Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da vrednost iz nekog elementa u formi ostane posle reloada

[es] :: Javascript i AJAX :: Kako da vrednost iz nekog elementa u formi ostane posle reloada

[ Pregleda: 2020 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

glavince
Ohrid/Macedonia

Član broj: 66412
Poruke: 246
62.162.91.*

Sajt: ohridnews.com


Profil

icon Kako da vrednost iz nekog elementa u formi ostane posle reloada22.03.2007. u 13:50 - pre 207 meseci
Rec je o formi koja ce da pomnozi dva broja. Problem mi je kako da zacuvam zadnju vrednost koju je korisnik uneo nakon sto se strana refresira i da pritom pomnozi neki broj koji se kreira dinamicki i taj broj.
Znaci treba mi skripta koja ce da radi i pri ucitavanju i pri onBlur(recimo).
Evo sta sam uradio, ali nije to sto mi treba
Code:

<script type="text/javascript">
function startCalc(){
  interval = setInterval("calc()",1);
}
function calc(){
  one = document.autoSumForm.koeficient.value;
  two = document.autoSumForm.vlog.value; 
  koeficient = document.autoSumForm.dobivka.value = Math.round(one * two*100)/100;
}
function stopCalc(){
  clearInterval(interval);
}
</script>

<form name="autoSumForm">
<input type="text" name="koeficient" value="<? echo number_format($koeficient,2,'.','');?>" onFocus="startCalc();" onBlur="stopCalc();">Koeficient<br>
<input type="text" id="vlog" name="vlog" value="" onFocus="startCalc(this.value);" onBlur="stopCalc();">Denari<br> 
<input type="text" name="dobivka">Dobivka
</form>
 
Odgovor na temu

alterfox
niš

Član broj: 91732
Poruke: 3
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako da vrednost iz nekog elementa u formi ostane posle reloada24.03.2007. u 15:52 - pre 207 meseci
zavisno od tehnologije možeš da koristiš razna rešenja (implicitne objekte tipa request ili session u koje smeštaš vrednosti).
a opšte rešenje (i u slučaju da je u pitanju obična html strana) je da napraviš još jedno input polje ali tipa hidden.
dakle:
Code:
<input type="hidden" id="savedInput" name="savedInput" value="" />
a onda mu javascriptom upišeš vrednost.

još nešto: kad izvlačiš javascriptom vrednosti iz input polja tipa text, moraš da im promeniš tip f-jama parsInt ili parseFloat.
npr.
Code:
var one = parseFloat(document.autoSumForm.koeficient.value);

 
Odgovor na temu

glavince
Ohrid/Macedonia

Član broj: 66412
Poruke: 246
62.162.91.*

Sajt: ohridnews.com


Profil

icon Re: Kako da vrednost iz nekog elementa u formi ostane posle reloada25.03.2007. u 17:15 - pre 207 meseci
Resio sam sa cookiem
Code:

<script type="text/javascript">
function startCalc(){
  interval = setInterval("calc()",1);
}
function calc(){
  one = document.autoSumForm.koeficient.value;
  two = document.autoSumForm.vlog.value; 
  document.autoSumForm.dobivka.value = (Math.round(one * two*100)/100).toFixed(2);
  set_cookie ("vlog",Math.round(two*100/100));
}
function stopCalc(){
  clearInterval(interval);
}
startCalc('vlog.value');
</script>
<form name="autoSumForm">
<input type="text" name="koeficient" value="<? echo number_format($koeficient,2,'.','');?>" onFocus="startCalc();" onBlur="stopCalc();">
<input type="text" name="vlog" value="<? echo number_format($_COOKIE['vlog'],2,'.','');?>" onchange="startCalc(this.value);" onBlur="stopCalc();">
<input type="text" name="dobivka">
</form>

Ovako radi kako treba ne dobijam nijedan error, sem sto kada ucitam stranu u IE u statusnoj liniji gde se prikazuje status ucitavanja ostaje duze vreme nakon sto se strana realno ucita. Ako minimiziram prozor i ponovo ga maximiziram, onda status ucitavanja nestaje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Kako da vrednost iz nekog elementa u formi ostane posle reloada

[ Pregleda: 2020 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.