Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Turisticka viza za USA

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Turisticka viza za USA

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 322834 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA28.01.2011. u 17:02 - pre 161 meseci
Citat:
Roki11: Jos uvek posedujem vazecu turisticku vizu, i za vreme boravka u Americi nisam prekrsio nikakav zakon. Ja ne moram da apliciram za novu vizu, samo me interesuje da li ce me imigracioni sluzbenik pustiti ili vratiti nazad imajuci u vidu da sam boravio malo duze tamo kao turista. Hvala na odgovoru.


...nije sad da sam neki strucnjak...
ali imas pravo 180 dana da boravis u toku jedne godine...
ako nisi zabelezen da si prekoracio vizu, zasto te ne bi opet pustio..?

...e sad, postoji mogucost da te imigracioni sluzbenik pita kakvim se to turizmom `bavis` u tako dugackom vremenskom periodu?
tu se trebas dobro spremiti, razloge tako dugackih putovanja....uz to mozda dokaz da imas dovoljno novca za takav luksuz?

ako vec zelis toliko dugo boraviti u usa (ne pitam za razloge), zasto lepo ne upises skolu engleskog, to moze i sa turistickom vizom, dok pohadjas kurseve tamo legalno si u zemji i produzuju ti boravak
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA28.01.2011. u 17:07 - pre 161 meseci
Citat:
Roki11
Da li ce mi praviti problem oko uzaska u Ameriku imajuci u vidu da sam u nepune dve zadnje godine proveo tamo kao turista 15 meseci.

Sve zavisi od toga da li si prekršio dozvoljeno vreme boravka.

Bez obzira šta piše na vizi, kada ulaziš u USA u pasoš dobijaš plavi ovalni pečat sa crvenim datumom (ADMITTED), to ti je datum ulaska i tip vize. Ispod njega stave još jedan plavi pečat sa datumom do kada možeš da boraviš u USA nakon čega treba da izađeš. Ako nemaš taj dodatni pečat dole, onda možeš da boraviš maksimalno do 90 dana.

Kažeš da si aplicirao za produženo vreme boravka, da li ti je to odobreno? U svakom slučaju ako si prekršio dozvoljeno vreme boravka, velika je verovatnoća da će te vratiti sa granice jer znam da to baš striktno kontrolišu.

 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA30.01.2011. u 17:08 - pre 161 meseci
...na kraju ipak docekasmo da i amerikanci i EU malo popuste...
sa svim trazenim dokumentima, realno je danas dobiti vizu na 10 godina..

elem....pojavio se drugi problem...
narod je toliko osiromasio zadnjih godinu-dve, da sad nema novaca za ta putovanja....
 
Odgovor na temu

alek 11

Član broj: 210911
Poruke: 27
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA31.01.2011. u 09:52 - pre 161 meseci
imam i ja jedno pitanje,malo opsirnije..elem,ja bio u Americi,2009,na turisticku,prmoneio status na h2b,radio,posle toga ponovo na turisticku,pa se ozenio,pa to puklo,dobio radnu dozvolu,na godinu dana,a kako je pukao dogovor,ja se vratio nazad u Srbiju,znam da mnogi ostaju ilegalno,ja nisam hteo,sada koliko je to pametno sto nisam ne znam,ali kakve su sanse da ponovo apliciram za vizu kad dodje vreme,recimo h2b ili neka druga,imam socijalni broj itd,naravno uz papire da me veze Srbija da cu se vratiti itd.Cisto neko misljenje ako ima neko od vas,unapred hvala..
<BR>&gt;

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 17.04.2011. u 23:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA31.01.2011. u 15:02 - pre 161 meseci
@alek 11...

ajde malo da pojasnimo situaciju?

sa turisticke na h2b - to je jasno i legalno je

kad ti je istekla h2b opet na turisticku?
kako to? morao si da napustis zemlju, pa novu turisticku da apliciras?
jel to u pitanju?
ako nije objasni mi molim te?

ozenio se, pretpostavljam sa turistickom si usao i zapoceo proceduru...
kad si se razveo, napustio si USA u trazenom roku? i to mi zvuci legalno

moje licno misljenje cu ti dati kad potvrdis ove gore informacije
 
Odgovor na temu

alek 11

Član broj: 210911
Poruke: 27
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA31.01.2011. u 16:01 - pre 161 meseci

--_8f654acf-a0e8-4b0d-a4ae-867dec5927e5_
Content-Type: text/html; charset="iso-8859-2"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<html>
<head>
<style><!--
.hmmessage P
{
margin:0px;
padding:0px
}
body.hmmessage
{
font-size: 10pt;
font-family:Tahoma
}
--></style>
</head>
<body class='hmmessage'>
Ja sam aplicirao tamo za tu turisticku ali dok mi je jos vazila h2b,kad sam podneo aplikaciju rekli su da sam sada legalno prisutan dok ne dobijem odgovor dal su mi odobrili turisticku ili ne,odobrili su mi i dobio sam na tri meseca,tada sam se ozenio,ali tada sam naravno nakon isteka te turisticke bio legalno prisutan zato sto sam se ozenio,rekao sam da je to puklo,i ja se nisam razveo nego se samo spakovao i vratio ovamo,slusaj mi je na pendingu ali mislim da ce ta osoba tamo se razvesti,jer nije htela da dodje ovamo da to zavrsimo ovde iz pocetka u Beogradu i ako smo tamo isli na intervju,pa smo trebali da idemo na jos jedan ali se ona prepala a ja se iznervirao i vratio se..ne znam koliko sa objasnio ali to je to,uglavnom nisam bio ilegalno prisutan ni dana..ali pitam se dal kad se zavrsi to sve sa brakom razvodom ili kako vec dal ce praviti problem za dobijanje nove vize..i dal si mozda cuo nesto slicno ovome necie iskustvo pa kako se to sve zavrsili..ili bar necije misljenje,naravno uz duzno postovanje voleo bih da cujem i tvoje..svako dobro....<br><br>&gt; To: [email protected]<br>&gt; Subject: Re: Turisticka viza za USA [elitesecurity.pracenje.teme]<br>&gt; From: [email protected]<br>&gt; Date: Mon, 31 Jan 2011 16:02:36 +0100<br>&gt; <br>&gt; @alek 11...<br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; ajde malo da pojasnimo situaciju?<br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; sa turisticke na h2b - to je jasno i legalno je <br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; kad ti je istekla h2b opet na turisticku?<br>&gt; <br>&gt; kako to? morao si da napustis zemlju, pa novu turisticku da apliciras?<br>&gt; <br>&gt; jel to u pitanju?<br>&gt; <br>&gt; ako nije objasni mi molim te?<br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; ozenio se, pretpostavljam sa turistickom si usao i zapoceo proceduru...<br>&gt; <br>&gt; kad si se razveo, napustio si USA u trazenom roku? i to mi zvuci legalno<br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; moje licno misljenje cu ti dati kad potvrdis ove gore informacije<br>&gt; <br>&gt; --<br>&gt; http://www.elitesecurity.org/p2800082<br>&gt; <br>&gt; Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#264370<br>&gt; <br>&gt; Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>&gt; esauth:264370:b49509cd43763a40af50470de965258e<br>&gt;
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA31.01.2011. u 16:49 - pre 161 meseci
@alek 11

mora se priznati da je tvoj slucaj dosta zamrsen...
cak bi rekao da bi trebao da sa nekim advokatom popricas iz usa, da vidis koje su ti opcije
odavde koliko vidim, mozes samo na turisticku, a iz aviona se vidi da si vec radio i da hoces ponovo da radis...(Bez uvrede)

ja nisam strucnjak, ali koliko znam posle h2b si duzan da napustis zemlju, kako su tebi dali turisticku nije mi jasno?
i ako je procedura ulaska izlaska postovana, mozda postoji neka sansa za tebe..

jako je tesko pricati u tudje ime, kad ne znas sve detalje.

realno, misljenje konzula ili nekog drugog radnika prilikom razgovora sa tobom je jako bitno, to jest njegova procena da li zelis ostati ili ne....
kad te bude pitao zasto ides u usa? sta ces mu reci?

u formularu i sam znas moras upisati prethodne odlaske u usa, oni ce sve to proveriti, nemoj lagati

mozda mozes od advokata da dobijes neko pismo, da ides na konsultacije u vezi razvoda ili tako nesto?
drugo... za tih godinu dana, nisi uspeo naci neki posao, gde bi ti sad neko iz firme slao neko pozivno pismo?

ili ako ti je toliko stalo da opet odes tamo da zivis, moli svoju zenu da zavrsiite papire


u krajnjem slucaju sta god da odlucis, sta nema sta da izgubis, samo tax-u za vizu.
 
Odgovor na temu

alek 11

Član broj: 210911
Poruke: 27
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA31.01.2011. u 19:31 - pre 161 meseci

--_e5df89d5-df0c-47ec-b137-ebb1da68d686_
Content-Type: text/html; charset="iso-8859-2"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<html>
<head>
<style><!--
.hmmessage P
{
margin:0px;
padding:0px
}
body.hmmessage
{
font-size: 10pt;
font-family:Tahoma
}
--></style>
</head>
<body class='hmmessage'>
Vidi prijatelju,ja sam dosao u Ameriku sa turist.vizom,b1-b2,turisticko poslovna,tamo sam nasao kompaniju i promenio status na h2b,2009 godine negde u avgustu su nama Srbima ukinuli na kratko tu viizu a posto sam ja bio pri isteku ja apliciram pre isteka h2b za turisticku jer mora 45 dana pre isteka statusa da zatrazis novu promenu,sve je to legalno tamo,i tako uradim,onda kad sam je dobio tu turisticku tamo ja sam nastavio boravak legalno,i ozenio se,nadam se da je ovo jasnije,dok sam bio tamo za vreme h2b viz sam radio,ali nisam radio kad sam dobio tu turisticku mogao sam al na crno,ali kad sam se ozenio dobio sam dozvolu za rad i naravno radio,u tom periodu sam isao i na intervju,taj intervju je prosao onako jer su nas zvali na drugi,tada se ta moja nazovi zena uplasila i posle duzeg vremena ubedjivanja nije htela da ide na taj drugi intervju,ja tu popizdim spakujem se i odem,nisam se razveo nego samo otisao,bio je neki dogovor da doje ovamo da pocnem proceduru ponovo ali nije dosla,pa ja sad pitam,ako se i razvedem,ja to da sakrijem necu niti zelim kad zatrazim novu vizu,samo pitam kakva bi moguca reakcija bila u ambasadi,i ako me odbiju necu umreti,vazno je da se to zavrsi,razvodom ili zavrsetkom da ona dodje i popuni formular I-130,ili to ili ovo prvo,ako bude da dodje sve ok,ako ne i razvedemo se pitam za taj deo....kako bi reagovali kad zatrazim novu vizu,znam da je komplikovano i mozda jedinstven slucaj ali eto..nadam se da ne smetam ako pitam i mnogo hvala u svakom slucaju.. &nbsp;<br><br>&gt; To: [email protected]<br>&gt; Subject: Re: Turisticka viza za USA [elitesecurity.pracenje.teme]<br>&gt; From: [email protected]<br>&gt; Date: Fri, 28 Jan 2011 18:02:37 +0100<br>&gt; <br>&gt; &gt; (Roki11: /p2797795 ):&nbsp;Jos uvek posedujem vazecu turisticku vizu, i za vreme boravka u Americi nisam prekrsio nikakav zakon. Ja ne moram da apliciram za novu vizu, samo me interesuje da li ce me imigracioni sluzbenik pustiti ili vratiti nazad imajuci u vidu da sam boravio malo duze tamo kao turista. Hvala na odgovoru.<br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; ...nije sad da sam neki strucnjak...<br>&gt; <br>&gt; ali imas pravo 180 dana da boravis u toku jedne godine...<br>&gt; <br>&gt; ako nisi zabelezen da si prekoracio vizu, zasto te ne bi opet pustio..?<br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; ...e sad, postoji mogucost da te imigracioni sluzbenik pita kakvim se to turizmom `bavis` u tako dugackom vremenskom periodu?<br>&gt; <br>&gt; tu se trebas dobro spremiti, razloge tako dugackih putovanja....uz to mozda dokaz da imas dovoljno novca za takav luksuz?<br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; ako vec zelis toliko dugo boraviti u usa (ne pitam za razloge), zasto lepo ne upises skolu engleskog, to moze i sa turistickom vizom, dok pohadjas kurseve tamo legalno si u zemji i produzuju ti boravak<br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; --<br>&gt; http://www.elitesecurity.org/p2797821<br>&gt; <br>&gt; Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#264370<br>&gt; <br>&gt; Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>&gt; esauth:264370:b49509cd43763a40af50470de965258e<br>&gt;
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA31.01.2011. u 20:15 - pre 161 meseci
..ja licno mislim da tvoj razvod nece uticati na tvoje dobijanje vize....
ako imas dovoljno dokaza, imovine ,novca da ces se vratiti u srbiju, zasto bi te odbili...

ako te sta pita u ambasadi za proslost, kazi zaljubio si se , zenio, nije islo vratio se kuci, imas mnogo prijatelja u usa, ides u posetu.....

verujem da ce na osnovu tvog ponasanja da odluce
 
Odgovor na temu

moni.w

Član broj: 269845
Poruke: 8
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA31.01.2011. u 20:31 - pre 161 meseci
@Alek 11, da se umesam i ja jer vidim da je to sve malo konfuzno, probaj na e-mail adresi [email protected] da postavis isto ovo pitanje (moze i na srpskom), odgovorice ti u roku od 24 h..... Bar meni jesu......

Moj rodjak je imao slicnu situaciju.....Kazem slicnu, jer tamo nije radio, ozenio se, nije islo, vratio se ovde i ostao da radi....... I naravno imao je neku nekretninu na svoje ime i posao, pa je tako mogao kasnije da ode ponovo za Ameriku.....
 
Odgovor na temu

alek 11

Član broj: 210911
Poruke: 27
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA31.01.2011. u 21:00 - pre 161 meseci

--_8b67f258-e7c3-4387-a65d-6736f56dbfe4_
Content-Type: text/html; charset="iso-8859-2"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<html>
<head>
<style><!--
.hmmessage P
{
margin:0px;
padding:0px
}
body.hmmessage
{
font-size: 10pt;
font-family:Tahoma
}
--></style>
</head>
<body class='hmmessage'>
Hvala najlepse deluje konfuzno,al vrlo prosto,meni pukao film jer je trebalo da odglumimo jos jedan put do moje z.karte,no,tako je kako je hvala<br><br>&gt; To: [email protected]<br>&gt; Subject: Re: Turisticka viza za USA [elitesecurity.pracenje.teme]<br>&gt; From: [email protected]<br>&gt; Date: Mon, 31 Jan 2011 21:15:43 +0100<br>&gt; <br>&gt; ..ja licno mislim da tvoj razvod nece uticati na tvoje dobijanje vize....<br>&gt; <br>&gt; ako imas dovoljno dokaza, imovine ,novca da ces se vratiti u srbiju, zasto bi te odbili...<br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; ako te sta pita u ambasadi za proslost, kazi zaljubio si se , zenio, nije islo vratio se kuci, imas mnogo prijatelja u usa, ides u posetu.....<br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; verujem da ce na osnovu tvog ponasanja da odluce<br>&gt; <br>&gt; --<br>&gt; http://www.elitesecurity.org/p2800347<br>&gt; <br>&gt; Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#264370<br>&gt; <br>&gt; Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>&gt; esauth:264370:b49509cd43763a40af50470de965258e<br>&gt; Odgovor pisite *iskljucivo* ispod ove linije:<br> </body>
</html>
--_8b67f258-e7c3-4387-a65d-6736f56dbfe4_--
 
Odgovor na temu

alek 11

Član broj: 210911
Poruke: 27
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA31.01.2011. u 21:00 - pre 161 meseci

--_25b7cbfd-1bb6-405d-8f68-6df99cbf6383_
Content-Type: text/html; charset="iso-8859-2"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<html>
<head>
<style><!--
.hmmessage P
{
margin:0px;
padding:0px
}
body.hmmessage
{
font-size: 10pt;
font-family:Tahoma
}
--></style>
</head>
<body class='hmmessage'>
Hvala najlepse deluje konfuzno,al vrlo prosto,meni pukao film jer je trebalo da odglumimo jos jedan put do moje z.karte,no,tako je kako je hvala<br><br>&gt; To: [email protected]<br>&gt; Subject: Re: Turisticka viza za USA [elitesecurity.pracenje.teme]<br>&gt; From: [email protected]<br>&gt; Date: Mon, 31 Jan 2011 21:31:10 +0100<br>&gt; <br>&gt; @Alek 11, da se umesam i ja jer vidim da je to sve malo konfuzno, probaj na e-mail adresi [email protected] da postavis isto ovo pitanje (moze i na srpskom), odgovorice ti u roku od 24 h..... Bar meni jesu...... <br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; <br>&gt; Moj rodjak je imao slicnu situaciju.....Kazem slicnu, jer tamo nije radio, ozenio se, nije islo, vratio se ovde i ostao da radi....... I naravno imao je neku nekretninu na svoje ime i posao, pa je tako mogao kasnije da ode ponovo za Ameriku.....<br>&gt; <br>&gt; --<br>&gt; http://www.elitesecurity.org/p2800359<br>&gt; <br>&gt; Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#264370<br>&gt; <br>&gt; Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>&gt; esauth:264370:b49509cd43763a40af50470de965258e<br>&gt;
 
Odgovor na temu

cair
A.Vladimir
radnik
Nis

Član broj: 279304
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA08.02.2011. u 23:22 - pre 160 meseci
Pozdrav svima
Dobio sam pre nove godine turisticku vizu na 10 god.Uskoro treba da idem.
Da li neko moze da mi kaze kako gore da se prebacim na H2b ili na F1 jednostavno da legalno produzim boravak gore.
Nemam socijalni broj tako da moram da nadjem nacina da do njega nekako dodjem.Kako i sta je najbolje resenje?
Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA09.02.2011. u 14:11 - pre 160 meseci
@cair

odgovore koje trazis, neces naci u srbiji....
tehnicki je legalno promeniti status dok si u US sa turisticke na radnu ili studentsku.
medjutim da bi to uradio moras biti tamo i naci odgovarajuci posao (sezonski) ili skolu na osnovu koje ces menjati status.
za oba slucaja ce ti biti potreban odredjeni novac, jer nijedna dozvola nije besplatna...

SSN ces moci imati tek dobijes h2b sezonsku vizu, ili f1 sa mogucnoscu rada u okviru skole
 
Odgovor na temu

lokoko
Mirjana Ilic
Beograd,Srbija

Član broj: 279661
Poruke: 5
82.117.202.*



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA14.02.2011. u 12:38 - pre 160 meseci
Pozdrav svima!!
Moze li neko da mi kaze misljenje kolike su mi mogucnosti za dobijanje vize?U Americi mi zive svekar i svekrva,muz je dosao vamo pre 8 godina i zivi ovde,ja bih isla u posetu na nekih mesec dana sa starijim sinom,a muz i mladji sin ce ostati!!!Muz ima kucu na svom imenu,auto i to je to,ne radimo nigde!!!Kuca u kojoj zivimo je na svekru,pa me zanima da li je njima dovoljan razlog da cu se vratiti to sto ostavljam malo dete?Pre trigodine smo trazili vizu ja i sin ali tada sam imala samo njega i muz nije imao nista na sebi sem auta,pa sada kontam posto imam dvoje dece i jedno ostavljam da su mi mozda vece sanse!!Sta mislite?Hvala!!!
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA15.02.2011. u 18:25 - pre 160 meseci
@lokoko...

..ko ti to moze odgovoriti...
ne zna se sta je dovoljan i potreban razlog
nekad i ne pogledaju papire,a nekad odbiju bez razloga (bar to nama tako izgleda)

ponesi sto vise imovinskih papira (nema veze na koga glase), smisli dobar razlog zasto ides u posetu i zasto ostavljas mladje dete kod kuce
priznaces da nije bas uobicajeno ostaviti dete od 2-3 godine na mesec dana? Nista licno ne mislim time da kazem, ali reci sama kad bi ti neko rekao to, sta bi ti pomislila?

to sto nemas posao, ne treba da te brine, jer si mogla ostati kod kuce i odgajati decu, sto je sasvim normalno
a za muza valjda mozete bar neki posao da navedete da radi, nece oni traziti pisane dokaze, jel placa doprinose itd...
u krajnjem slucaju pitace te od cega se onda izdrzavate,pa tu moras biti oprezna

takodje pazi sta si u prosloj aplikaciji navela, da ti se ne razlikuju podaci

...moje licno misljenje da to sto ostavljas mladjeg sina, pa kao on je razlog sigurnog vracanja, ne pije vodu kod njih...
kako si ti otisla sa jednim, tako moze i otac sa drugim...

i jos jedno pitanje , s obzirom da je muz dosao ovamo pre osam godina jel to znaci da on ima nekakve papire za boravak u us?





 
Odgovor na temu

lokoko
Mirjana Ilic
Beograd,Srbija

Član broj: 279661
Poruke: 5
212.200.65.*



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA16.02.2011. u 11:12 - pre 160 meseci
Maloga ostavljam jer je jos mali da bi putovao toliko,mi bi isli u junu a on ce tada imati tek 10 meseci,njega bi vodila za neke 2 godine!A da imam neki poseban razlog da idem u posetu nemam,cisto da ih vidimo i da malo obidjemo New York,turisticki!A muz ima zeleni karton,ali kao sto sam rekla nije isao tamo osam godina!
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA16.02.2011. u 16:10 - pre 160 meseci
@lokoko...

ne bih da ulazim u detalje jer to i nije moj problem, ali tvoja prica ne stoji...
pa ipak `ajde da kazem svoje misljenje, a mozda ovde jos neko moze da pomogne

..kazes da ti muz ima zeleni karton (GC)...vrlo jednostavno vencanjem imas i ti pravo na zeleni karton...prema tome sta cekas?
...mali problem je to sto po zakonu posle jedne godine provedene van USA, GC se ponistava, tako da vrlo verovatno tvome muzu vise ne vazi GC (osim ako ne putuje 1-2 godisnje za usa da odrzava status)
ako mu ne vazi vise, mozi biti i da je to jedan od bitnih razloga sto si ranije bila odbijena za vizu, jer ocigledno familijarno imate nameru da budete u USA


 
Odgovor na temu

lokoko
Mirjana Ilic
Beograd,Srbija

Član broj: 279661
Poruke: 5
212.200.65.*



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA16.02.2011. u 17:19 - pre 160 meseci
Hehe,ne,nemamo nameru da budemo tamo,nikako!zato i kazem da je 8 god ovde tako da mu zeleni karton ocigledno ne vazi,a zar mislis da bi se vracao ovde jos pre 8 god da mu odgovara zivot tamo,definitivno nebi!Pa sad kao posle toliko vremena mi bi tamo da zivimo,uopste nije tako!A sa obzirom da i ovde dosta dobro zivimo stvarno nemamo razlog da idemo tamo da zivimo,i ne mora da znaci da svi vole da zive u USA!Ali ok to je tvoje misljenje!I ne znam kako mislis da je izvodljivo da ja i mali odemo,a da oni kao dodju za nama,mislim stariji sin i muz,pa nije to bas tako lako!
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA16.02.2011. u 18:43 - pre 160 meseci
@lokoko...

ja ne mislim nista, niti je moje misljenje bitno
pokusavam samo da ti kazem sta ce ti se desiti na intervju u ambasadi..
moja pitanja su sasvim logicna....

sto se tice dece, ne vidim sta je tu problem?
ako dete putuje sa 1 roditeljem ne treba sagasnost drugog roditelja, osim ako niste razvedeni

elem...pazi sta ce popuniti u aplikaciji, oni imaju sve podatke od ranije, a i istoriju tvog muza
sta covek moze da ti savetuje?
sto vise potvrda o nekretninama, vrednoj imovini i potvrda iz banke

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Turisticka viza za USA

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 322834 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.