Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu - pa i nije tako lose :-)

[es] :: Advocacy :: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47531 | Odgovora: 337 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 20:54 - pre 207 meseci


Hoćemo da pogađamo sa kog sistema je šta? :))))))))))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 20:54 - pre 207 meseci
Citat:
Meni ne deluje daleko od pameti ideja da je doticni poslat od strane win-klana da upropasti svijetlo ime Ubuntua! ;)
Mislim, taj nastup je tolika medvedja usluga da moze biti samo delo mrskog neprijatelja. :)


Da, on je peta kolona ^_^
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.121.*



+4 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 21:09 - pre 207 meseci
Citat:
degojs: Nema problema, koristićemo Linux koji ti kažeš, ali ti lepo da staviš Windows Vistu.

Zar ja treba da kupujem novi računar i instaliram sistem koji ne planiram koristiti samo da bih vidio kakav je prikaz na Visti?!

Ima ovdje ljudi koji imaju Vistu, pa mogu da naprave test. I ti imaš Vistu, zar ne? Hajde, pokaži nam koliko je rendering engine na Visti bolji.

Vi se razumijete u arhitekturu Windowsa i sigurno su vam poznate sve novosti koje je Vista donijela. Dakle, koje novosti se tiču prikaza fontova, a nema ih na WinXP SP2?

Citat:
degojs:Koji je smisao uzimanja sistema koji nije najnoviji? A i ta Vista nije izašla pre 2 dana. Mislim.. tamo se Dimketu govori da uzme Ubuntu 7.x BETA, a ovamo ne možemo ni Vistu koja je odavno RTM?

Isti je smisao kao uzimanje kernela koji nije najnoviji. Neki su već rekli (ne znam da li je tačno) da Ubuntu 7.0x beta nema najnoviji kernel.

Citat:
degojs:
Hoćemo da pogađamo sa kog sistema je šta? :))))))))))


Evo, pogađaj:


"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 21:34 - pre 207 meseci
Jao, John, sta mislis da pokazes?

Ono sto je relevantno je da u grafickom programu fontovi budu prikazani ispravno, i da se dobro stampa preko njega ili DTP programa. Kako web strana izgleda nije bitno, jer ionako HTML ne moze sluziti za typesetting, kada ni custom font ne mozes koristiti. Ultrastari Mac iz 1985 (fuj, sa groznim prikazom bez antialiasinga), bi i danas proizveo perfektnu stampu na osvetljivacu, kao i neki Sun 3 iz tog perioda.

Ostavi Beryl, Vista i OSX fanboye da se brinu o tome kako je HTML prikazan. Linux desktop sistem nije i posebno, ti ga ne prodajes da te je briga, pa je potpuno irelevantno da li ima ClearType, i,na titlebaru, dobar antialiasing i kerning. To je bitno za Latex i GIMP, bas kao i Photoshop i InDesign, i nista vise. Dakle, linux je neupotrebljiv ako je muljavo ono sto se odstampa. Kompjuter sluzi da odradis posao, a ne da zuris u eye-candy, sem ako nisi Vista/OSX/Beryl fanboy.

Degojsu svaka cast, bacio je udicu koju niste bili dovoljno pametni da izbegnete.

Dakle, kako Latex ne stampa muljavo, sta je zapravo problem?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 21:50 - pre 207 meseci
Dakle linuxovci, s obzirom da ni paru necete zaraditi ako linux market share na desktopu skoci na 5%, koj qrac radite za one koji hoce (Redhat, Novell/SUSE itd.)? Da li vas placaju? Ako vas placaju, navalite, inace, zao mi je da vas gledam kako pravite budale od sebe.
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 22:14 - pre 207 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Dakle linuxovci, s obzirom da ni paru necete zaraditi ako linux market share na desktopu skoci na 5%, koj qrac radite za one koji hoce (Redhat, Novell/SUSE itd.)? Da li vas placaju? Ako vas placaju, navalite, inace, zao mi je da vas gledam kako pravite budale od sebe.

?????
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 22:18 - pre 207 meseci
Food for thought. Sledeci put degojs kad pomene muljave fontove na linuxu, razmisli hoces li kaciti screenshotove ili ne.
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 22:27 - pre 207 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Dakle linuxovci, s obzirom da ni paru necete zaraditi ako linux market share na desktopu skoci na 5%, koj qrac radite za one koji hoce (Redhat, Novell/SUSE itd.)? Da li vas placaju? Ako vas placaju, navalite, inace, zao mi je da vas gledam kako pravite budale od sebe.



Novell ne prodaje open source softver i zaradjuje na njemu, nego naplacuje za pakovanje koje pravi.Na kraju krajeva SVAKI SuSE,RedHat i ostale mozes i dzabe da skines sa neta.Niko te ne lupa po usima da platis.Sa druge strane ako si razmazeni Windowsovac koji se odjednom pomodario pa hoce u Linux svet, onda on nema druge nego da KUPI jednu od tih "lakih" i lepo upakovanih distribucija, ne bi li mu to olaksalo snalazenje u novom mu okruzenju.A takodje i da ne bi zamarao svoje mozdane vijuge.To je cuven stav onih koji su kao hendikepirani, vezani za Windowse i neznaju nista drugo.Kao neko ko je 20 godina zatvoren u kuci, pa ga puste napolje.I sve mu je novo, i sve bi da proba, ali se i boji...
E da bi mu se olaksao pristup u "real world" postoje takve kompanije koje prodaju paket sa mashnicom unutar koga je sve sto malom debilu treba da se ne bi umorio....

Znam,znam, sad ce neko opet da mi natrlja nos sa onim "A IGRICE" , "NEMA IGRICA"!!!!
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 22:39 - pre 207 meseci
Citat:
Novell ne prodaje open source softver i zaradjuje na njemu, nego naplacuje za pakovanje koje pravi.


DVD naplacuje jel' da? Ti me zajebavas? Terate vodu na tudju vodenicu, ostavimo po strani desktop, zar bi Redhat i Novell/SUSE zaradjivali toliko da se o linuxu na sva usta ne govori, prodajom licenci firmama npr.?

Citat:
Na kraju krajeva SVAKI SuSE,RedHat i ostale mozes i dzabe da skines sa neta.Niko te ne lupa po usima da platis.


Nisam bas siguran

Citat:
Sa druge strane ako si razmazeni Windowsovac koji se odjednom pomodario pa hoce u Linux svet, onda on nema druge nego da KUPI jednu od tih "lakih" i lepo upakovanih distribucija, ne bi li mu to olaksalo snalazenje u novom mu okruzenju.A takodje i da ne bi zamarao svoje mozdane vijuge.To je cuven stav onih koji su kao hendikepirani, vezani za Windowse i neznaju nista drugo.Kao neko ko je 20 godina zatvoren u kuci, pa ga puste napolje.I sve mu je novo, i sve bi da proba, ali se i boji...
E da bi mu se olaksao pristup u "real world" postoje takve kompanije koje prodaju paket sa mashnicom unutar koga je sve sto malom debilu treba da se ne bi umorio....


Zaboravljas firme, koje su glavni izvor prihoda velikim distro makerima. Bez publiciteta, koji sami nisu stekli, ne bi bilo ni prodaje tih komercijalnih distribucija. Ponavljam, publicitet nisu stekli sami, vec preko usta zelota na Slashdotu, koji se grebu za pare kao i Stallman. Sto je najgore, linux developeri koji softver pisu ne dobijaju nista.

Citat:
Znam,znam, sad ce neko opet da mi natrlja nos sa onim "A IGRICE" , "NEMA IGRICA"!!!!


Pa sta? Linux nije desktop sistem.




 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 22:40 - pre 207 meseci
Citat:

E da bi mu se olaksao pristup u "real world" postoje takve kompanije koje prodaju paket sa mashnicom unutar koga je sve sto malom debilu treba da se ne bi umorio....


Fora je u tome sto je 99.99999% "Real World-a" upravo sacinjen od "debila" po bubuljicavim nerdovima koji misle da su popili svo znanje ovog sveta ako znaju da kompajliraju neki kernel :-)

Nerdovi su "normalan svet" a obican svet "debili" samo u glavama tih nerdova :-))
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.121.*



+4 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 22:44 - pre 207 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Jao, John, sta mislis da pokazes?

Ono sto je relevantno je da u grafickom programu fontovi budu prikazani ispravno, i da se dobro stampa preko njega ili DTP programa. Kako web strana izgleda nije bitno, jer ionako HTML ne moze sluziti za typesetting, kada ni custom font ne mozes koristiti. Ultrastari Mac iz 1985 (fuj, sa groznim prikazom bez antialiasinga), bi i danas proizveo perfektnu stampu na osvetljivacu, kao i neki Sun 3 iz tog perioda.

Ostavi Beryl, Vista i OSX fanboye da se brinu o tome kako je HTML prikazan. Linux desktop sistem nije i posebno, ti ga ne prodajes da te je briga, pa je potpuno irelevantno da li ima ClearType, i,na titlebaru, dobar antialiasing i kerning. To je bitno za Latex i GIMP, bas kao i Photoshop i InDesign, i nista vise. Dakle, linux je neupotrebljiv ako je muljavo ono sto se odstampa. Kompjuter sluzi da odradis posao, a ne da zuris u eye-candy, sem ako nisi Vista/OSX/Beryl fanboy.

Degojsu svaka cast, bacio je udicu koju niste bili dovoljno pametni da izbegnete.

Dakle, kako Latex ne stampa muljavo, sta je zapravo problem?

Ja sam se ubacio u diskusiju kad je rečeno da je font rendering engine na Linuxu loš. Pokazao sam da je vrlo približan, ako ne i jednak onome na Win XP SP2. Za isti taj font rendering engine je markom rekao da bi se čovjek ubio nakon čitanja nekoliko stranica. Isto bi to tvrdio i prije izlaska Viste, tako da je irelevantno o kojoj se verziji Windowsa radi. Bitno je popljuvati Linux po svaku cijenu čak i kad nema argumenata. Činjenica da se markom nije ubio za toliko godina korištenja WinXP i njegovog rendering enginea govori da markom govori bezveze. Bitno je popljuvati Linux pokazujući primjer prikaza fontova pri najmanjim veličinama, čak i kad je taj prikaz značajno bolji nego na Windowsu. markom nije jedini sa takvim stavom.

Nemam ja neki interes da branim Linux niti da napadam Win. Poznate su mi mane i jednog i drugog sistema. Ali je bitno da se malo upoznamo, da pokažemo ko je objektivan, a ko troluje. Treba znati s kim ulaziti u raspravu, a sa kim ne treba.

Što se tiče drugog dijela tvog odgovora, čini se da se baviš štampom. Davno smo apsolvirali da je glupost ne koristiti nešto što ti donosi novac. Ako je Linux za pripremu štampe loš, onda ga ne treba ni koristiti za to. Ja se ne razumijem u to, pa ne mogu ni komentarisati.

Međutim, nisi u pravu da je nebitan prikaz na Webu. Ljudi mnogo sati provode čitajući sadržaje na Webu i veoma je bitno da čitanje bude ugodno.

ubuntulider je možda prvi put vidio Linux. Možda mu je sve iz prve proradilo i kad je vidio da ima sve (ili većinu) programa koji su mu potrebni odlučio je da izrazi svoje oduševljenje. Vjerovatno nije imao vremena da iskusi neki veći problem na Linuxu, pa je mislio da je sve savršeno. Ali se našlo 10 eksperata da mu pokažu kolika je budala.

Na jednom drugom forumu stoji ovakav komentar:
Citat:
Cuo sam za linux sve najbolje i mislim da je bolji od Windows-a.Windows ima hiljadu zakrpa a jos vise propusta, dok linux ima samo dva koja su rijesena.pored svega toga linux se svakodnevno nadogradjuje tako da se ocekuje i sinhronizovani linux sa upotrebom misa. I linux prave hakeri koji se bore za privatnost dok u OS-ima Windowsa privatnost nije zagarantovana i linux koristi manje RAM-a dok XP zdere RAM i glup je ko kita dok ga promjenis treba hiljadu stvari uraditi.WINDOWS JE SRANJE


Lik (dječak?) je samo čuo za Linux i odmah mu je bolji od Win-a. Ovakvi likovi samo čine protivuslugu Linuxu. Većina Win advokata bi ispisala 20 stranica pokazujući svima kako je taj lik glup.

P.S. Ono što vjerujem da većini korisnika Linuxa smeta je što Win advokati poistovjećuju gore pomenute likove sa svim Linux korisnicima. Takvih likova je malo, ali su upadljivi.

[Ovu poruku je menjao Not now, John! dana 10.04.2007. u 23:55 GMT+1]
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 22:51 - pre 207 meseci
Citat:
Nemam ja neki interes da branim Linux niti da napadam Win. Poznate su mi mane i jednog i drugog sistema. Ali je bitno da se malo upoznamo, da pokažemo ko je objektivan, a ko troluje.

100% se slazem.
Inace, mozda je taj klinac u stvari Ubuntulider pre nego sto je instalirao Ubuntu i registrovao se na Elitu?
:-)))))
Citat:
Linux desktop sistem nije i posebno, ti ga ne prodajes da te je briga

Ali zato ovde ima izgleda puno ljudi koji prodaju Windows, pogotovu Vistu. Jbg, skuplja je, valjda je veci profit:-)))))
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 22:54 - pre 207 meseci
Vidi John, sustina je da, za razliku od OSX i Windowsa, Linux ne omogucava ono sto se ocekuje od desktopa. Video si Ivanov video sa Vistom? Kamo to, nema, a? Zbog toga Linux desktop sistemom nazivati nije moguce, ali ako ti radi posao, koristi ga.

Sto se citanja na webu tice, ja nisam imao problema sa unixoidima, ali isterivati mak na konac nema smisla u tim slucajevima. Vidi kako IE6SP1+Win2000SP4 prikazuje jednu web stranu, pa sada valja reci da je trash samo zbog toga, da je neugodno citanje, da oci ispadaju i sl. Sorry, radi se o sistemu koji radi posao i to je mnogo vaznije.

"Ubuntu - pa i nije tako lose"
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 23:10 - pre 207 meseci
Citat:
100% se slazem.
Inace, mozda je taj klinac u stvari Ubuntulider pre nego sto je instalirao Ubuntu i registrovao se na Elitu?
:-)))))


Ne diraj nasu petu kolonu ^_^

Citat:
Ali zato ovde ima izgleda puno ljudi koji prodaju Windows, pogotovu Vistu. Jbg, skuplja je, valjda je veci profit:-)))))


Nije bas to razlog. Da nisam spustio loptu i dalje bi kacili screenshotove ^_^

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 23:18 - pre 207 meseci
Citat:
Nije bas to razlog. Da nisam spustio loptu i dalje bi kacili screenshotove ^_^


Da se mene pita, ne bi ih uopšte kačili - nema šta da se priča, razlika je ogromna. Samo Linuxovci mogu da budu u fazonu: u čemu je problem? Pa fontovi izgledaju isto..

Ma, jeste, isto :)





Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 23:32 - pre 207 meseci
Opet sam vas zezno, jer sitnije fontove od 14 ne vidim, a utvrdili smo da tu negde pocinje granica muljavosti. Dakle, ja vidim samo lepe fontove. Monitor je skroman - 19" ali je podnosljivo. Do pre nekoliko meseci sam imao 14", brrrrrr.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.121.*



+4 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 23:32 - pre 207 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Vidi John, sustina je da, za razliku od OSX i Windowsa, Linux ne omogucava ono sto se ocekuje od desktopa. Video si Ivanov video sa Vistom? Kamo to, nema, a? Zbog toga Linux desktop sistemom nazivati nije moguce, ali ako ti radi posao, koristi ga.


Pa, ne znam... ja ga koristim kao desktop, tj. za sve poslove koje sam radio i na Win-u. Neke stvari odradim teže, neke lakše. Kad svedem računicu, Linux mi je mnogo ugodniji za rad i manje vremena provodim administrirajući ga, iako sam se nekoliko puta polomio oko njega.
Međutim, ja nisam prosječan korisnik i ne bih predložio Linux nikome ko je zadovoljan Windowsom i ko izgubi volji čim ugleda bijela slova na crnoj podlozi.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 23:33 - pre 207 meseci
Kad već spominjete komentare linux apostola sa osnews i drugih foruma, evo nešto i sa b92:

Billovo: šta će ti puste milijarde, ti povampirena belosvetska kapitalistička aveti!

Citat:
Bil Gates je najbogatiji čovek na svetu i još mu nije dosta.Microsoftovi programi nisu savršeni, a postoje i Linuksovi koji su besplatni i čije korištenje ne treba da plaćamo.Smatram krajnjim bezobrazlukom i drskošću prodaju kompjutera, pa onda plaćanje licence za korištenje programa koji se u njemu nalaze.Ni zapad (npr Nemci ne plaćaju Microsoftu ništa pošto koriste Lotus programe).Nije Bil gates najpametniji čovek na svetu.A ionako će mu SAD mic po mic uzeti sve što je stekao.


MladenIsakovicevo: superiornost i za dž:

Citat:
Pa je l' Srbija ne moze da nadje nista pametnije na sta ce da trosi pare nego na MS software? Treba iskoristiti priliku i izgraditi ceo sistem baziran na otvorenim standardima, Linux / xBSD operativnim sistemima i superiornim open-source aplikacijama. To moze i da se plati, ako Srbiji treba podrska software proizvodjaca, a i ne mora, ako se zasucu rukavi. A i posla i radnih mesta za informaticare bi bilo na pretek.


tdjokicevo: pepermint linux - samo dvije kalorije (i cijena potrošenog bandwidtha):

Citat:
Ja nisam platio svoj operativni sistem MS-u a ipak je legalan. Kostao me nekoliko sati skidanja sa neta i jednog praznog CD-a. Zove se Mint Linux i nije proizvod MS-a. Zao mi je, da imam MS Windows ja bih ga platio, organski ne podnosim da koristim nesto ilegalno.


windows_zakon-ovo: MS je šupalj k'o švajcarski sir (sve dok statistike ne dokažu suprotno )

Citat:
Tvrdnja da korišćenje legalnog Microsoftovog softvera donosi zaštitu od virusa je neverovatna laž. Licenciran ili ne, Microsoftov softver je potpuno nesiguran.


nepoznatog pingvina: šah-mat u 5 minuta (osim ako besplatno ne naruči CD sa SP2):

Citat:
E ovako, posto se gospoda iz Microsofta Srbije zale, da navedem kako funkcionisu njihovi proizvodi. Uzecemo banalan primer korisnika Windows XP operativnog sistema. Covek koji nema blage veze sa racunarima, kupi racunar (sa nekog starog lagera, recimo nov notebook) i uz to mu neko proda i genuine OEM XP, onaj originalni iz 2001 godine jelte. I recimo taj XP je kostao 150 eura (uracunato u cenu racunara). Instalira ga danas na racunar i krene da se poveze na internet. U roku od najvise 5 minuta ce dobiti poruku "Windows must now restart because the Remote Procedure Call (RPC) Service terminated unexpectedly.". I nece moci da se poveze na internet (tacka). Pronadje negde broj Microsoft tehnicke podrske (u Srbiji, hehe), nazove je i oni mu kazu (ako se jave) "gospodine morate sa interneta da skinete prvo XP SP1, pa zatim XP SP2 pa onda necete imati tih problema".
Covek ne moze da "skine" 300 Mb SP-ova sa neta jer ima dial-up kao i svaki prosecan korisnik interneta u Srbiji, a i ako ima bolju konekciju, "suplji" XP mu ne da da se konektuje duze od 5 min. Na kraju zovne nekog ko "zna" sa racunarima i on mu donese piratski XPSP2 , izgasi racunar sa mreze i uradi fresh install. I nareze mu kopiju ukoliko bude trebao da radi reinstalaciju XP-a.
Da nije te piratske kopije, covek bi bacio racunar kroz prozor (koji je uredno platio zajedno sa xp licencom). I tom "piratu" koji je reinstalirao XPSP2 Microsoft Srbija bi trebalo da ljubi noge i da mu digne spomenik jer promovise i krpi njihovo djubre od proizvoda za "DZ" samo zato jer jer marketinska masinerija Microsofta ubedila prosecnog idiota korisnika da njihovi proizvodi necemu valjaju.
Primer broj 2, drugar mi je pre mesec dana nabavljao radne stanice za firmu, 10 komada i naravno, isprepadan pretnjama BSA i Microsofta, narucio je OEM Windows uz radne stanice. Sva sreca pa nije instalirao Windows Vistu, vec je uzeo XPSP2x10 i platio nekih 1500 eura. Radne stanice bez monitora su ga izasle 3000 eura. Zasto? Pa kakav je to proizvod koji Microsoft mesecima reklamira da nece moci da se koristi bez aktivacije, a onda se pojave piratske kopije istog tog proizvoda koje funkcionisu (govorim o Visti)???? (proizvod bez hardverskog NGSCB-a, op. ur.)
To bi isto bilo kao kada bi vam Mercedes prodavao automobil koji niko ne moze obiti a onda u roku od 3 meseca svaki 3 bude ukraden.
Microsoftu je trebalo 5 godina da stabilizuje XP, a Vistu nisu ni poceli da krpe. I nek je bog u pomoci onima koji su je kupili. Eto toliko o MS-u .


Džeronimovo: proleteri svih zemalja, ujedinite se!

Citat:
Ljudi predjite na Linux!!! Nemojte ciniti da truli bogatasi postaju jos truliji i bogatiji. Zadajte udarac imperijalizmu. Ziveo Linux i sloboda narodu!


alkionovo: što bi bilo, kad bi bilo:

Citat:
Ono sto Linuxu fali i gde pada zestoko (i jedan odrazloga sto ja trujem svoju masinu XPom na jednoj particiji) je sto nema nikakvu podrsku Adobe paketa. Na zalost, bilo kakav graficki rad, bilo vektorski bili rasterski, zahteva bar neki program iz Adobe paketa.
Dok Linux ne dobije podrsku Adobea, Windows ce ostati dominantan na svim masinama koje se bave grafikom i fotografijom, osim ako se ne predje na Mac, ali to je tek skupa varijanta za nase uslove...


ubuntuliderovo: wishful thinking:

Citat:
U svakom slucaju, prosecan korisnik koji masinu koristi za internet, logicke igrice, caskanje, pisanje, gledanje filmova i sl. _komotno_ u ovom trenutku moze da predje na neki Linux distro (preporuka: Ubuntu). Od navedenog SVE bolje radi u Linuxu nego u Windowsu, a pritom je legalno, besplatno, stabilno, bez virusa, registry korupcije, spywarea i ostalog dzanka.


axezovo: glupi ko k****!

Citat:
Otkako sam presao na linux imam slican osecaj kao pre, jedva cekam da koristim PC, a uz Microsoft softver mozes samo da zaglupis.


nepoznatom pingvinu: haha

Citat:
Uz to, ne znam da li u Microsoft Srbija znaju za sastanak PLAVA LAGUNA, gde je njihov VELIKI GAZDA okupio najpoznatije svetske hakere i sklopio sa njima poslovne aranžmane poput ovog gore navedenog ili je neke od tih ljudi zaposlio u svojim kompanijama. Naravno da Microsoft ima procenat zarade sa ovih sajtova, jer je broj članova impozantan.Da je sastanak koji pominjem bio uspešan govori i podatak da 99% crackova u periodu maj-novembar 2006. nije radilo.



 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 23:41 - pre 207 meseci
Citat:
Uz to, ne znam da li u Microsoft Srbija znaju za sastanak PLAVA LAGUNA, gde je njihov VELIKI GAZDA okupio najpoznatije svetske hakere i sklopio sa njima poslovne aranžmane poput ovog gore navedenog ili je neke od tih ljudi zaposlio u svojim kompanijama. Naravno da Microsoft ima procenat zarade sa ovih sajtova, jer je broj članova impozantan.Da je sastanak koji pominjem bio uspešan govori i podatak da 99% crackova u periodu maj-novembar 2006. nije radilo.


:)))))))))))))

Ovo stvarno treba napisati :)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)10.04.2007. u 23:43 - pre 207 meseci
Ovo je po meni ipak najjace
Citat:
A ionako će mu SAD mic po mic uzeti sve što je stekao.

:-))))))
Mada i ovo je blizu
Citat:
sastanak PLAVA LAGUNA

A sifra haker:-))))))
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47531 | Odgovora: 337 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.