Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako legalno zaposliti sredjoshkolca?

[es] :: Vodič za posao :: Kako legalno zaposliti sredjoshkolca?

[ Pregleda: 2553 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SladjanaB.

Član broj: 72334
Poruke: 53
91.150.71.*



Profil

icon Kako legalno zaposliti sredjoshkolca?08.08.2007. u 18:52 - pre 203 meseci
Posedujem svoju radnju koja se bavi prodajom i servisom IT opreme.

Preko raspusta sam imao uposhljenog sredjoshkolca koji se jako dobro pokazao na poslu, pa bih hteo da ga zadrzhim u radnji i kada shkola pochne.

Poshto je srednjoshkolac smer mashinski tehnichar, koji ima veze sa delatnoshcu moje radnje, bilo je legalno da se preko raspusta zaposli u radnji kod mene.

Sada postoji mali problem, jer shkola nece da izda potvrdu da je uchenik na praksi za vreme shkolske godine (van raspusta)...na koji nachin najbolje prijaviti i legalizovati pomenutog uchenika, kako bi i kada krene shkolska godina uchenik mogao legalno da radi kod mene u radnji?? Mislim na ono, da kada dodje inspekcija u radnju i pita radnika (uchenika) po kom osnovu radi, da pokazhe potvrdu da je LEGALNO zaposhljen....


Nisam žensko! :)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako legalno zaposliti sredjoshkolca?08.08.2007. u 20:27 - pre 203 meseci
Ja bih samo potpisao ugovor o stipendiranju gde bih naveo da stipendista mora da provede odredjen broj dana godisnje na strucnom usavrsavanju u firmi koja ga stipendira. Cini mi se da taj broj ne sme biti veci od 120, ali to je sasvim dovoljno da momak ima osnov da bude tu prisutan i da radi. Posebna pogodnost je sto se placaju porezi i doprinosi samo na iznos za koji je stipendija veca od 6.000 dinara mesecno, znaci, ako je stipendija 6.000 ili manje nemas nikakvih poreza i doprinosa za njega. Sa tim ugovorom on moze da otvori tekuci racun u banci i ima sva prava kao da je zaposlen (krediti, kartice...). Znaci, nije zaposlen ali niko ne moze nista da mu prigovori kad ga nadje tu da radi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

SladjanaB.

Član broj: 72334
Poruke: 53
91.150.71.*



Profil

icon Re: Kako legalno zaposliti sredjoshkolca?09.08.2007. u 01:22 - pre 203 meseci
Odlichno, hvala puno pctel!

Spasao si me dodatnih poreza i troshkova

Samo josh jedno pitanjce...koliko si siguran da je ovakav nachin 100% legalan kad mi dodje inspekcija u radnju?


Nisam žensko! :)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako legalno zaposliti sredjoshkolca?09.08.2007. u 08:00 - pre 203 meseci
Uzmi ovo kao nacrt resenja, a raspitaj se o detaljima oko papirologije, broja dana i sati. Sve sto sam rekao je 100% legalno, samo proveri da li sam eventualno propustio neki korak u celoj proceduri. Mozes slobodno da pozoves inspektora trzista rada i pitas koja su tvoja prava i obaveze, eventualno izbegavas rec "rad" a vise koristis "strucno osposobljavanje" a i on ce ti potvrditi da veci deo strucnog osposobljavanja podrazumeva rad.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

SladjanaB.

Član broj: 72334
Poruke: 53
91.150.71.*



Profil

icon Re: Kako legalno zaposliti sredjoshkolca?09.08.2007. u 11:08 - pre 203 meseci
PCTEL, josh jednom, puno hvala, puno si mi pomogao!


Nisam žensko! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako legalno zaposliti sredjoshkolca?

[ Pregleda: 2553 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.