Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

color halftone effect - ali vektorski

[es] :: Vektorska grafika :: color halftone effect - ali vektorski

[ Pregleda: 3287 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

efremovski

Član broj: 91979
Poruke: 12
62.162.241.*



Profil

icon color halftone effect - ali vektorski17.07.2007. u 08:13 - pre 204 meseci
Potrebna mi ja pomoc. Imeno hteo bih da znam kako da uradim dot effect u Corel Drawu, kao sto je na primer kod koka-kole ambalaze,(sreo sam slicno pitanje na ovom forumu - "color halftone effect - ali vektorski", koji je isto tako ostao bez odgovora.) Majstori grafickog dizajna malim vas za pomoc, da dobijem detaljan tutorijal kako se ovaj efekat izradjuje u Corellu?? Unapred hvala na pomoci! Vlada
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: color halftone effect - ali vektorski18.07.2007. u 19:06 - pre 204 meseci
Photoshop pikselski, illustrator i famozni Corel vektorski program postojao je i Freehand ali se vise ne spominje :)
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

priprema
Damir Brnic

Član broj: 150885
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: color halftone effect - ali vektorski28.07.2007. u 16:55 - pre 203 meseci
Najjednostavnije je efekat napraviti u Photoshopu,
jednobojni, od toga napraviti selekciju, selekciju pretvoriti u vektorski path,
pa posle toga snimiti kao Illustrator AI. Posle moze u Illustrator, Corel, gde vam volja...
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: color halftone effect - ali vektorski28.07.2007. u 22:44 - pre 203 meseci
Pokušavao i ja svojevremeno, moram priznati da nemam ideju (što se tiče kompletno vektorske varijante, a da nije ručno)...

Kada bih nekako uspeo da nateram Blend u AI da razmake računa od ivice objekta, a ne od centara, to bi bilo to.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

goran.sm
Goran Smiljanić
Novi Sad

Član broj: 88760
Poruke: 101
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: color halftone effect - ali vektorski29.07.2007. u 18:28 - pre 203 meseci
Citat:
henrik: Pokušavao i ja svojevremeno, moram priznati da nemam ideju (što se tiče kompletno vektorske varijante, a da nije ručno)...

Kada bih nekako uspeo da nateram Blend u AI da razmake računa od ivice objekta, a ne od centara, to bi bilo to.


Kod blenda možeš da definišeš distancu, prečnik odnosno polu prečnik je poznat, rastojanje između prve i poslednje tačke je takođe poznato tako da sa blendom može da se odradi. Verovatno je potrebno malo mincanja ali će raditi posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vektorska grafika :: color halftone effect - ali vektorski

[ Pregleda: 3287 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.