Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Meni za DVD sa vise podmenija

[es] :: Video softver :: Meni za DVD sa vise podmenija

[ Pregleda: 1698 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

koleNS
NS

Član broj: 64990
Poruke: 133
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Meni za DVD sa vise podmenija02.05.2007. u 23:35 - pre 206 meseci
Nedavno sam nabavio originalni DVD sa serijom Lost...i bio prijatno iznenadjen sa uradjenim menijem.
Pri startovanju DVD-a prvi ekran je izbor titlova (ima ih desetak).
Po izabranom titlu drugi ekran nudi :
- izbor epizoda
- povratak na prvi ekran i
- pusti sve epizode (jednu za drugom).
Kada odaberem izbor epizoda, treci ekran mi nudi 5 epizoda. Po zavrsetku odabrane epizode, sam vraca na treci ekran-da ponovo biram epizode.
Na trecem ekranu kao pozadina nije slika vec kratak video klip (sto nije problem uraditi), ali je dugme-text sa nazivima epizoda postavljeno malo ukoso.
Pokusao sam nesto slicno da uradim u DVD Arhitectu, ali ne uspevam. Na samom ekranu nikako ne mogu da postavim dugme-text ukoso (uvek je horizontalan-kad odaberem opciju-samo text). A kada zavrsi odabrana epizoda, nastavlja na sledecu, a trebalo bi da vrati na treci ekran-na ponovni izbor jedne od pet epizoda.
Da li je ovakav Meni moguce napraviti u DVD Arhitectu i kako (gde sam gresio kad ne mogu da napisano dugme-text postavim ukoso i da vratim na ponovo biranje epizoda, po zavrsetku odgledane). Ili je potreban neki drugi program ...


div-X files
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Meni za DVD sa vise podmenija03.05.2007. u 05:12 - pre 206 meseci
Vidi, ja do sada nisam nikad radio u Architect-u, radio sam u DVD-labu, ali verujem da je princip manje-više sličan...

Što se tiče nastavljanja na sledeću epizodu, tebi su verovatno sve epizode u okviru jednog movie-a, samo si ih izdelio na chaptere? Ako želiš da se po završetku jedne epizode vraća na meni, onda je neophodno da iseckaš polazni mpg na manje mpg-ove, tako da svaki mpg bude po jedna epizoda i onda ih prilikom izrade DVD-a tretiraš kao zasebne movie-e. Bilo je do sada nekoliko tema u kojima su ljudi pitali kako postići da se posle nekog chaptera vrati na meni umesto da nastavi na sledeći chapter, ali izgleda da tako nešto nije predviđeno DVD-video standardom.

A u vezi iskošenih slova, to zaista ne znam kako je u Architectu, ali trebalo bi da postoji opcija da uvezeš slike u meni, pa kao neko privremeno rešenje (dok ne nađeš ono pravo) uvek možeš da u Photoshopu ili nekom sličnom programu kreiraš sliku sa tim iskošenim textom, pa je importuješ u taj meni...
 
Odgovor na temu

vRBL

Član broj: 78267
Poruke: 58
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Meni za DVD sa vise podmenija15.05.2007. u 23:32 - pre 206 meseci
sve to mozes u architectu!
selektuj txt i stavi italic u opcijama isto kao sto mozes bold i underline
ne znam kako to nisi primetio?
a ono da ti ide sledeca serija po zavrsetku jedne ili da ti se vraca na glavni meni mozes da postignes isto kao sto sam ovde opisao http://www.elitesecurity.org/t260731-0#1576501
 
Odgovor na temu

koleNS
NS

Član broj: 64990
Poruke: 133
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Meni za DVD sa vise podmenija16.05.2007. u 22:53 - pre 206 meseci
Hvala na pomoci. Shvatio sam oko menija.
Sto se slova tice, nisu ona zakosena, vec cela rec (nije postavljena horizontalno) vec pod uglom.Pozzzz...
div-X files
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Meni za DVD sa vise podmenija

[ Pregleda: 1698 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.