Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?

[es] :: 3D modelovanje :: Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?

[ Pregleda: 45165 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
*.63.eunet.yu.

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?12.05.2007. u 17:40 - pre 206 meseci
hteo bi ozbiljno da se bavim ovim poslom pa me zanima koji programi su za to najbolji i gde ih nabaviti?
Ja sam pocetnik (inace se bavim programiranjem) nije bitno kolko je program komplikovan ima vremena naucicu
 
Odgovor na temu

joXit

Član broj: 140871
Poruke: 136
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?12.05.2007. u 18:11 - pre 206 meseci
Google SketchUp
salim se naravno...
Pa neki Autodesk-ov software.
Nesto tipa: Autodesk® Architectural Desktop
 
Odgovor na temu

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
*.91.eunet.yu.

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Re: Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?12.05.2007. u 18:21 - pre 206 meseci
Mislish na Archi CAD?
Koja knjiga je dobra za pocetnika?
 
Odgovor na temu

jovpek
Predrag Jovanovic
3D modeler
Beograd

Član broj: 60874
Poruke: 74
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?12.05.2007. u 19:00 - pre 206 meseci
Tu je zaista sirok izbor softvera, ukoliko zelis samo precizan model. Tu su Auto CAD, Archi CAD, Catia, A CAD Arhitectual desktop... Ukoliko zelis i precizne i na oko lepe modele, tu je naravno najbolja kombinacija Auto CAD-a i 3ds max-a. Po meni je to najbolja kombinacija jer improtom dwg-a u max dobijas savrseno precizan model, i sa fotometrijskim osvetljenjem iz maxa to moze biti vrlo, vrlo, vrlo fotorealisticno i opet naravno precizno. Samo sto ce ti za ovu kombinaciju trebati zaista par godina ucenja i mnogo rada i truda. Pozdrav.
Jovanovic
 
Odgovor na temu

joXit

Član broj: 140871
Poruke: 136
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?12.05.2007. u 19:10 - pre 206 meseci
Citat:
jovpek: Tu je zaista sirok izbor softvera, ukoliko zelis samo precizan model. Tu su Auto CAD, Archi CAD, Catia, A CAD Arhitectual desktop... Ukoliko zelis i precizne i na oko lepe modele, tu je naravno najbolja kombinacija Auto CAD-a i 3ds max-a. Po meni je to najbolja kombinacija jer improtom dwg-a u max dobijas savrseno precizan model, i sa fotometrijskim osvetljenjem iz maxa to moze biti vrlo, vrlo, vrlo fotorealisticno i opet naravno precizno. Samo sto ce ti za ovu kombinaciju trebati zaista par godina ucenja i mnogo rada i truda. Pozdrav.

fuuuu... al si me preduhitrio....

Tacno tako. vladaboy93 slusaj coveka.

A sto se knjiga tice, svaka "Biblija" je dobra.
Znaci ima da se nacitas..... :)

P.S. Trebace ti parn godina.
 
Odgovor na temu

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
*.246.eunet.yu.

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Re: Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?12.05.2007. u 20:06 - pre 206 meseci
>P.S. Trebace ti parn godina.
fuck

>A sto se knjiga tice, svaka "Biblija" je dobra.
Znaci ima da se nacitas.....
again fuck

Ali sta je tu je.

Ne mislim bas preterano precizne modele ne bas u milimetar (ne smeta ako nevalja recimo za 2,5,7 mm)
Treba da napravim lep model da covek koji hoce da sagradi neku kucu vidi na sta ce to da lici?

Kako da napravim nesto ovako (znam da sam pretero )



[Ovu poruku je menjao vladaboy93 dana 12.05.2007. u 21:17 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vladaboy93 dana 12.05.2007. u 21:17 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jovpek
Predrag Jovanovic
3D modeler
Beograd

Član broj: 60874
Poruke: 74
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?12.05.2007. u 21:19 - pre 206 meseci
Ta slika koju si postavio je tzv. srednjeg kvaliteta i za to ti treba Auto CAD i 3ds max i jedno tri god veoma intenzivnog rada. I treba da vezbas tako sto ces uzeti neke projekte i iz njih extrudujes kucu. Ukoliko ti tako nesto treba ili neki dobronameran savet, slobodno se obrati mailom. Takodje ti treba i nesto znanja da umes da procitas projekat. Najbolji savet ti je da budes "mazga" tj. da budes uporan i da istrajes u napredovanju koje nije tako lako. Ja radim sa CAD-om i max-om pet godina i moje radove mozes videti na www.z-model.com. I mislim da sam jos dve, tri godine daleko od vrhunskog modelara. Jos uvek ucim i radim. pozdrav
Jovanovic
 
Odgovor na temu

joXit

Član broj: 140871
Poruke: 136
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?13.05.2007. u 00:44 - pre 206 meseci
Pazi dosta vremena ces ustedeti na tome da naucis samo jedan program.
Tako nesto mozes odraditi u max-u za jako kratko vreme...
Samo ne znam sta ce ti model visoke preciznosti za takav prikaz kuce.
 
Odgovor na temu

jovpek
Predrag Jovanovic
3D modeler
Beograd

Član broj: 60874
Poruke: 74
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?13.05.2007. u 01:23 - pre 206 meseci
A i ja bih pitao coveka koji je postavio temu koje je struke? Ukoliko nisi arhitekta, gradjevinac ili masinac, vec programer, tesko ce ti ici precizno crtanje. Onda mozes uzeti i maya-u. Onda ti je sve jedno koji program da koristis. I jos bih dodao da u Auto CAD-u mozes postici veliki kvalitet modela sto se tice preciznosti, ali ne i sto se tice fotorealisticnosti.
Jovanovic
 
Odgovor na temu

jovpek
Predrag Jovanovic
3D modeler
Beograd

Član broj: 60874
Poruke: 74
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?13.05.2007. u 01:27 - pre 206 meseci
Zamolio bih inicijatora teme da iskreno kaze da li je model iz recimo Chief Architecta ili sl. Biljke su 2D, mapiranje nije sjajno itd. Ovakav model bi ti tesko "prosao".
Jovanovic
 
Odgovor na temu

joXit

Član broj: 140871
Poruke: 136
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?13.05.2007. u 02:29 - pre 206 meseci
Citat:
Treba da napravim lep model da covek koji hoce da sagradi neku kucu vidi na sta ce to da lici?

Ja ipak mislim da ni sa preciznim modeliranjem nebi daleko dogurao [sem neke drvene barake] ako nisi arhitekta.
Mnogo je pameti u izgradnji kuca. kada nebi bilo, svaka druga kuca bi se srusila...
A i projektni crtezi nimalo ne izgledaju tako...
Nije sve u crtanju...
 
Odgovor na temu

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
*.1.eunet.yu.

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Re: Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?13.05.2007. u 09:51 - pre 206 meseci
Na kraju krajeva trteba mi dobar (lep) model nekog stana, kuce ili zgrade nemora biti nesto ubitacno precizno 1 cm tamo amo
nije tolko bitno. Vazno je da covek koji hoce tako nesto sebi da sagradi vidi na sta ce to da lici

Da li se ovo moze postici samo jednim programom?(Maya,3Dmax,Archi CAD)
Imajte u vidu da sam ja bavim programiranjem i da nemam mnogo predznanja sto se tice ovog tipa rada (osim malo zezanja u 3D Max-u)

PS:ako je ona slika koju sam ja postovao "srednjeg kvaliteta" kako izgleda neki model visokog kvaliteta dali bi neko mogao da postuje neki takav model?

Hvala!!!
 
Odgovor na temu

jovpek
Predrag Jovanovic
3D modeler
Beograd

Član broj: 60874
Poruke: 74
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?13.05.2007. u 12:41 - pre 206 meseci
Nemoj me shvatiti pogresno, ali mislim da treba ipak imati neko predznanje iz gradjevine ili arhitekture pre ucenja 3d softvera,jer ipak delovi na tvom modelu moraju biti skladni i u nekoj razmeri. Npr parapet prozora je 90 cm, visina vrata je 210 cm, visina stola na 75-83 cm ... To su po meni najbitniji podaci da bi model izgledao koliko-toliko ok. Tek onda dodje ucenje 3d softvera. Ja cu ti poslati neke moje modele i NAPOMINJEM da nisu vrhunski, tj. ima mnogo boljih modelara od mene.
P.S. Ala si uporan, bice od tebe nesto. Upravo ti to treba da bi naucio 3D modeliranje. Pozdrav.[img]
Jovanovic
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
*.167.eunet.yu.

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Re: Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?13.05.2007. u 13:23 - pre 206 meseci
Razmeru znam odlicno to mi nikada nije bio problem ja sam nekad crtao 3D modele kuca na papiru u izometrijskoj, dimetrijskoj i kosoj projekciji tako da mi razmera dobro ide.

@jovpek

Video sam tvoje modele odlicni su! Svi su jako dobri! KOji program si koristio i koliko ti je vremena trebalo da napravis recimo apartman na moru?
 
Odgovor na temu

jovpek
Predrag Jovanovic
3D modeler
Beograd

Član broj: 60874
Poruke: 74
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?13.05.2007. u 13:41 - pre 206 meseci
Pa za more mi je recimo trebalo 2 dana. Ali... Za tako nesto ti trebaju materijali koje skidas sa neta, digitalni fotoaparat ... Kada imas sve spremne materijale, samo ih zalepis, izmapiras i to je to. 2 dana rada. Model sam pravio u Auto CAD-u, materijalizovao sam u max-u. Naravno biljke i background su iz maxa. Imas i dobrih 3d modela, naravno besplatnih na netu.
Ukoliko ti trebaju linkovi za besplatne materijale ili 3d modele, imas ih gomilu na forumu, prozuji malo po elitesecurty-u. Pozdrav.
P.S. Hvala na komentaru za modele. Imas, bar ja tako mislim, jos boljih na www.z-model.com.
Jovanovic
 
Odgovor na temu

joXit

Član broj: 140871
Poruke: 136
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?13.05.2007. u 16:14 - pre 206 meseci
Evo ti malo boljih radova za uzor...
Ovaj je radjen kompletno u max-u.

A ovo ti je s ovog foruma, pailhead radio. Mislim da je u max-u radjeno. A ako nije onda isto to moze u max-u da se uradi.
jbga reklamiram...
http://www.elitesecurity.org/t249064-Vila-Severnoj-Karolini
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.bulldogdsl.com.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?14.05.2007. u 00:13 - pre 206 meseci
Citat:
Vazno je da covek koji hoce tako nesto sebi da sagradi vidi na sta ce to da lici

Prema ovome sto si rekao ja ti preporucujem Google SketchUp. Ja ga koristim i prezadovoljan sam. Modelovanje u njemu je veoma brzo i jednostavno. SketchUp moze biti precizan onoliko koliko ti zelis. Imas prozor units i tu izaberes koju mernu jedinicu hoces da koristis a ispod jedinice ukucavas koliku preciznost hoces na primer mozes izabrati metre sa preciznoscu od jedne dve decimale (tako da je najmanja jedinica 10 centimetara) a mozes recimo milimetre sa preciznoscu od tri decimale pa da sve bude sa preciznoscu od hiljaditog dela milimetra...
Glavna namena sketchupa je upravo to da dizajner ili arhitekt brzo nacrta/izmodeluje i da moze da ga prikaze musteriji pa da covek vidi na sta ce njegova buduca kuca da lici i da se lako naprave izmene ako covek recimo nije zadovoljan. Si modeli srednje kvalitete koji su ovde prikazani se mogu bez problema uraditi u sketchupu. Nedostatak sketchupa je u tome sto namerno ne nudi mogucnost realisticnog renderovanja vec nudi brojne nacine prikaza tako da model izgleda kako ga je prostom rukom crtao vest crtac. uz sketchup se dobija jos jedan program sa kojim mozes od sketchupovih modela jednostavno napravih veoma efektne prezentacije tvog modela. Mozes modele iz sketchupa uploadovati na google earth sto je po meni bas cool. Ako ti je realistican rendering bas neophodan onda mozes model da eksportujes u formatu nekog drugog programa u kojem ces odraditi rendering.

Ne znam kakve ti imas ambicije ali definitivno nisu potrebne tolike godine da bi naucio raditi u sketchupu. Da bi naucio odlicno raditi u sketchupu ne treba ti vise od 3 meseca. A nekakav jednostavniji model mozes napravii vec za prvih nekoliko sati koriscenja.

na ovoj strani imas galeriju radova iz sketchupa pa pogledaj modele kuca i zgrada
http://www.sketchup.com/?sid=485
preporucujem ti da pregledas ceo sketchupov sajt i da skines besplatnu verziju programa i sam se uveris sta sta sve moze.

Ja sam dugo godina zeleo da naucim da modelujem ali nisam imao volje da ucim 3d max samo radi par modela koje sam hteo da uradim. Pre nekoliko godina sam nabavio sketchup i sve sam savladao za jako kratko vreme. Savladao sam svaku mogucnost ovog programa i sada mi ne pada na pamet da koristim bilo sta drugo. Preporucujem ga svim pocetnicima.
Ako imas dobru vezu sa internetom odgledaj ove tutorijale http://sketchup.google.com/vtutorials.html pa ces videti sta moze i kako se radi u sketchupu.

Ako se odlucis za sketchup i imas bilo kakvih pitanja ja cu ti rado pomoci
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Precizni modeli kuca,zgrada,stanova, koji program izabrati?

[ Pregleda: 45165 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.