Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VIP-Topnet (Mobilkom)

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP-Topnet (Mobilkom)
(Zaključana tema (lock), by Slobodan Milivojevic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 412615 | Odgovora: 1978 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)30.05.2007. u 14:30 - pre 204 meseci
Ovo je već malo profesionalnije. Mislim, nema nedostataka u pisanju, niti
bilo kakvog podsmevanja.
 
0

SEK750I
va

Član broj: 146960
Poruke: 46
89.216.239.*



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)30.05.2007. u 18:28 - pre 204 meseci
da to je vec bolje.
A ako su se oni prikacili na mts ove bs onda ce da daju mozda isti signal u gradovima u kojima daje i mts.
Uostalom videcemo prekosutra.
@V@NG@RD@ & ANARHIJA
 
0

slobapet
Slobodan Petrovic
www.SoftisPlus.rs
NIS- Cair

Član broj: 31347
Poruke: 91
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.SoftisPlus.rs


+1 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)30.05.2007. u 19:04 - pre 204 meseci
Da li to isto prikljucenje na Telekomovu mrezu znaci i preopterecenje telekoma u odrecenim spic satima?
I to cemo videti.
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)30.05.2007. u 19:37 - pre 204 meseci
Pa kolko sam ja citao, oni su prvo trazili nacionalni roaming od telenor-a koji je upravo zbog opterecenja mreze odbio ugovor o nacionalnom roaming-u.

mt:s je pristao, e, sad kako ce mreza da radi, to cemo da vidimo
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

TiborNS
Tibor Miglinci
Novi Sad

Član broj: 147081
Poruke: 17
82.117.201.*



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)30.05.2007. u 19:42 - pre 204 meseci
pa prvih par meseci mislim da nece biti problema jer nece biti bas korisnika koji bi preopteretili mrezu:)
al i telekom je krs...misim sve bi uradili za nesto para...

a dal neko zna sajt koji bi trebalo sutra il preksutra da se pojavi za topnet?
 
0

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)30.05.2007. u 20:07 - pre 204 meseci
Prema informacijama koje sam dobio iz relevantnih izvora koji su na temu puštanja Topnet servisa pričali direktno sa ljudima iz Mobilkoma, ima nekoliko interesantnih detalja:

- Kompletan servis se uspostavlja sa opremom i ljudima iz Hrvatske. Hrvati su dobili novu opremu, a ova će sigurno zadovoljiti dok ne povećaju dovoljno broj korisnika.
- Razlog zašto i dalje postoji mogućnost da servis neće krenuti 01.06. nije vezan za ugovor o korišćenju Telekomove infrastrukture, već BIA (!) ucenjuje da njihov core sistema mora biti u Srbiji, a Mobilkom želi da vodi posao iz Austrije. Naravno, radi se o mogućnostima prisluškivanja. Dok ova služba ne da dozvolu, oni neće moći da porkenu svoj servis.

Interesantno će biti da se vidi koliko su uspele ove kampanje Telekoma i Telenora za vezivanje ugovorom na dve godine korišćenja, i šta će konkretno Topnet ponuditi u startu da uzme udeo na tržištu.
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)30.05.2007. u 20:07 - pre 204 meseci
A da li je neko uopste zvao Topnet sa ove liste i sta ih je pitao / sta su mu rekli?
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)30.05.2007. u 20:15 - pre 204 meseci
Ja nisam nesto cuo da CIA trazi da core sistem mt:s bude u Arlingtonu, ali to ne znaci da ne mogu da nas prisluskuju :-)

Neka se ovi iz BIA malo raspitaju kod kolega iz sveta kako se to radi bez da premestas celu tehniku na lice mesta. Najbolje bi bilo da im instaliraju core sistem u 29. novembra...
 
0

SEK750I
va

Član broj: 146960
Poruke: 46
89.216.239.*



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)30.05.2007. u 20:59 - pre 204 meseci
Ma prisluskivace oni i onako i ovako.
Samo nemaju sta da cuju...
Pa oni bi pre ili kasnije montirali dobru opremu i mts ne bi dobio nista, a ovako je makar mts na njima imao neko milionce evra.
A mislim da mreza nece biti bog zna kolko preopterecena.
@V@NG@RD@ & ANARHIJA
 
0

sona
BGD

Član broj: 141777
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)30.05.2007. u 21:16 - pre 204 meseci
- startuje 01.06 sa pokrivenoscu MTS-a (nacionalni roming a ima i dosta svojih BTS-ova)
- oprema nije doneta iz hrvatske ali ima dosta VRLO strucnih ljudi iz Hrvatske ukljucenih u projekat (takodje i Bugara, Rumuna, Austrijanaca, Srba ...)
- 10-tak ljudi zna naziv mreze (i nece ga nikome reci do cetvrtka kada pocinju poslednje pripreme za petak)
- BTS-ovi su neki novi a neki sredjeni stari iz AU (odlicni su)
- Ostala oprema je nova i VRLO dobra
- ...

... relativno skoro Srbija je dobila dobrog operatera ... za dan-dva dobija jos jednog ... neka je sam Bog u pomoci "nasem" Telekomu ... na dugorocnom planu (bez krupnih promena u Telekomu) mu se ne pise dobro ...

Nemojte ocekivati da vam novi operater ponudi sve odmah ... treba dosta vremena i rada ... polako ...


Citat:
Dragan Varagic: Prema informacijama koje sam dobio iz relevantnih izvora koji su na temu puštanja Topnet servisa pričali direktno sa ljudima iz Mobilkoma, ima nekoliko interesantnih detalja:

- Kompletan servis se uspostavlja sa opremom i ljudima iz Hrvatske. Hrvati su dobili novu opremu, a ova će sigurno zadovoljiti dok ne povećaju dovoljno broj korisnika.
- Razlog zašto i dalje postoji mogućnost da servis neće krenuti 01.06. nije vezan za ugovor o korišćenju Telekomove infrastrukture, već BIA (!) ucenjuje da njihov core sistema mora biti u Srbiji, a Mobilkom želi da vodi posao iz Austrije. Naravno, radi se o mogućnostima prisluškivanja. Dok ova služba ne da dozvolu, oni neće moći da porkenu svoj servis.

Interesantno će biti da se vidi koliko su uspele ove kampanje Telekoma i Telenora za vezivanje ugovorom na dve godine korišćenja, i šta će konkretno Topnet ponuditi u startu da uzme udeo na tržištu.
 
0

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)30.05.2007. u 21:42 - pre 204 meseci
Dosta baznih stanica? Koliko? Manje nego ljudi koji znaju ime mreze? U cetvrtak vece ce se tek reci ime mreze, kako bi se svi iznenadili u petak ujutro i potrcali da kupe kartice? Ah da. Nema gde ni kupiti kartice, jer i prodavnica ima manje nego tih strucnih ljudi i baznih stanica...
A Telekomu se toliko ne pise dobro da ce vam uzimati milion evra (mesecno/godisnje, niko nije rekao) za neku sicu korisnika u pocetku. Ako bude vise korisnika, nista se ne brinite, i cena ce lako otici gore. A dobri operater Telenor koji nije mogao ni sada da prihvati malo korisnika ce jos teze da prihvati kasnije mnogo.

Zahtev da core sistema bude u Srbiji nije politicka, bezbednosna ili ko zna kakve sve odluka, vec cisto ekonomska. Ako ces u Srbiji da uzimas pare, onda ces ovde i da napravis firmu koja ce zaposljavati ljude. Mobilkom je dobio dozvolu da izgradi treceg operatera u Srbiji, a ne da VIPnet dobije dodatnu teritoriju da pokriva.
JaFreelancer.com
 
0

SEK750I
va

Član broj: 146960
Poruke: 46
89.216.239.*



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)30.05.2007. u 22:41 - pre 204 meseci
odokud SONI ovakve informacije.Naravno ako nije tajna.
A i oni ce mozda da svoje kartice prodaju na kioscima sto bi se dzabe mucili onoliko ako ce kartice da cuvaju u sefovima.
KAkva im je onda vajda od postavljanja tolike mreze.

@V@NG@RD@ & ANARHIJA
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)31.05.2007. u 00:09 - pre 204 meseci
Telekom nije dovoljno dobar operater, nije los, ali moze bit imnogo bolji. Telenor je definitivno bolji, a kakav ce biti topnet videcemo...

Vrider, kako telenor ne moze da primi korisnike, pa nisam video da mreza radi lose, a imaju i omiljeni broj... Packet data im je bolji od mt:s-a, i ne desava se nikad, da u sred Nisa 2 sata nema GSM mreze kao mt:s pre neku nedelju, ne desava se da pise connection error, da si nedostupan kad imas mrezu, bar ne ovde na jugu (Nis i Pirot).
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)31.05.2007. u 07:44 - pre 204 meseci
Citat:
sona: - BTS-ovi su neki novi a neki sredjeni stari iz AU (odlicni su)


Nosili su BTS cak iz Australije???
 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)31.05.2007. u 07:57 - pre 204 meseci
@Dejan Ahahaha sad si me nasmejao! Svi znamo da je mislio na AUstriju... al' dobro. Ne gledaju svi skracenice po internet domenima :)
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)31.05.2007. u 10:03 - pre 204 meseci
Slobi, s kim ti diskutujes?

Citat:
Pa kolko sam ja citao, oni su prvo trazili nacionalni roaming od telenor-a koji je upravo zbog opterecenja mreze odbio ugovor o nacionalnom roaming-u.


Prepoznajes cije su ovo reci?
JaFreelancer.com
 
0

Dejan2003
Belgrade

Član broj: 13928
Poruke: 385
217.24.19.*



+8 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)31.05.2007. u 11:41 - pre 204 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Telekom nije dovoljno dobar operater, nije los, ali moze bit imnogo bolji. Telenor je definitivno bolji, a kakav ce biti topnet videcemo...

Vrider, kako telenor ne moze da primi korisnike, pa nisam video da mreza radi lose, a imaju i omiljeni broj... Packet data im je bolji od mt:s-a, i ne desava se nikad, da u sred Nisa 2 sata nema GSM mreze kao mt:s pre neku nedelju, ne desava se da pise connection error, da si nedostupan kad imas mrezu, bar ne ovde na jugu (Nis i Pirot).


25.04.2007 od 1200 do 1700 Telenor je prs'o u BGD-u, a i sire, nije bilo signala i niko nije mogoa da zove i da bude dobijen, u Telenorovom Biznis paketu +300 sam, i moji useri su odmah hteli da me stave pred streljacki vod...

Serveri padaju, to je normalno, na njima ljudi rade, ali to nije razlog da kvalifikujes cija je mreza bolja, u nekim servisima je Telenor, negde je Telekom...

trenutno sto meni smeta je agresivna borba za korisnike od strane GSM Providera, a bice jos agresivnija :((
i ne pada mi napamet da sada posle mobilkoma setam i treci telefon
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)31.05.2007. u 12:30 - pre 204 meseci
Citat:
Jbyn4e: @Dejan Ahahaha sad si me nasmejao! Svi znamo da je mislio na AUstriju... al' dobro. Ne gledaju svi skracenice po internet domenima :)


To nije "po internet domenima" nego po ISO standardu koji je nastao mnogo pre internet domena.
 
0

nindza@
WwW - Nis,Bg

Član broj: 57064
Poruke: 367
77.46.248.*



+6 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)31.05.2007. u 12:50 - pre 204 meseci
Pozz

Pratim od pocetka ovu temu i pokusavam da nedjem, bilo kakvih informacija vezane za Nis i sire. Znam da su bili zapoceli postavlje BTS-ove, ali ne znam gde ce im biti sediste.



Ako zelite nesto da promenite na bolje, krenite da razmisljate kako bi ste to uradili . . .
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)31.05.2007. u 14:39 - pre 204 meseci
@Vrider, sto izvlacis reci iz konteksta, rekao sam da je Telenor odbio nacionalni roaming da ne bi doslo do preopterecenja mreze, koja sad nije preopterecena, i prilicno "sveze" radi.

Ja vucem 2 telefona, ali su mi oba na istoj mrezi... Samo razlicit tarifni paket

E, da, oce li u Nisu biti sutra nesto oko mobilkoma, da pazarim 2 prepaid broja, da isprobam mrezu
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP-Topnet (Mobilkom)
(Zaključana tema (lock), by Slobodan Milivojevic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 412615 | Odgovora: 1978 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.