Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Image stabilization

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Image stabilization

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9421 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Barboza
ZR

Član broj: 31713
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Image stabilization27.02.2007. u 19:35 - pre 208 meseci
Sa stabilizacijom slike nemam nikakva prakticna iskustva. Tu i tamo sam nesto procitao, a kako stoje stvari, ova funkcija ce presuditi oko odabira modela kad za to dodje vreme. Zanima me koliko zaista pomaze ostrini pri slabom svetlu ili dinamicnim uslovima? Koje su pri tom granice slikanja iz ruke? I konkretno, da li moze da presudi u korist Canona S3 u odnosu na favorizovane konkurente iz cenovne kategorije (citaj: FujiS6500), obzirom da prezirem stativ van kuce ;P?

Mozda jos neki predlog, za isti $$$? Prioritet: brzina sprave, dostupnost cestih podesavanja (dslr stil, bez surfovanja po meniju), razumni gabariti...

Pozdrav
"Don't let it end like this. Tell them I said something." (Francisco `Pancho' Villa 's last words)
 
Odgovor na temu

borko_bm
Velibor Milovanovic
B&M FOTO d.o.o
Beograd

Član broj: 121354
Poruke: 66
195.252.79.*

Sajt: www.bmfoto.co.yu


Profil

icon Re: Image stabilization27.02.2007. u 23:07 - pre 208 meseci
Pa stabilizator zna da bude beš od koristi uz malo koncetracije i mirne ruke može se dobiti strašni rezultati i nocu bez stativa uz malo podizanje iso što se tice konkretnog modela nije lako vidi neke testove to moze da ti pomogne, ali bez dileme model koji ima IS ...
 
Odgovor na temu

icko.nom
Ivica Kostić
sistem administrator
Niš

Član broj: 71837
Poruke: 60
212.62.51.*



Profil

icon Re: Image stabilization28.02.2007. u 10:26 - pre 208 meseci
Nesto jace od godinu dana sam koristio FZ-5 koji,kao sto je poznato,poseduje stabilizaciju slike, pre 10-ak dana sam kupio fuji 6500fd,koji istu nema...
Ono sto ti sa sigurnoscu mogu reci je da ne odlucujes o modelu fotoaparata samo na osnovu te 'funkcije'.Ali opet to zavisi sta te zanima u fotografiji,(za ptice i njima slicne motive iz opsega 150-400+mm je nuznost,bez stativa , amaterski naravno, i to samo po dobrom svetlu).Iskreno govoreci, da nije bilo 'stabilizacije' ja ne bih snimio neke fotografije u nenormalnim uslovima,iz ruke,u pozicijama koje vise lice na one iz onih kineskih 'knjiga ljubavi':),jedna od te 'fele' je cak i prosla na nekim izlozbama,bila je relativno ostra na aprox. 400 mm,tehnicki Ok, a to je ipak 'samo' fz-5.
Trenutno nisam za voajersku varijantu,zato sam se odlucio za bolji ISO,RA(f)W i 28mm,to je 3:1 za FUJI u odnosu na kurentne takmace,fotkas izbliza,'postajes deo slike' :),naucis da drzis fotoaparat,da smireno pritisnes dugmence, i tu je tezina 6500 u prednosti nad ovim iz lakse kategorije jer delimicno apsorbuje podrhtavanje,pazis na odnos brzina zatvaraca/mm...
Ne gubis puno nemajuci I.S., (digitalna tehnologija nas je dosta razmazila),bolji senzor,siroki ugao objektiva,RAW,solidan ISO,ergonomija aparata su parametri za izbor,ostalo je sve u domenu 'perverzne kreativnosti', loodosti, slucaja&srece i kojecega pride...
Ali ako ti na kraju balade, srce ipak zadrhti kada ugledas kakvog stiglica u daljini,ili radis u posti, a nasuprot tvoje zgrade je zanosna brineta u koju si se zaljubio onda je nedostiznih 1:0 za Zvezdu, mislim I.S.:)

Mozda ti moje pisanije pomogne, a mozda i ne...

Pozz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
212.200.179.*



+1269 Profil

icon Re: Image stabilization28.02.2007. u 16:52 - pre 208 meseci
Sve zavisi gde nameravas koristiti aparat. Na skijaskim terenima medju foto “manijacima” S3 je omiljen model (imao sam prilike da ga srecem). U razgovoru sa jednoim Austrijskim trgovcem foto opreme doznao sam da jako veliki broj skijasa fotografa (70%) koji ne kupuju ultra kompakte, kupuju upravo S3. I na samim stazazama sam imao prilike da u nekoliko slucajeva upravo vidim ovaj model (ili S2). Njegova velicina u sklopljenom stanju omogucava lako smestanje u dzep i to unutrasnji te je i od preniske temperature osiguran. Opticki stabilizator je vrlo koristan narocito u stanju zadihanosti. Na planinama je vidljivost neuporedivo veca (i do 100 Km) te postoji potreba i za jakim zumovima a tada je opticki stabilizator bez obzira na odlicne svetlosne uslove, potreban. S6500 je kvalitetan aparat, ali je u ovakvim uslovima S3 ipak bolji odabir.
Znaci, sve zavisi kako i gde nameravas upotrebljavati aparat!
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Image stabilization01.03.2007. u 19:06 - pre 208 meseci
Na papiru, prednost S3 u odnosu na S6500 moze da bude samo u onome shto S6500 nema. A to je IS i losha plastika :) Kupiti aparat zbog ISa je ludost, a vecina ljudi se na taj nachin odluchuje. Ima IS, mora da je odlichan, shto nema veze sa zivotom. IS je samo dodatna dobra osobina, ali ono glavno shto chini aparat je najbitnije, i tu je S3 dobar za pod voz u odnosu na S6500 :)

U realnom zivotu, S6500 ima prednost u fotografisanju pod bilo kojim uslovima i na bilo kom zumu. Kako ? Pa lepo :) S6500 je tezi, veci i lakshe se drzi, eto jedna blenda. S6500 ima ISO400 za svaki dan i vrlo upotrebljiv ISO800, koji je u rangu ISO200 sa S3, eto josh dve blende. S6500 moze sve isto shto moze i S3, ali kada fotkash pri 1/60 na 400mm, sve shto se krece, necesh vishe znati shta je, dok cesh kod S6500 imati ~1/200 i uhvatiti sve pokrete, i kada se sve to uzme u obzir, IS znachi samo u uslovima kada S3 moze da napravi fotku na ISO100 pri najvecem zumu i kada se na kadru nishta ne mrda. Koliko takvih situacija ima ? Prebrojte ih pa cete videti koliko je IS u stvari upotrebljiv tako "usamljen". Potpuno je druga stvar kada je aparat poshten pa ima i IS, ali kupovati ga prvo zbog ISa je pogreshna stvar. Na sve to, S6500 ima mnogo veci senzor i bolju dinamiku, vishe lufta za obradu.

Fuji kada bude ubacio IS u neki od sledecih modela, pa svi ostali mogu kljuch u bravu.

[honda]
 
Odgovor na temu

Barboza
ZR

Član broj: 31713
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Image stabilization02.03.2007. u 01:28 - pre 208 meseci
Hvala ljudi na trudu i pomoci, ali uh...!? Kao ljubitelj ozbiljnih naprava, rekao bih Fuji; Kao amater, od skora svestan granica svog a510, rekao bih Canon; Kao ambiciozni entuzijasta koji zeli da radi kako dolici njegovim godinama, Fuji; U zelji da ga sto cesce imam kod sebe (http://www.unphotographable.com) i pritom izbegnem teret "coveka sa aparatom", rekao bih Canon; Materijalista bi rekao da cu za godinu, dve dana iz Canona lakse izvuci kesh za neki noviji model koji ce oba baciti u zaborav; Emotivac ce i dalje da kuka za MF prstenom sa stare Praktike; Strpljiv ce vec nesto odluciti... ;)
"Don't let it end like this. Tell them I said something." (Francisco `Pancho' Villa 's last words)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.burda.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Image stabilization02.03.2007. u 09:20 - pre 208 meseci
Realno, ja dosad nisam naisao ni na jednu situaciju gde bi mi zatrebao IS. Koristim s6500fd. I ranije kad sam koristio s7000 i mali Nikon 3100 nije mi trebala stabilizacija. A kad se setim Canona G1...

Realno, s6500fd je dobra fotografska masina. Ako stvarno nemas para za DSLR, masina koja ce ti dati "preview" neki, da malo zvirnes kako izgleda pravi fotografski alat. Ja sam sticajem okolnosti morao odustati od jedne odlicne DSLR kombinacije (kad dobijes prinovu sve kalkulacije padaju u vodu, xexe), pa sam uzeo s6500fd i nisam se pokajao.

Za totalne amatere - ostavio bih izbor njima samima, valjda mogu da procene da li ce im IS koristiti ili ne. Zavisti sta ces slikati. Vecina se razocara, posto slika ljude i predmete u pokretu, gde IS ne pomaze.

Ako hoces neki fotic za obicno fotkanje, tzv. point and shoot aparatic, svi aparatici sa stabilizacijom su dobro dosli... ako hoces nesto vise, ja bih ipak koracao ka Fujiu (naravno, zaboravimo ovde DSLR pricu)...
 
Odgovor na temu

icko.nom
Ivica Kostić
sistem administrator
Niš

Član broj: 71837
Poruke: 60
212.62.51.*



Profil

icon Re: Image stabilization02.03.2007. u 11:17 - pre 208 meseci
Zanimljivo su mi dokazi postojanja 'kolektivno nesvesnog' u fotografiji :), i ja imam slicnu propalu DSLR pricu, a blizu sam bio,veoma...i onda svi zavrsimo u narucje fudzijame :)
s6500fd mi odgovara jer snjim sada mogu komotnije da uradim 20x30 print,zadovoljan sam,fotkam u RAW-u,boje nisu toliko zasicene kao kod panasonika sto mi odgovara,sada konacno mogu da uticem na mnoge parametre snimljene fotografije,jedino...panasonik me je navikao na svetlomer u vidu "linije sa podeocima" pa je lakse odrediti ekspoziciju,jer ja uvek koristim spot merenje,(podeok,dva podeksponiras...) kod 6500 je samo 'gola linija' izmedju (-) i (+),ne znam kako je kod drugih,skupljih modela ali se navikavam...tek sam na pocetku sa njim,videcu uostalom.
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Image stabilization02.03.2007. u 12:11 - pre 208 meseci
Citat:
kod 6500 je samo 'gola linija' izmedju


Cuti, sta se zalis, nekad su ljudi morali da gledaju u kazaljku ili tri diode :)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Image stabilization02.03.2007. u 13:06 - pre 208 meseci
E, ne pominji...

Secam se Praktikinog svetlomera. Kazaljka sa strane i kruzic u sredini. Pa nabadaj... jos kad crkne baterija a ti se ubijas sta je sad...

Moram da iskopam to cudo (LTL3). Imam Pentacon normalac 50mm + Pentacon 135mm. Taj se objektiv nesto zaglavio, ne znam sta mu je (ne znam ni dal se isplati popravljati). Al ima bokeh.... Imam i gomilu slika, al ko ce da skenira:)

Stara, dobra vremena...

http://yandr.50megs.com/praktica/ltl3/ltl3.htm

http://www.praktica-users.com/lens/mlenses/morp2.8_135.html

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Image stabilization02.03.2007. u 19:22 - pre 208 meseci
Nisam mogao da odolim:



Godina 1996. Bez stabilizacije, ISO100, Pentacon 50mm 1.8

Jedna sa Pentaconom 135mm 2.8, ISO100, opet bez stabilizacije:

 
Odgovor na temu

Barboza
ZR

Član broj: 31713
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Image stabilization02.03.2007. u 21:21 - pre 208 meseci
Stabilizacije sam se dohvatio jer sam cuo neka iskustva da je na S5600 zum neupotrebljiv bez fiksiranja aparata. Drugi negativan, iz mog sadasnjeg ugla, su prilicno zahtevne dimenzije. Sa druge strane, procitao sam par sveobuhvatnih testova i stekao utisak da S3, osim ultrazuma, nudi i druge ozbiljnije mogucnosti. Da je taj objektiv ipak dosta sposobniji od obicnih kompakta. Sad ocekujem da cu pri svakom losijem svetlu imati sum kao sa sobnom antenom?

BTW, ja imam Praktiku MTL50 iz 89te sa 3 diode i dodatnim sirokougaonim Zeiss-om (a imam i klinca od skoro, ali to je vec za neki drugi forum). I eto, bas se pitam koliko taj komplet moze sada da vredi (bez klinca, naravno)?
"Don't let it end like this. Tell them I said something." (Francisco `Pancho' Villa 's last words)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Image stabilization02.03.2007. u 21:32 - pre 208 meseci
Objektiv na s6500fd je daleko bolji nego na S3. Inace, IS vredi na telefoto poziciji samo ako slikas staticni motiv u losijim uslovima, kada ekspozcija padne ispod 1/80s (ptice, zgrade, neke motive). Dakle, ako je sumrak, kisni ili oblacni dan. Ako imas solidno svetlo, uvek ces izvuces 1/100s a to je dovoljno na 300mm za ostru fotku. S3 ima objektiv koji ide do 432mm i tu ipak pomaze stabilizacija jer na toj ziznoj daljini i 1/100 moze biti problematicno za slikanje.

Kod s6500fd mozes, ako recimo imas 1/60s na 300m ili manje, komotno da dignes na ISO400 i dobijes 1/125 otprilike a kvalitet slike ce biti isti kao na S3 sa ISO100, s tim sto ces uhvatiti cak i neki pokret.

Elem, ako slikas 90% staticnih motiva na 300mm i vise, onda IS pomaze. Fuji s6500fd je drasticno brzi u radu - brze startuje, manuelni zum je xxxx puta brzi od elektronickog, bolji je fokus na tele poziciji. Pri tom je prednost sto ima odlican visoki ISO kada u losijim uslovima treba uhvatiti pokret, a tu IS ne pomaze, a S3 ima previse suma na ISO400 (o ISO800 da i ne govorim) da bi dobio dobre fotke.

Kao i uvek:

Staticni motivi na tele poziciji, ili slikanje staticnih motiva 90% vremena - onda aparat sa IS-om. Za sve ostalo nema potrebe imati IS.

Sto se tice Praktike, na netu vidjam cene kompleta od 20 do 70 USD (aparat + objektivi), al to ce ovde tesko da prodje...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8348
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: Image stabilization02.03.2007. u 21:52 - pre 208 meseci
cozmo, preteruješ, ali zaista.

Prvo, ove slike ništa ne pokazuju, pogotovo druga, koja ne nosi ama baš nikakvu informaciju.

Drugo, stabilizacija je, pogotovo za amatera, od velike koristi i tu nema nikakve dileme.

Praktično svaki snimak će sa njom biti bolji, bilo da je u pitanju direktno stabilizovanje, bilo da je u pitanju mogućnost da se snizi ISO i ide sa dužim ekspozicijama.

Jedino polje gde stabilizacija nema uticaja je snimanje brzih akcionih motiva, ali oni su, posebno kod amatera, zastupljeni u malom procentu.

Ovo su suve činjenice i ne treba ih mešati sa mnogo puta prežvakanom temom S 6500 vs. S 3 IS. I ja bih pre uzeo Fuji, ali bi mi i sa njim stabilizacija itekako nedostajala.

S 3 IS je dobar aparat, ali su mu dani odbrojani, jer je pitanje trenutka kada će njegov naslednik ugledati svetlost dana. A onda ćemo videti kako stvari stoje.

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Image stabilization03.03.2007. u 09:33 - pre 208 meseci
Ma, Nebojsa, slike nemaju veze sa ovim:) Vise bio neki offtopic vezano za stara dobra vremena kada nisu postojale nikakve vrste stabilizacije, niti je bilo naznaka tome, pa se na NEVIDJENO (bez histograma, live-view-a, autofokusa, matrix meteringa, bla bla) slikalo bez problema. Iz ruke, u losim uslovima, na najnizim ISO vrednostima, na full telefoto pozicijama bez stabilizacije i svega gorepomenutog.

Uostalom, covek je lepo pitao ima li IS svrhe, primerima samo mozes da mu pokazes da nema potrebe za IS-om ako nabavis odgovarajuci fotografski alat sa kojima ces mozda postici sta zelis.

A lepo rekoh da totalnim pocetnicima treba IS. Uostalom vidjao sam ja slike pocetnika i sa IS-om (FZ20) pa je i dalje 20-30% slika bilo neostro na full zumu po ultra suncanom danu (letovanja i sl.).

Elem, kazem da je tesko udovoljiti pocetnicima, a da ne dodje do razocarenja, ako smo u prici o ultrazoom aparatima. Kod kompakta je drugacija situacija.

Citat:
Nebojsa Milanovic:
Jedino polje gde stabilizacija nema uticaja je snimanje brzih akcionih motiva, ali oni su, posebno kod amatera, zastupljeni u malom procentu.


Meni vecina pocetnika i prijatelja prvi put kad kupuje digitalni uvek trazi nesto s cime ce slikati decu na rodjendanima, kuci, napolju i slicno. Niko mi nije trazio aparat da slika nocne motive, pejsaze i staticne slike. I dalje mislim da je takvih 90% i zato se razocaraju kad vide zasta IS sluzi.

Radijem im preporucim nesto sto ima solidan visoki ISO da uz blic mogu da uhvate momenat koji zele. Pa samo nekoliko najboljih ortaka zeli slika decu samo na fudbalu, i u halama i napolje, pa po kuci, pa na moru pa ovo-ono...

Tu je kompromis tezak i zato volim ljudima prvo da objasnim fotografske tehnike pa tek onda da izaberemo aparat.

P.S. Moj prvi primer dosta toga pokazuje, drugi je okacen iz zezanja i prisecanja na metering sa crticom i kruzicem:)
 
Odgovor na temu

Barboza
ZR

Član broj: 31713
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Image stabilization04.03.2007. u 12:53 - pre 208 meseci
Posle svega, moj utisak je da ispod svih mambo-dzhambo trzisnih novotarija ostaje samo dimenzije vs. kvalitet dilema...
"Don't let it end like this. Tell them I said something." (Francisco `Pancho' Villa 's last words)
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Image stabilization06.03.2007. u 13:20 - pre 208 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: cozmo, preteruješ, ali zaista.

Prvo, ove slike ništa ne pokazuju, pogotovo druga, koja ne nosi ama baš nikakvu informaciju.

Drugo, stabilizacija je, pogotovo za amatera, od velike koristi i tu nema nikakve dileme.

Praktično svaki snimak će sa njom biti bolji, bilo da je u pitanju direktno stabilizovanje, bilo da je u pitanju mogućnost da se snizi ISO i ide sa dužim ekspozicijama.

Jedino polje gde stabilizacija nema uticaja je snimanje brzih akcionih motiva, ali oni su, posebno kod amatera, zastupljeni u malom procentu.

Ovo su suve činjenice i ne treba ih mešati sa mnogo puta prežvakanom temom S 6500 vs. S 3 IS. I ja bih pre uzeo Fuji, ali bi mi i sa njim stabilizacija itekako nedostajala.

S 3 IS je dobar aparat, ali su mu dani odbrojani, jer je pitanje trenutka kada će njegov naslednik ugledati svetlost dana. A onda ćemo videti kako stvari stoje.


Previshe si kontradiktoran. Na jednom mestu se hvalish kako postizesh duge ekspozicije iz ruke, a ovamo prichash kako bi ti stabilizacija itekako nedostajala, i to bash na S6500. Pa Fujijev ISO400 se lako nosi sa ISO100 kod S3, to ti je uz vece i bolje telo jednako stabilizaciji kod Canona, i sama stabilizacija nije upotrebljiva u vishe od 30% situacija, a ne moze nikako da zameni visoki ISO u vecini sluchajeva.

[honda]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8348
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: Image stabilization06.03.2007. u 17:20 - pre 208 meseci
Nisam ni najmanje kontradiktoran, naravno. Jedino je tvoja želja da mi kontriraš izgubila svaki smisao i kontakt sa realnošću.

To što ja idem sa dugim ekspozicijama iz ruke je posledica iskustva, a ne stabilizatora ugrađenog u ruku.

Dakle, i ja, kao i svako drugi, koliko god da možemo da idemo iz ruke (svejedno da li 1/4 s ili 1/60 s), sa stabilizatorom bi išli znatno više.

Nakon toliko primera i testova besmisleno je više pričati stabilizacija vs. ISO priču, isto kao i S 6500 fd vs. S3 IS priču, o kojoj sam više puta rekao svoje mišljenje.




 
Odgovor na temu

Barboza
ZR

Član broj: 31713
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Image stabilization06.03.2007. u 20:27 - pre 208 meseci
A kakvi su komentari za Panasonic FZ7? Jos jedan u istoj klasi, meni opet zanimljiv zbog dimenzija.




"Don't let it end like this. Tell them I said something." (Francisco `Pancho' Villa 's last words)
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Image stabilization07.03.2007. u 14:16 - pre 208 meseci
Citat:
guru: Previshe si kontradiktoran. Na jednom mestu se hvalish kako postizesh duge ekspozicije iz ruke, a ovamo prichash kako bi ti stabilizacija itekako nedostajala, i to bash na S6500.


A ko ce vise da ceni IS nego neko ko imamirnu ruku. Samo taj i radi takve snimke da mu je IS odlican saveznik. Poptuno se slazem sa Nebojsom,jer i sam imam mirnu ruku, koliko god d amogu da postignem rukom, jos dva koplja vise dobijem sa IS.

Citat:

Pa Fujijev ISO400 se lako nosi sa ISO100 kod S3, to ti je uz vece i bolje telo jednako stabilizaciji kod Canona, i sama stabilizacija nije upotrebljiva u vishe od 30% situacija, a ne moze nikako da zameni visoki ISO u vecini sluchajeva.


Ne kapiram bas ovakav argument. IS je opticka stvar. To sto njime dobijes nikako ne mozes porediti sa dobitkom u odnosu ISO400 naspram ISO100. Sa filmom bi to mozda i proslo ali na digitalnim senzorima tesko.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Image stabilization

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9421 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.