Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima

[es] :: Video softver :: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5806 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima06.02.2007. u 21:09 - pre 209 meseci
Pozdrav,

hajde da mi pomogne neko ko ume:

zanima me kako da na mediju (DVD za 6 Divx filmova) postavim mogucnost izbora playera koje bi medij ili sistem na racunaru sa kog se gleda, sadrzali. Dakle, ako nije jasno, zanima me kako uraditi DVD na kome cu imati opciju da korisnik izabere koji ce player koristiti s tim da bude ponudjeno sve sto od playera pronadje na njegovom racunaru ili ono sto bi sadrzavao od playera sam taj medij koji nasnimim.

Hvala unapred, nadam se da je neko savladao ovu opciju od forumasa jer je to izvorno tudja ideja, dakle, vec vidjena na jednom DVD-u a zvuci interesantno.
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima06.02.2007. u 23:08 - pre 209 meseci
Pa iskreno nisam radio takvo nesto jer nisam imao potrebu ali soft toga tipa ne bi bilo tesko realizovati.
Mislim na varijantu da je plejer .exe na tvom DVD disku (tu bi recimo mogao da bude mv2 i microdvd - lupam), i kao treca opcija za korisnika pusti u podrazumevanom plejeru (default plejer na sistemu za .avi - recimo winmedia...).

Onda samo sa "shell execute" se pozove da odgovarajuci plejer ucita film i to je to.
Mozda ti i nisam previse pomogao ali nisam shvatio da li ti treba gotovo resenje ili ces da pravis program od nule.

Ps.
Ako budem imao vremena mogu da ti napravim autorun ovog tipa.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima06.02.2007. u 23:35 - pre 209 meseci
Pozdrav,

hvala puno. Vidis, ustvari to zanima mog kolegu koji je naostren i da napravi takvu stvar od nule ali i da implementira gotova resenja a mene je zaintrigirao da iznalazimo idejna resenja (meni od programiranja uglavnom ide p[odesavanje odmrzavanja u mikrotalasnoj a ostale stvari ne:) ) pa kada smo ispucali inicijalne potencijale, obratio sam se mom "sveznanju" i idejnim resenjima na forumu. Sutra razmatramo ovo predlozeno pa se javljam, hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima07.02.2007. u 14:40 - pre 209 meseci
Dargo mi je ako mogu da vam pomognem, evo za nekih 5-6 minuta sam kreiro ovo resenje.



Radi sa mv2 i microdvd ali treba uljepsati gui i dodati da korsinici mogu da unose podatke preko nekog ini fajla ili tako nesto.
Ako smislis(smislite) neko kvalitetno resenje okaci pa da napravimo takvo nesto :)

Pozdrav.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima07.02.2007. u 20:22 - pre 209 meseci
Pozdrav,

e hvala, hvala. Gledamo upravo i malko studiramo problematiku, iz ovoga se nazire resenje ali jos uvek ne vidimo tehnicko resenje (gotov kod ili uputstvo ka njemu).

Uff, jel' da da zvuci kao da se ja razumem u ovo? :)

Salim se, to je zaista van mog domasaja, to ce moj kolega da resava dalje ali mu treba sada tehnicko resenje jer idejno je tu negde, izbacicemo uskoro valjda alternative ovom sto je prikazano. Uradili bismo u Autoplay media studio 6, ne znam u cemu si Ti ovo svoje uradio? Posebno je zanimljivo da li si uradio citav direktorijum sa ovim opcijama i smestio ga na disk sa koga se pokrece? ...ili mozda malo previse trazim, ne dozvoli mi da buudem bezobziran, jelte....
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima07.02.2007. u 21:32 - pre 209 meseci
Autoplay media studio 6 nije bas najsrecnije resenje
Mnogo je bolje uraditi to u VB (mozda trebas runtime da distribuiras?), Delphi, C++ + GUI toolkit...
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima08.02.2007. u 00:42 - pre 209 meseci
Ono gore je radjeno u VB-u i pod XP-om ne treba runtime sigurno.
Mada bih eventualno konacno resenje ja najvjerovatnije radio u C++ (kad vec ne mogu u JAVI a u njoj bih naj radije).

Da uradio sam kompletan disk sa autorun.exe i snimio ovih 6 filmova na dvd cisto da istestiram na drugoj masini kako sve to radi.
I radilo je onako kako se ocekuje.

Sto se tice resenja vec sam donekle objasnio. Potrebna vam je samo jedna funkcija tipa shellexecute (za odgovarajuci programski jezik).
Ako prijetelju to ne ide od ruke onda treba da se malo upozna sa win programiranjem :)
U svakom slucaju na forumima ima dosta primjera i ja bih vam pomogao i oko toga.
Mada bi mi bilo i skroz ok da neko predlozi kvalitetno vizuelno resenje za taj autorun (kakve bi sve opcije trebao da ima) pa da ja i eventualno jos neko ko je voljan odradimo taj programcic.

Eh, zamalo da zaboravim :)
Nije problem i da okacim program ali komplet pa i sa malim nekim fajlovima za mene je ne izvodljivo jer sam tenutno na 56k. Medjutim do sjutra - preksjutra bih valjda i nasao neko resenje kako da okacim (djelimicno) funkcionalan autorun.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima08.02.2007. u 12:26 - pre 209 meseci
Pod XP ne treba runtime... ali sta ako neko ubaci a nema XP ;). Ipak je sigurnije ubaciti runtime (ionako nije velik za dvd fajl).

PS. Ajde ako budem imao vremena... uradicu u FLTK popodne.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima08.02.2007. u 19:54 - pre 209 meseci
E... evo skupio sam nekako sat vremena, pa evo jedne beta verzije (fukcionalne). Sutra popodne ce biti ispravljeni potencijalni bugovi i dodate neke nove funkcionalnosti.


Samo editujte settings.ini

http://rapidshare.com/files/15543172/autorun.rar
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima08.02.2007. u 19:58 - pre 209 meseci
Svi predlozi, pitanja, primedbe i komentari su i više nego dobrodosli.

[Ovu poruku je menjao Burgos dana 09.02.2007. u 15:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima08.02.2007. u 22:20 - pre 209 meseci
Ma radi @ Burgos @ svaka cast ali meni cela slika deluje prenatrpano sa playerima .Dali nije bolje da se prvo pojavi slika sa filmovima i na primer da pise "Odaberite film klikom na slicicu" pa da kao drugi korak imate " izaberite player" kojim zelite da gledate film !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima09.02.2007. u 14:31 - pre 209 meseci
vaske71 hvala na sugestiji. Uradicu i tu drugu verziju danas, pa ce biti 2 exe fajla (ovaj stari i ovaj prema tvom predlogu), te ces distribuirati samo jedan po tvojoj zelji.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima09.02.2007. u 19:36 - pre 209 meseci
vaske71 ipak nisam stigao danas da uradim verziju po tvom predlogu, ali je mozes ocekivati sutra negde u ovo vreme. However, ono sto sam stigao da uradim je sledece:

DivXonDVD

• Ubacen EditMod (u settings.ini fajlu promenite liniju EditMode=0 u EditMode=1 i pokrenite autorun.exe fajl, zatim pritiscima na odgovarajucu dugmad izaberite odgovarajuce jpeg, avi i subtitle fajlove).
Ne zaboravite da posle izmene promenite EditMode=1 u EditMode=0.


•Ukoliko ne postoji avi fajl, sada se nece prikazivati slika tog fajla i odgovarajuca dugmad.

Sutra nova verzija(e).

http://rapidshare.com/files/15720877/autorun.rar

Skinite arhivu, raspakujte je i zamenite odgovarajuce fajlove iz gornje arhive (raspakovane).
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima09.02.2007. u 23:53 - pre 209 meseci
Savim je ok Burgos samo bi trebao centrirati formu.

Evo i ja sam zavrsio za sebe autorun malo mi djeluje fensi sad, i za konacnu verziju sam se odlucio da koristim samo mv2 player i default jer je mv2 po mom licnom misljenju jos uvjek zakon za reprodukciju divx filmova na win platformi pa ostali nisu potrebni.
Ima par nekih opcijica koje nema Burgosov ali u sustini to i nije previse bitno.

Izgleda ovako nekako:



A projekat se nalazi u atachmentu ove poruke.

[Ovu poruku je menjao Mister_rap dana 10.02.2007. u 01:18 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima10.02.2007. u 00:18 - pre 209 meseci
Ma super je Mister_rap ali nebi se slozio bas za mv2 Player vidi najvise korisnika koristi bs player ,Mv2 player ,Red light i micro dvd dakle stvar ukusa korisnika pa stoga nije lose da dodas playere !!!
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima10.02.2007. u 00:30 - pre 209 meseci
Probao si ga vec?
Kapiram ja to, mada mi se trenutno ovo resenje vise svidja. Prevashodno zbog preglednosti.
Mada mozda u nekoj sledecoj verziji dodam i sve moguce plejere mada zaista ne vidim potrebu za tim.

Ps.
Lancia sta kazes na resenja?
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima10.02.2007. u 00:33 - pre 209 meseci
Kako da ne probam ovako nesto dobro sto vas dvoje radite !!!
Sto se tice playera sarenolikost korisnika je uvek zbunjujuca za tvorca veruj mi na rec !!!
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima10.02.2007. u 14:50 - pre 209 meseci
Evo iste verzije samo je glavni prozor jos malo smanjen. A velicna slicica i dugmica je ista.
Ako se nekom vise svidja ova varijanata samo neka fajl preimenuje u autorun.exe

Pozdrav.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima10.02.2007. u 18:09 - pre 209 meseci
Pozdrav,

u ponedeljak popodne probam ovo, svidelo nam se obojici, a dace moj drugar i par resenja odavde od mene zbog brzine konekcije. To ce reci da ce biti pod mojim imenom ali ne moje tastature delo, jelte....
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima12.02.2007. u 18:37 - pre 209 meseci
Nisam imao vremena za vikend, ali evo nove verzije.

http://rapidshare.com/files/16190409/DivXDVD_final.rar

Ako budem imao vremena, doradicu to jos.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5806 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.