Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA

[es] :: Mreže i novosti :: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 50607 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mmatke
Bgd

Član broj: 149143
Poruke: 3
212.200.99.*



Profil

icon Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 09:59 - pre 205 meseci
Tri operatera mobilne telefonije u borbi za korisnike prevrću i nebo i zemlju

Iza jeftine ponude niz skrivenih troškova

Ako građanin kupi telefon "samsung H160" za dinar, mora da potpiše postpejd ugovor na dve godine uz minimalnu pretplatu od 180 dinara, pa će tako potrošiti 28.320 dinara kako bi "besplatno" dobio aparat, koji košta 5.000
BEOGRAD - Već nekoliko meseci u Srbiji vlada prava marketinška histerija operatera mobilne telefonije, Mobilne telefonije Srbije i "Telenora", koji u iščekivanju početka rada trećeg konkurenta prevrću i nebo i zemlju ne bi li došli do još kojeg pretplatnika. Kako se primiče trenutak u kojem će osim 064 i 063, zaživeti i mreža 060, reklamne poruke ova dva giganta postaju sve učestalije i ugušile su i one agresivne o deterdžentu.
Pre nekoliko dana, na TV ekrane napokon je stupio i novi operater "Vip" sa svojom "nepristojnom ponudom" od 1.000 dinara poklon-kredita za sve koji kupe njegovu karticu od sto dinara. Koliko će koštati minut razgovora niti se zna, niti iko pita, ali kartice idu "kao alva", pa je prvi kontingent rasprodat praktično istog dana kada je stigao u kioske.

Videvši sve to, "Telenor" i MTS reagovali su munjevito, izbacujući nove pripejd pakete sa prepolovljenim cenama impulsa, a preko oglasa se nude telefoni za jedan dinar, razgovori za nula dinara, reciklaža starih telefona, pa čak i karte za koncert Zdravka Čolića. MTS je, zatim, uveo nagradnu igru, a "Telenor" najavio jeftiniji "letnji roming".
Iako u prvi mah može izgledati kako su se srpski građani nenadano našli u potrošačkom raju u kojem im svi iskreno nude "i jare i pare", istina je da u kapitalizmu reč besplatno ne postoji. Ako se nove ponude pogledaju detaljnije, moguće je uočiti bar tri zakonitosti - jedna je da se operateri upinju da klijente vežu dvogodišnjim postpejd ugovorima kako ne bi mogli da "prelete" kod konkurenta koji nudi bolje uslove, druga je da su oba provajdera do sada građane "pljačkala" visokim cenama jer, kako drugačije objasniti to što su baš sada tako lako prepolovili cene i treća je da iza svake neverovatno jeftine ponude stoji niz skrivenih troškova.


ZDRAVA KONKURENCIJA

Ipak, na aktuelnu situaciju u mobilnim telekomunikacijama ne treba gledati sasvim crno. Dovoljno je setiti se ovog istog perioda prošle godine, kada je bilo skoro nezamislivo da neki operater prodaje telefone po višestruko nižim cenama od tržišnih, a impulsi su bili znatno skuplji. Danas i MTS i "Telenor" nude pripejd pakete u kojima minut razgovora košta samo 3,3, odnosno 3,4 dinara, uz kupljeni broj dobijaju se sve veći besplatni krediti, a MTS uz pojedine pakete čak nudi i besplatne dopune svakog meseca. Kada kroz mesec dana "Vip" počne da nudi i postpejd pakete, može se očekivati odgovarajući pad cena i kod prva dva operatera. Kako će se treći operater pokazati ostaje da se vidi, ali jedan od krupnijih problema sigurno će mu biti tehnološki zaostatak za MTS-om i "Telenorom" i nemogućnost bržeg prenosa podataka i pristupa mobilnom Internetu.




Na primeru to izgleda ovako. "Telenorova" akcija reciklaže mobilnih telefona omogućava klijentu da uz reciklirani aparat dobije popust do 1.500 dinara pri kupovini nekog od telefona iz "džinovskog izbora" ove kompanije, pod uslovom da potpiše postpejd ugovor na dve godine. Ako klijent recimo izabere model "samsung Dž160" može da ga dobije po ceni od samo jedan dinar, ali samo uz postpejd paket "Više priče 1.000" ili skuplji, za koji minimalna mesečna potrošnja iznosi 1.180 dinara, minut razgovora u okviru "Telenor" mreže 4,72 dinara, a van mreže 8,85 dinara. To znači da će za dve godine, klijent morati da potroši bar 28.320 dinara, kako bi "besplatno" dobio telefon koji, inače, košta oko 5.000 dinara. Za traženih 28.320 dinara, taj mobilni telefon moguće je kupiti u prodavnici po punoj ceni i telefonirati praktično isto toliko vremena kao uz predloženi postpejd ugovor, koristeći "Priču", novi pripejd paket "Telenora". U tom slučaju je, naravno, odmah potrebno imati novac za telefon, ali se zauzvrat dobija mogućnost promene operatera ili tarifnog paketa čim se ukaže bolja ponuda na tržištu.

Sličan primer može se naći i kod MTS-a, koji je nedavno ponudio telefon "samsung Dž510", po ceni od jednog dinara, uz koji poklanja i po dve karte za koncert Zdravka Čolića. Sve što treba da se uradi je da se potpiše dvogodišnji postpejd ugovor uz bilo koji tarifni paket. Najjeftiniji je "bel 50" sa pretplatom od 354 dinara, ali u njemu minut razgovora u okviru MTS mreže košta 8,85 dinara, a van nje čak 10,62 dinara. Moguće je uzeti i skuplji paket, poput "bel 200", u kojem je cena razgovora niža i iznosi 5,9 i 10,62 dinara, ali je pretplata 1.062 dinara. U prvom slučaju postpejd paket se isplati samo ako se koriste isključivo impulsi iz pretplate od 354 dinara, odnosno ako se razgovara oko 100 sekundi dnevno i to najviše sa drugim korisnicima MTS-a, dok najnoviji pripejd paket MTS-a, "Laki", anulira prednosti skupljih "bel" tarifa.

I čudesne ponude, kao što su potpuno besplatni pozivi, "ne drže vodu". Recimo besplatni porodični razgovori MTS-a, u stvari koštaju 413 dinara mesečno po broju, odnosno 1.652 dinara za prosečnu četvoročlanu porodicu. Pri tom, uspostavljanje veze se svaki put naplaćuje dodatnih 1,77 dinara, pa ako u uverenju da se ništa ne plaća svaki od članova porodice po dva puta dnevno nazove ostala tri člana, "besplatni račun" će se uvećati za još 1.274 dinara, na ukupno 2.926 dinara.

Iako je teško pronaći realno opravdanje za to, naplata uspostave poziva je praksa domaćih operatera, pa tako "Telenor" na ovu "uslugu" ume da zalepi cenu i više od 3,5 dinara. Još grotesknije zvuči podatak da MTS naplaćuje odgovor na poziv (kada vam telefon zazvoni pa se javite) i to po ceni od 1,77 dinara.

Međutim, prvo mesto u "inovacijama" ipak pripada "Telenoru", koji se dosetio da stavi cenu na poziv sopstvenom "kol centru" i to ni manje ni više nego 11,68 dinara.
Dakle, ako se gledajući neku od neverovatno dobrih ponuda na televiziji zapitate: "da li je moguće", slobodno sebi odgovorite - nije.

 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 10:35 - pre 205 meseci
Ovo me podseća jedan od onih loših i netačnih novinarskih tekstova iz Večernjih novosti...

U tekstu ima više zamena teza nego kod oba operatera zajedno. I vrh je naravno ovo:
Citat:
Još grotesknije zvuči podatak da MTS naplaćuje odgovor na poziv (kada vam telefon zazvoni pa se javite) i to po ceni od 1,77 dinara.

Što se tiče telefona za dinar, kako ne shvataš da ti pretplatom ne isplaćuješ telefon već plaćaš ono što dobijaš u mesečnom paketu. Taj telefon je zaista pogodnost jer umesto da uzmeš samo paket i plaćaš pretplatu ovde možeš da uzmeš i fon za džabe.

Normalno je da će u reklamama da ističu povoljnosti a ne mane svojih paketa. Ono što si propustio da pomeneš, a što je gore od svega nabrojanog, je lažno reklamiranje gde je u reklamama prikazana lažna cena razgovora i poruka (jer nije navedeno da porez nije uključen).

Evo iskarikiraću malo.
Šta bi ih onda sprečilo da kažu minut košta 0.05 dinara a kad kupiš karticu kažu da u tu cenu nisu uračunali troškove održavanja mreže, PDV, plate za radnike, osiguranje, fond za neplanirane troškove ... ?!

Ako je prikazivanje lažnih cena (bez poreza) u redu, onda je u redu i prikazivanje bilo kakvih drugih lažnih cena. Ja kao korisnik ne treba ni da znam da postoji PDV a kamo li da uzimam digitron u ruke kad vidim njihovu reklamu ili bilbord.

To je ono glavno - vređanje inteligencije korisnika.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.227.*



+363 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 10:43 - pre 205 meseci
Vala muka mi je onih poruka koje mi stalno stizu da cu dobiti 2 karte za koncert Zdravka Colica. Smucio mi se vise taj Colic. Previse se eksponira poslednjh godina. Samo stanca koncerte. A o telekomovoj praksi da objavljuje cene bez pdv-a necu da komentarisem koliko je ogavna...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 11:13 - pre 205 meseci
Citat:
espresso: Ovo me podseća jedan od onih loših i netačnih novinarskih tekstova iz Večernjih novosti...


Šta reći za novine koje ne umeju da napišu x160 i x510, već stave h160 i dž510...
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 11:24 - pre 205 meseci
Pa svako treba da procita svoj ugovor pre nego sto podpise ugovor. Ako neko to ne uradi, sam je kriv.

A to da bi cene trebalo dati sa PDV-om naravno da bi trebalo, jer ovako se stice utisak da je sve jeftinije...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
89.216.199.*



+165 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 13:43 - pre 205 meseci
A kako sada zvuči smešno...
kada smo davali 50-100marki za broj...koji si jedva mogao da nađeš(bar ja)i to preko nekih ljudi koji rade u pošti.
A preplata mesečno je bila izuvanje...

A sada su otišli u neku drugu krajnost....
Bre ovo je spamovanje šta rade

 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 14:05 - pre 205 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Pa svako treba da procita svoj ugovor pre nego sto podpise ugovor. Ako neko to ne uradi, sam je kriv.

A to da bi cene trebalo dati sa PDV-om naravno da bi trebalo, jer ovako se stice utisak da je sve jeftinije...

Ameri imaju jednu jako lepu praksu. A to je da uz odredjenu cenu proizvoda/usluge ide - NO HIDDEN FEES. Kad to vidis, jasno ti je da ako negde pise $49.95 da je to ZAISTA toliko, bez fonda za neplanirane troškove :) A ako to ne pise - naocare u ruke i citaj small print :)

Citat:
Mmatke:
Iako u prvi mah može izgledati kako su se srpski građani nenadano našli u potrošačkom raju u kojem im svi iskreno nude "i jare i pare", istina je da u kapitalizmu reč besplatno ne postoji. Ako se nove ponude pogledaju detaljnije, moguće je uočiti bar tri zakonitosti - jedna je da se operateri upinju da klijente vežu dvogodišnjim postpejd ugovorima kako ne bi mogli da "prelete" kod konkurenta koji nudi bolje uslove

Ja ne znam sta je tu cudno? Pa svako se trudi da zadrzi klijenta sto je duze moguce, naravno u zakonskim okvirima. Pogledajte samo npr. dilove hosting provajdera (da okrenemo pricu malo na web). Uobicajena je praksa da masnim slovima pise "$6.99 / month", a kad pogledate malo bolje shvatite da to vazi samo ako platite 2 godine unapred - ako hocete zaista iz meseca u mesec, cena je npr. $8.99, plus XX dolara za setap. I niko se ziv na svetu ne buni, a oko ovoga ispade tolika halabuka...
Citat:
deki77: A kako sada zvuči smešno...
kada smo davali 50-100marki za broj...koji si jedva mogao da nađeš(bar ja)i to preko nekih ljudi koji rade u pošti.
A preplata mesečno je bila izuvanje...

Bas tako... Sad je situacija bar 200% bolja nego pre 5 godina, i opet je sve zivo "prevara" :) Ljudima ne mozes udovoljiti :)
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 14:10 - pre 205 meseci
Citat:
Mmatke: Dakle, ako se gledajući neku od neverovatno dobrih ponuda na televiziji zapitate: "da li je moguće", slobodno sebi odgovorite - nije.
Gluposti, ko ne ume da shvati te ponude, njegov problem. Po hiljaditi put, telefoni se kupuju u prodavnicama telefona, kod mobilnih operatera se kupuju paketi, razgovori, poruke i ostalo. Uz to ponekad ponude i telefon pod povoljnim uslovima. Kome paketi, uslovi, cena i slično ne odgovaraju, može da kupi telefon po žalji, kao i karticu/paket koji mu odgovaraju. Problem je što kod nas ljudi hoće da za 1 dinar dobiju telefon koji košta 800 evra ali da nemaju nikakvu obavezu prema operateru.
Koliko znam, MTS ne naplaćuje javljanje, to je valjda samo uspostavljanje veze i to naravno plaća onaj ko zove.
Normalno je da cene vremenom padaju, u prvo vreme se otplaćuje oprema, tehnologija, troškovi koji se naprave u startu a kasnije se cene polako spuštaju.
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.pharmacy.bg.ac.yu.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 14:30 - pre 205 meseci
Odakle je preuzet tekst iz prvog posta u ovoj temi? Valjda je red da se napise izvor?
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 14:32 - pre 205 meseci
A imas i onih koji ne gledaju tako, recimo VIP kod nas ce prvo poslovati recimo na nuli, da bi privukao korisnike, a kasnije ce da se okrene zaradi.

Ljudi, ponudjeno vam je pa birajte, al citajte ono sto podpisuje, i nece biti nikakvih problema. Jeste da su dosadni sa enormnom kolicinom reklama za sve i svasta, ali tako je i teleshop napadan, pa ljudi dobro razmisle sta ce da kupe.

E, sad ako neko ima para za bacanje, njegov problem.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.pharmacy.bg.ac.yu.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 14:48 - pre 205 meseci
PoTpisujete ...

mislim da je najbolje da se oslonite na iskustvo drugih ljudi, iz vaseg okruzenja, posla , faxa, skole...

I NIKAD se ne zalecite...
 
Odgovor na temu

Ivica Vujović
Ivica Vujović
Beograd

Član broj: 44727
Poruke: 127



+5 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 16:39 - pre 205 meseci
Citat:
DR83: Odakle je preuzet tekst iz prvog posta u ovoj temi? Valjda je red da se napise izvor?


U pitanju je Glas Javnosti, poznat po vrlo "verodostojnim i ispravnim" tekstovima iza kojih stoji osoba sa kredibilitetom (mislim da ovo ne postoji kod nas)... Lik je napisao ovaj tekst kao da je prava jeres kupiti telefon sa paketom. Takodje mislim da su oni jedini koji imaju lektore koji nemaju blage veze sa svojim poslom (njnjnj.glasjavnosti.com :) ).


Elem, ne razumem onu pricu sa pretplatom? Naravno da dobijas uslugu za te pare koje si platio. Stvarno ne shvatam gde je tu kradja. Ja sam se obavezao da trosim 1000 dinara mesecno na RAZGOVORE i tako i jeste. Potrosim i jos vise, ali nema veze, tih 1000 din sam obavezan da platim potrosio ili ne. Zauzvrat sam dobio telefon koji je tada kostao 350 eura za 140e i zadovoljan sam, jer bih toliki racun imao kako god okrenes. I kakva je ono glupost za zapoceti razgovor i besplatne razgovore? Strasan broj proizvoljnosti i netacnih informacija u tekstu...
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
77.46.240.*



+294 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 17:48 - pre 205 meseci
Citat:
Ako građanin kupi telefon "samsung H160" za dinar, mora da potpiše postpejd ugovor na dve godine uz minimalnu pretplatu od 180 dinara, pa će tako potrošiti 28.320 dinara kako bi "besplatno" dobio aparat, koji košta 5.000

Ček, ček... minimalna pretplata 180 dinara, puta 24 meseca, to dođe u matematici 4.320... Ili, po Glasu javnosti 28.320....

Umesto 'iks', piše h... Brkanje ćirilice i latinice... a posle i 'dž'... konverzija iz yuscii-a?

aha, sad vidim... "dž" 160 je 1.180 din pretplata, a ne 180 :) to već ima smisla
 
Odgovor na temu

klompica
LA

Član broj: 71655
Poruke: 36
*.no.no.cox.net.



+2 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 19:15 - pre 205 meseci
Procitah sve izlozeno pa resih da vas informisem o situaciji na americkom trzistu. Prvo, ovde su u svakodnevnoj upotrebi strasno losi i "jeftini" modeli tako da ja pored sebe, kao uostalom i vecina ljudi sa kojima radim, imam nesto sto se zove KYOCERA i toliko nema nicega u sebi da necu ni da pocinjem da pricam o tome. Ovaj model je inace kostao oko $20 i naravno za tu cenu su nas obavezali ugovorom od dve godine s tim da mozemo da promenimo paket kad god hocemo ali ne i operatera.
Ono sto je dalje jako interesantno su inicajalni a i svi ostali troskovi za koje smo saznali kada smo dobili prvi racun. Mi smo uzeli paket od dva telefona koji dele 700 minuta razgovora mesecno s tim da je poziv mobilni na mobilni istog operatera besplatan. Morate proznati jako dobra ponuda a cena je trebala biti $39.99 za maticni telefon plus $19.99 za dodati.
Pri preuzimanju telefona i potpisivanju ugovora, shvatila sam da moram da platim $20 po telefonu za njihovu aktivaciju i jos $10 za najjadniju masku za drugi telefon da ih nebi mesali jer naravno nije bilo telefona u drugoj boji sem osnovne bele. Onda jos i po $10 za stipaljke koje su doduse u obavezi da ti zamene ako im se nesto desi. Ovaj telefon je inace bila preporuka zene vlasnika firme za koju radimo i koja pripada visokoj srednjoj klasi (jako visokoj).
Kada smo dobili prvi racun, na celoj jednoj strani su bili ispisani dodatni troskovi, poreza, osiguranja i koje cega sto je dalo total od nekih dvadesetak dolara vise na osnovnu cenu. Ubrzo smo shavatili da nasi telefoni ne podrzavaju slanje SMS-a pa smo otisli da uplatimo tu uslugu po ceni od $10 po telefonu. Istog dana smo ustanovili da nas paket ne omogucuje slanje i primanje internacionalnih poruka iako smo to pitanje postavili i objasnili prilikom kupovine usluge i dobili pozitivan odgovor. Narednih mesec dana smo slali poruke sa jednog telefona na drugi i na sledecem racunu smo imali sta da vidimo. Svaka odlazna poruka je kostala 0.15 a svaka dolazna 0.10 tako da smo platili duplo za sve razmenjena poruke a onih pocetnih $10 je u stvari mesecna nadoknada samo za uslugu. Takodje smo u tom periodu imali dosta poziva sa telefona drugih operatera pa smo saznali da se naplacuju i dolazeci pozivi nesto malo manje nego sto kostaju odlazeci.
U medjuvremenu smo promenili poslove i koristimo telefone mnogo vise nego ranije tako da ih sada placamo izmedju $150 i $200. Mozda bi resenje bilo da promenimo pakete ali nekako nam se cini da bi smo na kraju izasli na isto bez obzira sta uradili.
Ono sto je interesantno za ovu temu jeste da porez i troskovi nisu ukljuceni u bilo koju cenu bilo kog proizvoda. U prehrambenoj radnji, radnji tehnicke robe, garderobe ili bilo kojoj drugoj, cena koja se nalazi na etiketi je osnovna i svaki eventualni ili obavezni trosak, kao sto je porez na primer se obracunava i dodaje na kasi. Svaki cenovnik takodje prikazuje samo ovu osnovnu cenu a isto tako se podrazumeva da su reklamirane cene na bilbordima i plakatima izrazene bez poreza sem ako to neko hoce posebno da naglasi i onda je to ispisano velikim i vidljivim slovima.
Sve ovo me navodi na pitanje jos koliko dugo cemo mi smatrati da je porez skriveni trosak a cena izrazena bez obracunatog poreza prevara i laz.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
77.46.240.*



+294 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 20:10 - pre 205 meseci
Daaj.... naplaćivanje dolaznog sms-a??? Pa to nema ni u roamingu :)

Prosto neverovatno!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 21:47 - pre 205 meseci
Mene ne bi cudilo, posto u USA mobilna telefonija kaska godinama za evropskom, a kamo li azijskom... a operateri su bog i batina ;)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

klompica
LA

Član broj: 71655
Poruke: 36
*.no.no.cox.net.



+2 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 21:47 - pre 205 meseci
@ enthusy

Neznam bas zasto neverujes, mozda ti sve ovo zvuci neverovatno kao sto je izgledalo i nama kada smo uzimali paket.

Ovde ces videti nas paket:
http://www.alltel.com/personal/wireless/plans/plans_family.html

Prvi je i najjeftiniji na tabeli.

Ovde ces videti info o SMS-u:
http://www.alltel.com/axcess/messaging.html?id=0

Poslednje dve stavke u tabeli se odnose na nas paket. I da, pogresila sam u jednom detalju, odlazne poruke nisu 0.10 nego isto kao i dolazne 0.15.

Na ovom sajtu se nazalost nemozes informisati o dodatnim troskovima koje upravo gledam na svom racunu. Cim popravimo skener okacicu ga ovde da se i u taj deo moje price mozes uveriti.

 
Odgovor na temu

klompica
LA

Član broj: 71655
Poruke: 36
*.no.no.cox.net.



+2 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 21:52 - pre 205 meseci
@ meda011

Medo, svi smo od nekuda dosli ovde, zar ne? Moj muz je dobar deo svog zivota proveo u Zemunu a u Luizijanu smo dosli pre godinu i po dana. Opet, ne znam kakve veze ima odakle je neko sa tim da li govori istinu ili ne. U mom prethodnom postu mozes naci odgovor na svoje sumnje.
 
Odgovor na temu

batancev

Član broj: 114637
Poruke: 604
*.smin.itsisp.net.



+1 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 22:23 - pre 205 meseci
ne znam samo odakle vam da bi neko izmisljao ovakvu pricu, sa ovoliko detalja
ajde sada dzentlmeni sa balkana,
izvinite se
Remember, remember
The 5th of November
The gunpowder treason and plot
I know of no reason
Why the gunpowder treason
Should ever be forgot
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.194.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA18.06.2007. u 22:41 - pre 205 meseci
u Americi jos nema 3G, koliko znam :)
cudi me da nsite znali da se kod Amera sve naplacuje sto se tice mobilnih
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Skriveni troškovi operatera - DA SE ZNA KO FOLIRA

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 50607 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.