Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu - pa i nije tako lose :-)

[es] :: Advocacy :: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47511 | Odgovora: 337 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)09.04.2007. u 23:25 - pre 207 meseci
Citat:

To nisu Linux fontovi, niti je to Linux program. To je Win program pod emulatorom, sa nekim njegovim fontom.

ja ne pricam o foobaru vec o FF pozadi. Mislim zar treba da nacrtam :)
Pogledaj FF iza foobara i bice ti sve jasno. Vec smo rasprdali o tome.
Taj sindrom linux generalno ima kao na onom shotu sa foobar.
zi: je postavio dva uporedna shota FF i pitao koji je sa linuxa a koji sa xp.
Jasno se videlo kolika je razlika.


Citat:

Pored fontova, glavni adut ovde na forumu zasto Linux ne valja.

Znas kako upada u oci :)
Pa koliko se puta razvijala rasprava zasto linux sux. Ljudi su davali opsirne
postove pokusavajuci da objasne nekima od kernel mode view pa do userlanda
ali opet ne vredi :)

Citat:

Kao da je Linux jedna distribucija, i ako nesto ne radi na toj jednoj, onda ne radi uopste?

Ma jok onda krenes kao Ivan svaki dan skidas jedan distro pa minor i bete verzije
dok ne ubodes pravu. Putovanje je to dugo :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)09.04.2007. u 23:26 - pre 207 meseci


Znam za to, ali zasto onda generalizujete? Moji fontovi, na aplikacijama koje koristim su super. Onda ne pisite "na Linuxu su fontovi muljavi" nego "neki fontovi su na Linuxu muljavi" ili "u nekim aplikacijama na Linuxu su fontovi muljavi" ili 'u nekim distribucijama su fontovi muljavi out-of-the-box". Ispadate namerno ili nenamerno neinformisani o stvarnom stanju oko distribucija, koje sebi postavljaju razlicite prioritete, dolaze na razlicitim medijima i velicinama itd.


Update:
Evo, dok sam pisao, vec si me pretekao sa odgovorom. A ja dajem bas FF fontove! Iskreno - nemam pojma kakve fontove ima out-of-the-box u Mint / Ubuntu niti me briga, ali, kao sto se vidi, su kao isklesani iz dijamanata, ili da jos povecam? A slucajno se gore nasao i panel sa malim slovima, koja su takodje prihvatljiva.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)09.04.2007. u 23:38 - pre 207 meseci
Ovako izgleda u FF kod mene, bez ikakvih posebnih podešavanja i instaliranja dodatnih fontova:

Citat:


Pošto neki kažu da najviše problema ima sa prikazivanjem sitnijih slova, evo i to kako izgleda:

Citat:

Ako nisi mislio na FooBar, zašto si onda stavio screenshotove FooBara?

Nego, šta fali ovakvim fontovima? Je l' mnogo bodu oči?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
195.252.64.*



+43 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)09.04.2007. u 23:49 - pre 207 meseci
opet je muljavo
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 00:01 - pre 207 meseci
Citat:

Nego, šta fali ovakvim fontovima? Je l' mnogo bodu oči?


Uporedi ih sa Vistom ili Mac-om.... :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 00:05 - pre 207 meseci
^

Ja nisam ni rekao da su savršeni, al' nisu ni toliko loši, kao što neki pričaju.
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 00:17 - pre 207 meseci
Citat:
Znas kako upada u oci :)

Pa i nisam nesto primetio da se ljudi zale, sem ovde par likova:-)
Citat:
Ma jok onda krenes kao Ivan svaki dan skidas jedan distro pa minor i bete verzije
dok ne ubodes pravu. Putovanje je to dugo :)

Jbg, ja sam mnogo talican ili imam neki cudan hardver kad nisam imao slicnih problema nikada do sada. Pre mesecak dana sam skinuo 4 nove distribucije da probam(medju njima i Ubuntu i Kubuntu) i svaka se instalirala bez problema. I sta sad, Ubuntu je krs jer Ivan nije mogao da instalira? Ma daj...
I sta kad u svoj toj potrazi naletis nekom srecom na distribuciju koja moze da se instalira, moze da se boot-uje, mozes da gledas filmove, slusas muziku, gledas mejl, mozes bezbrizno da surfujes? Ah da, ostaju muljavi fontovi i igrice:-)))
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 02:44 - pre 207 meseci
Najbolje da ovi sto nisu znali/uspeli da instalisu Ubuntu Linux napisu kakav HW imaju, odnosno sta od 'egzotike'... posto je Ubuntu pravljen kao idiot proof distro sto se tice instalacije.

Opet degojs i ekipa se vataju za slamku - screenshot ne valja. Pa sta? Jedan SS. I Biliju je puko' win u sred predavanja, blue screen izlete pred svim novinarima. Ali uopste nije to poJenta... kome je sta puklo kada je hteo da dokaze da je ovaj ili onaj OS superioran. Inace SS je mogao i Imageshack da sjebe, meni se to jednom desilo jer sam stavio da uradi resize (sa Wina sam slao fajl).

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 02:54 - pre 207 meseci
Citat:
Najbolje da ovi sto nisu znali/uspeli da instalisu Ubuntu Linux napisu kakav HW imaju, odnosno sta od 'egzotike'... posto je Ubuntu pravljen kao idiot proof distro sto se tice instalacije.


Čini mi se da je Ivan napisao šta ima, više nego jednom, i nismo primetili da ima išta "egzotično".

A da, čim ne radi na Linuxu, mora da je "egzotično"..

Well, guess what, vaš je problem što je svaki drugi komad hardvera za vas egzotičan. Čudo kako sa Windowsom taj isti hardver nije egzotičan? :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 05:58 - pre 207 meseci
Citat:
degojs: Čini mi se da je Ivan napisao šta ima, više nego jednom, i nismo primetili da ima išta "egzotično".

Pa sada možda nije, al' nisam siguran da takve grafičke nisu bile egzotika sredinom prošle godine (kada je izašla verzija kernela koja se može videti na onim screenshotovima).

Ljudi koji imaju istu takvu grafičku kažu da sasvim lepo radi u novoj verziji Ubuntu Linuxa.

Citat:
degojs: Čudo kako sa Windowsom taj isti hardver nije egzotičan? :)

Da li je postojala podrška za tu grafičku sredinom prošle godine na Win? I na onoj verziji Ubuntu Linuxa bi ta grafička najverovatnije radila; samo treba da se instaliraju novi drajveri.

Što se podrške ostalog hardvera tiče, Linux može i na Playstation da se stavi i na PPC mašine i na SPARC mašine... i, naravno, može sasvim lepo da radi i na starim PC-jevima.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 06:27 - pre 207 meseci
^Kakve veze ima da li je postojala podrška tada? Da pogledaš ti šta je to VESA?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 06:29 - pre 207 meseci
^
Pa VESA-u imaš i na Linuxu.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 06:34 - pre 207 meseci
^Pa vidim kako lepo radi kod Ivana.

Nije li ti onaj linuxovac, brcha, već pojasnio..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 06:55 - pre 207 meseci
^
Da sistem nije našao drajver, onda bi podigao sistem u VESA modu, al' pošto već ima nv drajver, onda je njega podigao.

E sad, da li je bolje da se sistem diže u VESA modu, iako ima drajvere za grafičku, pa da onda korisnik instalira drajver, ne znam.
Mnogima to olakšava instalaciju sistema, pogotovo početnicima, jer ako drajver radi, onda nije neophodno da korisnik instalira dodatne drajvere.

To što stari drajveri ne rade sa nekim novim grafičkim karticama, za većinu korisnika ne pretstavlja neki problem, pošto oni sa najnovijim grafičkim karticama mogu da instaliraju novu verziju drajvera ili da uzmu neku noviju verziju te distribucije.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
91.150.70.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 07:06 - pre 207 meseci
Sta ima vise da se govori o fontovima da linux ima OCAJAN kerning
vec smo zakljucili to se vidi na svakom shotu tako da nije novost.
Ali da su muljavi jesu sto se opet vidi na svokom shotsu koji se
prikaze ovde.I to jako upada u oci.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 07:32 - pre 207 meseci
Citat:
blood: linux ima OCAJAN kerning vec smo zakljucili to se vidi na svakom shotu

A na kom to "svakom shotu"? Jeste da su neki fontovi (oni sa Win-a) malo muljavi pri malim veličinama, al' što se keringa tiče, ja ne primećujem ama baš nikakvu razliku između keringa na onim screenhotovima gore i keringa na Win-u. Ko primećuje razliku u keringu, molim nek kaže u čemu je razlika.

Tema je Ubuntu, a to što je na nekim distribucijama kering isključen nema nikakve veze sa keringom na Ubuntu, koji je uključen po defaultu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 08:22 - pre 207 meseci
Citat:

Da sistem nije našao drajver, onda bi podigao sistem u VESA modu, al' pošto već ima nv drajver, onda je njega podigao.


I taj drajver je pukao - onda umesto da uradi fallback na VGA, on mi baci Boratova slova, i zablokira se - fantasticno - to je bas ono sto user ocekuje :)

Ne znam da li ste primetili, ali u Visti drajver za graficku ako pukne, sistem ga resetuje i ponovo startuje (desilo se meni par puta sa 8800 dok nisam kupio adekvatno napajanje)

Citat:

Pa sada možda nije, al' nisam siguran da takve grafičke nisu bile egzotika sredinom prošle godine (kada je izašla verzija kernela koja se može videti na onim screenshotovima).


Ne vredi - vama nista nije cudno sto vam treba nova verzija FAKIN KERNELA za neku graficku?!?!? I posle kazete da Cynique truje kad kaze da je Linux razvoj jedan veliki kupus i da mu je arhitektura 0?!

To ko za one fontove gore - "sve je isto ako ne i bolje" a kad uporedis Mac/Vistu sa jedne strane i Linux sa druge strane ko nebo i zemlja - samo ne vredi :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 09:54 - pre 207 meseci
Citat:
Zeljko Mitrovic: Ono zaglavlje na geditu je ocito bio nekakav problem u aplikaciji koja radi screen shot ekrana. No, eto jos jedan shot, pa sami zakljucite.

Ma da, kako da ne! Znam ja, probao sam ja taj Ubuntu, isto se to i meni događalo, i to, i da mi dugmad u osnovnoj Human themi postaju šarena kao sam cirkus. A da nepričam da Grub nikad nije znao instalirati, pa da nemam jedne diskete sa Grubom i hrpom boot informacija, ja taj Ubuntu nikad nebih ni podigao...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
91.150.70.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 10:05 - pre 207 meseci
Citat:
Džeronimo: A na kom to "svakom shotu"? Jeste da su neki fontovi (oni sa Win-a) malo muljavi pri malim veličinama, al' što se keringa tiče, ja ne primećujem ama baš nikakvu razliku između keringa na onim screenhotovima gore i keringa na Win-u. Ko primećuje razliku u keringu, molim nek kaže u čemu je razlika.

Tema je Ubuntu, a to što je na nekim distribucijama kering isključen nema nikakve veze sa keringom na Ubuntu, koji je uključen po defaultu.


Kako neki ne zele da vide istinu pa to ti je :)
Terali bi do sutra iako znaju da nisu u pravu.
Znaci na svakom do sada shotu se vidi ocajan kerning bilo u title baru
ili bilo gde.

http://img87.imageshack.us/my.php?image=snimak28hu3.png
Jel vidis ti Dimkovicev profil? Jel vidis kako izgleda url do sajta
u njegovom profilu? Covece upali povecalo :)

http://img470.imageshack.us/my.php?image=ubuntu1is7.png
Bookmarks r kao da se skucalo u k . ZNaci uporedi razmak izmedju
rk i ks. Download rate lol....
Symantec pazi t i e tu moze da stane jos jedno slovo :)
To je ono sto se vidi odmah na prvi pogled ne zelim ni da gledam dalje.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 10:05 - pre 207 meseci
Daj, bre, prestanite sa tim fontovima! Postajete primitivni. Kaze covek "Mislim na fontove u FF" ja mu postavim post, on kaze "To je muljavo" za nesto sto sam vec rekao da vise lici da je izbruseno od dijamanta i vi opet i opet? Sta je ovo, neka skrivena kamera ili sta?



Ako i ovo proglasavate za muljavo, onda zaista steta da pricamo dalje.

Sto se tice egzoticnog hardvera, eno vam tema, pa glodjite: http://www.elitesecurity.org/p1539640

"zvucni driveri za xp i tv kartice pre 13h 12min
prilikom instaliranja tv kartice izgubio se svaki ton sa racunara,sem sa tv kartice.sta je u pitanju i moze pomoc "

Tema se - kao bogom dana - nasla u Linux - Hardver-u a ne bih rekao da dama trazi drajvere za Linux jer u nazivu pise "za xp"

Off topic: A ti blood bi mogao da obratis malo vise paznje na kucanje, nije strasno sto imas vise slova pogresnih, ali je uvrednljivo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47511 | Odgovora: 337 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.