Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ocu novu graficku

[es] :: Linux hardware :: Ocu novu graficku

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7905 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LAZAspec
Lazar Pirgic
Valjevo

Član broj: 141965
Poruke: 1
89.216.239.*

ICQ: 123


Profil

icon Ocu novu graficku12.04.2007. u 01:39 - pre 207 meseci
Ko sta misli o ATI radeon 9600 PRO 256 Mb
lhljkhgv
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Ocu novu graficku12.04.2007. u 07:49 - pre 207 meseci
Ji lično imama jako loša iskustva sa Ati-jem. Toplo bi ti preporučio da uzmeš neku NVIDIA pogotovo ako hoćeš Linux da teraš.
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
77.46.241.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Ocu novu graficku12.04.2007. u 10:10 - pre 207 meseci
od atija imam iskustva samo sa x1600pro koju sad imam... na susetu je x proradio kako treba tek posle instalacije drajvera, a na fedori radi al drajveri neće da se pokrenu pa nema 3d...
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Ocu novu graficku12.04.2007. u 15:38 - pre 207 meseci
Citat:
LAZAspec: Ko sta misli o ATI radeon 9600 PRO 256 Mb


Uredno zaobiđi ATI u širokom krugu. Imam ja ATI Radeon 9600 karticu i drajveri su teško g****. Ne radi Xcomposite (dodatak za X-e da se omoguće providni prozori), samim tim ne radi AIGLX, ako uključim Xgl ne radi pola OpenGL aplikacija (uključujući i neku moju), ne radi xine (tj. nije da on ne radi nego krešuje X-e) i tako dalje, da ne nabrajam. Da, ako uključim backing-store, onda mi ostaju tragovi od prozora kad ih pomeram. Totalni krš.

Ako pustiš standardne X-e (znači bez raznih dodataka), onda sve radi ok. Ali ovo nije 19. vek i ja hoću fancy 3D desktop (kad već imam karticu koja bi to teorijski mogla da istera da su slučajno napravili drajvere kako valja, a imam i korektan procesor i dovoljno RAM-a). Ako taj fancy desktop krešuje kad startujem „neoprezno odabrane aplikacije“, onda jebiga.

Ranije sam imao nVidia grafičku i nikada me nije izdala. Drži se nVidije i daleko ćeš dogurati. I ja ću da se vratim na nVidiu prvom pogodnom prilikom (sad bih radije upgrade-ovao disk, ram i procesor, još malo, a u sledećoj turi možda uzmem i grafičku).

Pozdrav
Brcha

PS: Izvinjavam se za izraze, to je samo da bih testirao engine za cenzuru na ovome sajtu ;)
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
213.137.127.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ocu novu graficku07.05.2007. u 10:24 - pre 206 meseci
Ta 9600pro sa 256 rama je dobra karta za pare koje trazi ako ces da budes na windowsima,
a za linux n-vidia definitivno. I ja sam se iznervirao zbog ATI drajvera za linux,
stvarno bre nish' ne valja. Sto kaze covek, ocu transparent prozore. Ja ukljucio, a ono ne radi.
I kako onda da ubedim druga da predje na linux, kad mu se ni prozori ne provide :)
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.vdial.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Ocu novu graficku07.05.2007. u 11:20 - pre 206 meseci
Sve ti je već rečeno. Bježi od ATI-ja ako hoćeš Linux.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

anon139614

Član broj: 139614
Poruke: 283
*.157.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ocu novu graficku17.06.2007. u 21:26 - pre 205 meseci
Na veliku zalost svi ste u pravu za drivere, ali ja vec godinu dana teram ati 9550 na Slacku, i sa tako losim driverima
mogu reci zadovoljan sam posle mesec dana zezanja oko podesavanja.(Ali i dalje nije bolja od stare nvidie).
Nisam mnogo eksperimentisao ali terao sam Quake III sto naravno nije zahtevno na svim podesavanjima na max i 1280x1024
fps ne pada ispod 99.
Tako da nije toliko lose.
Ali u svakom slucaju bolja ti je nvidia. (za sad) jer nisam probao nove ATI/AMD drivere.
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Ocu novu graficku17.06.2007. u 23:49 - pre 205 meseci
Ja sam upravo na ATI-ju Radeon 9600 sa slobodnim drajverima i teram compcomm (novi compiz) pod AIGLX-om. Procesor mi se ne pomera sa maks 10%, frejmrejt je oko 120-130 fps regularno, a najviše padne (iako se ne primećuje u radu) dok rotiram 3D cube, i to na 40-ak fps (tako piše na compiz benchmark-u koji može da se uključi sa super+f12, ako je uključen priključak). Memorija, naravno, slobodna (tj. ništa zauzetija nego obično). U X.org-u imam uključen XAA režim (iako je na nekim mestima preporučen EXA, meni EXA ne zauzima 150% procesora i oko 200% memorije sa blackbox-om i xterm-om, tako da :) ). Svi ATI juzeri koji žele da probaju ovaj novi compiz sa GUI konfiguracionim alatom, neka pohrle na sledeću stranicu:

http://www.opencompositing.org/

Evo i par skrinšotova koje sam napravio dok pisah ovo što čitate...


Slika 1: regularni svakodnevni rad - odgovaranje na poruku na es.org :)


Slika 2: ničim izazvano i sasvim neopravdano rotiranje 3d kocke


Slika 3: apple-like exposé sa prikazanim konqueror-om, d3lphin-om (pošto je miš iznad njega, on je selektovan ovom narandžastom, što sam ja podesio kao boju inače bi bilo verovatno sivkasto ili štogod slično) i GUI alatom za konfiguraciju compcomm-a

Efekti su sjajni, ali me mrzi da snimam filmove da ih prikazujem, tako da skinite si lepo compcomm u skladu sa uputstvima na gore pomenutom sajtu (ili emerge compcomm, ako imate gentoo gnu/linux sa ubačenim xeffects overlay-om).

U zdravlje

Filip

PS: Tek sam sad video da mi je glupi ksnapshot rename-ovao sve slike da budu 20070618, 19 i 20. Ali avaj, ja nisam slikao ove slike sutra i preksutra, no sam ih sve slikao danas. Jeb’ga, mrzi me da ih ponovo šaljem na imagešek.
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Ocu novu graficku18.06.2007. u 08:21 - pre 205 meseci
Ma niko ne kaže da ATI drajveri i kartice ne rade uopšte već da je bilo mnoooogo više problema sa njima nego sa nvidia karticama.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Ocu novu graficku18.06.2007. u 12:09 - pre 205 meseci
Citat:
Tyler Durden: Ma niko ne kaže da ATI drajveri i kartice ne rade uopšte već da je bilo mnoooogo više problema sa njima nego sa nvidia karticama.


Ja sa free drajverima nikad nisam imao problema. Samo do skoro nije hteo beryl/compiz da mi radi na njima. Igrice jos odavno rade sasvim fino na slobodnim drajverima.

A, Tajlere, ako pogledas dva-tri posta na gore, videces da sam napljuvao ATI na pasja kola. Ali to se odnosi na upotrebljivost ATI-ja u situaciji kada slobodni drajveri ne rade posao, a zatvoreni drajveri jos manje. Sad kad su slobodni drajveri dostigli dovoljan nivo razvoja, stvari ce krenuti na bolje.
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Ocu novu graficku18.06.2007. u 13:02 - pre 205 meseci
mmm, ja sam i mislio samo na proprietary drajvere. Ovi (free) su i meni bili sasvim oke.
OS drajvere koji piče 3D nisam ni probao.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
213.137.127.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ocu novu graficku21.06.2007. u 13:00 - pre 204 meseci
Ja uzeh n-vidiju 6200 (256), instalirao sam najnovije n-vidija drajvere
(odlicna instalacija, bez problema), e sad...
instairao sam GNOME i compiz, ali mi ne radi onaj deo
za 3d-desktop i tako to, kaze da nema xgl....
Drug mi rece da treba da ucitam neki GLX drajver da bi to radilo,
pa ako je to - to, moze samo objasnjenje kako da ga ucitam kod
bootovanja, odnosno kod podizanja x-a.
Ocu i ja 3d desktop :( , a sa 2,67GHz i 512 rama trebalo bi da fino radi....

Inace suse je openSUSE 10.2 sa 2.6.18-34 kernelom.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.vdial.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Ocu novu graficku21.06.2007. u 14:03 - pre 204 meseci
Najbolje ti je da pratiš neki howto. Ja imam istu karticu (128mb) i beryl radi bez problema sa najnovijim drajverima.

http://en.opensuse.org/Beryl
http://en.opensuse.org/Using_Xgl_on_SUSE_Linux
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Ocu novu graficku21.06.2007. u 17:27 - pre 204 meseci
Koliko ja znam nVidia ne zahteva Xgl, nego compiz/beryl mogu da rade i na čistoj nvidiji. Pogledaj http://gentoo-wiki.com/HOWTO_nVidia_GL_Desktop_Effects za više detalja (ovo je Gentoo specific, ali valjda može nešto da se prenese i na SuSE, ako ništa drugo, a ono konfiguracija X-a).

Usput, ko je pisao ovaj softver za detekciju distribucije GNU/Linux-a i ostalih OS-ova. Mislim, ljudima koji imaju SuSE i Ubuntu piše da koriste SuSE i Ubuntu, Tajleru piše da koristi Linux, a meni da koristim „Unix compatible“ (iako ne koristim AIX ili štogod slično nego Gentoo GNU/Linux).
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Ocu novu graficku21.06.2007. u 19:01 - pre 204 meseci
OS detekcija se vrši po User-agent stringu a pošto Ubuntu, SuSE, Debian u Firefox dodaju jedan string po kome je moguće zaključiti da se radi o tim konkretnim distribucijama onda je za njih odrađena ova identifikacija. Ako bi surfovali sa Operom u nekoj od ovih distribucija i njima bi stajalo samo Linux.

Ja trenutno pišem iz Gentoo-a sa FF ali on ne ubacuje ovakve stringove i zato stoji samo Linux. Tebi stoji Unix compatible zato jer surfuješ koliko vidim sa Lynxom.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Ocu novu graficku21.06.2007. u 22:57 - pre 204 meseci
Citat:
Tyler Durden: OS detekcija se vrši po User-agent stringu a pošto Ubuntu, SuSE, Debian u Firefox dodaju jedan string po kome je moguće zaključiti da se radi o tim konkretnim distribucijama onda je za njih odrađena ova identifikacija. Ako bi surfovali sa Operom u nekoj od ovih distribucija i njima bi stajalo samo Linux.

Ja trenutno pišem iz Gentoo-a sa FF ali on ne ubacuje ovakve stringove i zato stoji samo Linux. Tebi stoji Unix compatible zato jer surfuješ koliko vidim sa Lynxom.


He he, mozda ce ovako biti bolje :) Iz nekog razloga mi je bio ukljucen fake user-agent za elitesecurity.org da bude lynx. Ko zna kad sam ja to i zasto ukljucio (verovatno testirao detekciju OS-a, ko zna), u svakom slucaju, sad kad si ti to spomenuo, pogledao sam i iskljucio to. Jbg. Inace, ja picim po konqueror-u sve vreme.
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

Astrotrain
Beograd, Vračar

Član broj: 150609
Poruke: 51
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ocu novu graficku29.05.2009. u 13:49 - pre 181 meseci
Jeste extra stara tema ali reko' da ne otvaram bezveze novu kad već ima otvorena. Elem, pošto je sada 2009. a ja imam Gigabyte Ati Radeon 9600pro 256mb, i u stravičnom sam iskušenju da se upustim u Linux (posle 526252-og krahiranja Windowsa , i čitanja hvalospeva na račun stabilnosti i bezbednosti Linuxa), moje pitanje je:
Mogu li ja na Linuxu da 'teram' ovu grafičku 'kako treba' ili ne, a to u prevodu znači u 1680x1050 na DVI izlazu?
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Ocu novu graficku29.05.2009. u 19:55 - pre 181 meseci
sto ne bi mogo?
sta vise, mislim da je taj Radeon podrzan u samom kernelu
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Astrotrain
Beograd, Vračar

Član broj: 150609
Poruke: 51
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ocu novu graficku29.05.2009. u 20:59 - pre 181 meseci
@ momsab
Zahvaljujem na brzom i jasnom odgovoru!
Pitao sam ovo zato što sam u toku pretrage po Guglu, naišao na mnogo mesta na žalbe po pitanju nedostatka kvalitetnih (ili uopšte bilo kakvih) drajvera za ATI-jeve grafičke kartice (konkretno i ovu moju), kao i na inače slabiji izbor Linux drajvera za hardver. Primetio sam međutim da su i i sajtovi datirani na pre par godina, pa sam pretpostavio da je logično očekivati da se i tu nešto promenilo nabolje. Ovo svakako ohrabruje, jer mi je dosta Windows-a, ali svakako ne bih voleo ni da se "zaletim" u instalaciju Linux-a bez neophodnih priprema i upoznavanja onog što me čeka.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Ocu novu graficku30.05.2009. u 08:43 - pre 181 meseci
Ja sam furao 9600 na linuxu od 2004-te do 2007-me bez ikakvih problema... Sada ne znam kakva je situacija ali mislim da neces imati frke...
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: Ocu novu graficku

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7905 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.