Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Komplikacije oko poluprovidene pozadine, ucitavanja eksternog movie i jos ponecega :)

[es] :: Flash :: Komplikacije oko poluprovidene pozadine, ucitavanja eksternog movie i jos ponecega :)

[ Pregleda: 2259 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Error404
freelancer
Zemun

Član broj: 37243
Poruke: 104
195.252.87.*



Profil

icon Komplikacije oko poluprovidene pozadine, ucitavanja eksternog movie i jos ponecega :)10.04.2005. u 11:30 - pre 231 meseci
Kako da uradim sledece. Dakle ceo sajt je u flashu.
Treba da uradim ovo: u gornjem delu ekrana je meni u kome se nalazi par dugmadi i stoje po horizontali. Kada predjem misem na neko od ovih dugmadi pojavi se podmeni od recimo 5 dugmadi koji je poluprovidan (tacnije pozadina mu je poluprovidna), stoji po vertikali i u pozadini se vidi glavni meni. Kada kliknem na neko dugme iz podmenija u donjem delu ekrana (ispod menija) ucita se eksterni movie clip.
Dakle znam actionscript vrlo dobro, ali nekako mi sve ova poluprovidna pozadina podmenija ne dozvoljava da ovo funkcionise, pa bih molio da mi kazete na koji nacin biste vi ovo resil, jer moj nacin ne radi 100%. Sve sam uspeo da uradim: i pojavljivanje podmenija (pomocu gotoandPlay komande), i poluprovidna pozadina (beli pravougaonik - alpha 85), a jedino sto mi na kraju ne ucitava ekterni movie (loadMovie sam postavio pravilno - sto posto).
Pomagajte
Hvala

nvdizajn.freezoka.com
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Komplikacije oko poluprovidene pozadine, ucitavanja eksternog movie i jos ponecega :)10.04.2005. u 14:15 - pre 231 meseci
Da li je poluprovidna pozadina ispod ili iznad dugmadi podmenija?

Da li učitavanje eksternog filma radi ukoliko se jednostavno izbriše poluprovidna pozadina?
 
Odgovor na temu

Error404
freelancer
Zemun

Član broj: 37243
Poruke: 104
195.252.87.*



Profil

icon Re: Komplikacije oko poluprovidene pozadine, ucitavanja eksternog movie i jos ponecega :)10.04.2005. u 19:18 - pre 231 meseci
Pozadina je ispod i ucitavanje radi kada se izbrise pozadina, ali mi je providna pozadina obavezna.
nvdizajn.freezoka.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Komplikacije oko poluprovidene pozadine, ucitavanja eksternog movie i jos ponecega :)

[ Pregleda: 2259 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.