Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VIP-Topnet (Mobilkom)

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP-Topnet (Mobilkom)
(Zaključana tema (lock), by Slobodan Milivojevic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 415187 | Odgovora: 1978 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NeoBG
Beograd

Član broj: 27450
Poruke: 68
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)01.06.2007. u 19:06 - pre 205 meseci
Danas oko 11h mi se izgubio signal na Slaviji (ne znam da li je do mreže ili telefona) i onda sam prilikom pretrage pronašao novog operatera. Na mom telefonu (6230i) ispisao je SCG 05.
 
0

SEK750I
va

Član broj: 146960
Poruke: 46
89.216.239.*



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)01.06.2007. u 19:27 - pre 205 meseci
U va i dalje ni traga ni glasa od njih.
A nista se i ne reklamiraju, ni na westima ih nisu pomenuli, ni radnju nisu otvorili (bar ovde u va)
,skroz su misteriozni.
Sta ce biti videcemo.................................................................................
@V@NG@RD@ & ANARHIJA
 
0

ns-liman
Novi Sad

Član broj: 147256
Poruke: 10
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)01.06.2007. u 19:32 - pre 205 meseci
I u NS je tako, cak ni u centru nema signala. Al dobro, kad puste, puste!
 
0

jellena84r

Član broj: 147326
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)01.06.2007. u 20:37 - pre 205 meseci
Novosti od pre par dana su objavile jedno, a danas drugo.. u chemu je fora? ochigledno neko zaista pokushava da minira novog operatera... Ja ih maximalno porzhavam!!!!

"Top net" spreman
A. B. M., 1. jun 2007

Treći mobilni operater, koji se u Republičkoj agenciji za telekomunikacije već vodi pod imenom "Top net", ispunio je sve tehničke obaveze i spreman je za početak rada. Vlasnici licence, austrijski "Mobilkom", još se ne predstavljaju u Srbiji sa novim imenom, te se, verovatno iz marketinških razloga, i dalje drže prvobitne verzije "Novi operater".
Kako god se zvali, novi operateri mobilne telefonije kažu da će mreža biti aktivirana kada dobiju završnu opštu dozvolu Republičke agencije za telekomunikacije, koja se očekuje uskoro.
- Šest meseci posle potpisivanja ugovora o dodeli licence izgradili smo novog mobilnog operatera i treći mobilni operater je daleko najveća grinfild investicija u Srbiji u 2007. godini - istakao je Aleksandar Šperl, predsednik Upravnog odbora "Novog operatera". - Kompanija je do sada zaposlila 330 stručnjaka iz Srbije, od kojih je više od 200 usmereno ka korisnicima, a pomogli smo i otvaranje 1.500 novih radnih mesta kod lokalnih partnera i dobavljača.
U "Novom operateru" kažu i da su dopremili i ugradili modernu telekomunikacionu opremu, a zahvaljujući dodatnom investiranju od 250 miliona evra nastaviće razvoj i izgradnju mreže.
Inače, da bi korisnicima od prvog dana rada omogućio da nesmetano razgovaraju na celoj teritoriji Srbije i operater je dodatno investirao u korišćenje mreže jednog od postojećih operatera, sa kojim je potpisao ugovor o nacionalnom romingu.
Inače, licenca za trećeg mobilnog operatera u Srbiji koštala je 320 miliona i jedan evro 1. decembra 2006. godine.

PO ZAKONU
PREDSEDNIK Upravnog odbora Republičke agencije za telekomunikacije Jovan Radunović objasnio nam je da se sve oko početka rada trećeg mobilnog operatera kontroliše u skladu sa zakonom.
- U toku su provere i vrlo brzo će "Top net", kako se zvanično vodi od nas, dobiti i završnu opštu dozvolu - rekao je Radunović.

KONKURENTI
IZ "Telekoma Srbija" juče su potvrdili da će ova telekomunikaciona kompanija pružati usluge nacionalnog rominga "Mobilkomu Austrija", trećem srpskom mobilnom operateru. Iako će u oblasti mobilne telefonije biti konkurenti, Upravni odbor "Telekoma" je odobrio da se izađe u susret Austrijancima, pa je dogovorena saradnja na tržišnim principima.
 
0

SEK750I
va

Član broj: 146960
Poruke: 46
89.216.239.*



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)02.06.2007. u 13:02 - pre 205 meseci
Ima li neko neku novu informaciju???
Ja sam danas prosao pored radnje i sve je skoro gotovo imaju postavljene table, sa natpisom vodafone , kase, pultovi i police.

@V@NG@RD@ & ANARHIJA
 
0

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)02.06.2007. u 13:46 - pre 205 meseci
hej jeco, ma oni meni stvarno nisu jasni. Sto ti rece prvo su ih napljuvali
najgore a sad... Sto se tice toga da ne izlaze ni sa kakvim podatcima
jednostavno to je marketinski trik kako konkurencija ne bi znala bas nista..
mada.. s druge strane postoji nesto sto se zove privredna spijunaza :)))
 
0

ns-liman
Novi Sad

Član broj: 147256
Poruke: 10
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)02.06.2007. u 14:06 - pre 205 meseci
A gde si video da su skoro sredili prodavnicu, u BG?
 
0

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)02.06.2007. u 14:06 - pre 205 meseci
Imam osecaj da su ovaj put platili nekome da im ne izda dozvolu na vreme da se ne blamiraju i ne ispadaju budale...
JaFreelancer.com
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
91.150.119.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)02.06.2007. u 17:22 - pre 205 meseci
Citat:
ns-liman: A gde si video da su skoro sredili prodavnicu, u BG?


citaj malo bolje postove, covek je iz Valjeva.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

SEK750I
va

Član broj: 146960
Poruke: 46
89.216.239.*



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)02.06.2007. u 17:30 - pre 205 meseci
Pa u VALJEVU, I ja mislim da se samo ceka RATELOVA dozvola i onda krecu jer su sve sredili.
A i kod nas ne bi morali da im plate da ne izdaju dozvolu do bi se kod nas ionako oteglooooooooooo ko gladna godina...
@V@NG@RD@ & ANARHIJA
 
0

sigel

Član broj: 147454
Poruke: 4
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)03.06.2007. u 07:25 - pre 205 meseci
Pravu komercijalnu uslugu TOPNETA-a ili kako se još uvek zovu Novi Operater, možemo tek da očekujemo početkom septembra. I nije RATEL kriv što su oni mrsili praznu slamu 6 meseci.
 
0

SEK750I
va

Član broj: 146960
Poruke: 46
89.216.239.*



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)03.06.2007. u 07:45 - pre 205 meseci
e odkud ti sad to zivotati????
Pa jer su i na stranici Vip neta i na drugim rekli da je sve zavrseno.

@V@NG@RD@ & ANARHIJA
 
0

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)03.06.2007. u 10:10 - pre 205 meseci
Ja stvarno ne znam, odakle vam takve nebuloze za septembar. To mi je još
neko rekao. Da neće možda da krenu limburga?
 
0

bCracker
Aleksandar Milošević
Beograd

Član broj: 30451
Poruke: 55
*.abc.co.yu.



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)03.06.2007. u 10:47 - pre 205 meseci
Dobili su dozvolu od RATEL-a prvog juna u kasnim popodnevnim casovima. Krecu ove nedelje, mozda vec sutra, mada verovatnije par dana kasnije. Pokrivenost na celoj teritoriji Srbije ukljucujuci i UMTS

GLAS JAVNOSTI 02.06.2007.

Citat:
"Mobilkom" kreće od nedelje
BEOGRAD - "Novi operater", član "Mobilkom grupe" juče je saopštio da je ispunio sve uslove za početak rada u Srbiji. Direktor Republičke agencije za telekomunikacije Jovan Radunović juče je potvrdio da je RATEL izdao dozvolu i da su se stekli svi uslovi za početak rada.

U "Mobilkomu" nezvanično kažu da će početi da rade sledeće nedelje. U "Novom operateru" kažu da su do sada zaposlili 330 stručnjaka i omogućili otvaranje još 1.500 radnih mesta kod kooperanata. Treći operater je potvrdio pisanje Glasa da je zaključio ugovor o nacionalnom romingu sa "Telekomom Srbije" zbog čega će od starta imati pokrivenost na celoj teritoriji republike, kao i to da sve članice "Mobilkom grupe" nude multimedijalne usluge, kao što je "vodafon lajv".

I direktor "Telekoma" Draško Petrović je juče potvrdio da je, "iako nije bilo nikakve zakonske obaveze" "Novom operateru" omogućio uslugu nacionalnog rominga i da "prihod neće biti mali" jer se koristi cela mreža MTS-a, a ukupna zarada će zavisiti od dužine trajanja aranžmana, "što zavisi od brzine kojom će 'Mobilkom' uspeti da izgradi sopstvenu mrežu".

A. D. M.
 
0

sona
BGD

Član broj: 141777
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)03.06.2007. u 11:12 - pre 205 meseci
E kad bi bilo tako ... ... na zalost teritorijalna pokrivenost sopstvenim signalom u samom startu ce biti veci deo BG-a plus neki putevi van BG-a ali sa strane korisnika to nema nikakve veze jer ce se nacionalnim romingom pokriti teritorija cele Srbije (pokrivenost MTS-a). Ali ugovor o nacinalnom romingu ne podrazumeva UMTS. To ce postojati samo u jednom delu BG-a i mozda jos u manjem delu NI i NS ... za pocetak.
Polako ljudi ... strpljenja ... OGROMAN je posao uradjen do sada.
Postoje tu mnoge stvari koje obicnom korisniku nisu "ispred nosa" pa ih on tako i ne razume ... VELIKI je posao uradjen ...
uzmite u obzir samo par cinjenica i znacete sta vas ceka u skorijoj buducnosti:
- Izjednacen je rekord u brzini start-up projekta u nekoj zemlji sa ovolikom teritorijom.
- Mobilkom je vecinu novih tehnologija prvi uveo u primenu u Evropi
- trenutno prvi rade u Evropi na razvoju HSUPA ... i to im vec komercijano funkcionise ...

Strpljenja ... bice to VRLO DOBAR operater za nas ... drugar mi radi tamo ...

Citat:
bCracker: Dobili su dozvolu od RATEL-a prvog juna u kasnim popodnevnim casovima. Krecu ove nedelje, mozda vec sutra, mada verovatnije par dana kasnije. Pokrivenost na celoj teritoriji Srbije ukljucujuci i UMTS

GLAS JAVNOSTI 02.06.2007.
 
0

bCracker
Aleksandar Milošević
Beograd

Član broj: 30451
Poruke: 55
*.abc.co.yu.



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)03.06.2007. u 11:27 - pre 205 meseci
Citat:
teritorijalna pokrivenost sopstvenim signalom u samom startu ce biti veci deo BG-a plus neki putevi van BG-a..........Ali ugovor o nacinalnom romingu ne podrazumeva UMTS.


I mislio sam na pokrivenost signalom MTS-a. Da, moguce da UMTS nece odmah u celoj Srbiji, ali ce definitivno krenuti bar na nekim mestima (BG). Ali sigurno nece previse proci dok ne instaliraju i oni 3G u potpunosti, jer pod jedan to imaju kao obavezu u ugovoru o licenci (ne znam rokove), a pod dva, to im je potrebno zbog konkurencije i da bi mogli da iskoriste svoj aranzman sa Vodafonom i njihov brend, koji je daleko veci od Mobilkomovog.
 
0

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
195.252.64.*



+43 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)03.06.2007. u 12:27 - pre 205 meseci
Mreza im se ne vidi u Pancevu :)
 
0

sigel

Član broj: 147454
Poruke: 4
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)03.06.2007. u 13:58 - pre 205 meseci
Oni za sada nemaju nijednu svoju baznu stanicu,osim dve tri lokacije u Beogradu, a privremeno se svuda kače na MTS stubove sa kojima imaju ugovor do kraja godine , nakon čega će morati da se izmeste. Kao što sam i pre rekao oni su mrsili praznu slamu poslednjih 6 meseci. Postojala je mogućnost da te pare koje su dali za licencu padnu u vodu, ali im je verovatno neko izgurao celu tu priču pošto očigledano još uvek kadrovski nisu spremni da to sami urade.
 
0

tui

Član broj: 129048
Poruke: 6
82.131.209.*



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)03.06.2007. u 15:34 - pre 205 meseci
Dobro de, da nemaju josh uvek svoju izgradjenu mrezhu, infrastrukturu i da se kache na mt:s-telekom, ali nisu imali vreme da naprave web sajt??? Da im napravimo jedan u slobodnom vremenu??? http://www.mobilkomaustria.com/ Na matichnom sajtu nishta o nama (Novi Operater-Srbija), nego pishu o Blackberryju i novim cenama razgovora i sms poruka, kao da nije 01.jun?! Uzgred recheno: gde je nestala stara oprema (predajnici i ostalo) stare mrezhe 061 (GSM 450) zashto nisu bar to "nasledili" kao Telenor kompletnu infrastrukturu 062/063???
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)03.06.2007. u 16:04 - pre 205 meseci
Citat:
stare mrezhe 061 (GSM 450) zashto nisu bar to "nasledili" kao Telenor kompletnu infrastrukturu 062/063???


Stara mreza je bila NMT - tako da nema sta da se nasledjuje tu, ta oprema moze samo u otpad ili da se uvali nekoj bantu drzavi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP-Topnet (Mobilkom)
(Zaključana tema (lock), by Slobodan Milivojevic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 415187 | Odgovora: 1978 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.