Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kucni filteri za vodu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kucni filteri za vodu
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 25703 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

despoti

Član broj: 114033
Poruke: 42
*.deltayu.com.



Profil

icon Kucni filteri za vodu23.11.2006. u 14:27 - pre 211 meseci
Koji je najbolji sistem za kucno filtriranje vode. sta preporucujete. (bokali sa filterima, sistemi koji se kace na slavine ili nesto trece). kakva su vasa iskustva
 
0

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 765
*.dynamic.sbb.co.yu.



+109 Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu24.11.2006. u 20:44 - pre 211 meseci
Pa koliko para toliko muzike. Najbolji sistem je Reverzna Osmoza i Destilacija. Kod nas se RO sistem krece od 350 - 1000eur. Znaci vidi na netu Reverse Osmosis pa ces zaboraviti na bokale i filtere na slavini... Ako te jos nesto zanima pitaj.

Edit:
Slogan jedne firme je: "Buy a filer or be a filter"
 
0

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
*.mediaworksit.net.

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu07.03.2007. u 13:41 - pre 207 meseci
Ja već tri godine koristim RO filter i vrlo sam zadovoljan.
Vode su nam katastrofalne. Kupio sam i TDS metar i svuda ga nosim sa sobom da pokažem ljudima razliku izmedju vode koju ja pijem (uvek nosim flašicu) i one iz česme ili izvora.
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu07.03.2007. u 14:14 - pre 207 meseci
Sta vredi od onih bokala filtera, geldao sam onaj aquafor (ili tako nesto), i neki na B...(zaboravih ime), sta vredi uzeti od tih jeftinih bokala?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9448
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10246 Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu07.03.2007. u 14:26 - pre 207 meseci
Neverovatno koliko su ljudi osetljivi na VODU, zaboravljajući pri tom da voda ide u isti želudac gde i hrana. Dakle, slatko će da pojede "dobru" pljesku, reš pečenu, sa mnogo dima, gara, uglja i čega sve ne, ali zato voda koju popije odmah nakon toga mora da bude maltene destilovana.

Filter za vodu - najskuplji od svih nepotrebnih stvari u prosečnom domaćinstvu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
*.mediaworksit.net.

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu07.03.2007. u 14:59 - pre 207 meseci
Citat:
Java Beograd: Filter za vodu - najskuplji od svih nepotrebnih stvari u prosečnom domaćinstvu.

Na sajmu tehnike ćeš videti bar 10 firmi koje prodaju filtere a neke od njih rade i kućne prezentacije pa pogledaj.
Tačno je da nam je sve zagađeno (vazduh, voda, hrana...) ali bar da smanjimo uticaj onoliko koliko je u našoj moći.
Mislim da je Paster rekao da popijemo oko 90% svojih bolesti.
Skoro sam u Bulevaru video Armal bateriju koja ima poseban otvor za prečišćenu vodu i dva filtera.


Bokali su skupi kad uporediš cenu litra prečićene vode koju daju.


P.S.

Znaš kakav mi je kisleli kupus i raso?!
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9448
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10246 Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu07.03.2007. u 15:45 - pre 207 meseci
Nesumnjivo je da mnogi pokušavaju da uvale te filtere, baš su mi se skoro neki hohštapleri predstavljali kao da su iz "Beogradskog vodovoda", a u stvari uvaljuju neku glupost za 650 (!) evra. Samo, i dalje mi nije jasno: svaka trunka koja dođe u želudac putem vode je UŽAS, KATASTROFA i vredno je dati nebrojene pare ne bi li se ta trunka isčistila. A 1.000.000.000 puta više "trunki" uđe u želudac putem hrane - i to je sasvim OK.

Mislim, kad bi ta voda umesto u želudac išla direktno u krvotok, onda bih se i ja polomio da vodu maksimalno destilišem. A ovako ? U želucu je baš jaka kiselina. Osim što pobije 99% bakterija, ta kiselina razgradi i kamenac iz vode, i 99% ostalih nepovoljnih stvari.

What's the catch ?

Citat iz knjige Marfijevi zakoni 1.
Moralno je nedopustivo dozvoliti naivčinama da zadrže svoj novac.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9448
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10246 Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu07.03.2007. u 15:54 - pre 207 meseci
A kiseli kupus je i meni bljak, zato što:
1. Ova je zima baš topla, pa se kupus kvari
2. Kupus koji kupujemo na pijaci je neki holandski hibridni koji nije kao onaj koji se prodavao pre 20 i više godina, i koji se lepo mogao ukiseliti.

Izvinjavam se ako se neko našao uvređenim zbog citata iz Marfijevog zakonika.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu07.03.2007. u 16:25 - pre 207 meseci
Citat:
Java Beograd
Mislim, kad bi ta voda umesto u želudac išla direktno u krvotok, onda bih se i ja polomio da vodu maksimalno destilišem. A ovako ? U želucu je baš jaka kiselina. Osim što pobije 99% bakterija, ta kiselina razgradi i kamenac iz vode, i 99% ostalih nepovoljnih stvari.

Da, i ja delim tvoj stav da je to obicno otimanje novca, mada i sam ne pijem vodu iz cesme vec kupujem vodu za pice...
Citat:
IvoD
Bokali su skupi kad uporediš cenu litra prečićene vode koju daju.

Ja vise od obicnog bokala za preciscavanje vode sigurno necu kupiti, niti bi me tako nesto u opste zanimalo, niti mi je namera da preciscavam svu vodu za domacinstvo...a kamoli da kiselim kupus sa njom

Probao sam vodu iz tih bokala, deluje mi OK, a cene su pristupacne (od 1500-2000din)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu07.03.2007. u 21:46 - pre 207 meseci
Pozdrav,

ja, da budem iskren, nemam pojma sta jos radi na struju a ja to nemam u kuhinji ili po raznim ostavama (kada usfali mesta), ali jedna od najboljih stvari mi je bar za toplo/hladno vodu. Naravno, voda je iz 15-litarskih flasa ali sjajno hladi a pravo zadovoljstvo je tek kada nes ili caj dobijes za nepun minut. Ne znam za sta bi mi koristio ikakav filter za vodu ali bez ovoga, cini mi se, ne bih vise zeleo nikako.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9448
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10246 Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu08.03.2007. u 09:23 - pre 207 meseci
Najveći sam slepac. Ponekad pre spavanja razmišljam i o forumu, tj. šta sam još mogao da kažem ... (Kako je ono opevao Vlatko Stefanovki: "... pravih se reči uvek kasno setim ..."

Elem, slavni Luj Paster je kod reči da popijemo 90% naših bolesti, pre svega mislio na bakteriološku neispravnost vode u ono doba.

A što se tiče slogana "Buy a filter or be a filter" i tu je sve jasno. Mi i jesmo filter. Jer sva voda koja preko želuca i dvanaestopalčanog stigne u tanka creva se apsorbije preko polupropustvljivih membrana ćelija koje su u ćelijskom zidu creva. Pogađate: osmoza. Ono što ostane se, kao što svi znamo, jelte, izbaci. Šta je tu problematično ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
*.mediaworksit.net.

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu08.03.2007. u 10:47 - pre 207 meseci
Citat:
Java Beograd: Jer sva voda koja preko želuca i dvanaestopalčanog stigne u tanka creva se apsorbije preko polupropustvljivih membrana ćelija koje su u ćelijskom zidu creva. Pogađate: osmoza. Ono što ostane se, kao što svi znamo, jelte, izbaci. Šta je tu problematično ?


Odličan način da se dobije Oktobarska nagrada. Ukinuti filtriranje u gradskom vodovodu i uštedeti gradu ogromne pare.

Filteri danas obezbedjuju (trebalo bi) i hemijsku i bakteriološku ispravnost. Mobilnost je jedina prednost bokala ali protočni filteri razdvajaju prečišćenu od prljave vode u odnosu oko 1:4.

Svetska zdravstvena organizacija pod zdravom vodom podrazumeva onu kaja ima do 50 ppm (mg/l) rastvorenih čvrstih materija (naravno ne otrova) a na svakoj boci mineralne vode mora da piše (mada sitno) sastav pa saberite. Sami direktori vodovoda kažu da kada bi u česmovači bilo natrijuma kao u nekim flaširanim vodama oni bi zaglavili robiju. Obzirom da su organizmu potrebni minerali (naročito onima koji se hrane na Mc način) možemo popiti po jednu čašu mineralne dnevno sa preporukom da se menjaju proizvodjači (punionice).

Ja nisam stručnjak za ovu oblast ali sam se pre nabavke uredjaja dobrano informisao i zato bi voleo da se u polemiku uključi neko ko studira hemiju, biologiju ili mu je voda posao.


P.S. U zavisnosti od dela grada, u Beogradu je česmovača od 270 do 320 ppm-a.

 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu08.03.2007. u 11:46 - pre 207 meseci
Pozdrav,

da vidimo kako cesmovaca dolazi do Beogradjana:

reka Sava pravi ustvari dva jezera od kojih je jedno poznato izletiste i kupaliste Ada Ciganlija. U produzetku tog, poznatijeg, jezera ka Makisu/Obrenovcu, nalazi se zicanom ogradom odvojeno drugo jezero, manje poznato. Ovo je ustvari Taloznik. Ovde se voda iz Save smiruje i talozi se mulj po dnu dok voda rasterecena mulja pretace u jezero u kome se kupamo. Odavde se bunarima izvlaci zaliha dovoljno ciste vode da bi bila pogodna za preradu u bazenima u kojima se vrsi stisavanje, filtracija i hlorisanje i tako "obradjena" voda dolazi u nase cesme. Interesantno je da se tokom kupalisne sezone u Savskom jezeru (Ada Ciganlija) meri cetiri puta dnevno na cetiri razlicita mesta tehnicka i bakterioloska ispravnost vode te da neretko makar neki od rezultata pokazuje toliku bakteriolosku stabilnost da bi se u tom trenutku slobodno mogla piti. Naravno, to nikako ne treba raditi ali svima koji su videli samo jezero u kome se kupamo, moze itekako biti sumnjiva analiza vode posle tog podatka ali statistika ne laze, to je ipak ta balterioloska ispravnost. Bunari na Adi se redovno ciste, angazuju se ronioci radi sto detaljnijeg ciscenja tako da se nacelno zaista ne moramo brinuti previse.

Sam ukus vode (i pored tvrdnji da voda nema ukusa, meni stvara razlicit osecaj svaka razlicita verzija vode) se realno razlikuje i sa te strane posmatrano, moguce da kucni filteri za vodu zaista imaju nekakvog smisla, ne znam....
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu08.03.2007. u 13:44 - pre 207 meseci
Citat:
lancia88: Sam ukus vode (i pored tvrdnji da voda nema ukusa, meni stvara razlicit osecaj svaka razlicita verzija vode) se realno razlikuje i sa te strane posmatrano, moguce da kucni filteri za vodu zaista imaju nekakvog smisla, ne znam....


Naravno da ima razlicit ukus...na kraju krajeva, ne radi se o destilovanoj vodi.
U tome je i problem sa vecinom filtera - uklanjaju i ono sto treba i sto ne treba. Recimo uklanjanje kamenca - ok...uklanjaje kalcija - nije ok.
anti-heroin spree
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu08.03.2007. u 23:20 - pre 207 meseci
Posto mi niko nista nije rekao za bokale...

Daj lancia bar mi reci koliko kosta balon od 15 litara te vode?

Znam da uredjaj dobijas na koriscenje, posto me je ranije zanimalo, koliko u stvari kosta koriscenje i kakav je dil?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
*.mediaworksit.net.

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu09.03.2007. u 08:29 - pre 207 meseci
Citat:
Fuzz: U tome je i problem sa vecinom filtera - uklanjaju i ono sto treba i sto ne treba. Recimo uklanjanje kamenca - ok...uklanjaje kalcija - nije ok.


Kalcijum ćeš dobiti iz mlečnih napitaka i proizvoda. Kinzi (osim kao mali) ne piju mleko ali kalcijum nadoknadjuju tako što isisaju srž iz kostiju a sitnije pogrickaju. Inače kao dodatak filteru možeš nabaviti mineralizator koji dozira dovolje a neškodljive količine minerala.

Citat:
bakara: Posto mi niko nista nije rekao za bokale...


Tu su zrnca aktivnog uglja (najčešće od kokosove ljuske; Rusi su napravili od nekih vlakana i kažu da je efikasnije?) koja vezuju hemijske nečistoće a obložena su srebro-nečim radi ubijanja bakterija. Problem nastaje ako se ne pridržavamo uputstva pa se granule zasite i šta onda obzirom da su sve vreme uronjene u vodu. Drugo, dvnevna količina vode je 2-3 lit. što je dovoljno za jednog.
Elem, ako uspem da pronadjem po kući bokal (imao sam neki francuski) daću ti ga džabe ali da znaš da sam granule plaćao 12,5 DEM za oko 90 lit.

(osim kao mali)
 
0

dj.djole
dusan djordjevic
Bg

Član broj: 116823
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu09.03.2007. u 10:21 - pre 207 meseci
Kakav ukus ima cesmovaca najbolje ces osetiti ako odredjeni period pijes flasiranu vodu.Ja vec 5 godina pijem samo flasiranu i ponekad kad probam cesmovacu(mozda jednom godisnje) smuci mi se zivot.
 
0

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
*.mediaworksit.net.

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu09.03.2007. u 10:35 - pre 207 meseci
Citat:
dj.djole: Ja vec 5 godina pijem samo flasiranu


A supe, čorbe...?
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu09.03.2007. u 11:13 - pre 207 meseci
Citat:
IvoD: Kalcijum ćeš dobiti iz mlečnih napitaka i proizvoda. Kinzi (osim kao mali) ne piju mleko ali kalcijum nadoknadjuju tako što isisaju srž iz kostiju a sitnije pogrickaju. Inače kao dodatak filteru možeš nabaviti mineralizator koji dozira dovolje a neškodljive količine minerala.


Kalcijum je bio samo primer. A sto se grickanja kostiju i mineralizatora tice - mogu onda rokati i sumece ako je to poenta.
anti-heroin spree
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Kucni filteri za vodu10.03.2007. u 09:08 - pre 207 meseci
Pozdrav,

Citat:
bakara: Posto mi niko nista nije rekao za bokale...

Daj lancia bar mi reci koliko kosta balon od 15 litara te vode?

Znam da uredjaj dobijas na koriscenje, posto me je ranije zanimalo, koliko u stvari kosta koriscenje i kakav je dil?


vidis, jedna od mojih licnih deformacija je da nista, odnosno bez par prostora, bas nista ne iznajmljujem vec samo kupim za trajno. Cak i kredite izbegavam (osim sto upravo prikupljam ponude za jedan, jelte). To ce reci da sam i aparat za toplu/gladnu vodu kupio pa nista tu ne iznajmljujem i nemam nikakve obaveze da nesto kupujem. Balon se jedan kupi na pocetku i posle ga samo menjas kao kauciju kad kupujes vodu, voda sama kosta valjada 250-300 dinara za 15 litara, ne vodim bas racuna o ceni precizno ali sve blagodeti koje imas zahvaljujuci ovom aparatu se jos uvecavaju ukoliko verujes opisanom gradskom vodovodu pa kada si lenj da odes po vodu, samo odneses balon na cesmu i nalijes vode koju opet aparat hladi ili greje, kako vec pozelis ;)
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Kucni filteri za vodu
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 25703 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.