Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji su ovo''Transitioni i Filteri''

[es] :: Video produkcija :: Koji su ovo''Transitioni i Filteri''

[ Pregleda: 2564 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vRBL

Član broj: 78267
Poruke: 58
*.ptt.yu.



Profil

icon Koji su ovo''Transitioni i Filteri''14.05.2007. u 00:17 - pre 206 meseci
Okacio sam par fajlova u jednom rar-u, inace delove iz spotova u kojima su korisceni meni nepoznati prelazi i efekti, a sa kojima bih voleo da otom-potom radim!
Fajlove sam nazvao onako na sta su me prvo asocirali tako da ne dodje do zabune...
http://www.sendspace.com/file/0oxvsc
Dakle:
"Fantamorph Transition", ovaj mi je najinteresantniji od prilozenih!
Nasao sam alternativu za ovaj transition, mada je to po meni "stap i kanap", rezultat je donekle prihvatljiv, ali bih ipak voleo da znam u cemu se to tj. u cemu zapravo treba da se radi?

Vezano za fajl "Moving Walls" me interesuje koje (predpostavljam) socivo je korisceno za ovaj efekat zidova koji se pomeraju i "bubre"...

Efekat "Shakein' Picture" se koliko sam primetio sve cesce koristi u ovdasnjim spotovima, dakle kako se pravi efekat slike koja se trese?

I interesuje me jos jedan "efekat" za koji nisam imao primer i koji se predpostavljam vise tice snimatelja i samih poznavaoca kamere a to je zoom in prostora oko nekog objekta, npr. imam coveka koji sedi kraj neke slike i sad hocu da napravim zoom-in na sliku a da mi on ne izadje iz kadra cak stavise da svo vreme bude statican ili eventualno da se minimalno priblizi sa zoomom na sliku?
Ako je odgovor za bilo koji od gore navedenih efekata "AE" interesuje me koji je plug u pitanju!?
Svaki savet i predlog je dobro dosao! Po3draw
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Koji su ovo''Transitioni i Filteri''14.05.2007. u 07:17 - pre 206 meseci
Kod "Fantamorph Transition" je primenjen efekat morfinga.
Što se tiče ovih zidova koji se izobličavaju, to nije postignuto kamerom, već montažom. Ili je radjeno na chroma key, ili je radjeno višestrukom expozicijom, gde se isti kadrovi ponove (u ovom slučaju 2 puta) i u montaži se postave kao j layer-a. Na gornjem "lekeru" se isecka (cropuje) objekat (u ovom slučaju pevač), a na snimku koji je u donjoj traci se primeni neki efekat izobličenja.
Kod efekta "Shakein' Picture" često se primenjuje "treskanje" kamere na licu mesta, ali se i koriste razni filteri u After Effects-u... a negde i kombinacije obe varijante.
E sad, kod ovog poslednjeg efekta, ako sam te doboro razumeo, u pitanju je tzv. "Vertigo" efekat. Da, postiže se kamerom i to tako što se npr. objekat snimanja (pevač...) sa neke distance zoomira, a onda se kamerom približavamo objektu uz korišćenje zoom out i to da zoom out bude iste brzine kao i brzina našeg kretanja kad se približavamo objektu. isto to važi i obrnuto.
Do bi, ja mislim, bilo sve
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Sirenica
Sirenica
RUV RTV NS
Novi Sad

Član broj: 117754
Poruke: 134
*.rtv.co.yu.

Sajt: www.aida-srbija.com


Profil

icon Re: Koji su ovo''Transitioni i Filteri''14.05.2007. u 12:18 - pre 206 meseci
Za one "neprimetne" prelaske (pretapanja) ne znam, ali mislim da je tu veci naglasak na sam snimak i posle - montazu, jer je jako bitno bilo snimiti polozaj tela i ruku tako da se moze ukombinovati sa drugim snimkom ( svi spotovi se snimaju u dublovima, pa onda i nije tesko odbrati pravi kadar, samo treba biti precizan i potrefiti u frejm... ). Skoro da se moglo uraditi obicnim kratkim Disolve-om, ali je ovde primenjena neka druga tranzicija, sto priznajem i ima odlican efekat.

Sto se tice pomeranja zidova... nisam sigurna konkretno za ovaj spot, ali i sama sam bila u slicnoj prilici da radim spot gde se, doduse, ne pomeraju zidovi, ali se kadar "talasa" okolo, dok je akter statican. Naime, taj klip se kopira, pa se na jednom kropuje odredjeni deo slike i stavi na gornju sinu (alpha-kanal), a ispod njega drugi klip ima efekat talasanja. Na kraju, rezultat je slican ovom pomeranju zidova...


A sto se tice treskanja kadra... meni je to postalo sasvim normalna stvar, jer vec svako kome montiram trazi nesto slicno, a na srecu - Matrox RT.X 100 ima BAS ovaj video efekat, i to u raznim varijantama ( horizontalno, vertikalno, random...) samo prevuces "drag&drop"... i treses do jutra. ))
It's a perfect day for freediving! :)
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Koji su ovo''Transitioni i Filteri''16.05.2007. u 20:09 - pre 206 meseci
Kao earthquake :)
 
Odgovor na temu

vRBL

Član broj: 78267
Poruke: 58
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koji su ovo''Transitioni i Filteri''29.11.2007. u 20:44 - pre 199 meseci
pre svega izvinjavam se sto ponovo dizem temu!
nisam mogao da se setim koji konkretan primer bih mogao da prilozim za poslednji efekat koji zapravo zelim da postignem i evo u medjuremenu...
http://www.sendspace.com/file/q0mv6i
Misa_exclusive hvala ti na odgovoru-pokusao sam da snimim kao sto si rekao ali nema zeljenih rezultata...!
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Koji su ovo''Transitioni i Filteri''29.11.2007. u 22:33 - pre 199 meseci
Ovo što si priložio je definitivno snimljeno na chroma key. Vidi se da pomeranje likova i pozadine nije linearno, pa tako da otpada mogućnost da je u pitanju "vertigo" efekat.
PS šta si to pokušao da snimiš kao što sam ti rekao pa nije uspelo?
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

vRBL

Član broj: 78267
Poruke: 58
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koji su ovo''Transitioni i Filteri''11.12.2007. u 23:08 - pre 199 meseci
Citat:
Misa_exclusive: Ovo što si priložio je definitivno snimljeno na chroma key. Vidi se da pomeranje likova i pozadine nije linearno, pa tako da otpada mogućnost da je u pitanju "vertigo" efekat.
PS šta si to pokušao da snimiš kao što sam ti rekao pa nije uspelo?


Misa_exclusive uspelo je-ja nisam lepo ukapirao tvoje upute...
aj mi molim te objasni kako je ovo snimano na chromi?
predpostavljam al aj da ne ispadnem glup :)
hvala!
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Koji su ovo''Transitioni i Filteri''12.12.2007. u 16:31 - pre 199 meseci
Drago mi je da si ukapirao. Pa snimljeno je tako da su ovi ljudi na balkonu ili sta vec bese snimljeni ispred zelenog/plavog platna i na chroma key je zelena/plava pozadina zamenjena snimkom na kome je primenjen zoom in/out.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Koji su ovo''Transitioni i Filteri''

[ Pregleda: 2564 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.