Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Turisticka viza za USA

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Turisticka viza za USA

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 322483 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nesha_80
barmen,times pub
beograd

Član broj: 184962
Poruke: 8
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA24.06.2008. u 01:01 - pre 192 meseci
ok,ok,ako mi ova mala ipak posalje garantno pismo,jel to onda druga prica?
nesha
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
88.204.179.*



+6455 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA25.06.2008. u 15:29 - pre 192 meseci
Garantno pismo u USA ne postoji... Mozes da dobijes pozivno pismo, ali u ovim okolnostima ja bi pre isao na solo rezervaciju hotela, jer ce te sigurno odbiti cim vide da ides da se zenis tamo... Moras da ukapiras jednu stvar, a to je da je radnicima koji rade na konzularnom odeljenju posao da sprece odlazak u USA ljudima koji bi da ostanu u USA preko turisticke vize, snodno tome na taj nacin i tumace svu dostavljenu dokumentaciju
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA26.06.2008. u 00:43 - pre 192 meseci
>
> ventura wrote:
>
>>
Citat:
Garantno pismo u USA ne postoji... Mozes da dobijes pozivno pismo, ali u ovim okolnostima ja bi pre isao na solo rezervaciju hotela, jer ce te sigurno odbiti cim vide da ides da se zenis tamo... Moras da ukapiras jednu stvar, a to je da je radnicima koji rade na konzularnom odeljenju posao da sprece odlazak u USA ljudima koji bi da ostanu u USA preko turisticke vize, snodno tome na taj nacin i tumace svu dostavljenu dokumentaciju

Tacno tako. Dakle treba se postaviti u njihov ugao gledanja na stvari i
bice sve jasnije ;) Sta bi neko trebalo da uradi da ti ne posumnjas da
ima 'lose namere' tj. da emigrira u USA/neku zemlju. Meni ako bi dosao
neko sa logovima i pricom o upoznavanju preko neta rekao bih mu samo da
nastavi tako... Naravno na svakome je da sam odluci kako mu je najbolja
strategija.
Nego da li je tacno da sada USA svima koji ispune potrebne uslove za
vizu daju 3 godine u startu?? Nevezano da li je penzioner ili student
ili nezaposlen... navodno to su poceli da rade od kako je US ekonomija
'u krizi' pa im svaki turista dobro dodje... mada ja nesto i ne verujem
u tu pricu.
 
Odgovor na temu

nesha_80
barmen,times pub
beograd

Član broj: 184962
Poruke: 8
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA30.06.2008. u 10:41 - pre 192 meseci
znaci,da napravim rezervaciju nekog hotela-recimo u LA-u?planiram put u septembru,samo na 2nedelje.9tog jula imam zakazano.jel prolazi rezervacija?idem solo
nesha
 
Odgovor na temu

duka_bataja
vuckovic dusko
mas,bg
beograd

Član broj: 179273
Poruke: 7
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA02.07.2008. u 00:35 - pre 192 meseci
Citat:
nesha_80: znaci,da napravim rezervaciju nekog hotela-recimo u LA-u?planiram put u septembru,samo na 2nedelje.9tog jula imam zakazano.jel prolazi rezervacija?idem solo


procitaj sve postove ovde i valjda ces shvatiti sta ti je sve potrebno da bi dobijo vizu. i posteno si iznervirao venturu
 
Odgovor na temu

fLuXx
Luka Borkovic
Student
Pančevo

Član broj: 21183
Poruke: 363
*.3dnet.co.yu.

Jabber: fluxx@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA03.07.2008. u 11:08 - pre 192 meseci
Ne mogu da citam sve stranice, ako moze samo kratak odgovor: moj drugar je danas bio na razgovoru za vizu. Rekli su mu da u ponedeljak dodje po pasos. Da li to znaci da je dobio vizu ili da nije ili ne znaci nista (tada ce da sazna)?
 
Odgovor na temu

Anachi7
Ana Grbic
student

Član broj: 185433
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA05.07.2008. u 14:10 - pre 192 meseci
pomagajte....moj tata ima stan u Zemunu...al on nije uknjizen u katastru tj. ni jedan stan u zgradi nije ukljizen....sta da radim ? Ja sam mislila da odnesem resenje o placenom porezu na taj stan.....pise da je taj stan 50 kvadrata....
Moj tata ima ugovor da je otkupio deo stana od svoje firme 20 kvadrata...al on je ostatak stana prosirio...tako da su to dva razlicita papira ali za isti stan...jel da nosim oba ili samo jedan?

Moj tata ima i u Valjevu kucu i plac i ima resenje da je to nasledio od oca ..jel i to da nosim ?

HVALA
 
Odgovor na temu

scabz
vladimir gosic

Član broj: 189383
Poruke: 1
89.216.112.*



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA30.07.2008. u 18:23 - pre 191 meseci
Samo jedno pitanje - kako tacno treba da izgleda pozivno pismo koje bi iz amerike trebao da mi posalje?
 
Odgovor na temu

Esprit
Srbija

Član broj: 172358
Poruke: 79
*.nyc.res.rr.com.

Sajt: www.nakeddivorce.com


+3 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA04.08.2008. u 12:39 - pre 191 meseci
Citat:
scabz: Samo jedno pitanje - kako tacno treba da izgleda pozivno pismo koje bi iz amerike trebao da mi posalje?


Ne treba ti pozivno pismo ako ides turisticki...
 
Odgovor na temu

alek 11

Član broj: 210911
Poruke: 27
94.189.143.*



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA01.02.2009. u 13:16 - pre 185 meseci
Veliki pozdrav za sve ako moze jedno pitanje,mislim vezano za ovu temu,pa evo,ja sam inace policjajac,stalno zaposlen,imam porodicu,ozenjen,osim toga bavim se ronjenjem,pa sam vezano za to odlucio da posetim neke sajmove ispred ronilackog kluba u USA,i da apliciram za vizu B1,pa me interesuje sledece,da li je to sto sam policajac problem,plate su relativno male 30 hiljada dinara,ali imam ustedjevine,a i klub bi me finansirao u nekoj sumi novca,imam nekretninu na svoje ime,u stvari imam ugovor sa izvojadecem radova o nekretnini koju sam dobio a dao sam kucu i plac za izgradnju stambene zgrade..da li je negde u ovom sto sam napisao problematika dobiti vizu...i ako jeste u cemu je,unapred hvala Aleksandar
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.rezidencija.rs.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA01.02.2009. u 16:43 - pre 185 meseci
Na to pitanje mogu samo oni da ti odgovore, ali iz iskustva, imigracione službenike zanima samo da ti imaš dovoljno razloga da se vratiš u svoju i nedovoljno da ostaneš u njihovoj državi ...
 
Odgovor na temu

alek 11

Član broj: 210911
Poruke: 27
94.189.143.*



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA01.02.2009. u 17:23 - pre 185 meseci
Hvala Marcom,upravo me interesuje da li ovo sto sam naveo ima neke cvrste dokaze,mislim dovoljno za aplikaciju,znam da je na njima da daju ili odbiji samo me interesuje ovaj pocetni deo sto imam,posao,porodicu,kola,motor nekretninu na svoje ime,ronilacki klub,itd..devizni racun,sa nesto para..itd..u svakom slucaju hvala ti
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.rezidencija.rs.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA01.02.2009. u 20:10 - pre 185 meseci
To bi trebalo da bude dovoljno, ali postoji samo jedan način da saznaš.

No, za utehu je to što su Ameri dosta opušteni što se viza tiče. Ima mnogo gorih nego što su oni, suprotno popularnom mišljenju. Njih zanima samo i isključivo ono što sam ti naveo.

Naravno, s obzirom da si u Policiji, stvari mogu dodatno da se iskomplikuju ukoliko si učestvovao u nekom od naših ratova...
 
Odgovor na temu

alek 11

Član broj: 210911
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA01.02.2009. u 20:37 - pre 185 meseci
Hvala Bogu te nisam ni u jednom tako da mi je to drago izuzetno,sada,inace za vreme rata sam radio normalno nisam isao nigde na terene,sreca moja sto sam saobracajac,i hvala ti puno u svakom slucaju,nemam sta da dodam osim ovoga sto sam naveo,imam porodicu,34 godine,dve cerkeice jedna polazi u skolu sad u septembru redovnu platu,nekretninu,kola,motor,a ne bih cerkin polazak u skolu propustio ni za kakve pare,samo me interesuje dal imam dovoljne garancije vezano za ovo sto sam napisao..
 
Odgovor na temu

ilalic

Član broj: 185840
Poruke: 3
91.148.81.*



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA01.02.2009. u 23:00 - pre 185 meseci
...ja bih reka da imas sasvim dovoljno... i sam podatak da ovde ostavljas porodicu bi po mom misljenju bio sasvim dovoljan. Kao sto neko rece, samo se postavi u njihovu poziciju... bitna je iskrenost i da ces se sigurno vratiti, a to iskusni sluzbenik vrlo lako provali. Cim bi poceo nesto da muvas, sanse bi ti bile jako ugrozene..
 
Odgovor na temu

alek 11

Član broj: 210911
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA01.02.2009. u 23:49 - pre 185 meseci
Ne znam sta bih muvao,stvarno sam ozenjen imam dve cerke,a i veruj mi da je razlog ta ronilacka oprema i ti sajmovi tamo,ne znam sta bi moglo da se provali kod mene sem sto je bas tako,hvala ti puno na komentaru,nadam se da ce biti sve u redu,a i ako ne bude sta da se radi,bice neki drugi put,ja nema nameru da ostajem tamo duze od tih 15 ili 20 dana toliko traju ti sajmovi sve ukupno u tri cetiri grada..hvala puno i apliciracu pa sta bude..Srdacan pozdrav Aleksandar hvala jos jednom Ivana
 
Odgovor na temu

alek 11

Član broj: 210911
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA06.02.2009. u 16:15 - pre 184 meseci
Bio sam na razgovoru u ambasadi,vratili mi dokumenta i rekli da dodjem prvi radni dan u 16:00 casova po pasos...dali mi neki narandzasti kartoncic na kome to i pise...niti znam dal sam dobio niti znam dal su me odbili...nemam pojma...nista sad tek..hahaha...zna li neko sta o tome...i sta to znaci..video sam jos jednu devojku koja je isto imala taj narandzasti papiric i bila bre nasmejana ja ne stigoh da je pitam sta to znaci...taj kartoncic...pozdrav svima i ako nesto neko zna oko toga neka napise ...unapred zahvalan Aleksandar
 
Odgovor na temu

alek 11

Član broj: 210911
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA06.02.2009. u 16:17 - pre 184 meseci
E da i jedno izvinjenje za Ivana...oprostite sto sam greskom napisao Ivana...zaista nije namerno a i sad sam tek uocio...Aleksandar
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA06.02.2009. u 21:41 - pre 184 meseci
Dobio si vizu... Da su te odbili to bi ti rekli odmah, a pošto su ti rekli kada da dođeš po pasoš, onda nema brige...
 
Odgovor na temu

alek 11

Član broj: 210911
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA07.02.2009. u 08:22 - pre 184 meseci
Hvala ...Ventura....misliio sam da je tako NISAM BIIO SIGURAN..HVALA JOS JEDNOM... nemam pojma ni koILIKA JE VIZA nista ali eto...POZDRAV LJUDI..
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Turisticka viza za USA

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 322483 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.