Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vreme je da Freakujemo policiju

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 562897 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju05.04.2005. u 11:27 - pre 232 meseci
Da, to nesto nisam ni primio nego mi je valjda samo stigao poziv da to uzmem, soba ta i ta. Sva dokumenta imam i vaze ~10 god. :o) jedini je problem to sto sam planirao da polazem za motor na ljeto... Za koliko ce to da zastari? Da znam da je ~50 maraka otiso bi a ako ce mi zavaliti nesto veliko necu ko im jebe mater!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju05.04.2005. u 11:47 - pre 232 meseci
Pozdrav,

trebace oko 2 godine, znaci kupi nesto 50ccm registrovano na SO tablice i teraj, A kategorija ce da saceka da istekne kazna. Postoji i varijanta da nadjes negde nekoga ko moze da proveri o cemu se radi i koje su zakonske mogucnosti dozvoljene i zaprecene pa spram toga odlucis da li ces se pojaviti pred sudijom ili ne. Imaj u vidu da se relativno blagonaklono posmatraju samo oni bez prethodnog ikakvog prekrsaja, mnogo teze je ako imas jos kakav postupak za sobom ili u toku a o recidivima da ne pricam...i, blagonaklono se gledaju oni sa poznanstvom
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju05.04.2005. u 11:53 - pre 232 meseci
Imao sam ali iskljucivo saobracajne prekrsaje tipa preticanje kolone vozila na punoj liniji x 1 i ne nosenje dokumenata x 1.
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
*.nasamreza.com.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju05.04.2005. u 17:23 - pre 232 meseci
@MileG
Da li si spomenuo krivicnu prijavu iz nekog konkretnog razloga, ili iz neupucenosti?
Postoji mogucnost da je to stvarno krivicna prijava za K.D. ometanje sluzbenog lica u vrsenju poslova bezbednosti, ili nesto slicno, i ako je tako onda to ne zastareva tako brzo kao prekrsaj! A ako je tako, onda je vrlo verovatno da ce se iscimati da te nadju jer je delo bilo usmereno protiv njih! Ako si im rekao da su klosari, mozda i postoji osnov, ali nisam siguran, pogledaj zakone!

[Ovu poruku je menjao **pandur** dana 06.04.2005. u 16:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
*.nasamreza.com.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju05.04.2005. u 17:38 - pre 232 meseci
I jedan vic:
Polaze ciga za auto, i polozi testove iz prve, i dodje na red voznja!
Ulazi on u kola, i kad ga je video pandur, u njemu se probude "neka" osecanja i resi da ga malo maltretira.
Vozi tako ciga, i sve prodje bez greske, i kad je zavrsio, pandur mu kaze:
Super si ti to izvozio, ali da bih te pustio da polozis, moram ti postaviti jos jedno pitanje! Imas ovakvu situaciju, vozis ti auto, mrak je, tebi rade svetla, i u susret ti dolazi nesto sto ima 2 svetla. Sta je to?
Ciga odgovori da su to kola, a na sta ce pandur:
Pa jesu kola, ali jel je jugo, BMW, mercedes! Pao si, nauci to dobro, pa dodji opet!
Posle 2 nedelje opet ciga dosao da polaze voznju, i opet se padne kod istog pandura. Sedne on u kola, opet izvozi bez greske, ali pandur opet resio da ga maltretira! Kaze mu:
Izvosi si dobro, ali opet moram da ti postavi jos jedno pitanje da bi polozio! Vozis ti po mraku, i u susret tebi ide jedno svetlo, sta je to?
Ciga kaze da je motor, na sta ce pandur:
Pa jeste motor, ali jel je tomos, vespa ili kavasaki! Opet si pao!
Na to ce ciga:
A jel mogu ja tebi da postavim jedno pitanje?
Pandur kaze: ajde!
A ciga ce: Vozis ti kola, i prelazis preko mosta, a na mostu stoji neka riba, obula seksi cizme, minic kratak da se vidi materica, izbacila sise, i vrti torbicom! Sta je to?
A pandur kaze: pa kurva!
A ciga ce: pa jeste kurva, ali jel ti zena, jel ti majka, jel ti sestra?
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju05.04.2005. u 19:06 - pre 232 meseci
Ma ne znaju ovi to napisati! Mislim da su to napisali na isti blokcic tamo gdje i mandatne kazne pisu. Jel moze biti to da je kao neplacena mandatna pa mi to sad stiglo?

* u ovo se bas bas nista ne razumijem!
 
Odgovor na temu

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

MarijanKo
Član broj: 41490
Poruke: 165
*.bg.wifi.vline.verat.net.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju05.04.2005. u 20:31 - pre 232 meseci
dobio sam mandatnu kaznu zbog toga sto mi na renta acar autu nije radilo levo oboreno svetlo...
da li ce posle ta mandatna akzna da zabvrsi kod sudije koji ce da mi izrkne kovcanu kaznu?
 
Odgovor na temu

TODORIC
Srbija

Član broj: 24708
Poruke: 35
*.r205.logikom.net.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju06.04.2005. u 09:46 - pre 232 meseci
Evo i jednog mog iskustva za prekoračenje brzine van grada.Naime na prilasku mom gradu jednog sunčanog dana, na dobrom i širokom putu bez saobraćaja u tom trenutku,radar me je uhvatio na daljini od 645 metara sa brzinom od 144 km/h(ako se ne varam radar je marke PRO LASER ili sl.). Policajac mi je napisao prekršajnu prijavu i sada čekam poziv od sudije za prekršaje( sve se to desilo pre 6 meseci).Šta bi ste mi savetovali da preduzmem? Naravno da sam kriv ali ovom brzinom vozim retko i ovo mi je prvi izlazak pred sudiju.
 
Odgovor na temu

**pandur**

Član broj: 34691
Poruke: 47
*.nasamreza.com.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju06.04.2005. u 15:21 - pre 232 meseci
Citat:
MileG: Ma ne znaju ovi to napisati!

Veruj mi da je to prvo sto nauce!
Citat:
MileG:Mislim da su to napisali na isti blokcic tamo gdje i mandatne kazne pisu. Jel moze biti to da je kao neplacena mandatna pa mi to sad stiglo?

mandatna kazna se naplacuje na licu mesta, a "na isti blokcic tamo gdje i mandatne kazne pisu" ne mogu da pisu nista drugo!
Citat:
MileG:* u ovo se bas bas nista ne razumijem!

Vidi se!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju06.04.2005. u 17:46 - pre 232 meseci
Citat:
TODORIC:Naime na prilasku mom gradu jednog sunčanog dana, na dobrom i širokom putu bez saobraćaja u tom trenutku,radar me je uhvatio na daljini od 645 metara sa brzinom od 144 km/h.


Prekoračenje brzine više od 50 km/h se vodi kao BEZOBZIRNA VOŽNJA. Čak ni osiguravajuća društva ovo ne tolerišu.
Ne znam koji auto voziš ali 144 km/h je prekoračenje i za AUTOPUT.

Beri kožu na šiljak... Zabrana od najmanje 3 meseca ti ne gine... A za kintu...

Član 226
Novčanom kaznom od 1.800 do 9.000 dinara ili kaznom zatvora do 60 dana kazniće se za prekršaj

4) vozač koji se vozilom na putu u naselju kreće brzinom koja je za više od 30 km na čas veća od dozvoljene brzine, odnosno vozač koji se vozilom na putu van naselja kreće brzinom koja je za više od 50 km na čas veća od dozvoljene brzine (član 46 i član 48 st. 1 i 2);

Za prekršaj iz tač. 2, 3, 4, 11, 12, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 27, 28, 36 i 37 stav 1 ovog člana vozaču ili vozaču instruktoru će se uz kaznu izreći i zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od tri meseca do jedne godine a i za druge prekršaje iz tog stava ta mera se može izreći u istom trajanju.
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju06.04.2005. u 18:27 - pre 232 meseci
Cek, a zar ga nisu snimili spreda, odnosno u dolasku???
Koliko ce mu to pomoci ako je tako?

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
*.verat.net.



+8 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju06.04.2005. u 19:35 - pre 232 meseci
Pa nece mu pomoci ama bas nista! To sto pise upravilniku ne znaci da panduri toga moraju striktno da se pridrzavaju, jer to je PRAVILNIK a ne ZAKON, tako da to veruj mi nema nikakive veze. Pa jos ako ti sudija tog dana bude nadrkan, ko meni danas , jer je ceo dan proveo saslusavaju neku bagru sto su tukli tamo neke devojke, ima da najebes pa taman da su te iz helikoptera snimili....
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju06.04.2005. u 21:34 - pre 232 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: Cek, a zar ga nisu snimili spreda, odnosno u dolasku???
Koliko ce mu to pomoci ako je tako?


Nisam hteo da ovako postavim stvari, ali me vučeš za jezik...

Ko vozi 144 lokalnim putevima i zaslužuje da mu se uzme dozvola...

VEĆ JE JEDNOM OVDE REČENO DA OVAJ FORUM NE SLUŽI DA NAUČI NAROD KAKO DA IZBEGNE ODGOVORNOST ZA UČINJENA DELA NITI DA OHRABRUJE BILO KAKVE NEZAKONITE RADNJE, VEĆ SLUŽI DA POLICIJU NATERA DA RADI PO SLOVU ZAKONA KOJE BI TREBALO DA SPROVODE.

Citat:
skymobile: Pa nece mu pomoci ama bas nista! To sto pise upravilniku ne znaci da panduri toga moraju striktno da se pridrzavaju, jer to je PRAVILNIK a ne ZAKON, tako da to veruj mi nema nikakive veze.


Baš bih voleo da se sretnem sa sudijom koji bi se tako postavio. Izjava da PRAVILNIK NIJE ZAKON i da policija ne mora da se toga pridržava je dovoljna da se presuda obori na veću. U zaglavlju svakog pravilnika je ZAKONSKI OSNOV na kome je zasnovan pravilnik.

Sudija ima pravo da slobodno ocenjuje dokaze, ali da ovako lupeta...
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

luka.l
Luka Latinović
Dorćol

luka.l
Član broj: 13998
Poruke: 143
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju06.04.2005. u 22:26 - pre 232 meseci
@lancia, ovo sto si napisao za razgovor sa sudijom zvuci razumno. Proverio sam u nekoliko navrata i definitivno na tom mestu gde taj zemljani putic ulazi u Rakovicki put ne postoji znak ogranicenja brzine. Dakle 60 je ogranicenje. Slikacu, popricacu lepo...ako ne ide, spomenucu i da su prekrsili zup itd. Hvala u svakom slucaju.

Nego sto se ovih poziva tice. Mi smo taj stan na koji sam prijavljen izdali...dakle u njemu nema clanova porodice, ali tu rade nekakvi ljudi. Prvi put su bili, nisu nikoga zatekli, okacili su poruku da je poziv u posti...ja ga nisam podigao sto hoce reci da nije urucen. Zanima me sad, (posto je neko spominjao i promene po tom pitanju), da li se poziv smatra urucenim ako ga ostave nekom tamo ko se nalazi u tom stanu, a nije u nikakvom srodstvu samnom?
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju06.04.2005. u 22:53 - pre 232 meseci
Pozdrav,

poziv se ne moze smatrati urucenim ako je ikakvo obavestenje uopste ostavljeno na vrata. Zakonodavac je morao predvideti cak i slucaj da dobijes obavestenje gde se posiljka nalazi ali nisi u situaciji da odes po nju. Tek kada je poziv licno urucen i potpisan od strane primaoca smatra se urucenim. Ukoliko poziv ne dodje do Tebe, ostaje varijanta izbegavanja. U skladu sa onim sto je rekao Zocky ali i Pandur, ovde ne treba doziveti odredjene postove kao podstrekivanje vec samo kao izvesne predloge za postupak u raznim slucajevima. Velika prekoracenja brzine jesu relativna stvar ali ako je u pitanju autoput, pomenutih 144 nije strasna stvar ali je zato izuzetno opasna za sve druge prilike i puteve. Sa prolaskom na crveno i voznjom u pijanom stanju ja licno nemam sta ni diskutovati ni savetovati koga ali oko ovakvih stvari sebi dajem slobodu da se oglasim jer zaista postoji u praksi odredjena disproporcija izmedju zakona i njegovog sprovodjenja a smatram da je i samo skrivanje dve godine dovoljna kazna i opomena jer svaki ucinjeni prekrsaj za to vreme moze povuci za sobom i proveru pa onda odmah zatim i odvodjenje dezurnom sudiji itd. Koliko da i ja pojasnim vlastite motive za "mesanje" u ovakve stvari.
 
Odgovor na temu

luka.l
Luka Latinović
Dorćol

luka.l
Član broj: 13998
Poruke: 143
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju06.04.2005. u 23:04 - pre 232 meseci
Sto hoce reci, da ako neki pajser koji se sad nalazi u tom stanu potpise da je primio poziv, on se smatra urucenim? Tacnije, da li postar sme da ga uruci nekome ko nije clan porodice? Dovescu stvar do banalnosti, ali, sta ako je vlasnik kuce (trazeni) u wc-u, a gost koji je mozda na svoju ruku otvorio vrata potpise i uzme poziv od postara...i ne kaze to vlasniku stana...primer je glup, ali opet, nije nemoguc.

Zanima me da li je dovoljno da se bilo ko nadje u stanu kada postar naidje ili mora da bude neko od clanova porodice?
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju07.04.2005. u 06:39 - pre 232 meseci
Imao sam prilike da se u svom poslu sretnem sa onima koji su se na razne načine dovijali kako da odbiju prijem mojih poziva. Onda je na scenu ponovo stupio onaj famozni ZUP i sledeći član:

Član 76
(1) Ako se dostavljanje ne može izvršiti ni na način propisan u članu 74 ovog zakona, a nije utvrđeno da je lice kome dostavljanje treba izvršiti odsutno (kada kaze odsutno, misli se da nije u zemlji ili se na drugi nacin krije), dostavljač će predati pismeno nadležnom organu na čijem se području nalazi prebivalište, odnosno boravište lica kome se dostavljanje vrši, ili pošti u njegovom prebivalištu, ako se dodstavljanje vrši poštom. Na vratima stana, poslovne prostorije ili radnog mesta lica kome dostavljanje treba izvršiti dostavljač će pribiti pismeno saopštenje o tome gde se pismeno nalazi i time se smatra da je dostavljanje izvršeno. Na saopštenju i na samom pismenu koje je trebalo dostaviti dostavljač će označiti razlog takvog dostavljanja, kao i dan kada je saopštenje pribio na vrata i staviće svoj potpis.
(2) O dostavljanju izvršenom na način propisan u stavu 1 ovog člana obavestiće se organ koji je naredio dostavljanje.

7) Promena prebivališta, odnosno boravišta ili sedišta
Član 86
(1) Kad stranka ili njen zakonski zastupnik u toku postupka promene svoje prebivalište, odnosno boravište ili sedište, dužni su da o tome odmah obaveste organ koji vodi postupak.
(2) Ako oni to ne učine, a dostavljač ne može saznati kuda su se odselili, organ će odrediti da se sva dalja dostavljanja u postupku za tu stranku vrše pribijanjem pismena na oglasnoj tabli organa koji vodi postupak.
(3) Dostavljanje se smatra izvršenim po isteku osam dana od dana pribijanja pismena na oglasnu tablu organa koji vodi postupak.

Ovako kako ste mislili da se vadite, kod mene vam ne bi prošlo. Napišem da sam pismeno uručio u skladu sa članom 76 ili 86 ZUPa, posaljem sudiji i rešim stvari.

A inače sudije koje ne mogu da nadu okrivljenog, trenutno obustave postupak, pa ZAMOLE pripadnike MUPa da prošetaju do navedene adrese...
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

TODORIC
Srbija

Član broj: 24708
Poruke: 35
*.r205.logikom.net.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju07.04.2005. u 09:39 - pre 232 meseci
Nije mi cilj da raspravljamo o izbegavanju odgovornosti niti to želim da radim na ovom forumu.Želim samo da razmenim iskustva u skladu sa temom na ovom postu.Sve se može srediti pa i ovakva prekršajna prijava. Nažalost svako može da dobije vozačku dozvolu a to je ono što je opasno. Voziti ibarskom magistralom 60km/h(a ne 80 km/h) i kočiti saobraćaj i sl. vozačke nebuloze samo govore o tome ko sve može voziti. Kada napraviš saobraćajku zbog npr. lokve ulja na putu pri brzini od 50 km/h a dozvoljeno je 80 km/h kriv si jer nisi prilagodio brzinu uslovima puta iako lokvu nisi mogao videti zbog npr. senke od drveta ( moj poznanik ).O krivici onih koji treba da održavaju puteve nikad nema ni pomena(ja bar nisam čuo o kažnjavanju takve firme). A stereotipi kao treba da paziš kako da voziš, treba da predvidiš šta će se desiti u narednih 300 metara najbolji su alibi svim državnim službama. Koji to vozač, za koga se može reći po vozačkom stažu da je vozač ( ja posedujem dozvolu 15 godina i još smatram da moram godinama da vozim da bi postao iskusan vozač), nije prekoračio brzinu bilo iz zadovoljstva( dobar auto+dobar put ) bilo iz potrebe.Ako dugogodišnji vozač to nikada nije uradio onda bi se trebao smatrati po opasnost na putu jer nikada neće odreagovati pravovremeno niti proceniti trenutnu opasnost na putu.A izjave tipa ‚‚Ko vozi 144 lokalnim putevima i zaslužuje da mu se uzme dozvola..." bez pravog činjeničkog stanja deluju kao političke izjave jedne naše televizije pre izvesnog vremena a takvim izjavama ovde ne bi trebalo biti mesta. I na kraju KRIV SAM jer sam vozio solidnim automobilom brže nego što je dozvoljeno na pravom mestu u pogrešno vreme ( bezobzirnom brzinom od 144 km/h a 130 km/h nije bezobzirna brzina ).
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju07.04.2005. u 10:47 - pre 232 meseci
Pozdrav,

Zocky, ovo sto si naveo negde ne pije vodu.
Citat:
ZockyBoy:
Član 86
(1) Kad stranka ili njen zakonski zastupnik u toku postupka promene svoje prebivalište, odnosno boravište ili sedište, dužni su da o tome odmah obaveste organ koji vodi postupak.
(2) Ako oni to ne učine, a dostavljač ne može saznati kuda su se odselili, organ će odrediti da se sva dalja dostavljanja u postupku za tu stranku vrše pribijanjem pismena na oglasnoj tabli organa koji vodi postupak.
(3) Dostavljanje se smatra izvršenim po isteku osam dana od dana pribijanja pismena na oglasnu tablu organa koji vodi postupak.

Ovako kako ste mislili da se vadite, kod mene vam ne bi prošlo. Napišem da sam pismeno uručio u skladu sa članom 76 ili 86 ZUPa, posaljem sudiji i rešim stvari.

A inače sudije koje ne mogu da nadu okrivljenog, trenutno obustave postupak, pa ZAMOLE pripadnike MUPa da prošetaju do navedene adrese...


Naime, pojasni nam ovde kako da neko zna da se protiv njega uopste i vodi postupak pa da taj nadlezni organ obavesti o promeni svog prebivalista. Ukratko, najjednostavnije je reci da se trazeni nalazi u inostranstvu i stvar je resena, ja ne znam sta to kod Tebe ne prolazi ali je najverovatnije da je Tvoj posao zavrsen upravo pozivanjem na ovaj clan a sudski se mahom ne zavrsi upravo iz razloga sto poziv nije licno primljen. Nece ni sudije da rizikuju da ih neko kasnije zakuca na sud srama javno kako su prekrsajno osudili nekoga u odsustvu a taj lako kasnije dokaze da nikada nije ni znao da ga neko uopste i trazi. I zamisli osude ga na novcanu kaznu ili pritvor od 15 dana u slucaju neplacanja, naravno istekne taj rok i onda nadlezni sud raspisuje poternicu za tim licem koje ni u jednom slucaju nije obavesteno!!! Ma daj, budimo ozbiljni, odredjene zakonske regulative ne drze vodu i sluze samo za zatvaranje izvesnog broja slucajeva organima u kojima verovatno i Ti radis. Pa ja bih prvi posle toliko vremena kad bi me neko hapsio na ulici a nisam dobio poziv nikada nasao svedoke koji bi svedocili da nisam ni bio na mestu izvrsenja prekrsaja u to vreme bas u inat za ovakav postupak. Na kraju bih trazio suocenje sa policajcima, pa onda i naknadu zbog cele procedure a niko se ne bi mogao pozvati na ove clanove iz sasvim razumljivih razloga.

Uostalom, kao ni dosad, nista ja od svega ovoga ne pisem napamet. Kao dokaz, iznecu jos i neke softiciranije stvari a Pandur moze da ih proveri i potvrdi kao i bilo koji drugi pripadnik MUP-a na forumu. Naime, policajac ide na sud da se suocava u svoje slobodno vreme, ukoliko ne ode, preti mu 20% od plate za jedan ali mozda i vise meseci. Drugo, ukoliko se proces razvuce, to znaci vise odlazaka na svedocenje u svoje slobodno vreme a kod sudije rec policajca ukoliko okrivljeni ima svedoka nema vise tezinu koju bi trebala da ima i policajci su svesni toga pa i oni cesto odustanu u smislu da ne insistiraju dalje. Trenutno se u Beogradu u stanici Sever vodi postupak gde je na same oci patrole, dakle vozilo ispred njih, proslo na cisto crveno posle prethodnog zaustavljanja da proveri levo i desno vidi li ga ko (ali ne i iza sebe gde je i bilo sluzbeno vozilo). Naravno, paljenje rotacije, zaustavljanje, legitimisanje ali i reakcija vozaca: pa bilo je zeleno, ustvari mozda je bilo i zuto... Odgovor policajaca je jasan, bilo je crveno. Reaguje njegova majka (nesto starija zena) i objasnjava da je njen sin pazljiv vozac i ako on kaze da bilo zeleno onda je tako i bilo a policajci bi trebali da bolje gledaju itd. Reakcija policajca: pa onda idite kod ocnog lekara i promenite dioptriju!!! Kljucna recenica, zena pise prijavu, nacelniku za policijske poslove u Ljermontovoj stize iz Ministrovog kabineta naredjenje da se ovaj slucaj disciplinski ispita i sankcionise (nepoznato mi je na koji nacin je doslo bas do intervencije iz ovog kabineta, da li po kakvoj privatnoj liniji ili je najzad profunkcionisalo sta legalnije), a ocekivani epilog je verovatnih 3x20% od plate za obojicu policajaca. Sve su to realnosti sa kojima se srecu sami policajci, vecina njih zele da izbegnu bilo kakva svedocenja jer je masu puta ocigledni krivac direktno oslobodjen iz raznih razloga te u praksi svi znamo kako stvari stoje na sudu i u najcistijim situacijama. Na stranu jos i biser da nekoga uhapse zbog neplacene kazne za pojas a da ga niko nije ni obavestio vec je navodno postar prikucao poziv za vrata!

Jaooo...pa ja znam i situaciju gde je postar urucio poziv za gradjansku parnicu na prevaru, potpisala je svog muza zena od jednog od parnicara jer joj je postar namerno rekao da je rec o paketu u posti ali mora biti muzevljev potpis. Naravno, poznajem postara pa je meni to ispricao ali mu ni sud nije suvise verovao cak ni pre nego sto je zatrazena grafoloska ekspertiza potpisa...ne radi vise teren, sada je na administracijskom mestu u jednoj manjoj posti, nebitno. Takve stvari jednostavno ne idu, ne dokle god MUP proverava ucinkovitost svojih zaposlenih brojem odnesenih automobila (okvirna norma je 10 u smeni ali problemi nastaju jer se od nedavno sa trotoara ne smeju dizati automobili posle 22.00 uvece sve do prve smene - prva smena 07.00-19.00 druga obratno) i dokle god svi znamo za takve stvari pa prema tome ni sudije ne vole bas da rizikuju svoje autoritete uklapajuci se u neke normative kojecije. Shodno tome, i sve ostale prijave se tretiraju na slican nacin a o tim prikucanim za vrata (ma prikucao sam, majke mi ) ne bih dalje ni pricao.

TODORIC, uz sve postovanje prema Tvom vozackom znanju (ona opaska o usporavanju voznje jeste odraz realnog vozackog znanja), i ja se slazem da je 144 km/h suvise, kao sto rekoh ne za autoput gde je to pre uobicajeno ali vec za pomenutu Ibarsku magistralu je itekako suvise a kamoli za negde drugde. Ja uvek imam ostre stavove cim se setim da moja deca idu sama u skolu i prelaze ulice negde gde je i 70 na sat mozda prebrzo a na vreme je stigao samo taj sto je na vreme krenuo, ne onaj sto je brzinom pokusavao da nadoknadi okasneli start. Dakle, nista licno, bas naprotiv kao sto sam rekao zbog one opaske ali to je moj generalni stav.
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
213.244.197.*



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju07.04.2005. u 17:07 - pre 231 meseci
@lancia88

PRAVIŠ GREŠKU U KORACIMA...

Ono što sam naveo je po ZUPu a ne po Zakonu o prekršajima. Kada nekome dodjem u kontrolu, uzmem podatke, pa mu kasnije pošaljem na adresu iz LIČNE KARTE rešenje o otklanjanju nedostataka, ON JE SIGURNO TADA UPOZNAT O ČEMU SE RADI U POSTUPKU ALI SVESNO POKUŠAVA DA TO IZBEGNE.

Tada mi je zaista dovoljno da mu poštar samo pribije na vrata obaveštenje gde se pismeno nalazi.

Što se tiče sudija za prekršaje, oni donesu rešenje o privremenoj obustavi postupka do saznanja o novom prebivalištu okrivljenog (MUP evidentira POTRAŽNJU SUDIJE za ovakvim licima u SISTEMU).

Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 562897 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.