Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Filteri za wireless

[es] :: Wireless :: Filteri za wireless

[ Pregleda: 3121 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drvoseca
časopis VINO
Beograd, Vračar

Član broj: 72242
Poruke: 8
*.bg.wifi.vline.verat.net.



Profil

icon Filteri za wireless03.02.2006. u 15:24 - pre 220 meseci
Ok ljudi, imam mali problem. Koristim wireless vec par meseci i uglavnom nemam nekih vecih problema. Medjutim, izgleda da mi se okolina poprilicno nadjubrila u poslednje vreme tako da mi je par dana net skoro potpuno neupotrebljiv. Dok se tehnicka pordska ne smiluje da uradi nesto hteo bi da znam da sam sa svoje strane uradio maximum.

Da li postoje neki filteri koji mogu da smanje smetnje na neki nacin (da se kupe, naprave isl.) ima li neko neka iskustva sa tim?

pozdrav
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Filteri za wireless03.02.2006. u 22:59 - pre 220 meseci
Najbolji filter ti je antena koja ima uzi snop zracenja.
 
Odgovor na temu

drvoseca
časopis VINO
Beograd, Vračar

Član broj: 72242
Poruke: 8
*.bg.wifi.vline.verat.net.



Profil

icon Re: Filteri za wireless04.02.2006. u 15:20 - pre 220 meseci
sto se tice "uskoce" :) antene imam 3d korner vec 3 meseca koji je do sada super radio. Napravljen je po svim specifikacijama i uz malo e-mail konsultacija sa gospodinom Dobricicem koji je bio vrlo ljubazan da mi brzo odgovori na pitanja. I njega sam pitao i rekao mi je da sumnja da bi mi kupovni grid nesto epohalno mnogo pomogao (bas mi je juce to odgovorio) pa se zato i raspitujem za filtere.
Preko networkstumblera pratim guzvu u etru i sad sam vec skontao da kada se dva ili tri odredjena korisnika poklope da rade istovremeno mogu da se oprostim od neta - ili je protok 1 kB ili me skroz diskonektuje s veze!! Od ap sam udaljen 300 m sa optickom vidljivoscu i ne bi smelo da imam ovakvih drasticnih problema. Cekam od Verata neku reakciju (poslao sam im pismo) a ovde trazim jos neko strucno (ili dobronamerno) misljenje i konsultaciju.
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.tippnet.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Filteri za wireless04.02.2006. u 21:53 - pre 220 meseci
Citat:
drvoseca: I njega sam pitao i rekao mi je da sumnja da bi mi kupovni grid nesto epohalno mnogo pomogao (bas mi je juce to odgovorio) pa se zato i raspitujem za filtere.


Iz mog iskustva isto kupovni grid na toj razdaljini tesko da bi imao neki veliki uticaj. Bio sam pre neki dan u Subotici... drugar je hteo da zameni biquad sa necim jacim, a tamo je sada isto totalni haos sto se tice wireless mreza...
Uglavnom probali smo na 600m grid24 i 3d korner.. I sa jednom i drugom antenom signal je bio Excellent na toj razdaljini, dobro jeste da je po stumbleru grid imao jaci signal.. Ali i sa jednom i sa drugom antenom PING je bio identican... i po windowsu Excellent.
I kao sto ti kazes... kad se par likova za konzervama nakaci na AP dzabe ti je i grid. A tek sto grid kosta 70-tak eura..
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Filteri za wireless05.02.2006. u 02:54 - pre 220 meseci
problem je kad svaki ¨provajder¨ okaci omni antenu pa .....

treba gnjaviti provajdere da fino kulturno urade sektorisanje kako valja pa nece biti toliko izrazeni problemi... ovako im antene kupe sum na sve strane


 
Odgovor na temu

drvoseca
časopis VINO
Beograd, Vračar

Član broj: 72242
Poruke: 8
*.bg.wifi.vline.verat.net.



Profil

icon Re: Filteri za wireless07.02.2006. u 11:45 - pre 220 meseci
Ahm, evo, posle malo googlovanja i objasnjavanja sa tehnickom podrskom Verata dodjoh do sledecih rezultata:
- filteri postoje, cak sta vise mogu i da se kupe kod nas (naravno opalili su duplo vecu cenu nego sto je u inostranstvu). Nasao sam bas hyperlinkove filtere za 4 ili 5 razlicitih kanala (valjda mogu da porucim i za ove ostale) i u teoriji bi trebalo da pomognu. Bilo bi divno da se neko s iskustvom javi i malko pomogne. Ne bacaju mi se pare u prazno.

- iz Verata su mi rekli da ne mogu da urade nista. Lazem, ipak su mi rekli nesto - da krknem svoj ap (tj. prvo moram da ga kupim) negde blizu njihovog switch-a i kablom ga povezem sa njim (max udaljenost 100 m) a onda ostvarim p2p mrezu sa tim mojim novim ap-om. Citiram: "p2p link je manje osetljiv na smetnje". true or false?

The chase goes on....
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
195.252.113.*



+265 Profil

icon Re: Filteri za wireless07.02.2006. u 12:22 - pre 220 meseci
Nisi mnogo rekao o tim likovima sto ti smetaju.

Ako radite sa istim kanalom i istim provajderom, ili su kanali susedni -> dizi ruke, filter ti nece pomoci. Zatim, bitno je gde je problem: ti ne cujes provajdera ili on tebe. Opet, ovaj drugi slucaj znaci da ti nema pomoci. Konacno srecna kombinacija: Razliciti kanali, ali je smetnja za X dB jaca od signala ISP. Kupis filter koji smetnju potiskuje za vise od X decibela i svi sretni.

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

drvoseca
časopis VINO
Beograd, Vračar

Član broj: 72242
Poruke: 8
*.bg.wifi.vline.verat.net.



Profil

icon Re: Filteri za wireless07.02.2006. u 13:36 - pre 220 meseci
Evo, u trenucima dok mi radi net proveravam forum i trazim filtere po netu (najverovatnije cu ih kupiti u inostranstvu-jeftinije je).
Tih 10-ak ap-ova koje hvatam rade na razlicitim kanalima (mislim to su skoro svi kanali, ali najvise mi smetaju (bar mi deluje tako) oni na kanalima 1,4,6 i 9) od onog na kome sam ja (kanal 10). Ne znam da li smo na istom provajderu ali ono sto znam je da imam vrlo jak i konstantan signal - i ja dobro hvatam i mene dobro hvataju. Tu mi nije problem, bar mislim, vec u tim interferencijama. Evo prilazem i log networkstumblera ako nesto znaci.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Filteri za wireless07.02.2006. u 13:42 - pre 220 meseci
hvatanje 10 ap-ova je po meni mizerija :) sta bi bilo da ih ima vise... recimo 46?


 
Odgovor na temu

drvoseca
časopis VINO
Beograd, Vračar

Član broj: 72242
Poruke: 8
*.bg.wifi.vline.verat.net.



Profil

icon Re: Filteri za wireless07.02.2006. u 13:46 - pre 220 meseci
pa ja bih se verovatno upucao....u stvari pre bih isao po kraju sa pradedinom tandzarom i skidao sve antene koje vidim.... ;) btw nije sve u kvantitetu....
 
Odgovor na temu

drvoseca
časopis VINO
Beograd, Vračar

Član broj: 72242
Poruke: 8
*.bg.wifi.vline.verat.net.



Profil

icon Re: Filteri za wireless07.02.2006. u 14:01 - pre 220 meseci
Citat:
tarla: hvatanje 10 ap-ova je po meni mizerija :) sta bi bilo da ih ima vise... recimo 46?


licno iskustvo? nadam se da nije.....

a zezam se oko ovoga samo zato sto nemam alternativu - jos sam analogna centrala sa sve dvojnikom - ptt me voza sa digitalnom vec 2 god... kablovski mi je ikom ciji net nije ni za komentarisanje tako da mi je ovo poprilicno bitno... "i sta sad mi nindze da radimo??" :))
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Filteri za wireless07.02.2006. u 14:14 - pre 220 meseci
Od svih tih navedenih AP-ova smeta ti samo onaj koji je na 9-tom kanalu. Ostale bi sam uredjaj trebao da sasvim dovoljno filtrira. Da bi izbegao taj, probaj da antenu premestis tako da se pojavi neka prepreka izmedju nje i AP-a koji smeta. Nekada i pomeranje od nekoliko desetina santimetara moze da napravi veliku razliku.

Pomeranjem antne mozes da izbegnes i eventualnu smetnju do samog korsinog signala ako j eon toliko jak da pored direktnog, u antenu stize jak reflektovan signal, koji onda ometa sam sebe.

Uz to, probaj i sa jos nekom antenom, nikad se ne zna.

Stavljanje filtera bi valjalo da izbegnes, jer ce ti on pored smetnje, oslabiti i koristan signal (ne u istoj meri, ali ce ga oslabiti)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Filteri za wireless

[ Pregleda: 3121 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.