: 120340
Poruke: 66
80.74.160.*



Profil

icon Re: Stanje visible => true & false09.08.2007. u 15:39 - pre 203 meseci
E mejstore hvala ti do neba, samo jos da primenim na problemu. Uradio sam sa:

_root.dugme.onRelease = function() {
_root.MC._visible = false;
}

Interesuje me kako sve to ide ako nije element u root-u, tj ako je u nekom subfolderu?

P.S. javljam kad bude bilo gotovo!
 
Odgovor na temu

akasha org.
Not Available
Serbia

Član broj: 49535
Poruke: 336
91.150.101.*



Profil

icon Re: Stanje visible => true & false09.08.2007. u 16:11 - pre 203 meseci
:)

_root se ne odnosi na hijerarhiju po folderima, vec na hijerarhiju na sceni flasha.

Za hijerarhiju mozes da koristis i _parent - znacenje dovoljno intuitivno ;)

Dakle, _root, _parent, i this.

Samo sto ove reference nekada mozes da izostavis i this se podrazumeva, npr, ako u _rootu pises ovaj kod:

Code:
_root.dugme.onRelease = function() {
_root.MC._visible = false;
}


mozes i da izostavis _root.




[Ovu poruku je menjao akasha org. dana 09.08.2007. u 17:23 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

beli.pastuv
Milos Zikic
Student
Bor, Srbija

Član broj: 120340
Poruke: 66
80.74.160.*



Profil

icon Re: Stanje visible => true & false10.08.2007. u 16:33 - pre 203 meseci
Ja muke moje, opet imam problem, koji me izludjuje. Napravim ti ja jedan probni fajl, sa doticnim problemom, upisem ovaj kod i sve lepo radi, kad da ga primenim na moj stari fajl (izvor problema) ono nece. Naime na sceni je jedno desetak animacija, koje kad dodju do kraja ne loop-uju se vec sam udario u root-u, koji mi je uzgred na vrhu lestvice stop(); i one se lepo zaustave, ali moje dugme nece da radi se gore pomenutim kodom iz meni neobjasnjivih razloga. Uzmem ti ja lepo napravim novo dugme, najobicnije prosto, dakle bez animacija i ono radi, dok ovo moje animirano nece. Sto se tice animacije ona je stvarno prosta i dodata je na svojstva up i ovor dok sam na ovim ostalima, hit i down samo opalio F6. Mora da je u tome problem, jer kad stavim obicno dugme, ono prosto ono radi (a nema nikakvih animaciju i ima samo key frame u uprvom, up stanju), znaci totalno ne editovano dugme, vec prost grafik pretvoren preko f8 u dugme i toliko. U cemu je stos izludjuje me mucim se vec ceo dan!?
 
Odgovor na temu

akasha org.
Not Available
Serbia

Član broj: 49535
Poruke: 336
77.46.249.*



Profil

icon Re: Stanje visible => true & false10.08.2007. u 16:43 - pre 203 meseci
uff. tesko mi je ovako.. okaci .fla
 
Odgovor na temu

beli.pastuv
Milos Zikic
Student
Bor, Srbija

Član broj: 120340
Poruke: 66
80.74.160.*



Profil

icon Re: Stanje visible => true & false10.08.2007. u 16:56 - pre 203 meseci
Isuvise je veliki, a ja idem preko uzasnog Dial-up-a. Probaj ovako ako ne probacu da napravim neki manji sa dolovim iz ovog mog maticnog.

P.S. Hvala sto pomazes
 
Odgovor na temu

akasha org.
Not Available
Serbia

Član broj: 49535
Poruke: 336
77.46.249.*



Profil

icon Re: Stanje visible => true & false10.08.2007. u 17:27 - pre 203 meseci
Vodi racuna o hijerarhiji. Navedi tacnu putanju do MC-a. Referenciraj ga.

2. gde si stavio skript dugmeta? Ako ti je u frejmu up, a imas keyframe i na over, iskopiraj skript i na taj keyframe.


3. ja bas izbegavam button, mc mi zavrsava posao ;)

To je sve sto mi pada ovako na pamet.
 
Odgovor na temu

beli.pastuv
Milos Zikic
Student
Bor, Srbija

Član broj: 120340
Poruke: 66
80.74.160.*



Profil

icon Re: Stanje visible => true & false10.08.2007. u 21:04 - pre 203 meseci
Idem sad u grad pa se javljam za nekoliko sati! Ja kod ne stavljam na dugme, vec na poseban prazan frejm, koji je u lejeru na vrhu, isto kao sto si mi ti bio pokazao na prvom primeru gore. Radi to sa obicnim dugmetom na toj sceni, ali na ovo moje nece. Probacu kasnije pa se javljam.

P.S. gde se kaci atacment, corav sam :)
 
Odgovor na temu

akasha org.
Not Available
Serbia

Član broj: 49535
Poruke: 336
77.46.225.*



Profil

icon Re: Stanje visible => true & false11.08.2007. u 00:04 - pre 203 meseci
attachment = upload uz poruku :)
postuj, pa imas na dnu posta: Upload uz poruku, Brza izmena...

Ok za as layer.. To ce ti puno znaciti kada budes prelazio na as3 :)

 
Odgovor na temu

beli.pastuv
Milos Zikic
Student
Bor, Srbija

Član broj: 120340
Poruke: 66
80.74.160.*



Profil

icon Re: Stanje visible => true & false12.08.2007. u 10:28 - pre 203 meseci
E uspeo sam posle tri dana mucenja, vredelo je. Problem je bio u tome sto sam ja imenovao doticne objekte samo na zadnjem key frejmu, a na prethodnim to nisam uradio. Zato je radilo na drugim primerima, jer je to odmah bilo uradjeno, pa je kasnije keyovana animacija. U svakom slucaju jedno veliko tnx, bez tebe nema sansi da bih uspeo. Ali (uvek ima ali) javio mi se novi problem. Posto je doticna web prezentacija skroz radjena u flashu (tako se zahtevalo), ja cu je lako izvesti u html, da bi se prikazala u exploreru kao stranica, ali to nije problem. Problem je u tome sto ce prezentacija imati oko 200 kb, a posto vecina nas smrtnika ide preko dial-up-a na net, trebace svakom otprilike desetak sekundi dok se ne ucita i tu se javlja fundamentalna problematika. Naime zelim da postavim onaj pred prozor (ako mogu tako da ga nazovem), koja ce prikazivati neku jednostavnu animaciju i progres bar, sa ispisanim procentima ucitanog materijala, a nemam blage veze ni ideje kako to mogu da uradim, pa ako nije problem, molim da mi objasnis. Nije nesto mnogo hitno, posto mi sutra stizu materijali koje treba da ubacim u kostur (par slicica i neki tekstovi), ali bi to trebalo uskoro realizovati. Unapred zahvalan, kao i obicno!

P.S. Ako ti je lakse mozes mi se obratiti na mail, pusticu ti adresu privatnom porukuom.
P.P.S. znam sta je atacment (pa nisam toliki neznanko), samo nisam video gde se postavlja

Pozdrav,
Milos!


 
Odgovor na temu

grunt von grunt

Član broj: 128583
Poruke: 67
91.150.71.*



Profil

icon Re: Stanje visible => true & false12.08.2007. u 11:48 - pre 203 meseci
Evo ti komponenta za to, samo u prvi frejm prevuces preloader i nema muke, mozes u Parameters-u da ga editujes, velicinu i boju itd.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

beli.pastuv
Milos Zikic
Student
Bor, Srbija

Član broj: 120340
Poruke: 66
80.74.160.*



Profil

icon Re: Stanje visible => true & false12.08.2007. u 13:40 - pre 203 meseci
OK, javljam kad sve zavrsim! Sad cu da isprobam ovo... TNX
 
Odgovor na temu

akasha org.
Not Available
Serbia

Član broj: 49535
Poruke: 336
91.150.118.*



Profil

icon Re: Stanje visible => true & false12.08.2007. u 21:35 - pre 203 meseci
Ok je ovo sto je grunt von grunt postovao.

Citat:
P.S. Ako ti je lakse mozes mi se obratiti na mail, pusticu ti adresu privatnom porukuom.
P.P.S. znam sta je atacment (pa nisam toliki neznanko), samo nisam video gde se postavlja


Nema privatne poruke.. Meni je svejedno kako komuniciramo.. moze i msn..
Attachment - sorry, sad citam moj post i smejem se.. Priznaj, nisi mogao da promasis :)

 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Stanje visible => true & false

[ Pregleda: 2280 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.