Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ravnomerna neprekidnost kunkcije-pomoc

[es] :: Matematika :: ravnomerna neprekidnost kunkcije-pomoc

[ Pregleda: 4614 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

malee_rap
Nenad Marjanovic
Krusevac

Član broj: 122783
Poruke: 35
212.200.223.*

Sajt: www.myspace.com/malee87


Profil

icon ravnomerna neprekidnost kunkcije-pomoc24.04.2007. u 13:14 - pre 206 meseci
treba mi pomoc! Ako neko moze samo da mi kaze neke fore pri resavanju zadataka iz ravnomerne neprekidnosti. Dok citam teoriju, sve je to lepo i tecno, ali kad dodju zadaci.... Ne trazim ja da mi neko objasnjava ravnomernu neprekidnost vec samo da mi kaze ( ako neko zna) fore koje se koriste pri resavanju zadataka. Stisla me Analiza 1 samo tako.

Hvala unapred i svaka cas onima koji su iz Analize 1 imali 10 na ispitu!
MMMMMaaaallllllleeee
 
Odgovor na temu

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
*.dial.b92.net.



+1 Profil

icon Re: ravnomerna neprekidnost kunkcije-pomoc24.04.2007. u 15:48 - pre 206 meseci
Ako se dobro sjecam vako se to radi
Prvo ogranicis funkciju na neki zatvoreni interval (koji kasnije mozes smanjivati ili povecavati), pa ako je neprekidna na tom intervalu onda je i ravnomjerno neprekidna, a zatim na ostatku trazenog skupa dokazes da je prvi izvod ogranicen pa je tada f-ja ravnomjerno neprekidna.
Valjda je tako.
Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

malee_rap
Nenad Marjanovic
Krusevac

Član broj: 122783
Poruke: 35
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: www.myspace.com/malee87


Profil

icon Re: ravnomerna neprekidnost kunkcije-pomoc24.04.2007. u 19:34 - pre 206 meseci
znaci usustini treba uraditi sledece:

Ako imam neku funkciju ( bilo koju) a trebam da dokazem da je rav. neprekidna na intervalu (0,+beskonacno) prvo dokazem da je neprekidna npr. na [0,2], pa ako je neprekidna na ovom kompaktnom intervalu onda je i rav. neprekidna na njemu ( kantorova teorema). ovo kapiram kako se radi. Onda nadjem prvi izvod. Ovo takodje znam kako se radi. a kako da dokazem da je prvi izvod ogranicen? Ako bi jos to mogo da mi kazes bio bih ti vrlo zahvalan.
MMMMMaaaallllllleeee
 
Odgovor na temu

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
*.dial.b92.net.



+1 Profil

icon Re: ravnomerna neprekidnost kunkcije-pomoc24.04.2007. u 23:23 - pre 206 meseci
E pa sad, imas mnogo tehnika, npr ako dokazujes na intervalu (2,beskonacno) i ako imas npr. f'(x)=1/x tada znas sigurno da je f'(x) = 1/x <= 1/2 pa je f ravnomjerno neprekidna.
Dakle koristis razne nejednakosti i ogranicavanja funkcije za zadati interval, koliko se ja sjecam jako je bila korisna Bernulijeva nejednakost, pronadji je negdje.
Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

petarm
Petar Mali
Zrenjanin

Član broj: 20220
Poruke: 1879
*.ns.ac.yu.



+33 Profil

icon Re: ravnomerna neprekidnost kunkcije-pomoc25.04.2007. u 08:43 - pre 206 meseci
Bernulijeva nejednakost

(1+h)n>1+nh

n>=2, h><0
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.sr.gov.yu.



+2790 Profil

icon Re: ravnomerna neprekidnost kunkcije-pomoc25.04.2007. u 09:48 - pre 206 meseci
Da bi savladao tehniku, moraš da radiš zadatke. Kada naiđe zadatak koji ne umeš da radiš, onda ga postavi, pa traži pomoć za njega. Kada pročitaš nečije rešenje zadatka, pokušaj da rešiš ostale zadatke, pa pitaj za onaj koji te bude mučio i tako dok ne prođeš sve zadatke.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
*.etf.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: ravnomerna neprekidnost kunkcije-pomoc27.04.2007. u 11:57 - pre 206 meseci
I ne kaze se kunkcije nego funkcije!
Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

ja_snejk
zagreb

Član broj: 62175
Poruke: 51
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: ravnomerna neprekidnost kunkcije-pomoc27.04.2007. u 20:34 - pre 206 meseci
Mi smo dokazivali neprekidnost elementarnih funkcija iz cauchy jeve definicije,
tako da nadjes neki delta za koji vrijedi implikacija u definiciji, kompozicije neprekidnih
su isto neprekidne, a ako je funkcija drugacije zadana na odredjenim intervalima
npr za <c,a> je f(x) nesto, a za <a,b> f(x) je nesto drugo, onda mora postojat
limes slijeva i limes s desna kad x ide u a, i moraju biti jednaki f(a) da funkcija bude
neprekidna u a, otprilike, ali za nesto vise nam moras dat neki zadatak
q6600 @ 3,2ghz, modded big typhoon; abit IP35; 4gb ddr2 800mhz; 8800gt & acc s1 +
140mm; seagate 500gb; 2x wd 640gb;seagate pata 80gb; eksterni maxtor 120gb; eksterni
exelstor 160gb, chief 550w; zalman zm-mfc1;
 
Odgovor na temu

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
*.dial.b92.net.



+1 Profil

icon Re: ravnomerna neprekidnost kunkcije-pomoc27.04.2007. u 22:32 - pre 206 meseci
Nije u pitanju neprekidnost, vec ravnomjerna iliti uniformna neprekidnost funkcije, a na nivou analize 1 na faksu se podrazumijeva da znas da dokazes neprekidnost funkcija koje su okarakterisane kao elementarne i da je kompozicija neprekidnih f-ja takodjeneprekidna f-ja.
Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: ravnomerna neprekidnost kunkcije-pomoc

[ Pregleda: 4614 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.