Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA

[es] :: Mreže i novosti :: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 50320 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

klompica
LA

Član broj: 71655
Poruke: 36
*.no.no.cox.net.



+2 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 22:42 - pre 204 meseci
A, da, zaboravila sam da spomenem jos jednu stvar.

Ima dosta radnji koje u okviru svojih promocija i snizenja imaju takozvani ”after mail-in rebate „ za sta nikada pre nisam cula dok nisam dosla ovde. U radnji platite punu cenu, recimo telefona od $100 na koji dobijate povracaj od 5-10% pa i do 100% u zavisnosti kakva je rasprodaja u pitanju, dodjete kuci, popunite formular koju vam je prodavac dao, obicno sa svojim osnovnim podacima, spakujete ga zajedno za racunom i posaljete na naznacenu adresu. Posle nekog vremena dobijete nazad cek sa punim iznosom pre takse i unovcite ga u svojoj banci.

Nisam bas nacisto zasto se ovo radi i kakva je korist u svemu ovome za proizvodjaca jer je on taj koji vraca novac. Samo obrtanje vaseg novca na nekoliko nedelja mi se ne cini kao dovoljno dobar razlog.
 
Odgovor na temu

meda011
Earth

Član broj: 35962
Poruke: 180
*.com
Via: [es] mailing liste



+3 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 23:09 - pre 204 meseci
>
Pa na sajtu koji je dala sve lepo pise, jos samo da procita ugovor :)
MT:S imate pare
 
Odgovor na temu

klompica
LA

Član broj: 71655
Poruke: 36
*.no.no.cox.net.



+2 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 23:35 - pre 204 meseci
Citat:
meda011: Pa napisala si u postu (11 mesec 2006. godine) da te je zaustavio saobracajac u Zemunu i hteo da ti naplati kaznu zbog ne propustanja pesaka na pesackom prelazu, a sada kazes da si u americi oko 18 meseci. I sto onda da ti verujemo. Nego ti lepo skeniraj racun pa dokazi svoje tvrdnje, jer svako moze da tvrdi da kod nekog provajdera ima 1000 minutas besplatno za 1 dolar ili da su ga [cenzura] pa placa dodatne troskove. Na linkovima koje si dala lepo pise da se naplacuju dolazne i odlazne poruke (Pay-Per-Use Text Messaging - 15¢ incoming/outgoing), a da recimo paket od 1500 poruka kosta $14.99/mo, te da se aktiviranje linije placa 39.99$, a svaki dodatni telefon koji se ukljucuje u mrezu kosta 20$.
Ne vidim razlog zasto se osecas prevareno, ako nisi ni citala ugovor koji ste potpisivali.


Tu poruku je pisao moj muz odavde a odnosila se na dogadjaj koji mu se desio pre par godina, mozda se nije bas najbolje izjasnio.

Ni u jednom trenutku nisam rekla da se osecam prevarenom samo sam htela da vam priblizim situaciju ovde vezanu za temu o skrivenim troskovima i prevarama vezanu za mobilnu telefoniju. Kao sto si mogao da vidis na Alltel sajtu, nigde se ne spominje aktivacija svakog telefona po ceni od $20 koje si obavezan da platis inace ti telefon nicemu ne sluzi, niti su igde spomenuti troskovi federalnog, medjudrzavnog i telekom poreza, troskovi osiguranja i nadoknada koji su ukljuceni u krajnju cenu. Time sam htela da ukazem na cinjenicu da se ovde iskazuju samo osnovne cene i da nasi operateri ne rade nista sto se ne radi drugde u svetu a pogotovo u Americi.

Mi smo se ovde mnogo puta naucili necemu na svojim greskama ali ovo o cemu pisem nema nikakve veze sa tim. I posle godinu i po dana i dalje imamo isti paket i koristimo iste telefone jer smo se uverili da se promenom pakete nesto dobija a nesto gubi i da bi racun na kraju bio jako slican ovome. Telefone nismo promenili u neke bolje jer smo okruzeni potpuno drugacijim mentalitetom i navikama i jednostavno, niko se ne opterecuje time da poseduje dobar telefon ili bilo sta drugo sto bi pokazalo neciji status ili finansijsku situaciju. To sam jedino primetila kod Crnaca koji su jako osetljivi na svoju pojavu i voljni da pokazu svoje zlatne zube, lance i prstenje i, sto da ne, svoje mobilne telefone.
 
Odgovor na temu

Stijak
Beograd

Član broj: 97934
Poruke: 300
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.stijak.com


+37 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA19.06.2007. u 00:03 - pre 204 meseci
Mi smo ipak u Evropi (još uvijek samo geografski) i zbog toga se nadam da će naši zakonodavci da se ugledaju na svoje zapadnoevropske kolege gdje je to sve ipak mnogo bolje rješeno i potrošači su dobro zaštićeni.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA19.06.2007. u 00:55 - pre 204 meseci
Zivim u Ljubljani i imam postpejd paket
placam 6eur pretlpate mesecno, vikendom su sms i poziv unutar mreze .01eur (1 cent)
druge cene su na: http://mobitel.si/slo/Ponudba/...Narocniskipaketi/Itakpaket.asp

e sad, pripejt paketi imaju (oko duplo) skuplje pozive i smse ali zato nemajo mesecne pretplate. Sad sve zavisi koliko zoves, i dali sa ustedjenim parama od poziva pokrijes troskove pretplate.

i da.. SE k610i sam uz 24meseca ugovora dobio za 70eur, sto je dosta jeftinije od prodajne cene u obicnoj prodaji.


meni licno se to isplati, 90% poziva je vikendom, i recimo 10minuta razgovora za 10centi je po mom misljenju stvarno dzabe
inace racun dobijam oko 8-10eur (sa pretplatom, porezom i svim ostalim troskovima)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

dswalk
Banjaluka

Član broj: 128200
Poruke: 188
*.teol.net.

Sajt: www.elitesecurity.org


+9 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA19.06.2007. u 13:39 - pre 204 meseci

klompice
Hvala što si nam približila situaciju u USA.
Da nam bar ne pune uši zemljom iz snova.
E sad, što se ni mi onda nemamo čemu boljem nadati kad je tako tamo ...

Pozdrav

mod: izbrisan deo offtopic-a.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 19.06.2007. u 18:26 GMT+1]
ds
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.pharmacy.bg.ac.yu.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA19.06.2007. u 13:59 - pre 204 meseci
Klasicni situacija za ES-svi misle da su najpametniji a da svi drugi lazu ili izmisljaju...

Ono o cemu treba novine da pisu jeste ovo => http://www.elitesecurity.org/t...r-problem-sa-tarifnim-dodacima
 
Odgovor na temu

predrag78
SRB

Član broj: 800
Poruke: 1255
*.internetserviceteam.com.



+2 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA19.06.2007. u 14:37 - pre 204 meseci
reci cu samo par reci o telenor supcima..

- kompanija koja uopste nije u svetu omiljena kod korisnika
- dosli su kod nas do pojave vip-a tako reci nista nisu uradili po pitanju cena (iako su to najavili u samom startu), ali sta ces vole i oni lovu ili
je bio interni dogovor telekom - telnor o ne smanjivanju cena dok se ne pojavi sadasnji treci operater VIP kako bi ovom jadnom narodu uzeli sto vise love.
- spori su, idu putem starog mobtela po pitanju web obavestenja ( web news, info itd )
- ne znam da li jos naplacuju poziv na 9863 (IDOTIZAM)
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA19.06.2007. u 15:35 - pre 204 meseci
te nebuloze vezane za americke mreze su mi poznate, sta ces, moze im se.

ja podrzavam da se 9863 placa. draze mi je da dam 12din nego da cekam 4-10min.
cak mislim da se poziv ne naplacuje sve dok ne pritisnes nulu za operatora
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA19.06.2007. u 17:28 - pre 204 meseci
Malo sam pocistio temu od offtopic-a, obzirom da smo dosli do zakljucka da je prica istinita, sto potvrdjuje i da je www.cox.net provajder preko koga postuje klompica iz USA. Molim vas drzite se teme.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

alazovic
Aleksandar Lazovic
Kraljevo

Član broj: 29363
Poruke: 76
89.216.241.*

Sajt: www.kraljevo.com


Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA19.06.2007. u 22:48 - pre 204 meseci
A kako ovde neko da se drži teme kada je ona živa glupost?
Kakvi bre skriveni troškovi, za pismene ljude postoje ugovori koji se čitaju pre potpisivanja!
Ovde bi pojedini da im se pokloni telefon čisto zato što su oni to poželeli, jel tako? E pa nije! Mobilni operateri imaju svoju računicu zbog čega daju aparate na 2 godine uz definisane tarifne pakete - oni s pravom očekuju da im vi to vratite razgovorima u njihovoj mreži...

Ja to gledam drugačije - na postpaidu sam 6 godina, platio sam stotine hiljada dinara po računima do sada, a telefon(e) sam kupio u sopstvenoj režiji. Da li sam ja tu ni za šta dao tolike pare? NE! Na svoje veliko zadovoljstvo koristio sam svoju mobilnu mrežu i naravno da mi nije žao zbog toga...

Da li bi ste vi pristali da vam neko pokloni neki Lamborghini od 6000 kubika (ili da vam da za 1 dinar) s tim da ne smete da ga otuđite 20 godina a da morate "samo" da ga registrujete (naravno sa Kasko osiguranjem ), da sipate gorivo i da ga vozite... Koliko li bi vam para trebalo za godišnje održavanje, a???

Eto, lepo je polemisati ovde

..............................
Life will find the way...
..............................
Dobrodosli u Kraljevo http://www.kraljevo.com , Garmin mapa Grčke http://adventure.kraljevo.com/greece
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA19.06.2007. u 23:14 - pre 204 meseci
pa slazem se ja, i kazem da u ugovorima sve lepo pise, samo covek treba da procita, a ne da mu u glavi ostane samo ono iz reklame. Ja sam postpaid korisnik mobtel/telenor-a vec 3 godine, i nije mi zao sto sam dao vec 40-ak hiljada dinara za racune, al recimo ne volim da me neko vezuje ugovorom 2 godine, i jos jedna sitnica, ne nudi telenor uz moj (stari) postpaid paket ni jedan telefon, pa ni ne razmisljam o tome...

Jedino sto covek treba da uradi je da procita ugovor, i da se raspita o tarifama kad potpisuje nesto. Znate ono dok ima ovaca bice i vune
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

meda011
Earth

Član broj: 35962
Poruke: 180
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA19.06.2007. u 23:32 - pre 204 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic:
Jedino sto covek treba da uradi je da procita ugovor, i da se raspita o tarifama kad potpisuje nesto.


E lepo si to napisao :)
MT:S imate pare
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA20.06.2007. u 01:49 - pre 204 meseci
Da rezimiramo, SKRIVENI TROŠKOVI (uspostavljanje veze, obračunska jedinica i naravno PDV):

*PDV je uključen u cene, a kod postpaid paketa sa besplatnim minutima, tarifiranje se primenjuje nakon utrošenih besplatnih minuta.

mt:s

USPOSTAVLJANJE VEZE (fiksna naknada): 1,77 din + tarifiranje u sekundama
PREPAID: TOKI
POSTPAID: SVI BEL PAKETI (MyBEL, BEL50, BEL100, BEL150, BEL200, BEL400, BEL1000, BEL SMS)

USPOSTAVLJANJE VEZE (fiksna naknada): 3,42 din + tarifiranje u sekundama
PREPAID: LAKI

USPOSTAVLJANJE VEZE (fiksna naknada): 2,95din + tarifiranje PO ZAPOČETOM MINUTU
PREPAID: TIPI



TELENOR

USPOSTAVLJANJE VEZE (fiksna naknada): 1,59 din + tarifiranje u sekundama
POSTPAID: Stari paketi (PRO30, PRO60, PRO90, MAX, FUN, JUNIOR, SENIOR, FAMILY, BIZNIS)

USPOSTAVLJANJE VEZE (fiksna naknada): 1,77 din + tarifiranje u sekundama
PREPAID: Svi stari paketi (Standard, Jedna Cena, Moje Vreme, Više Priče )
POSTPAID: Stari paketi (PRO200, PRO400) i svi novi paketi (Jedna Cena, Moje Vreme, Više priče)

USPOSTAVLJANJE VEZE (fiksna naknada): 1,77 din + tarifiranje PO ZAPOČETOM MINUTU
PREPAID: Posle 4

USPOSTAVLJANJE VEZE (fiksna naknada): 3,42 din + tarifiranje u sekundama
PREPAID: Priča

USPOSTAVLJANJE VEZE (fiksna naknada): 3,42 din + tarifiranje PO ZAPOČETOM MINUTU
PREPAID: Poruke

VIP
Nema zvanično objavljenih podataka!


** Svi podaci su preuzeti sa zvaničnih sajtova, dana 20.06.2007 u 02:00 (pošto neki, ranije objavljeni, podaci nisu bili tačni na zvaničnim sajtovima operatera!!!???!!!)




 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.pharmacy.bg.ac.yu.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA20.06.2007. u 08:47 - pre 204 meseci
Citat:
meda011: E lepo si to napisao :)

Jos jedan pametnjakovic :)
Procitaj temu koju sam linkovao gore a i precesljaj malo telenorov forum.

Veoma je ruzno kada neko potcenjuje sve ljude misleci da su glupi ili nepismeni pa ne znaju da citaju ugovor ili da se raspitaju u korisnickom servisu.
 
Odgovor na temu

meda011
Earth

Član broj: 35962
Poruke: 180
*.com
Via: [es] mailing liste



+3 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA20.06.2007. u 09:15 - pre 204 meseci
>
DR83: Procitaj sta je napisao Alazovic u prethodnom postu.
MT:S imate pare
 
Odgovor na temu

trader6
beograd

Član broj: 148364
Poruke: 712
*.dynamic.sbb.co.yu.



+22 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA20.06.2007. u 11:37 - pre 204 meseci
cisto da se razumemo - nedavno snizavanje cena pokazuje da su oba operatera imala ekstra profit, a sto se tice kvaliteta usluge tice nisu se proslavili i to je poenta teksta sa pocetka. Telefoni treba da budu jeftiniji, kao i minuti da bi se meni vise isplatilo da mobilni cesce koristim. Ima i prica da su cene mobilnih kod nasih operatera visoke da ih se ne bi kupovalo i dekodiralo za prodaju u drugim zemljama?- kao sto mi radimo sa evroopskim operaterima. Drugo kada se napise u oglasu da je cena minuta 2,80 a nestavi plus PDV to je prevara, a pogotovo kada se zna da je uspostava veze poskupela 100 odsto. Kada bi svi koji uzimaju post paid pakete citali ugovore, u poslovnicama mts bi se sklapalo po dva uogovora dnevno.
Ko hoće nađe način, ko neće nađe razlog!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA20.06.2007. u 12:08 - pre 204 meseci
Citat:
trader6: cisto da se razumemo - nedavno snizavanje cena pokazuje da su oba operatera imala ekstra profit

Cisto da se razumemo, zar mislis da bi iko bilo sta radio bez profita?

Ako ti je nesto skupo i mislis da te neko vara, resenje je jednostavno, nemoj koristiti njegove usluge...ne daj da te prevare
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

trader6
beograd

Član broj: 148364
Poruke: 712
*.dynamic.sbb.co.yu.



+22 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA20.06.2007. u 12:23 - pre 204 meseci
posto je tebi sve u redu to verovatno neces preci na VIP? Postoji razlika izmedju profita i ekstra profita, a kvalitet usluge ne opravdava i ovako snizene cene!
Ko hoće nađe način, ko neće nađe razlog!
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.kmh.se.



+7 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA20.06.2007. u 13:14 - pre 204 meseci
Samo da kazem da ovde u Svedskoj je postalo obavezno da uz 1 krunu koliko kosta telefon bude naznaceno i MINIMALAN TROSAK (rekli bismo bez koriscenja telefona). To bi bilo zanimljivo videti i kod nas....

[Ovu poruku je menjao bakara dana 20.06.2007. u 16:24 GMT+1]
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 50320 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.