Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40053 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

paparazzo
beograd

Član broj: 8009
Poruke: 58
194.106.184.*

Sajt: www.artfoto.rs


+15 Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv19.04.2007. u 09:16 - pre 207 meseci
Citat:
Abdee:
ne zaboravi da uzmes i jos neki polovan D70 i vec pomenuti bezicno-rezervni SB600. I Marfi svraca na svadbe :)
\

to je toliko tacno da mnogi nemaju pojma kolilko nemaju pojma.
sto se tice rezervnog aparata,ja licno uvek nosim blic a jos od canona F1new sam prestao da nosim rezervni aparat.

ps: i pijani nisu vise ludi!!
 
Odgovor na temu

stalex
Srbija do Tokya

Član broj: 63134
Poruke: 137
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv20.04.2007. u 11:43 - pre 207 meseci
Citat:
zarsilic: Nebojsa,
Ti mnogo volis i cenis ove nikonove UZ objektive, ali ni jedan od ta dva nije za svadbe. Abdee ima pravo. Oba veoma deformisu, a narocito 18-200. Ako je fotograf kojim slucajem visi rastom, mladenci iz pticije perspektive stvarno izgledaju kao patuljci.
Mnogo bolje resenje je Sigma 17-70.


Odavno se nisam ovako nasmejao. Visi fotograf, pa ako ne zna da se sagne ili cucne ili na neki drugi nacin promeni ugao, onda i ne treba da ide na svadbu da radi.

sto se tice izoblicenja koje prave objektivi, i svega ostalog, ima odlicne testove na www.photozone.de, i www.slrgear.com
tako da tamo mozete pogledati sve.

A za sigmu 17-70, sve je to OK, ali dali je neko primetio da na 17 mm sa blicem oce da preexponira snimak, to se desava sa sb 800 i d200, a kod nikona 18-135 ne, ipak nikon je nikon.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv20.04.2007. u 11:49 - pre 207 meseci
Zamisli koliki taj fotograf mora da bude da bi fotkao mladence iz pticje perspektive :)


Nego, ovo za 17-70 i preeksponiranje mi je interesantno. Verovatno objektiv ne prosledjuje dobru informaciju o ziznoj daljini pa se iTTL zbunjiva... Nego eto malo i vi da imate problema sa blicevima i Sigmama :) Nas to jebe odavno, sad ste vi na redu... :D
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv20.04.2007. u 13:53 - pre 207 meseci
Ma to sa sigmama se deshava svima, samo ne prichaju o tome (misle da tako treba :D). Bilo koji najjeftiniji Canonov objektiv to nece da radi, matori po 20 godina stari objektivi to ne rade, a sigme stare dve godine obavezno po random principu pod/preeksponiraju i WB obozava u zuto da ode :) Srecom tu je Metz da ih ukroti :D

[honda]
 
Odgovor na temu

paparazzo
beograd

Član broj: 8009
Poruke: 58
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.artfoto.rs


+15 Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv20.04.2007. u 14:11 - pre 207 meseci
Citat:
guru: Ma to sa sigmama se deshava svima, samo ne prichaju o tome (misle da tako treba :D). Bilo koji najjeftiniji Canonov objektiv to nece da radi, matori po 20 godina stari objektivi to ne rade, a sigme stare dve godine obavezno po random principu pod/preeksponiraju i WB obozava u zuto da ode :) Srecom tu je Metz da ih ukroti :D


povremeno koristim sigmu (proizvodnje pre 5-6 god) 28-70 2,8 i bas tako kako kazes,vuce na zuto kao lokomotiva.
 
Odgovor na temu

stalex
Srbija do Tokya

Član broj: 63134
Poruke: 137
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv20.04.2007. u 22:42 - pre 207 meseci
Citat:
Abdee:
Nego, ovo za 17-70 i preeksponiranje mi je interesantno. Verovatno objektiv ne prosledjuje dobru informaciju o ziznoj daljini pa se iTTL zbunjiva... Nego eto malo i vi da imate problema sa blicevima i Sigmama Nas to jebe odavno, sad ste vi na redu...


XEXE, nemoj mnoog da likujes nikon ne pravi kit stakla kao sto je 18-55 efs pa prosecni korisnici canona 300.350.400.20.30d su osudjeni da korista sigmu, ja imam 18-135, i sa obzirom na cenu i duzinu, to je odlicno staklo iako mene ne zadovoljava ja bih nesto 2.8, ali morace malo da se saceka, posto sigma ne dolazi u obzir, mozda tamron, al nije mi ni to to, videcemo kakva ce biti tokina 16-50, i kolko evrica. ali i to bi bio tezak kompromis, nikkor 17-55 or 35 je resenje, uh ala ssam upo u jako sorry malo se zaneo.
pozdrav ljudi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1269 Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv20.04.2007. u 22:51 - pre 207 meseci
18-200 VR objektiv nije za profesionalnu upotrebu i nema smisla preporucivati ga za svatovsku fotografiju.
Ima prevelika izoblicenja. Primer nema veze sa svatovskom fotografijom ali pokazuje nepozeljne deformacije.
Kamion u pozadini je potpuno ispravan i nikad nije bio karamboliran.

 
Odgovor na temu

stalex
Srbija do Tokya

Član broj: 63134
Poruke: 137
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv21.04.2007. u 09:50 - pre 207 meseci
to je cinjenica, tesko je za sitnu kintu naci objekyiv bez mana, to svi znamo.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8372
*.3dnet.co.yu.



+1348 Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv21.04.2007. u 10:14 - pre 207 meseci
Ovaj kadar je sa svojim vertikalama i tim kamionom zaista izuzetno provokativan..Tu se vidi najveća mana 18-200 VR

Međutim, voleo bih da vidim kako bi se jedan Canon 17-85 IS snašao u njemu...

Allround je allround, sama reč kaže, tako da i očekivanja treba da budu prilagođena tome...
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv21.04.2007. u 12:32 - pre 207 meseci
Vidim da je fotka sa kamionom na 18mm? Kakva su izoblicenja na 20-24mm
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1269 Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv21.04.2007. u 13:29 - pre 207 meseci
Mnogo manja. Na 40mm potpuno nestaju.
 
Odgovor na temu

zeljko74
Batajnica

Član broj: 126301
Poruke: 73
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv21.04.2007. u 21:59 - pre 207 meseci
Citat:
zarsilic:
Kamion u pozadini je potpuno ispravan i nikad nije bio karamboliran.

Koje godiste? Posto?
Inace, neko je citirao nekog starog beogradskog fotografa(mozda u ovoj temi, ne secam se) da je najbolja svadbarska fotka ona koja se proda... Na svadbi u Srbiji nema tehnicki savrsene fotke, nema umJetnosti, samo ricepa! A fotograf najcesce radi za procenat od PRODATIH slika, pa skljoca sto vise bez obzira na kolicinu koja se nece prodati... Tako da, sto se tice kamiJona, jedino pitanje koje se namece je - POSTO???
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv23.04.2007. u 08:39 - pre 207 meseci
Citat:
Na svadbi u Srbiji nema tehnicki savrsene fotke, nema umJetnosti


Malko gresis. Postoje i oni koji se ne uklapaju u ovaj opis ali se vrlo tesko pronalaze...

Hint: jedan opaki urednik na DZ :)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1269 Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv25.04.2007. u 22:52 - pre 206 meseci
Ne malko, vec malko vise.
Ne znam koko je u vasem kraju ali ovde je surova konkurencija. Od svadbaraca se trazi sve vise i vise a greske se tesko prastaju pa biva po onoj narodnoj:
Dobar glas se daleko cuje, a rdjav jos dalje.
Dovoljno da se u svatovima od 300 zvanica nadje pametna glava (a nadje se) koja ce “strucno” prokomentarisati fotografije. Jao vama. Onda i pijani postaju pametni.
Zbog toga se ne sme ciniti greska.
Pored klasicne svadbarske teme:






pred fotografa se iz dana u dan postavljaju novi zadaci, a rezultati zavise iskljucivo od njegove sposobnosti da napravi nesto novo do tada nevidjeno.


Vrlo cesto mora da lovi i po neki neobicni pokret ili dogadjaj (strucna konsultacija insajdera :-) ):


Ili da izabere neobicnu pozu za skljoc kako bi sasvim obican motiv pretvorio u neobican:


Za belezenje momenta mora uvek biti spreman:



I o svemu tome mora voditi racuna. Naravno ni klasicna svadbofotka ne sme izostai:




Da bi sve to obavio potrebno je da ispunjava vise uslova. Jedan od njih je kvalitetna oprema. Na zalost 1 objektiv nije dovoljan (a bilo bi tako lepo). Potrebna su najmanje 2.
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv25.04.2007. u 23:33 - pre 206 meseci
^ To se sve podrazumeva ako se bavish fotografijom. Glupost je u tome shto je svadbarski fotograf kod nas onaj koji zna da proda fotku i koji ima najbolje dilove sa kafanama, ne onaj koji ima najbolje fotografije, uostalom kao i u svakom zanimanju u ovoj drzavi, ali promenice se i to..

[honda]
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Moderator
Član broj: 54113
Poruke: 2303
91.150.107.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv25.04.2007. u 23:53 - pre 206 meseci
nas je danas u školi slikao neki svadbar sa konica minolta 5d i nekim objektivom 18-45 (nisam siguran da sam dobro zapamtio)... priđem mu da pogledam aparat, uzmem u ruku, kad ono točak stoji na P :| dobar neki fotograf, nema šta... jedva čekam da vidim slike...
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

jegulja123

Član broj: 142000
Poruke: 64
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv26.04.2007. u 00:12 - pre 206 meseci
Dobro g-dine Zarko, iz vaseg iskustva navedite nam opremu koja bi zadovoljila vase kriterijume za svadbarske fotografije.
Telo , objektivi , blic itd...

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

zeljko74
Batajnica

Član broj: 126301
Poruke: 73
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv26.04.2007. u 00:39 - pre 206 meseci
Zarko, svaka cast, odlicne su ti fotke!
Nisam nameravao nikog da uvredim, i izvinjavam se ako si se osetio prozvanim, sigurno je da se nisam dobro "odrazio". Tvrdim, po poznavanju jednog malog uzorka zvanog Beograd, da 99% fotografa po restoranima pod zakupom(a vecina restorana jesu pod zakupom) ne zna niti mora da zna da slika - on je tu obavezan i briga ga za kvalitet!

Guru, nece se to promeniti tako lako... Vecini mladenaca nije bitno kakve su im fotke, tako da olako pristaju na obaveznog fotografa. Lep je to biznis za vlasnika restorana(a nije ni nezakonit, sem sto na tu stavku niko ne placa nikakav porez - ni gazda restorana, ni fotograf) - nekada je bilo oko 1DM po gostu koji udje u restaurant, a danas je oko 1EUR! Tj., 200 gostiju - gazdi, nit oro, nit kopo, samo od fotografa 200 EUR! I onda fotograf izgibe od skljocanja, ne bi li sto vise fotki uvalio raji...
Dok su DM bile u igri, cuo sam(ako su lagali mene, i ja lazem vas) da se za zakup hotela Jugoslavija placalo pocetkom godine(unapred!) oko 50.000 DM! Ne bi me zacudilo da je danas toliko EUR...
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv26.04.2007. u 02:16 - pre 206 meseci
^ Tachno je to za cene, odavno je praksa da se najbolji (najveci ?) restorani zakupljuju godinu unapred, a chuo sam i za neke cifre od preko 100k evra pre koju godinu.

Shto se tiche promene, mora da dodje do toga, i mislim da ce se to desiti zahvaljujuci "foto ekspanziji" u ovoj zemlji. Buduci mladenci danas sve bolje znaju kako te fotografije mogu da izgledaju, pa ce tako vremenom i doci sve na svoje mesto. Ne zenish se jednom godishnje da bi ti fotke bile bedne, ipak je to neka uspomena, a razlika izmedju dobrog i losheg fotografa u ceni moze da bude vrlo lako u korist dobrog. Na zapadu (USA, Australija, Kanada), fotke koje je zarko okachio su standard, ali se i poshteno naplacuju, i uzimaju se posebni fotografi za mladence i goste, pa poshto sve prema tome ide, doci ce sa standardom to i kod nas lagano :)

[honda]
 
Odgovor na temu

SpinneR.sr
Topola, Šumadija

Član broj: 20262
Poruke: 202
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.topola-online.com


+1 Profil

icon Re: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv26.04.2007. u 10:58 - pre 206 meseci
Kolega zarsilic, lepe su vam fotke, naročito prve 2, ako smem da primetim na poslednje dve mladina venčanica baš, baš gori a snimak gde je mlada (sa verovatno sestrom) vapi za doblicavanjem (lica su im previše tamna za moj ukus), pa ako još niste predali radove, malko Photoshopa sigurno će popraviti utisak.

Sad za pokretača teme..
Nije lako u našim uslovima rada napraviti dobar snimak. Obično je prostor premali, sve je oko tebe nešto načičkano i prenatrpano. Veselja se prave u salama u kojima gosti jedva imaju mesta da sednu, prava žurka gde svi ustanu da igraju pravi pometnju kako fotografima tako i konobarima koji ne mogu da prođu kroz salu da posluže goste. Gužva je svi nešto hoće od tebe, naravno da se ne očekuje od tebe da sediš i pijuckaš hladnu limunadu taj dan. Kondicija za ekstremno dugo stajanje (minimum 12 pa naviše sati) je podrazumevana. Mene baš zabole noge posle svadbe, kolena, leđa, zglob na ruci kojom nosim aparat. Ali sve to nekako prođe, zadovoljstvo da sam uradio dobro to nekako ostavi po strani.
Ako planiraš da radiš ovaj posao, svakako da je normalno da imaš superiornu opremu. Niko od tebe ne očekuje da imaš najbolji aparat ali ja bar mislim da na objektivima ne treba štedeti. Nakon svega, od toga zavisi puno. Pošto si korinik No-ink opreme ne mogu ti pomoći puno u izboru. Ostaviću to vrsnijim poznavaocima. Računaj da će ti blic biti od najvećeg značaja jer lošiji objektiv može da se nosi sa dobrim svetlom ali ako ti blic ne valja, prijatelju, ugasio si ga..

Istina je da se od današnjeg wedding photographer-a očekuje više, brže, bolje... Čovek mora da bude siguran, skoncentrisan i staložen u radu. Ideje koje dolaze kod kuće sad se primenjuju, ovo je stvarni svet gde prostora za grešku gotovo da nema. Čak i da pogrešiš uvek imaš delić sekunde da se kao u Matrix-u pomeriš i okineš ponovo.

Evo situacija sa svadbe u nedelju.. Ja sam kod mlade kući, preporuka od prijatelja. Mlada, sasvim obična devojka, nikad nije nešto preterano pozirala (ma nije uopšte pozirala) pred aparatom. Šminka je sasvim, skroz ništa preterano, ako me razumete.. Dođem, raspakujem opremu, postavim rasvetu i krenem da snimam.. Ono što se vidi je da je mlada srećna, presrećna što se udaje, za nju je to dan za pamćenje, to treba obavezno preneti na snimke..Ok, privodimo kraju, dolaze sa mladoženjine strane, fotograf koji je sa njima preuzima ceremoniju, ja se orijentišem na detalje i mladinu rodbinu.. Međutim zanimljiv detalj, odmah mi je zapalo za oko, taj drugi fotograf koji je došao da radi, baš dosta vremena provodi u gledanju snimkaka na displeju (D70, kit staklo, sb800) toliko često i toliko dugo da može se reći slobodno, propušta događaje, sitne detalje, trenutke, emocije. Držim aparat uvek u visini brade kad ne gledam kroz tražilo, a baš često i dugo, samo gledam, bez okidanja.. Ovaj put sam držao spušten aparat u visini brade, mlada kreće nešto da radi, aparat je već na oku, ona je to uradila, ja imam 2 dobra i 1 loš snimak, ovaj stoji na pola metra od mene, aparat mu je na kuku.. sa rečima "jel može ponovo?" Naravno da može ali ne može to isto jer je raspoloženje tog trenutka bilo 1 a sledećeg nešto treće.. I to nije taj kadar i to više nije taj snimak.. Meni se taj snimak dopao, rešio sam da ga bacim na naslovnu stranu albuma za mladine roditelje..
E, sad ja imam naslovnu za album, među poslednjim snimcima, maltene sam završio moj deo posla a ovaj na pola metra od mene je mogao da ima isto to ali čovek.... spava... Ne spavaj zemljače, spavaj kad odeš kući, spavaćeš kad umreš, ali na svadbi moraš da imaš reflekse kao panter..
Svejedno evo snimka.. http://img.photobucket.com/alb.../nenad/Weddings/Albumcover.jpg

Bio sam umoran sutradan, ali koga je to briga..
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon vs. Nikon vs. ostali: argumenti za i protiv

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40053 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.