Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Turisticka viza za USA

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Turisticka viza za USA

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 323052 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA18.04.2011. u 18:23 - pre 158 meseci

bez uvrede prijatelju, ne vidim u cemu je tvoj problem oko vize?
zaposlen si, imas pozivno pismo, vec si bio u usa i ispostovao vizu....

mrziite da gledas na sajtu ambasade, pa da to neko uradi za tebe ?

eventualno sto imam da ti kazem je ako neces da mesas prijatelja za pozivno pismo, ti rezervisi hotel preko booking.com i to ce im biti dovoljno
posle naravno mozes otkazati taj hotel ako ne zelis ici u njega
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA18.04.2011. u 18:31 - pre 158 meseci
@Ljuba Vrapce

sa pravnog aspekta ne moras da budes prijavljen u porodicnoj firmi,tj mozes pomagati svom bratu a da te inspekcija ne kazni,i to je to. ali nemas ni penziono ni socijalno, ti ustvari i ne radis u toj firmi, ali ko sto rekosmo zakon dozvolja pomoci familiji bez krsenja zakona.
ali isto sa pravnog aspekta ti nemas nikakav dokaz vlasnistva nad tom istom firmom. tj narodski receno ona pripada tvom bratu
to sto te on ovlasti za racun, to tek nista ne znaci jer moze i mene da ovlasti, pa ja ipak ne smem te pare koristiti bez njegovog odobrenja..

stoga jedina sansa ti je ako na svom licnom racunu imas mnooogo para
ja nisam sluzbenik u ambasadi, ali iskustva svih na svim forumima, nezaposleni muskarci....slaba vajda za vizu

al u svakom slucaju, drzim ti palceve

 
Odgovor na temu

6trox
Khaio 6trox
Beograd

Član broj: 283520
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA18.04.2011. u 20:07 - pre 158 meseci
Ne mrzi me, naravno. Interesovalo me vase misljenje da li mi predlazete da idem sa pozivnim pismom ili bez njega?

I kada najkasnije da zakazem razgovor u ambasadi, posto planiram da idem pocetkom juna.
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA18.04.2011. u 20:33 - pre 158 meseci
Možeš ovih dana da zoveš ambasadu (znaš valjda kako ide procedura za zvanje!?) i zakažeš razgovor, to je optimalno vreme, nije ni prekasno ni prerano.

Ja sam na razgovor išao u Julu a u USA otputovao tek krajem Oktobra...
 
Odgovor na temu

6trox
Khaio 6trox
Beograd

Član broj: 283520
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA18.04.2011. u 20:53 - pre 158 meseci
To mi i jeste problem, jer cu moci tek posle 5 maja da ih zovem, zato mi i trebaju informacije oko toga...

Raspitacu se ovih dana preko njihove ambasade da probam to sto pre da zavrsim i da saznam da li je to kasno.
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA19.04.2011. u 09:57 - pre 158 meseci
Mislim da ni to nije kasno i da je sasvim pristojno vreme i posle 5. Maja

Meni su se recimo svi redom tamo čudili zašto tako rano idem na razgovor, ali nisu pravili ni trenutak problem.

Kapiram da je ono recimo 2 nedelje pred put krajnja granica (bez obzira što ako odeš danas na razgovor i dobiješ vizu, za 2 dana dođeš ponovo po istu tu vizu i na vratima ti je daju ideš kući)
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA19.04.2011. u 10:19 - pre 158 meseci
Da li postoji problem ako se desi da ne mozes da odes u USA u planiranom periodu? Recimo trazis vizu za posetu u junu ali nesto iskrsne i ne mozes da odes (zbog posla, zdravlja i slicno) a viza je na 10 godina. Da li ima problema da se ode sledeci put recimo u oktobru ili decembru?
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA19.04.2011. u 12:22 - pre 158 meseci
Ako si dobio vizu na 10 godina i u njoj stoji "multientry", od trenutka izdavanja vize do njenog isteka možeš kad hoćeš da odeš u USA bilo sutradan ili posle 9 godina.

Najverovatnije će te po dolasku na USA carinu, pitati zašto nisi došao onda kada si aplicirao u upitniku za vizu (kada apliciraš ti navedeš kog datuma želiš da ideš u USA i zašto) ali mislim da je to više formalno pitanje nego pitanje koje će odlučiti tvoj ostanak i boravak u USA, tako da bez brige.
 
Odgovor na temu

6trox
Khaio 6trox
Beograd

Član broj: 283520
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA19.04.2011. u 12:47 - pre 158 meseci
Hvala Suns, jos jednom.

Koliko sam razumeo, proces je sledeci -> kada uzmem PIN i zakazem razgovor, idem na serbia.usembassy.gov -> popunim DS-160, istampam i ponesem to i fotografiju, uplatim 100 dolara na ziro racun usa ambasade + dokaz da sam zaposlen, racun u banci, i neku nekretninu ukoliko je na mene ili cu uzeti od oca i to je sve? I naravno rezervaciju hotela ili pozivno pismo - da ne zaboravim.

Btw...izvinite ako su pitanja malo glupa, sve ovo mi deluje isuvise jednostavno. :D
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA19.04.2011. u 13:53 - pre 158 meseci
Nisu glupa pitanja a i zaista jeste jednostavno, moraš biti ili totalni debil koji ne zna 2 reči da spoji ili da si okoreli kriminalac i švercer droge pa da ne dobiješ vizu

Ja sam išao u Las Vegas, nit sam imao pozivno pismo niti hotelsku rezervaciju, došao sam na razgovor reko hoću da vidim Las Vegas na 5 dana posle toga hoću ~mesec dana u Los Anđeles i da se vratim kući. Kaže čovek nema problema dodji sledeći ponedeljak po vizu.

Razgovor moj je trajao bukvalno 5 minuta, pritom sam ja poneo papire o nepokretnoj imovini, računi iz banke itd itd čim sam to dao on mi je vratio hrpu tih papira i rekao da nije potrebno, samo me je pitao koliko para planiram da nosim u LA jer treba da jedem nešto tih 40+ dana pa kao fazon da ne idem da radim tamo, ja sam rekao da nosim oko 8.000€ i to je bilo to.

Od svih zemalja u koje sam putovao ubedljivo najniži kriterijum što se izdavanja Viza tiče ima USA, ali ubedljivo!

P.S. Zaboravio sam da kažem, imam 23 godine (tada kada sam išao sam imao 22) nezaposlen sam tada bio i uspeo da bez problema dobijem vizu... Poneo sam papir iz banke mojih roditelja ali kao što sam rekao nije hteo ni da vidi taj papir odmah ga je vratio ispod šaltera.
 
Odgovor na temu

6trox
Khaio 6trox
Beograd

Član broj: 283520
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA19.04.2011. u 14:54 - pre 158 meseci
Cool. Ni ja ne vidim sto me ne bi pustili, ali volim da imam sto vise informacija.

Moracu ovih dana da uplatim za taj PIN, da popunim sve to kako treba i da zakazem razgovor pocetkom maja.

Ako imas ili imate (za ostale) jos neke savete, bio bih vam zahvalan...:D

 
Odgovor na temu

caspian
art

Član broj: 281520
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA19.04.2011. u 18:08 - pre 158 meseci
Cao!
Da li strani drzavljanin ( UK ) moze da izvadi USA vizu kod nas ? Takodje, ako sam vas dobro razumela , prvo se pozove ambasada da se zakaze, pa se popunjava formular ? Da li je to cela procedura?
Hvala!
p.s. o kakvom je to PIN-u rec ?
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA19.04.2011. u 19:11 - pre 158 meseci
sve informacije apsolutno imate na sajtu ambasade
za sve sto ne znate, lepo pozovete pa pitate

http://serbian.serbia.usembassy.gov/sr/how-to-apply2.html

 
Odgovor na temu

caspian
art

Član broj: 281520
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA19.04.2011. u 19:43 - pre 158 meseci
Hvala.

htela sam da " skratim" put, smatrajuci da ovde ima ljudi koji rado izlaze u susret informacijom ( posle 18 ne radi call centar mislim ) ...tacnije znam da ih ima...zbog toga ovaj forum i postoji, zar ne ?
Svakako tebi hvala sto si me uputio ....pogledacu.

[Ovu poruku je menjao caspian dana 19.04.2011. u 20:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA20.04.2011. u 11:09 - pre 158 meseci
Još jedna stvar koja ne piše ovde a tiče se zakazivanja razgovora putem telefona:

1. Razgovor maximalno traje 7 minuta (tj posle sedmog minuta veza se automatski prekida tako da imate 7 minuta da pitate šta vas interesuje)
2. Razgovarate na srspkom sa našim ljudima koji rade u USA ambasadi call centru.
3. Pripremite sledeće podatke:
a) Ime i prezime, datum rođenja i broj pasoša (za svaku osobu posebno koja putuje)
b) Kontakt telefon koji je aktivan 00-24
c) Tip vize koji želite da izvadite (useljenička, turistička, poslovna...)
4. Rećiće vam kog dana i u koliko sati ćete biti na redu za razgovor u USA ambasadi (nema čekanja u ambasadi ako vam kažu u 9:43 tada ćete biti prozvani u čekaonici da pridjete šalteru za razgovor tako da budite tačni ne kasnite i dodjite bar 20 minuta ranije)

Dalje na razgovoru telefonom pitajte SVE što vas interesuje, jer kada jednom prekinete vezu više ne možete zvati dok ne uplatite ponovo u rajfajzen banci taksu za poziv.

To bi bio to...
 
Odgovor na temu

caspian
art

Član broj: 281520
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA20.04.2011. u 13:00 - pre 158 meseci
Super Suns. Hvala puno na ovim detaljima !!
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA20.04.2011. u 22:09 - pre 158 meseci
Nema na čemu i zapamti da je dobijanje vize za USA daleko dalekoooooo lakše i jednostavnije od dobijanje vize za englesku, australiju, tajvan, kinu, argentinu, brazil itd itd...

Ja sam mislio da će biti neki bauk, ono trip od terorista, amerika "obećana zemlja" itd itd kad ono cvrc svako ko aplicira dobije istu bez problema.

 
Odgovor na temu

choda021
Danilo Jovanovic
volonter
Novi Sad, Srbija

Član broj: 270669
Poruke: 8
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA21.04.2011. u 07:59 - pre 158 meseci
Onda samo da ja pitam kratko. Nisam zaposlen, zavrsio sam faks, bio 2007 u USA preko Work and Travel Programa (vratio se u roku), imam pozivno,... u principu sve imam sto ste pisali do sada, sem sto nisam zaposlen :/
Jel su sanse 99% da cu biti odbijen ili ima neke sanse da dobijem vizu? Imam 27 god.
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA21.04.2011. u 14:14 - pre 158 meseci
Ako si pročitao gore moje postove (a po tvom pitanju vidim da nisi)... ja sam isto ne zaposlen išao u USA.

Nećeš imati problema nikakvih, pogotovo jer si već bio jednom u USA i uredno otišao i vratio se bez ijednog problema sa carinom jer kada vide da si se uredno vratio i sve prošlo po redu, samo će te pitati jer si nezaposlen odakle ti pare za put i to je to.
 
Odgovor na temu

choda021
Danilo Jovanovic
volonter
Novi Sad, Srbija

Član broj: 270669
Poruke: 8
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA21.04.2011. u 15:50 - pre 158 meseci
Procitao sam tvoj post, ali sam mislio da si bio student posto ako se nevaram, imao si 22. Ja sam do 26 bio student :). Tada je moglo ladnjaka dok sam student bio.
Ja sve mislim da su mi male sanse, ali....videcu jos sta cu :/
Hvala ti u svakom slucaju!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Turisticka viza za USA

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 323052 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.