Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dilema: XP ili Vista?

[es] :: Advocacy :: Dilema: XP ili Vista?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55372 | Odgovora: 234 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
89.216.196.*



+16 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?23.04.2007. u 17:31 - pre 206 meseci
Citat:
mmwc: Čekaj, pričamo o 64-bitnoj verzoji Viste i pokušaju instaliranja Nera? Ja sam pisao za 32-bitnu verziju.


Pa ja sam pričao o x64 verzOji Viste i instaliranju Nera. Nismo se verovatno razumeli, pošto sam ja od početka pisao za x64 verziju.

Inače za UAC si pisao kako je to odlična stvar, ne znam samo kako nešto može da bude odlično kada te pita uvek isto pitanje pritome ne pokazajući ti zbog čega je to dobro ili loše. Ako hoćeš pročitaj opet moje obrazloženje zašto je UAC katastrofa loše realizovan, lepo smišljen ali... Tako da uopšte ne vidim šta ima dobro u tom programu!?

Inače i dalje stojim pri tome da je totalno glupo stavljati servis za štampač po difoltu, a tvoj odgovor: "Kada proces za štampač po default-u ne bi bio pokrenut kako bi prosečan korisnik znao da ga startuje?" nije odgovor nego predpostavka. To je isto kao kada bi recimo ti kupovao kola a diler ti uvali i prikolicu jer otkud on zna da li će neki prosečan vozač znati da poveže prikolicu sa kukom!? Malo glupavo uporedjenje ali dodje mu na isto.

Vidim Aero ti nije uključen, verovatno si poisključivao sve moguće animacije i ostale procese što izmedju ostalog daje prepoznatljiv "šmek" Visti!? Koja verzija Viste je u pitanju?

[Ovu poruku je menjao mmwc dana 23.04.2007. u 18:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?23.04.2007. u 23:05 - pre 206 meseci
Po drugi put kažem da nisam pisao da je UAC odlična stvar ali jesam pisao da je Vista bolja od XP-a koji nema tu zaštitu.
Kako UAC da sazna šta neka aplikacija hoće da uradi i pošalje na ekran odgovarajuću poruku? Slažem se da bi tako bilo bolje ali je mnooogo komplikovanije za realizaciju (ako je uopšte moguće) i prosečnom korisniku to nije bitno. Uz to, UAC bi se i mnogo više puta aktivirao, a i sam kažeš da ti ovako smeta pošto se puno puta aktivira.
Uzmimo npr. Registry bazu i winamp. U toku instalacije winamp mora npr. pet puta da upiše neke vrednosti u registry bazu. Od tih pet, dva upisuje na mestima gde bi sistem mogao da se ošteti/promeni, a tri na neka nebitna mesta. Korisnik pet puta dobija UAC sa pitanjem da li da dopusti upisivanje vrednosti. Kako prosečan korisnik da proceni da li ta vrednost na tom mestu može da ošteti/promeni njegov sistem? Ovako dobije jednom pitanje, vidi da je winamp i dozvoli mu pristup jer ima poverenja u taj program pošto ga je koristio i na starijim verzijama windows-a.
Ovo je samo jedan od mnogobrojnih primera. Za detaljnu kontrolu registry baze i uopšte kontrolu fajlova tu su programi regmon i filemon, a i microsoft je izbacio program sličan njima.

Citat:
Zar ne treba majkrosoft da napravi sistem koji bi trebalo da radi najbrže kada je po default-u sveže instaliran a ne da ja isključujem naknadno servise!?

Da se ti pitaš, kako bi postavio servise da stoje po default-u? Napravio bi lite verziju win-a i ostavio samo one koji su potrebni da se OS digne do desktopa? A dalje? Kako prosečan korisnik da zna gde mu se krije podešavanje za internet? Koji servis mu treba za to? To što bi ti hteo možeš da uradiš sa programima nLite (za starije verzije win-a) ili vLite za Vistu. Nije loše ni izguglati termin unattended.
Nisu potrebe svih korisnika računara iste.

Da li prosečan korisnik zna da uključi servis za štampač? Ne zna.
Da li napredan korisnik zna da isključi servis za štampač ako mu nije potreban? Zna.
Eto najprostiji primer zašto je to baš tako. I još nešto, tema je XP ili Vista, a servisi se isto ponašaju i u Visti i u XP-u.

Već sam rekao da Vistu nisam instalirao zbog AERA i njenog izgleda. Od šminke koristim jedino Vista temu (mnogo mi je ružna ona sa 98.-ce).
Desni klik na Computer => Properties => System Properties => Advanced => Performance => Custom => Otkačiš samo poslednja tri checkbox-a. To je takođe bitno pored podešavanja servisa. Za one koje nisu videli, dva posta iznad se nalazi slika mog task managera koju sam naknadno ubacio, a zauzeće memorije je 200 MB!


Vista Ultimate 32-bit
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
89.216.196.*



+16 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?24.04.2007. u 11:33 - pre 206 meseci
Citat:
mmwc: Kako UAC da sazna šta neka aplikacija hoće da uradi i pošalje na ekran odgovarajuću poruku? Slažem se da bi tako bilo bolje ali je mnooogo komplikovanije za realizaciju (ako je uopšte moguće)...


Pitaš ovo pitanje a moderator si na Windows Desktop forumu? Ha...ok
Inače ja ću ti reći kada budem programirao Vistu i securty deo, pošto mene pitaš kako.

Kako te bilo koji firewall pita o mogućim problemima ako nešto dozvoliš/onemogućiš/ukineš/dodeliš/ispraviš/prepraviš reg...!? Pošto se i sam slažeš da bi tako bilo mnooogo bolje, ne vidim uopšte zašto bi dalje uzimao UAC kao dokaz da je Vista sigurnija uz to. Program je sjajno (opet pišem) osmišljen ali idiotski realizovan. Tako da umesto što bi isključivao servis za nepostojeći (usput) štampač ja bi isključio prvo UAC pa onda ostalo!

Citat:
mmwc: Uzmimo npr. Registry bazu i winamp. U toku instalacije winamp mora npr. pet puta da upiše neke vrednosti u registry bazu. Od tih pet, dva upisuje na mestima gde bi sistem mogao da se ošteti/promeni, a tri na neka nebitna mesta. Korisnik pet puta dobija UAC sa pitanjem da li da dopusti upisivanje vrednosti. Kako prosečan korisnik da proceni da li ta vrednost na tom mestu može da ošteti/promeni njegov sistem? Ovako dobije jednom pitanje, vidi da je winamp i dozvoli mu pristup jer ima poverenja u taj program pošto ga je koristio i na starijim verzijama windows-a.


Lepo si ti pokušao da argumentuješ dobru stranu UAC i toga da neobrazlažeš razlog njegovog blokiranja ili dozvoljavanja, ali nisi baš u tome najsjaniji.
Šta ćemo sa ljudim koji prvi put sednu za Vistu i prvi put vide WinAmp? Šta ćemo sa onim silnim jadnim ljudima koji su toliko glupi da kupuju gotove (overklokovane, nabudžene, polovne) konfiguracije kod "no name" prodavca i dobiju Vistu Home uz računar?

Izvini da te pitam jel samo prosečni korisnici koriste računare i Vistu? vidim uvatio si se prosečnog korisnika pa ga ne puštatš, a od njih stvorio računarske neznalice!? Pa kako su onda to prosečni majku mu?!

Citat:
mmwc: Da se ti pitaš, kako bi postavio servise da stoje po default-u? Napravio bi lite verziju win-a i ostavio samo one koji su potrebni da se OS digne do desktopa? A dalje? Kako prosečan korisnik da zna gde mu se krije podešavanje za internet? Koji servis mu treba za to? To što bi ti hteo možeš da uradiš sa programima nLite (za starije verzije win-a) ili vLite za Vistu. Nije loše ni izguglati termin unattended.
Nisu potrebe svih korisnika računara iste.


Da se ja pitam ja bi terao ljude na linux
inače znam vrlo dobro kakav je nLite i radio sam već u njemu malo se igrao sa XP-om, i iz tog igranja napravio 2x brži i stabilniji XP jer sam poizbacivao raznorazne gluposti, servise i ostalo. Inače Milane znaš i sam da ne mora neki servis da se isključi totalno da bi usporavao windows? A da ne znaš pošto u Visti to mora da se isključi, jer vista ne zna za low prioritet, ili je uključeno ili isključeno! Zašto jednostavno ne stave na standbuy pa kada utakneš štampač sistem ga preozna i aktivira servis i krene da troši i krmači resurse tvoje dragocene ram memorije!? A da i to je mnooogoo komplikovano kao i UAC. zato je i windows takav zato što je sve komplikovano da se iole malo kvalitetnije i bolje isplanira i programira, o podešavanjima da ne pričamo tj. piskaramo ovde.

Citat:
mmwc: Kako prosečan korisnik da zna gde mu se krije podešavanje za internet? Koji servis mu treba za to?


Izvini pričali smo o štampaču ne o internetu, nemoj mi mešati babe i žabe, spajati banalnosti i pokušavati da umutiš ulje u vodu

Citat:
mmwc: Da li prosečan korisnik zna da uključi servis za štampač? Ne zna.
Da li napredan korisnik zna da isključi servis za štampač ako mu nije potreban? Zna.
Eto najprostiji primer zašto je to baš tako. I još nešto, tema je XP ili Vista, a servisi se isto ponašaju i u Visti i u XP-u.

Već sam rekao da Vistu nisam instalirao zbog AERA i njenog izgleda.


Po mom kriterijumu prosečan korisnik bi trebalo da zna makar servis da uključi a ti očigeldno pričaš o ljudima koji prvi put sednu za računar/Vistu!

Nisam ja rekao da si ti instalirao Vistu zbog Aera već da je većina korisnika instaliraju zbog toga, a ako si se ti pronašo medju tom većinom, tvoj problem.

Izvinjavam se za stalno citiranje ali smatram da je tako bolje da uradim da bi preglednije bilo šta sam napisao i čemu sa odgovarao.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?24.04.2007. u 12:15 - pre 206 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Kako te bilo koji firewall pita o mogućim problemima ako nešto dozvoliš/onemogućiš/ukineš/dodeliš/ispraviš/prepraviš reg...!? Pošto se i sam slažeš da bi tako bilo mnooogo bolje, ne vidim uopšte zašto bi dalje uzimao UAC kao dokaz da je Vista sigurnija uz to. Program je sjajno (opet pišem) osmišljen ali idiotski realizovan. Tako da umesto što bi isključivao servis za nepostojeći (usput) štampač ja bi isključio prvo UAC pa onda ostalo!


Šta te pita firewall? Kod Zone Alarm-a (koji je među najpopularnijim/najčešće korišćenim rešenjima, što ne znači i najboljim doduše) dobiješ poruku "proces taj i taj" hoće da pristupi internetu. Niti znam šta radi taj proces, ni gde pristupa, ni čemu služi... ništa.
Ako korisnik nije čuo ni za Winamp, onda verovatno ne zna ništa osim da uključi računar, tako da će mu trebati pomoć ne samo za UAC, nego i za Copy/paste i Save as.
A o trošenju resursa... nije valjda da i dalje slušamo istu priču? Jesi siguran da imaš "memorije na izvoz"? Da ne radiš na 512MB možda kad ti je toliko stalo da ti je što više slobodno (slobodno=skuplja prašinu). Sa 1GB i više rama, prosečnog (a i naprednijeg korisnika) je baš briga koji su procesi uključeni i koliko troše, jer memorije ima sasvim dovoljno.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
89.216.196.*



+16 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?24.04.2007. u 12:58 - pre 206 meseci
Pokušaj da izbrišeš neki važan reg key a da imaš ZA Prof. instaliranog, upozorićete da to nije baš dobra opcija a pokušaj posle da izbrišeš neki prazan reg key ili "ostatak" od nekog uninstalliranog programa pa vidi dal će te išta pitati. Bar je tako kod mene bilo slučaj sa Kerio i ZA (stim što je kerio malo bolji sa tim upitima pa ti i ne dozvoli uopšte da izbrišeš neki važan reg key, kako bi i trebalo da se ponaša iole kvalitetan defender ili firewall).

A ako korisnik ne zna da uključi servis ne treba uopšte ni da se bavi računarima ako ćemo sakrajnosti na krajnost :)

Inače ja ne volim da mi se memorija razbacuje na nepotrebne servise, procese iako je imam podosta što svaki korisnik to želi. Što bi meni bio aktivan recimo servis za štampač za ovo za ono, a pritom ni ne koristim te servise i nakupi se koliko god da imaš windows će ti pošteno "zauzeti" tu memoriju što ti bleji na prašini kako ti kažeš. Tako da što bi recimo platio patike u jednoj prodavnici 6000 dinara kada takve iste mogu ulicu niže u drugoj prodavnici da platim 4000 dinara a pri tome imam 10,000 dinara!? isto tako što bi razbacivao memoriju na nepotrebne porcese u nekom sistemu kada mogu na drugom sistemu da imam sve to uredno i po potrebi bez ikakvih gigabitnih keširanja fajlova i ostalih kerefeka. U tome je poenta cele ove priče da Vista troši memoriju za neke programe i servise koje ne pokreneš nikad ili jednom u celokupnom životnom veku rada na istom operativnom sistemu.

Inače nema potrebe da me prozivaš (na fin način moram priznati) da lažem za "izvoz memorije" imam je sasvim dovoljno, celih 2046mb plus 320mb samo za grafičku karticu. Evo ti i slike pa gledaj do mile volje i uživaj :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?24.04.2007. u 13:19 - pre 206 meseci
Našalio sam se malo, ne sumnjam da imaš memorije. Nego, da li si ikada primetio pogoršanje performansi zato što ti radi proces štampača i još poneki koji nije od suštinske važnosti?
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?24.04.2007. u 13:56 - pre 206 meseci
Ok, hajde malo da okrenemo temu jer možemo ovako još dugo...
Pokušali smo da ti/vam pokažemo po čemu je to Vista bolja od XP-a i koje su novine, a ti izgleda nećeš da priznaš da nisi upravu. Uredu, ne moraš, ali očekujem da ti nama pokažeš šta to ima XP, a nema Vista. Ovo pitanje sam ti postavio više puta ali još nisi odgovorio. Nadam se da su ostali primetili prednosti Viste.

Još sa prve slike koju si okačio se videlo koliko imaš memorije tako da je Miroslav znao i pre pisanja odgovora
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
89.216.196.*



+16 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?24.04.2007. u 14:07 - pre 206 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Našalio sam se malo, ne sumnjam da imaš memorije. Nego, da li si ikada primetio pogoršanje performansi zato što ti radi proces štampača i još poneki koji nije od suštinske važnosti?


Znam da si se šalio i znam da si video još od ranije sliku koju sam postavio na jednom drugom forumu

Inače ne želim jednostavno da mi sistem troši memoriju za nešto što ni ne koristim uopšte.

@mmwc za tebe je možda Vista bolja ali meni je XP bolji jer troši manje resursa, neke aplikacije mi rade primetno dosta brže u XP-u nego u Visti i to je u principu to. Za nekoga te "novine" su dobre za nekoga loše, prema tome ne možeš reći da je Vista bolja od XP niti obratno.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?24.04.2007. u 14:51 - pre 206 meseci
Citat:
.Pa bih vas zamolio za vase misljenje da li je bolje da kupim jaci komp sa XP-om ili da cekam da kupim doradjenu Vistu?


Moram priznati da imam logicku poteskocu shvatanja sta se ovde zapravo trazi :P
Jaci komp/XP ili Vista/sp1
Sta je ovde pitanje?
Racunar ili OS
Koliko novca?
Cemu sluzi taj racunar?
Da li da razumem da jaci komp sa XP-om ne moze moze poterati Vistu?


Citat:
Kod Windows-a me je pocelo nervirati, jer svaki novi operativni sistem trazi mnogo novog hardware-a....


A igrice ne traze?
A uostalom, koji OS nije bio zahtevniji od prethodnika?
Nema logike da ne bude

Trece, ne vidim da se pokretac teme oglasio po drugi put

Cetvrto, ne mogu da verujem da je neko ulozio toliko vremena, resursa sto ljudskih sto novcanih da bi napravio nesto sto je losije od necega sto je napravio pre 5 godina.
Nema logike
WTF, pa sta rade onda u tom Redmondu?

Pricati jos o ovoj temi, znaci samo ponavljati ono sto je vec receno u vec postojecim temama

Pozdrav
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?24.04.2007. u 15:58 - pre 206 meseci
Tako je naravno i tu nema šta dodati, ali nećemo zaključavati temu, da ne bude kako smo brzi na obaraču.

Citat:
Deda_Mraz: Inače ne želim jednostavno da mi sistem troši memoriju za nešto što ni ne koristim uopšte.


Ja pitah kako ti se tih par procesa više odražava na performanse, odnosno da li si primetio neki pad performansi zbog tih procesa koji nisu neophodni, a ti odgovoriš u stilu "volim da vidim puno slobodne memorije kad otvorim task menadžer". Pa zato i imaš toliko memorije, da ne bi morao razmišljati da li je aktivno 30 ili 45 procesa. Što kaže alikion, šta se uopšte traži ovde?
 
Odgovor na temu

G.S.P.
Ognjen Vukovic

Član broj: 137600
Poruke: 27
*.mo1.dlp399.bih.net.ba.

Sajt: www.globalshow.gr


Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?24.04.2007. u 17:32 - pre 206 meseci
Hvala vam na komentarima pomogli ste mi da donesem univerzalnu odluku za koju se nadam da ce uspjeti
Ogi
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
89.216.196.*



+16 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?24.04.2007. u 18:29 - pre 206 meseci
Ne Miroslave nisam ja napisao da želim videti kad otvorim TM puno slobodne memorije, već da ne želim da mi sistem "uzima" slobodnu memoriju i daje je na neki proces, servis, šta god koji pritom niti imam (štampač) niti ga koristim.
A to da Vista uzima malo više memorije od XP-a za neko keširanje, možeš li bar malo da opravdaš taj Vistin potez? Šta ona to kešira zapravo i čemu to služi. Ja mislim da to ne služi ničemu Blah kao mnogo toga u natrpanoj Visti ali ajde sigurno ima neki proces u pozadini koji tajanstveno grabi memoriju i troši je na keširanje fajlova pod Vistom. Jel tim keširanjem Vista nešto brža? Nisam primetio i kada sam isključio tu opciju (koja pritom jako lako može da se isključi jer UAC te pita samo jednom, a za "zlonamerni" Winamp te pita 5 puta...) da je Vista nešto brza. Pa reko hajde neće me mrzeti odem u BIOS isključim 1 slot DDR podignem Vistu a ono ista situacija, niti brža niti sporija ni sa UAC niti sa tim keširanjem fajlova.

Citat:
Miroslav Jeftić: Pa zato i imaš toliko memorije, da ne bi morao razmišljati da li je aktivno 30 ili 45 procesa.


Hmmmm pa ajde neka ti bude tako...
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?24.04.2007. u 18:41 - pre 206 meseci
Ne razumem zašto ti toliko smetaju servisi u Visti kada je isto tako i u XP-u?

Lepo je Shadowed objasnio u svom javljanju:
Citat:
Sto se tice memorije. Vista zauzima vise memorije ako je vise imate iz prostog razloga sto ona mnogo toga kesira i ako joj se da vise mogucnosti ona ce vise i kesirati (to je i sa XP-om slucaj, samo u manjoj meri). Sadrzaj Start menija, poslednjih otvorenih foldera, thumbnail-ova i slicnih stvari se manje ili vise cuva u memoriji (manje ako je manje memorije), nezavisno staje pokrenuto od servisa; isti program moze da trosi manje ili vise memrorije.

Keširanjem dobijaš na brzini.


Ovo sam zaboravio...
Citat:
Daj mi tu verziju Viste koja troši 200mb u startu da je izljubim i instaliram na računar!?

Dao sam ti na prošloj strani. Sada je javno, ovako pred svima izljubi
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
89.216.196.*



+16 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?24.04.2007. u 18:49 - pre 206 meseci
Khm khm to je Vista u kojoj si isključio sve što je moglo da se isključi (animacije, Aero, servise,.. bla bla bla...) a ne deafult Vista 8)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?24.04.2007. u 19:10 - pre 206 meseci
Tja, kad sednem za računar, uglavnom ne želim da se bavim samim operativnim sistemom, najbolje je kada ga i ne primetim. :) Ne verujem u tajanstveni proces koji troši memoriju, valjda bi se do sada već čulo o njemu. :D
Znam recimo da u XP-u kada pokreneš nešto što je zaista zahtevno, potrošnja memorije svih ostalih procesa (koji su standardno pokrenuti) se drastično smanji. Pretpostavljam da je i Visti slučan slučaj. Bitnije je da sistem efikasno dodeljuje i oslobađa memoriju kada je to potrebno, nego koliko troši "u leru"
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?24.04.2007. u 19:39 - pre 206 meseci
Citat:
G.S.P.: Hvala vam na komentarima pomogli ste mi da donesem univerzalnu odluku za koju se nadam da ce uspjeti


Moja preporuka je da odes do podforuma PC konfiguracije i da tamo dobijes savet koji maximum mozes izvuci u okviru svoje finansijske konstrukcije.
Naravno, najbitnije je da definises namenu te konfiguracije.
Ako je igracka, u ovom trenutku svakako Vista ispada iz igre.
Da li namena graficka obrada?
Da ne nabrajam dalje, nadam se da shvatas da je imanje jake masine prilicno besmislen povod ukoliko je jedini.
Naravno, to se odnosi jos vise i na OS

Citat:
Tja, kad sednem za računar, uglavnom ne želim da se bavim samim operativnim sistemom, najbolje je kada ga i ne primetim.

Upravo
Osim ako to ne spada u profesionalnu orijentaciju (deformaciju)

Citat:
Ne verujem u tajanstveni proces koji troši memoriju, valjda bi se do sada već čulo o njemu.

A takve se alamunje uglavnom primete vrlo brzo, tako da ...

Pozdrav
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?25.04.2007. u 07:12 - pre 206 meseci


A bas, ako ti znaci evo i prve nezvanicne informacije.
Dakle, oktobar ili novembar
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

skorpion31
Kopenhagen

Član broj: 62246
Poruke: 8
*.dip.t-dialin.net.

Sajt: www.hosting5plus.com


Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?25.04.2007. u 08:38 - pre 206 meseci
Pre neki dan sam procitao a se od iduce godine nece moci kupiti XP sve ce biti Vistili sta vec jos naprave
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?25.04.2007. u 09:10 - pre 206 meseci
Do iduće godine će verovatno "ispeglati" Vistu.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?25.04.2007. u 09:18 - pre 206 meseci
Mnogo je bitnija podrska
Do 2009. godine korisnici dobijaju tzv "Mainstream Support" a narednih pet godina tzv "Extended Support"
Sve u svemu, do 2014. godine

A drugo, malo je nelogicno prodavati OS star vise od pola decenije pored novog koji je izdeljen kako po ceni tako i po potrebama.
Sve je to OK

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Dilema: XP ili Vista?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55372 | Odgovora: 234 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.