Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima

[es] :: Video softver :: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5829 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MenOfHonor
Bojan Mihajlović
Beograd

Član broj: 118521
Poruke: 266
*.mainstream.co.yu.



+28 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima17.02.2007. u 15:41 - pre 209 meseci
@Mister_rap
Isprobao sam ovu tvoju poslednju verziju i mogu ti reći da mi se svidja, samo postoji jedan mali problem: kada odaberem da gledam film pomocu mv2 plejera, pritiskom na taster on pokrece sam plejer, ali ne i film. Mislio sam da nije moja greška, ali sa Burgosevim programom otvara u mv2 plejeru film bez problema. Možeš li mi pomoći? Jedna me stvar isto interesuje: je li to neka standalone verzija mv2 plejera, pošto vidim da ima samo izvršni fajl, a nema onih koji se dobijaju po njegovoj instalaciji?
Hvala unapred.
Pogledajte odličnu knjigu ActionScript 3.0: Visual QuickStart Guide na Safari Books Online unošenjem kupon koda TPJVJGA: https://ssl.safaribooksonline.com/safarienabled
Obavezno pogledati besplatan tutorijal "Installing Apache, MySQL, and PHP" na lynda.com: http://www.lynda.com/MySQL-5-t...che-mysql-and-php/77958-2.html
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima17.02.2007. u 15:51 - pre 209 meseci
Trebalo bi da radi normalno.
U ostalom mozes da probas da pustis film samo iz tog mv2.exe i da vidis da li on radi :)
A sto se tice problema da pokrece samo plejer a ne i film vjerovatno si nesto
zeznuo u "putanji" ili sam ja okacio bagovitu verziju.
Dakle putanja do filma treba da ti izgleda Folder\film.avi a ne \Folder\film.avi.
Ako ti to ne rijesi problem onda cemo vidjet sta dalje :)
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima17.02.2007. u 16:44 - pre 209 meseci
Evo ja da predstavim moj Autorun program koji sam pravio odavno i koristim ga na svim mojim filmovima. Ovaj autorun je radjen po ugledu na verovatno svima poznatom autorunu, meni se generalno nije svideo i napravio sam svoj u VB6.



Konfiguracioni fajl se zove AUTORUN.DAT koji je nista drugo vec obican INI fajl sa sekcijama.

kada nepostoji autorun.dat u direktorijumu, automtski se pali edit mode, gde se moze kreirati po zelji.

Trenutna stabilna verzija je 2.5, poceo sam da razradjujem 2.6 i 3.0 ali sam odustao jer vec na ovome ne radim oko 2 i vise godina.

Link za preuzimanje je http://www.mytempdir.com/1220520 svega 104kb

Nadam se da ce vam se svideti

btw, svidja mi se vas stil, samo tako nastavite.
 
Odgovor na temu

MenOfHonor
Bojan Mihajlović
Beograd

Član broj: 118521
Poruke: 266
*.mainstream.co.yu.



+28 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima17.02.2007. u 16:46 - pre 209 meseci
Nije to u pitanju, jer sam još pre prvog posta ispitao sve kombinacije. Pomislio sam i ja da nije problem u mv2 plejeru, ali sam u njemu bez problema pustio film. Evo kako izgledaju moja podešavanja:
Code:
[Movie1]
Action=Filmovi\Rocky\Rocky.avi
Title=Rocky
Cover=\Filmovi\Rocky\Rocky.jpg
ToolTip=Rocky
U rootu diska sam napravio folder "Filmovi" i onda sam u njemu za svaki film napravio poseban folder i u svaki folder stavio film sa odgovarajućom slikom. Kada pritisnem "Default player" on pokrene film sa BS plejerom (koji po defaultu ja koristim), tako da ne verujem da je problem u podešavanjima. Buy the way, koliko je komplikovano uraditi ovakav jedan programčić i koji program ti koristiš? Mene ovakve stvari posebno interesuju, pošto u školi učimo programiranje u CSharp-u. Bilo bi korisno kad bi se manuelno mogli postavljati omoti, jer sam primetio da se oni automatski proširuju na veličinu prozora predviđenih za njih, tako da u mom slučaju izgledaju neproporcionalno i izduženo. Da li bih mogao da nađem neki tutorijal kako nešto slično da napravim po sopstvenoj zamisli, da nebi morao da te cimam? Hvala u svakom slučaju. Pozdrav!
Pogledajte odličnu knjigu ActionScript 3.0: Visual QuickStart Guide na Safari Books Online unošenjem kupon koda TPJVJGA: https://ssl.safaribooksonline.com/safarienabled
Obavezno pogledati besplatan tutorijal "Installing Apache, MySQL, and PHP" na lynda.com: http://www.lynda.com/MySQL-5-t...che-mysql-and-php/77958-2.html
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima17.02.2007. u 22:17 - pre 209 meseci
@Shon3i gotovo je isti kao i CDA :)
@MenOfHonor ocito da sam okacio neku bagovitu verziju ali cu za par dana okaciti novu verziju u kojoj ce sve radi normalno nadam se :)
Plus neke bonus opcije i bice dodan jos neki plejer. Nije problem da to zavrsim ali me mrzi da kacim sa 56k.
Sto se tice velicine covera naravno da bi to moglo da se izvede mada mislim da je prakticnije da risajzujes svoje omote.
Pravljenje... nije mnogo komplikovano i mogao bi da ga odradis u C#-u, ovaj gore je radjen u VB 6.0 mada verziju koju koristim za divx-e sam radio u C++ i on mi djeluje kao bolje resenje. Za tutorijal ne znam :)

Ps.
Ako neko ima isti ili slican problem kao ManOfHonor neka mi se javi na PM
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima17.02.2007. u 23:40 - pre 209 meseci
Citat:
@Shon3i gotovo je isti kao i CDA :)


Pa to mi je i bila zamisao, a prioritet da ima stil xp-a, a sada i viste i da bude lepsi, po funkcionalnosti se nimalo ne razlikuje a ima punu stabilnost, ja ovu verziju 2.5 koristim vec dugo vremena, i skoro je na 70% mojih filmova, medutim drugi prioritet mi je bio da exe ima sto manju velicinu, sto sam i postigao donekle, mada secam se da verzija 2.1 bila svega 50 tak kb-a a nije imala edit mode.

Verziju 2.6 sam zapoceo i prva zamisao mi je bila da autorun.dat kompajliram zajedno sa exe-om, tako da bude unutar exe fajla kao resurs, to sam odradio ali verzija 2.6 je nekako postala nestabilna i imam je na svega 2 filma, nesto sam zeznuo i nikada nisam imao vremena da ispravim greske.

Onda sam krenuo i verziju 3.0 u kojoj sam hteo da ubacim vise lepote kao recimo ikonice na button-ima kao u tvom autorunu, ali sam hteo da mogu da se menjaju, i svakakva sam cuda izmisljao ali je sve padalo u vodu zbog nedostatka vremena

Sada sam se bas nalozio da napravim neko resenje za ^ DivX-a na jednom DVD-u

[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 18.02.2007. u 00:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima23.02.2007. u 14:30 - pre 209 meseci
E, ako Bog da, danas ili sutra cu da portujem program u wxWidgets. Tako bi trebalo da na svim platformama obezbedim native look&feel.
 
Odgovor na temu

mifi

Član broj: 9291
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima29.04.2007. u 17:42 - pre 207 meseci
Imam samo jedno pitanje, da li se to samo meni desava ili ovaj Burgosov autorun pusta samo engleske titlove? Znaci putanju mu podesim da bude na srpskom titlu a on kada krene pusta engleski a srpski moram da ucitam da bi se pojavio.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Izrada opcionog autorun-a na optickim medijima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5829 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.