Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 104738 | Odgovora: 342 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?03.04.2007. u 15:57 - pre 207 meseci
@N N,
Hajde reci - koji procenat ES-a si procitao do sada? :)

@vindic8or,
Citat:
Ono sto ti neces sebi da priznas je da ti japiji pruzaju svojoj deci istu ljubav, podrsku i ostalo sto si naveo, isto kao i ti, a verovatno i bolje, jer su manje frustrirani.
Plus im pruzaju i putovanja, bolje obrazovanje, sve igracke i zajebancije sto deca pozele.

Djubrad :-)

Nek' si mu rekao sta garantuje normalnost.

Jos malo pa ce poceti - tvoja buduca djeca ce biti bolja od njegove; blah blah blah; on ti uzvrati, i tako u nedogled. Isplativije je da konkretno radite na poboljsanju nataliteta ako vas toliko pogadja, nego da shljapkate po verbalnoj dijareji. A mozda samo hocete da se javite, cak iako se ne racunaju poruke u kompletan zbir... :)



 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?03.04.2007. u 16:18 - pre 207 meseci
@Lesli,

Lep odgovor, nema sta ;-) Nego, mislim da si nekako propustio da kazes svoje misljenje o zemljoradnickim porodicama sa niskim prirodnim prirastajem, zbog razloga cuvanja integriteta imanja :)

Kako se to uklapa u tvoju tezu da samo "japiji" i "pomodari" nemaju decu? ;)

Pomozi mi, nije mi bas jasno :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?03.04.2007. u 17:54 - pre 207 meseci
Dimkovicu, zao si. Nije u redu da uvijek nalazis rupe u Leslijevoj zdravoseljackoj filozofiji :)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

LepiZdravko

Član broj: 140860
Poruke: 9
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?03.04.2007. u 19:27 - pre 207 meseci
Iako dinar nece mnogo devalvirati, cene proizvoda ce mnogo porasti u 2007.godini,a plate ih nece pratiti.
Moguc je cak i pad standarda u 2007.godini.
Sto se najavljenog porasta stranih investicija tice one nece rasti,naprotiv. Niko nece ulagati novac u zemlji gde ne moze da ga povrati. Obecanja Vlade o porastu stranih investicija u 2007.godini su po procenama stranih diplomata besmislena i netacna.
Ocekuje nas ekonomska stagnacija!

Posto je po mom misljenju moguc pad standarda u ovoj godini samo bogati parovi ce moci da ostave potomstvo. U Srbiji Vam je za pristojan zivot neophodno oko 1.500 evra mesecno,a prosecna plata je 272 evra. Mislim da bi drzava morala,kao u Svedskoj,da daje plate majkama koje sede kod kuce i gaje decu jer i to je posao od drzavnog znacaja.

P.S. Na kraju,dozvolite mi se da se nasalim. Dopala mi se ideja forumasa Pandora 58 koji je na svom sajtu http://www.lepotani.com organizovao "Izbor za najbolji penis za 2007".godinu.Koliko sam mogao da primetim na njegovom sajtu Srbijanci imaju dobre,tvrde i kvalitetne "muske alatke" samo se postavlja pitanje zasto ih ne koriste u reproduktivne svrhe?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?03.04.2007. u 19:33 - pre 207 meseci
Ja da sam na mestu ovih sto im za pristojan zivot treba 1500 evra pa ih nemaju, ja bi se obesio. Nije red da se tako patite. Samo napred, sta vas briga, milisekunda bola i gotovo. Ako umete da vezete cvor za besenje. Ako li pak ne umete, ištite i daće vam se, a nemojte da se davite konopcima. To nije lepo. Ali definitivno treba nesto da uradite po pitanju tih muka Tantalovih sto ih trpite.
Citat:
Tyler Durden: Dimkovicu, zao si. Nije u redu da uvijek nalazis rupe u Leslijevoj zdravoseljackoj filozofiji :)

Pravo da ti kazem, ja prvi put za to od Ivana cujem, a i da sam ranije cuo, to su isto pomodari i u rangu su statisticke greske. Kakve onda veze ima sto su takvi po zanimanju zemljoradnici? To je samo zanimanje, isto kao doktor nauka, rek'o Sloba Sloboda, vas idol koji vam je stvorio ovu slobodu sto je sad uzivate.
Citat:
vindic8or: Ono sto ti neces sebi da priznas je da ti japiji pruzaju svojoj deci istu ljubav, podrsku i ostalo sto si naveo, isto kao i ti, a verovatno i bolje, jer su manje frustrirani.

A kad im tacno to pruzaju? Da li pre odlaska u bizmis u 6 ujutru ili po povratku iz bizmisa u 10 uvece? Ili u nekim americkim filmovima, mozda? Docim je u stvarnosti sasvim druga stvar, i japijevska "ljubav" se obicno svodi na soni plejstejsn 532, kineski skuter, nike patike, klepetusu od 200 evra, kurs engleskog i 10 dana paradajz turizma u godini. Malo li je na ovu skupocu. Cak i japijevsko imanje dece uopste nije zbog toga sto oni tako hoce, nego zato sto im je neko rekao da to tako treba. Dovoljno je pogledati statistike o razvodima i da sve bude jasno. E, to treba japiji sebi da priznaju. Da oni duboko u sebi i ne zele da imaju vezu i porodicu i da im je od toga preca karijera, a ako i osnuju porodicu, to je zbog tihog pritiska okoline, i onda ih porodica obicno gusi. Luzeri.
 
Odgovor na temu

LepiZdravko

Član broj: 140860
Poruke: 9
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?03.04.2007. u 19:55 - pre 207 meseci
Svi moji beogradski prijatelji masovno odlaze u Sloveniju da rade. Sa sobom odvode i decu koju upisuju u slovenacke skole i njihova deca sada govore slovenacki. Oni u Sloveniji primaju plate od 1.200-1.500 eura sto je mnogo vise nego sto iznosi prosecna plata u Srbiji! Znaci da njima nisu dovoljne za zivot dve prosecne srpske plate u iznosu od 544 evra!

P.S. Moram da primetim da je Beograd jedan od najskupljih gradova za zivot na celom svetu. Prilikom mojih poseta beogradskim prijateljima potrosim oko 1.350 evra za 5 dana. Neke stvari su u Beogradu skuplje nego u Kaliforniji! Ovde je sve stravicno skupo,a hrana je najskuplja. Navescu Vam jedan primer,2 kriske torte u restoranu "Tea House" u hotelu "Hyatt Regency" kostaju 10 evra.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?03.04.2007. u 19:58 - pre 207 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ja da sam na mestu ovih sto im za pristojan zivot treba 1500 evra pa ih nemaju, ja bi se obesio. Nije red da se tako patite. Samo napred, sta vas briga, milisekunda bola i gotovo. Ako umete da vezete cvor za besenje. Ako li pak ne umete, ištite i daće vam se, a nemojte da se davite konopcima.


Ima vec - http://www.elitemadzone.org/p889363
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?03.04.2007. u 20:01 - pre 207 meseci
Citat:
LepiZdravko:blabla P.S. Na kraju,dozvolite mi se da se nasalim. blabla


Oprosti, ti si do sada bio ozbiljan??
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

LepiZdravko

Član broj: 140860
Poruke: 9
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?03.04.2007. u 20:07 - pre 207 meseci
Mozda bi drzava mogla da apeluje na devojke koje zele da abortiraju da "poklone" tu nezeljenu decu parovima koji nemaju dece? Tim devojkama bi drzava platila sve materijalne troskove dok ne donesu decu na svet. Kada ta deca dodju na svet drzava bi ih udomila kod parova koji ne mogu da imaju decu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?03.04.2007. u 20:10 - pre 207 meseci
Citat:
Lesli
Pravo da ti kazem, ja prvi put za to od Ivana cujem, a i da sam ranije cuo, to su isto pomodari i u rangu su statisticke greske. Kakve onda veze ima sto su takvi po zanimanju zemljoradnici? To je samo zanimanje, isto kao doktor nauka, rek'o Sloba Sloboda, vas idol koji vam je stvorio ovu slobodu sto je sad uzivate.


Hehe Lesli, pa nece da bidne da je tako - pusti ti zemljoradnike kao zanimanje, problem malog nataliteta u seoskoj sredini je bas usko vezan za sam koncept posedovanja imanja. A dobar je i komentar za "statisticku gresku" kad statistika kaze da je natalitet u Srbiji upravo najmanji u vrlo seoskim krajevima, tipa Vojvodina i istocna Srbija - kako bre Beograd sa svim tim pomodarima nije na vrhu liste :)

Samo nemoj da mi kazes da to nisu srpski seljaci, jer srpski seljaci ne poseduju imanja vec zive u condominium-a i rade za neku zemljoposednicku firmu :)

Vickast si ti Lesli, vrlo...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?03.04.2007. u 20:35 - pre 207 meseci
Lesli, živiš u Srbiji, a ne kao tvoj imenjak u San Francisku (ako se dobro sećam). Ti japiji koje ti pominješ ne čine verovatno ni 5% stanovništva (možda u Beogradu koji posto više), ako i toliko, a ti se uhvatio njih k'o pijan plota. Idi u SAD pa im tupi o japijima slobodno. Usput, a koliko ti imaš dece?
Ivane, problem nataliteta u seoskoj sredini je taj što seoska sredina nema nikakvu perspektivu, mani tog oko podele imanja, posedovanja imanja, ne znam ni šta hoćeš da kažeš s tim?
 
Odgovor na temu

LepiZdravko

Član broj: 140860
Poruke: 9
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?03.04.2007. u 20:50 - pre 207 meseci
Shto se mene tiche, to shto je natalitet tako nizak, iliti negativan, je jedina stavka po kojoj smo slichni ostalim razvijenim nacijama. Jedino shto pomazhe natalitetu drugih razvijenih evropskih zemalja je to shto im se emigranti kote, domorodci nikako.

Mozhda je dobro shto ne rastemo u broju, vidi kaki smo, i sami se mrzimo.


P.S. Sta mislite,da li treba ukinuti nocni program na TV? Kada ne budu mogli da prate nocni program na TV gradjani ce praviti decu,zar ne? :))

[Ovu poruku je menjao LepiZdravko dana 03.04.2007. u 22:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao LepiZdravko dana 03.04.2007. u 22:11 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao LepiZdravko dana 03.04.2007. u 22:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?03.04.2007. u 23:09 - pre 207 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Lesli, živiš u Srbiji, a ne kao tvoj imenjak u San Francisku (ako se dobro sećam). Ti japiji koje ti pominješ ne čine verovatno ni 5% stanovništva (možda u Beogradu koji posto više), ako i toliko, a ti se uhvatio njih k'o pijan plota. Idi u SAD pa im tupi o japijima slobodno. Usput, a koliko ti imaš dece?
Ivane, problem nataliteta u seoskoj sredini je taj što seoska sredina nema nikakvu perspektivu, mani tog oko podele imanja, posedovanja imanja, ne znam ni šta hoćeš da kažeš s tim? :)

Aaa, ne. Ima ih ko kusih pasa svuda, pa i u tim selima. Sto japija, sto onih koji hoce da budu japiji. Pravi ili lazni, svejedno, vazno da hoce da budu pomodari ili onakvi kao iz onog teksta o sajber seljoberima, a meni je to isto. Cim on pocne da mudruje o investicijama, bizmisima i trzistima, ili o tome kako nema perspektivu tu gde zivi, taj je za mene wannabe japi i tacka. Doduse, ima tu nesto oko te perspektive, ne kazem ja, ali to vazi samo za sta znam, 1% stanovnistva, i to su uglavnom oni koji se bave necim sto ima veze sa naukom. Ostali samo laprdaju i traze leba preko pogace. Sto se kaze, nije njima kuca tesna nego je to celjad besna. Evo ti primer. Jedna drzala frizersku radnju i drala ljude, to jest zene, za cenu, uvek joj bilo puno i cekalo se na red kod nje, zivela kao car, ali ne, njoj to nije bilo dosta, hoce ona u BG. I zatvorila radnju i otisla da radi tamo za platu kod nekoga. Eto vidis, ludih li ljudi ima, sacuvaj boze.

Inace, ja imam jedno dete i nemam nameru da imam vise, ali to nije iz ekonomskih razloga, nego vise iz ideoloskih, da to tako nazovemo, ali ja i ne placem zbog pada nataliteta, niti me je za to briga u sustini. A to oko sela, pa kakve veze ima, jos bolje, ako je sve manji natalitet u selu, manje ce biti zarazenih pomodarstvom, i na kraju ce ostati samo oni koji vole da zive prirodno. Jaka su mi i ta danasnja sela kad u njima postoje kafici u kojima se normalno duva. To nije selo. To nije nista i to i treba da nestane. Zna se sta je selo. U stvari, natalitet u selu verovatno nije mali zbog tih imanja sto kaze Ivan ili zbog toga sto nema nekakve perspektive na selu, nego zbog toga sto se svi mladi sele u gradove. A zasto se sele, to verovatno ni oni ne znaju. Tako im rekli na TV, da je u gradu zakon, pa evo i ovde vecina isto to tvrdi bez ikakvog razloga.

Nego gde li je braker. Brinem se za njega. I pitam se, da li je veceras gledao Sundjer Boba. Bas je bilo zanimljivo, ono o stranim recima koje ubacis u bilo koju recenicu kad hoces da budes pametan. Tako kaze Patrik.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?03.04.2007. u 23:22 - pre 207 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: A zasto se sele, to verovatno ni oni ne znaju. Tako im rekli na TV, da je u gradu zakon, pa evo i ovde vecina isto to tvrdi bez ikakvog razloga.


Ja sam se bavio poljoprivredom nekih 10 godina i ne bavim se više i ne pada mi na pamet da se više ikada bavim (mada kažu: nikad ne reci nikad ). Doduše, nisam živeo na "pravom" selu, ali jesam u malom gradu koji nije daleko od sela (ili selendre, kako više voliš). I ne volim kada mi o perspektivi poljoprivrede pričaju oni koji su njivu videli iz autobusa, a motiku na slici.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?03.04.2007. u 23:25 - pre 207 meseci
@LepiZdravko

Pa gde si Pandore :) Ti si nagurao barem jedno 1000 clanova ES...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

mLAN
Novi Sad

Član broj: 85738
Poruke: 404



Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?03.04.2007. u 23:28 - pre 207 meseci
Citat:
Ti si nagurao barem jedno 1000 clanova ES...

hahahahhahahah ova ti je dobra (nadam se da nije istinita)
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.183.*



+105 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?04.04.2007. u 00:02 - pre 207 meseci
Citat:
Neki dan su objavili na B92 da se godisnje u Srbiji izvrsi 200 000 abortusa. Pre par meseci u Politici(ili nekim drugim novinama) je iznet podatak za 250 000 abortusa godisnje. To je po meni smesan podatak. A zasto? Pa 200 000 abortusa godisnje je prosecno 547.9 po danu. To jednostavno ne kontam da je moguce. Zvanicni podaci su pretpostavljam oko 10% tog broja. Pa nema valjda toliko privatnih klinika koje urade ostalih 80% godisnje? To je skoro 500 dnevno...


Verovatno su mislili na broj prodatih pilula za prekid trudnoce, tkz. Za dan posle ;)
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?04.04.2007. u 00:09 - pre 207 meseci
Ja ne kapiram ovog Leslija, a stvarno sam se potrudio ;)

Dakle tvoje vidjenje je da SVI treba da se vrate na selo i da uzxivaju u motici? Svi koji drugachije misle su sxta, pomodari? OMG!?
Daj choveche saberi se...mada kapiram ti si sada nova zvezda madzona, ni prvi ni poslednji...

Ahhhh sada sam se setio, ti si u stvari kao neka paralela Velje Ilica, on ima isti 3p, ako neko ne voli Guchu vec recimo AC/DC onda se on folira, dziber jerbo nama je svima truba u krvi i svi moraju da vole Guchu etc etc etc

.:: deja vu ::.
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?04.04.2007. u 02:06 - pre 207 meseci
Citat:
2 kriske torte u restoranu "Tea House" u hotelu "Hyatt Regency" kostaju 10 evra

Ajd ako te ne mrzi proveri koliko isto to kosta u hotelu Hyatt Regency u Londonu.
Citat:
..."poklone" tu nezeljenu decu parovima koji nemaju dece?

Imam utisak da je ponuda i ovako veca od potraznje.
Citat:
A dobar je i komentar za "statisticku gresku" kad statistika kaze da je natalitet u Srbiji upravo najmanji u vrlo seoskim krajevima, tipa Vojvodina i istocna Srbija

Nadam se da nisi izgubio iz vida starosnu strukturu stanovnistva. U selima je danas prosecna starost preko 50 godina, sto je pomalo mnogo za radjanje dece. Sa druge strane, prosecna starost u Beogradu je... koliko? Mozda 30 godina, a to su godine za... zna se.

Inace, cak i da je tako kako kazes, ne vidim nista lose u tome. Prosecan zemljoradnik u Engleskoj ima koliko hektara zemlje? 10? 50? 100? U Srbiji se zemljoradnikom naziva neko ko ima 3 hektara zemlje u proseku. To imanje niti moze da omoguci opstanak dve porodice u perspektivi, niti moze da omoguci obrazovanje vise od jednog deteta. Nisam se bas nesto bavio tom problematikom, pa nisam u mogucnosti da nastavim kvalitetnu argumentovanu diskusiju na tu temu, zato cu se zaustaviti ovde dobronamerno ostavljajuci tebi da preispitas svoje stavove. A kad zavrsis sa tim, mogao bi da proanaliziras zasto engleski seljak ima 50 hektara zemlje, a srpski 3? Mozda sto je tridesetih godina proslog veka u Srbiji bilo uobicajeno da se ima 5-10 dece a u Engleskoj je bila neka druga moda... ili sta ja znam, uzmi ti pa analiziraj, sigurno si vestiji u tome od mene.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?04.04.2007. u 07:18 - pre 207 meseci
Citat:
pctel: Nadam se da nisi izgubio iz vida starosnu strukturu stanovnistva. U selima je danas prosecna starost preko 50 godina, sto je pomalo mnogo za radjanje dece. Sa druge strane, prosecna starost u Beogradu je... koliko? Mozda 30 godina, a to su godine za... zna se.

Inace, cak i da je tako kako kazes, ne vidim nista lose u tome. Prosecan zemljoradnik u Engleskoj ima koliko hektara zemlje? 10? 50? 100? U Srbiji se zemljoradnikom naziva neko ko ima 3 hektara zemlje u proseku. To imanje niti moze da omoguci opstanak dve porodice u perspektivi, niti moze da omoguci obrazovanje vise od jednog deteta.


Potpuno se slažem, s tim što tri hektara jedva da i jednoj porodici može da obezbedi nešto. A što se tiče drugog pitanja, zašto srpski seljak ima mnogo manje zemlje od engleskog - engleski seljak nije imao komunizam i otimanje zemlje i dozvoljeni maksimum od 18 jutara, odnosno nekih 8 hektara. Takođe u Engleskoj nema Miškovića i kompanije, gde samo Delta ima trenutno nekih 38.000 hektara (mnogo više nego ijedan predratni grof/spahija u Vojvodini), a i ostali takuni ne zaostaju za njim.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ce natalitet u Srbiji i dalje opadati?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 104738 | Odgovora: 342 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.