Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mehanizam za generisanje izvjestaja

[es] :: .NET :: Mehanizam za generisanje izvjestaja

[ Pregleda: 1798 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NM 156
Ljubomir Karanovic

Član broj: 75801
Poruke: 10
*.PPPoE-5147.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Mehanizam za generisanje izvjestaja30.03.2007. u 09:36 - pre 207 meseci
Trebaju mi preporuke za realizaciju jednog projekta. Posto nisam siguran sta bi bilo najbolje rjesenje, rekoh bolje mi je da se ne zaletim i pocnem raditi nesto za sta bih kasnije zakljucio da je moglo i bolje. Evo problema:

Trebam mehanizam za generisanje specificnih izvjestaja, na osnovu odredjenih ulaznih podataka. Na primjer, imam template za printanje dokumenata koji u koristenju aplikacije terbam popuniti odredjenim informacijama iz baze podataka. Htio bih da mehanizam bude fleksibilan u toj mjeri da mi dozvoli da dijelove template-a popunim proizvoljnim podacima iz baze(npr. da mu na neki jednostavan nacin specificiram iz koje tabele da pokupi trazene podatke). U sustini, trebao mi jednostavan jezik kojim bih mogao definisati nesto kao tagove koji specificiraju izvor podataka, i mehanizam koji bi te podatke pokupio. Sa druge strane, ne bih zelio da rjesenje postane previse kompeksno zbog vremenskih ogranicenja, pa je potreban balans fleksibilnosti i robustnosti.
Kao neka startna ideja mi se namece koristenje xml-a za definisanje strukture tempjelta, pri cemu bih taj xml kasnije konvertovao u proizvoljan prezentacijski format koristenjem XSLT-a.

Imate li kakvih pametnijih prijedloga, savjeta? Dobro bi dosli :)

 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Mehanizam za generisanje izvjestaja

[ Pregleda: 1798 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.