Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA

[es] :: Mreže i novosti :: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 50328 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA11.07.2007. u 21:31 - pre 203 meseci
valjda je to ovo:

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
77.46.199.*

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA11.07.2007. u 21:36 - pre 203 meseci
I sad je opet nesto nejasno?!

Odustajem...
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA11.07.2007. u 23:58 - pre 203 meseci
Citat:
djuice: Zvucis jako paranoicno...
Kod VIPa je taj telefon 3999 dinara, bez pogodnosti.

Upravo u tome jeste cela poenta, telenorove polazne cene za telefone, koje "poklanjaju" su uvek preko svake mere naduvane
Nokia 1600 za 3999 dinara kod vip-a je realna cena za legalan telefon, bez obaveza.
Nokia 6233 za 26.000 dinara kod telenora je nerealna cena!
itd...
Lako je davati "velikodušne popuste" na naduvane cene, a sve kroz obavezu da ja te "popuste" potrošim kod njih.
Posebno je pitanje što su telefoni zaključani (praksa većine operatera), pa onda za pomenutu 6233, ako želim da u nju stavim i neku drugu karticu, koju posedujem, treba računati još dodatnih 100.-€, jer za taj model toliko košta dekodiranje...

Marketinški jeftin trik - pogled iz ugla potrošača i pogled iz ugla operatera:
Ja uplatim 500 dinara prepaid kredita, oni me "časte" sa još 250 - tu ja pomislim "...super 50% bonusa, baš ću da se napričam!"
A oni pomisle: "Dajemo ovom naivčini 33,3% popusta na cenu razgovora, jer se obavezao da kod nas potroši 500 dinara svakog meseca..."
Znam da to "tako ide u belom svetu", ali mnoge druge stvari bi ovde prvo morale "da idu kao u belom svetu"...
Zanima me koji je kod njih trenutni, interni kurs evra kada prave svoje kalkulacije, kako da nas "časte" (11,00 ? 12,00 ?)

Na kraju, moje je privatno pravo da li ću sa obožavanjem da prihvatim svaku njihovu "velikodušnu ponudu" ili ću da ih ignorišem. A forumi su tu da svako iznese svoje viđenje stvari

PS
BTW reklama na TV-u me ubeđuje da će 1600 da me košta 0 dinara (samo treba da im dam 5000 odmah i još po 500 mesečno narednih 18 meseci) ... pa da pričam do mile volje!
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA12.07.2007. u 13:07 - pre 203 meseci
Nisam video reklamu na tvu ali ova slika koju je bakara [ili ko vec]postavio ja bih shvatio tako da telefon kosta 5000din a ja dobijam popust od telenora 4999din sto znaci da fon kosta 1 din...
Dakle problem je sto nigde na toj slici nisu cak ni malim slovima napisali kako se ostvaruje taj "popust" od 4999din.
 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
91.150.117.*

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA12.07.2007. u 13:39 - pre 203 meseci
http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3850
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
193.47.77.*



+7169 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA12.07.2007. u 15:44 - pre 203 meseci
Citat:
Catch 22
Ja uplatim 500 dinara prepaid kredita, oni me "časte" sa još 250 - tu ja pomislim "...super 50% bonusa, baš ću da se napričam!"
A oni pomisle: "Dajemo ovom naivčini 33,3% popusta na cenu razgovora, jer se obavezao da kod nas potroši 500 dinara svakog meseca..."
Znam da to "tako ide u belom svetu", ali mnoge druge stvari bi ovde prvo morale "da idu kao u belom svetu"...


U cemu je problem - oni ti daju mogucnost da telefoniras za 750 din a da placas 500, pod odredjenim uslovima koji su jasni i koji su ti predoceni.

Ako ti odgovara - potpises.

Ako ti ne odgovara - uzmes nesto drugo, ili ne uzmes nista.

Ne vidim zaista nista problematicno u tome - je li ti je neko ukrao neke pare? Cisto sumnjam.

I po cemu si ti "naivcina" - naivcina si samo ako kupis nesto sto ti ne treba, pa ispadne skuplje nego sto ti stvarno razgovaras, ali onda ti i jesi naivcina, i to velika.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA12.07.2007. u 18:48 - pre 203 meseci
He, he... pa odgovor je u onom delu poruke, koji si izbrisao iz citata
Citat:
Na kraju, moje je privatno pravo da li ću sa obožavanjem da prihvatim svaku njihovu "velikodušnu ponudu" ili ću da ih ignorišem. A forumi su tu da svako iznese svoje viđenje stvari
PS
BTW reklama na TV-u me ubeđuje da će 1600 da me košta 0 dinara (samo treba da im dam 5000 odmah i još po 500 mesečno narednih 18 meseci) ... pa da pričam do mile volje!

Mnogo je bre ovde 5000.- za N1600 , cak i bez obaveze! Uostalom Vip Mobile je nudi za manje pare bez ikavih daljih obaveza...
Vec duze vreme, licno koristim 1 postpaid paket sa koijm sam izuzetno zadovoljan (da ne reklamiram operatera) i nekoliko prepaid kartica sva tri operatera. Telefone "u paketima" iz principa ne uzimam (bar za sad dok su ponude ovakve), radije kupim SIM Lock Free, NW Lock Free, pa onda komotno menjam svoje kartice po licnom nahodjenju...

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA12.07.2007. u 22:10 - pre 203 meseci
Kapiram da se bunis ako nemas gde drugo da kupis telefon - i ja sam se bunio i pricao mnogima pre neki dan kad sam kupovao monitor jer sam ga platio 400 EUR skuplje nego sto isti kosta u USA (tesko je prosvercovati 27" inca u torbi ;-) - nema nigde jeftinije u vasceloj EU - jbga, pljacka.

Ali ti imas izbor - i ima N nacina da kupis isti telefon za manje pare...

Sta te onda briga sto neko tamo nudi to za ogromne pare? Ako svi misle kao ti, i ako tu nema logike - niko im nece to kupiti, pa ce ti telefoni na kraju da zavrse na rasprodaji ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA12.07.2007. u 23:12 - pre 203 meseci
Nisi me dobro shvatio, ništa se ja ne bunim. Nisam uopšte zainteresovan za N1600 (niti za bilo koju drugu Nokiju), samo sam izneo svoj stav o ponudi Telenora, a u skladu sa naslovom teme "Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA" u okviru koje i diskutujemo...

Over & Out! (on this subject)
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA13.07.2007. u 17:10 - pre 203 meseci
Ja mislim da vi ne kapirate catcha a ja sma shvatio da je njegova primedba u tome sto na slici koju je postovao bakara NIGDE ne pise na koji nacin se taj kredit "dobija" vec se stice utisak da u krajnjoj liniji telefon kosta 1 din...
Kad smo vec kod skrivenih troskova-MTS je povecao min posle kojeg ne moze ni da se cima, to je sada 10 din a ja ne znam da li to negde i zvanicno pise [ako vec to nije negde receno ovde na forumu :)]
 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
77.46.184.*

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA13.07.2007. u 17:27 - pre 203 meseci
U novinama, na sajtu, gde god se nalazi ovakva staticna slika telefona, uslovi su navedeni. Televizija je drugo, tu nijedan operater nije izneo uslove ponuda tako da je bezpredmetno o njoj raspravljati.

Od momenta kada se u tipi tarifi minut zaokruzuje od tada se ne moze cimati sa manje od 10 din (7.5+fiksna nadoknada + PDV)
 
Odgovor na temu

randu
Miroslav Miskovic

Član broj: 151340
Poruke: 3
*.omik.org.



Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA24.07.2007. u 10:55 - pre 203 meseci
pozdrav svima... zanima me (ne znam da li ste pricali vec o tome ranije) da li neko zna da mi kaze da li su isti uslovi u slucaju da se kupi novi paket (bel 200, konkretno) i kada se sa pripejda predje na postpejd? ima li razlike u uslugama? I, ako ne zelim da odma' kupim novi telefon, da li kasnije mogu da iskoristim to pravo, ili telefon mogu da kupim jedino u trenutku kad uzimam novi broj ili prelazim sa pripejda na postpejd... (zakomplikova' ga malo, al' izvinite...)
hvala...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA24.07.2007. u 19:17 - pre 203 meseci
Pazi, mozes da predjes na postpaid, potpisujes ugovor (ali mozes uvek da ga raskines), i posle da uzmes telefon (imas opciju postojeci postpaid korisnik), ali uz dodatno potpisivanje novog ugovora kojim se obavezujes na koriscenje tog ili veceg tarifnog profila na 2 (DVE) godine. TO ti je jedina stavka koja se razlikuje koliko ja vidim.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

filipns
Filip Koprivica
Novi Sad

Član broj: 149667
Poruke: 11
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA24.07.2007. u 21:46 - pre 203 meseci
I jos nesto: tih 4999 dinara kredita se dobija u roku od 1,5 godina!!!! znaci ne odmah.... eeeeeeeee
 
Odgovor na temu

jaybox
bg

Član broj: 55125
Poruke: 39
82.117.195.*



Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA02.08.2007. u 00:42 - pre 202 meseci
deru ovce...
pa ko ima vece stado, taj diktira i uslove, lepo je to smisljeno,
a nigde se ne laze...samo kazu na drugi nacin
evo bas danas mi kaze ortak pao evro, ja mu kazem nije - neko je dinar ojacao.
sve u svemu bezobrazxluk koji meni stvara ta lazna slika u ocima, je odvratan.
razumem da je sve to marketing, ali ako te vecina pametnih ljudi ispljuje i shvati da je to navlacenje, onda taj mnarketing ne pije vodu. iako se gomila naivaca primi, reputacija im drasticno pada, ali ja opet mislim da je za nasu zemlju interesantno to sto se ljudi halapljivo hvataju za raznorazne ponude i kredite, a blagog pojma nemaju o osnovnim ekonomskim kalkulacijama kao sto je kamatni racun npr. i na zalost nemaju iskustva sa zapadnoevropskim nacinom poslovanja, koji nije naivan.
ali..what goes around comes around.
inace, posebno me nervira interni dogovor operatera, koji svakako postoji, samo detalje mozemo da nagadjamo, a ticu se neke minimalne cene razgovora i generalno podele trzista, pa ponekad imam utisak da ljude uzgajaju kao one pilice sto dorastaju na pokretnoj traci za klanje.
mislim troskovi operatera..koji su to troskovi da bi za minut dva naplatili 5-10din?!?
inace upravo sam imao predmet na faxu mobilni internet i upoznat sam sa problematikom tako da ne pricam bas u prazno, inace oprema bazne stanice za jednu manju oblast, sada se smesta u jedan kofer koji se montira pored same antene, i generalno velike su zarade operatera, a tri vlasnika operatera imaju dogovor i pune lagodno dzepove - madr fakrz.
da rezimiram, ustvari nema rezimea, mobilni postaje neophodna stvarcica, a na potrosacima je da zahtevaju bolje uslove, samo sto tih zahteva ima premalo, ili nisu upuceni na pravu adresu.

==bez smajlija==
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA06.08.2007. u 00:23 - pre 202 meseci
A ovo mu dođe valda kao: "Fore i fazoni"
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA13.08.2007. u 09:56 - pre 202 meseci
Citat:
evo bas danas mi kaze ortak pao evro, ja mu kazem nije - neko je dinar ojacao.p


Tako je bilo i prosle godine u isto ovo vreme. Dolaze studenti, spremaju se pare za iznajmljivanje stanova, za zivot narednih godinu dana u Beogradu, treba te devize otkupiti po sto nizem kursu. Polovinom septembra ce kurs skociti.
 
Odgovor na temu

mikevecoss

Član broj: 91683
Poruke: 163
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA27.08.2007. u 18:55 - pre 201 meseci
Ja mobilni koristim samo za poruke.Kada treba da zovem fiksni ili mobilni koristim telefone velikog dometa koji se prikace na kucnom fiksnom telefonu i tretiraju se kao"MOBILNI SA FIKSNIM BROJEM" i nosim ih sa sobom u dzepu-kada me zovu i kada zovem,sve se tretira kao fiksni broj i fiksni telefon a u pokretu sam i imaju domet nekih 40 ak kilometra sto sasvim zavrsava posao isto kao i mobilni jer sam vecinom tu u gradu.

Kostaju 200 evra a nisu nista tezi od obicnih mobilnih.Usteda-3000-5000 dinara na racune koje bih morao platiti ovim trima ajkulama od provajdera mobilne telefonije.BLa bla dajte pare bla bla ajde nije to nista za Vas.Price za malu decu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA27.08.2007. u 20:06 - pre 201 meseci
@mikevecoss

Al` ti je resenje...

Sta sa onima koji nemaju fiksnu liniju?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.194.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA27.08.2007. u 20:14 - pre 201 meseci
domet 40Km... ala zraci taj telefon :)
radije cu vise da placam nego da ugrozavam zdravlje
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 50328 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.