Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zvučna izolacija kućišta

[es] :: Overclocking & Modding :: Zvučna izolacija kućišta
(TOP topic, by StORM48)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 60724 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dzidzabidza
Marko Maksimovic
BG

Član broj: 85849
Poruke: 80
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta28.03.2007. u 01:49 - pre 207 meseci
Ja sam izolovao kuciste zvucno sa azmafonom (ima da se nadje po stovaristima u bg-u).Tabla od 2x2m je oko 200 din; lepo se opkroji da moze da se uvlaci i izduvava vazduh iz kompa, ventilatori se stisaju sto vise i eto radosti (i spokojnog spavanja nocu )
Who is General Error and why is he reading my hard drive?
 
Odgovor na temu

Intel-V
PC servisiranje i modding
Beograd

Član broj: 95991
Poruke: 182
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta30.03.2007. u 00:02 - pre 206 meseci
Ovo moje nema nista od izolacije ali i ne treba mu jer izgleda "sirovo" pa mu dobro stoji i malo buke u radu :o)
Na kuciste preko boje namerno nisam stavljao lak jer sam hteo da izgleda kao komad neobradjenog metala. Cak ni ivice na limu nisu izbrusene do kraja. Sve u svemu - ja postigao sta sam hteo. Sada je u pripremi jos jedno kuciste zasnovano na Frontier Aurora midi-tower-u. Kada bude gotovo, stizu slike

a da, nisam stigao da se igram sa regulacijom obrtaja u kucistu, nekom drugom prilikom.


[Ovu poruku je menjao Intel-V dana 30.03.2007. u 01:14 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Intel-V dana 30.03.2007. u 01:16 GMT+1]
SMV
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Intel-V
PC servisiranje i modding
Beograd

Član broj: 95991
Poruke: 182
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta13.04.2007. u 03:50 - pre 206 meseci
Jel ima jos koga da postuje slike? Nije fer, samo se moje vidi :o)


Dakle?
SMV
 
Odgovor na temu

_syber_
zrenjanin

Član broj: 93815
Poruke: 447
*.msp-terra.net.



Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta14.04.2007. u 15:22 - pre 206 meseci
evo i moje slike


ATHLON II X2 250 , 2x2 gb DDRIII KINGSTON HyperX GENESIS , 2 x 500gb wester digital , Cooler master ELITE
 
Odgovor na temu

radoljub Cvetkovic
Krusevac/Ribarska Banja

Član broj: 20511
Poruke: 96
*.beotel.net.

ICQ: 360237422
Sajt: zubovac.s2.bizhat.com


Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta17.04.2007. u 19:10 - pre 206 meseci
zar mislite da mu treba izolacija''ruter''
Ako nesto rastavis i sastavis dovoljan broj puta,na kraju ces imati dva
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Maria021NS
http://www.eurowebcam.nl/

Član broj: 142583
Poruke: 7
77.46.178.*

Sajt: www.eurowebcam.nl


Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta17.04.2007. u 19:12 - pre 206 meseci
Lepo kuciste nema sta :)

Svidja mi se lepa plava boja :)
 
Odgovor na temu

milettic
Slobodan Miletić
Poreska uprava RS
Čečava - Banja Luka

Član broj: 112708
Poruke: 128
*.teol.net.

Sajt: www.ms-medija.com


Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta18.04.2007. u 07:45 - pre 206 meseci
Koliko god neko težio ka super- kucistu, uvijek ce izlaziti nesto mnogo jace, bolje...da bi neko mogao da prati sve to, mora da bude finansijski dobro potkovan.

Zvrka stvarno zna da bude problem..

Evo ja, nije mi neka masina komp, imam na poslu intel core duo 3.0, graficka asus A9550, a kuler imam samo na napajanju i hladnjaku procesora + je u cosku dje nema neku dodatnu, prirodnu ventilaciju. Na njemu 8 h radim sve i svasta (jest da ne igram igrice) a temp je 61° procesora i 31° matične- dali je to lose???
Ne vjerujem da nekom treba 6 kulera da bi mu racunar radio kako treba, ako koristis racunar kako "Bog zapovijeda", jedino ako neces pivo hladit u kucistu.
Citao sam u "Vidi" (mislim da je u njima bilo), postupak pravljenja vodenog hladjenja, cisto preseravanje, vadi iz auta hladnjak na otpadu, montira neka crijeva po kucistu i onak to sve visi okolo jer rezervoar i to sve nije stalo- i covjek zadovoljan...

Mislim da najvise ljude zeza kuler na napajanju- on proguta prasine i pohvata se po vrhovima leptirica koje sijeku vazdih (ko nije imao iskustva sa tim?). To se uzme ocisti svakih nekoliko mj.+ imas onu naljepnicu- odlijepis malo 1 u god i kapnes 2,3 kapi ulja (ne jestivog), steknes opet i radi ko bombona, tako je i sa onim malim na hladnjaku. Sjecenjem i oblikovanjem leptirica- mislim da ce se tek onda stvari zajebati jer nikada nemozes uradit pravilno i bez nepravilnih ivicica koje i jesu izvor zvuka prilikom strujenja vazduha.

i najbolje je da su leptirice suve, ako ih umastis pohvataju odma prasinu i pocnu zvrcati.

A 6 kulera- pa stavi kuciste u frizider (ovi "gameri" - moze i zamrzivac) i isijeci rupu za CD-ove i to fino sve silikonom zatvori okolo. Dobijes i hladjenje i zvucnu izolaciju (stavi ga u cosak da ti ga ne bace gladni sto cackaju po njemu, ili ga pojedu, nedaj Boze)...

Ali nije ni to lose, ono, pokreces igricu, klap klap- palis ventilatore (jos napises "TURBO" ili "NITRO" na njima), + ako imas neonke, štelovanje kao na TAXI movie-u, pocinjes da vozis, muzika tresti, kuciste skace (dobro je da ga ne cujes od muzike)... odo kupit koji, bar R12 cm

Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vjera, gleda gore.
 
Odgovor na temu

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta18.04.2007. u 10:33 - pre 206 meseci
@milettic
Pa probaj na svojoj "konfiguraciji" da odigras bilo koju noviju igricu (video namestis na high) i sve ce ti biti jasno. Cooleri se ne stavljaju zbog word-a, excel-a, winamp-a...
A i ljudi VOLE svoje racunare :) To je bre umetnost, ljubav, hobi...
Sve ovo sto ovi ljudi rade ne kosta mnogo.

ps.Ona ideja za firidz nije losa :))
evo i par primera:
http://www.ohardt.com/computer...ridge.front.open.big_large.jpg
http://www.ohardt.com/computer...ridge.front.complete_large.jpg
 
Odgovor na temu

milettic
Slobodan Miletić
Poreska uprava RS
Čečava - Banja Luka

Član broj: 112708
Poruke: 128
*.teol.net.

Sajt: www.ms-medija.com


Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta18.04.2007. u 11:27 - pre 206 meseci
Ma razumijem ja to, ali neki hoće računar koji je tih, a i pun zvečki-kulera-ventilatora, razumiješ- u tome je pr.!

E, treba vidjet šta zapravo hoćeš! Jedino...

Najbolje je ovo što (slučajno) gore neko reče, pored frižidera, prekidači- odlična stvar, nemora bit sklopka od 10A, ali neki mali preko koga ide par kulera koji su ti GTI pri igranju igrica, štekneš ih i radi, kada gledaš por. ugasiš kulere i na miru...gledaš

A osnovne kulere nek vrti (KAKO STIMATE BRZINU - MOZE LI SOFTVERSKI?) kako vrti, oni nebi trebali stvarati buku.

Nije to nista, imam jednog kolegu, isto u studentskom- mjesečno 10 puta formatira, i desi mu se za dan 3 put da to uradi. Kaze sada se ispraksao- mogao bi žmireći- sve zato sto voli svoj racunar. tune-up i rokaj, teme, skinove, igrice..., odem spavat- u 3 ujutru cuje se dreka- prešao nivo..., njemu bi se i u zamrzivacu grijao.

Ali,vidim na netu, tačnije neđe sam čitao da sada rade procesore na -... ( - dosta stepeni), znam da oni imaju veće performanse na -, ali kontam jeslu li poludili ili kako to misle raditi u stvarnosti- izgleda da ce nam jednom kućiste i biti na -, jer toplota je neizbiježna, a pošto se teži ka većoj brzini znači i više ce se grijati- tako i jest. E jedino ne znam kako će riješiti problem hlađenja jer ovo sada nije dovoljno, jedino vodeno- ali ne znam kako ono baš u praksi radi- bar za sada!

A nije mi jasno zašto sabijaju još više tu nanometarsku tehnologiju - čemu to, kada se zna- što tanji provodnik više se grije. Pa neka ostane procesor ako treba ko šibica- nemora biti dugmence, ali neka radi ko zvečka...

Ovako će biti sve teže rješavati problem buke i grijanja.... m

A kako se temperatura globalno mijenja- možda će, nedaj Bože, morat i grijače ugrađivati, pa ga pod čokom upališ, na leru dok malo odradi i ugrije se na -50 i tek onda kucaš u wodu...zato ne ulažite u hlađenje, mođda nećete imati za šporet... (ljeti u zamrzivaču- zimi u rerni), dobro je što bežična tehnologija napreduje pa nećemo morat vuknjariti kablove. A znaju oni to, već prave (i moje je) sa drškom za nošenje- prava stvar... napredujemo...ka uništenju!

PS: kada budete vrtili rupe za prekidače-hlađenje, ostavite mjesta za još prekidača- grijalica... sve o jednom trošku


[Ovu poruku je menjao milettic dana 19.04.2007. u 13:34 GMT+1]
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vjera, gleda gore.
 
Odgovor na temu

_syber_
zrenjanin

Član broj: 93815
Poruke: 447
*.msp-terra.net.



Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta18.04.2007. u 13:28 - pre 206 meseci
Citat:
A i ljudi VOLE svoje racunare :) To je bre umetnost, ljubav, hobi...
Sve ovo sto ovi ljudi rade ne kosta mnogo.



neko to ne zeli ili nece da razume ...
ATHLON II X2 250 , 2x2 gb DDRIII KINGSTON HyperX GENESIS , 2 x 500gb wester digital , Cooler master ELITE
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta18.04.2007. u 16:02 - pre 206 meseci
Pozdrav,
do skoro sam držao kućište otovreno sa jedne strane,
pošto, procesor mi je blizu memorije i u kompletu sa graf. kartom koja ima pajp (naknadno sam "prišrafio" kuler) skoro pa ko u rerni.
Kako bi zatvorio kućište posle minut bi se resetovala mašina.
Stavljao sam i one šminkerske ventilatore za u kućište i ništa, sa njima bi izdržao 5 minuta.

Rešio sam problem sa ventilatorom (malim) za WC / kupatilo .
Napravio sam rupu na limu tako da ventilator direktno duva u procesor i ostavio sam klasiči ventilator u kućištu da izvlači vazdu.
Ventilator je bešuman (nije nečujan) i temperaturu sam smanjio za 20%-30% (AMD temperatura kao na Intelu :) ).
Primera radi temperatura procesora sa otovrenim kućištem mi je bila 68-70, a sada je 40-45.

http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

engine.03
vishi sistem administrator

Član broj: 138735
Poruke: 12
212.200.115.*



Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta19.04.2007. u 00:14 - pre 206 meseci
X Dream S754 939 RR -KIF-L9E - oko 1100 din :) prilicno jednostavno resenje za buku & hladjenje istovremeno (ima chak i thermistor kontrolu i bakarno podnozje) ili Cooler master S754 939 Hyper TX GP - oko 1700 din :) ili Susurro (RR-KCT-T9E1) Zvučni pritisak 16 dBA - oko 2500 (za AM2) :)


[Ovu poruku je menjao engine.03 dana 19.04.2007. u 16:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao engine.03 dana 19.04.2007. u 16:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao engine.03 dana 19.04.2007. u 16:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bacvanin
Novi Sad

Član broj: 113391
Poruke: 78
212.200.31.*

Sajt: www.geocities.com/ponovis..


Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta19.04.2007. u 09:42 - pre 206 meseci
Moram samo da ubacim komentar da se stavljanjem ventilatora napred da ubacuje vazduh i nazad da izvlači ne dobija ništa ili se čak pogoršava stvar! Najbolji način je samo nazad da izvlači (možeš i više komada), a onda on pravi podpritisak u kućištu i ulazi vazduha taman koliko treba! Ovim se postiže pravilan protok vazduha, a ne neko vrtloženje u kućištu.
Inače ja se ne igram sa tim, meni šljaka i bez kulera. Ovo znam iz neke druge materije.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta19.04.2007. u 10:19 - pre 206 meseci
Teoretski da, ali praktično se to tako nije pokazalo.Pogledaj konstrukcije nekih kučišta i bit će ti jasno zašto treba prednji ventilator.
Ako ima tko da ti pokaže, pogledaj i kod serverskih mašina tzv zračne tunele za hlađenje.

 
Odgovor na temu

Intel-V
PC servisiranje i modding
Beograd

Član broj: 95991
Poruke: 182
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta19.04.2007. u 13:22 - pre 206 meseci
Pa ako hoces da imas idealno hladjenje svih komponenti onda se moze lako napraviti "tunel" hladnjenje, samo treba malo maste.
Na primer, uzme se lepo ona papirna cev sa alu folijom koja se obicno koristi kod automobila, pride savitljiva je, i dovoljnog je precnika da
stane preko standardnog kulera za procesor. Sa strane se stavi da malo viri iz kucista i ventilator procesora ce uvek vuci hladniji vazduh spolja.

Ako hoce neko pravo tunel hladnjenje, onda se moze realizovati ovako (ovo sam probao i bruka dobro hladi). Ventilator 12cm na 2200RPM, plasticna cev 12cm precnika, sa dve "krivine" (to su cevi za kanalizaciju). Sve sto treba uraditi je lepo ukrojiti cev oko hladnjaka na procesoru da ne bezi vazduh oko njega. Rezultat je odlican - Prescot OC sa 2.4 na 2.8 je sa 35C pao na sobnu temperaturu (oko 22).
Jedna napomena - ovo bi bilo jos efikasnije ako se uzme neki od velikih ThermalTake pasivnih hladnjaka za CPU jer imaju vecu disipacionu povrsinu tako da ce strujanje vazduha oko pasivnih elemenata hladnjaka biti jos bolje.


Meni se do sada pokazalo kao najboje jedno resenje - veliki 12cm fan, tj dva komada i oba uvlace vazduh. Zbog velike kolicine usisanog vazduha, vazduh u kucistu pocinje da se hladi jer nema gde da izadnje ( ako ne racunamo procepe izmedju plastike i na spojevima limova)
Ventilatore sam stavio jedan pored drugog na donjoj desnoj strani lima, na levom boku kucista tako da unutar kucista ima kakvu-takvu cirkulaciju unutar samog kucista. Komp je prilicno tih jer velika brzina ventilatora (2200rpm) i veliki precnik (12cm) dozvoljavaju da se obrtaji spuste na 500-800rpm, a da se temperatura u kucistu ne poveca. Cak ni u punoj brzini nije prepterano bucan.


Ako dobijem jos neku ideju , javim.
SMV
 
Odgovor na temu

_syber_
zrenjanin

Član broj: 93815
Poruke: 447
*.msp-terra.net.



Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta19.04.2007. u 15:59 - pre 206 meseci
kad iskljucim prednju 8-icu koja uvlaci vazduh oba cipa (cipset na ploci) se greju do neki 50 - 55c sudeci po colldriveu. sa aktvnom 8-icom temperature ne prelaze 35 c . graficka i procesor ne reaguju na to dal je uklucena ili iskljucena prednja 8-ica ...
ATHLON II X2 250 , 2x2 gb DDRIII KINGSTON HyperX GENESIS , 2 x 500gb wester digital , Cooler master ELITE
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta19.04.2007. u 21:39 - pre 206 meseci
Zaboravio sam da dodam na moj post:
cena ventilatora je 800 dinara, što sam ja uzeo i ima ga skoro svuda. Napajanje ne uzima iz napajanja racunara,
što je meni bilo važno, vec ima svoje 220v.

Slika kako izgleda (sličan):
http://www.svezakucu.co.yu/www/pics/items/portal/big/2769.jpg

U odnosu na ventilatore koji se prodaju po "kompjuterskim" radnjama po 1000 i više dinara nisu mu ni do kolena što se tiče hlađenja.
PC ventilatori su manje veličine i manje se čuju (meni je trebao ventilator da ohladim unutrašnjost kućišta).

Još jedna topla preporuka, isecite samo lim gde imate veiku koncentraciju toplote u računaru, stavite WC ventilator i nema brige.
Još jedna prednost, znatno manja mi je koncentracija prašine u kućištu od kad sam stavio WC ventilator.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Ilic Igor dana 20.04.2007. u 17:21 GMT+1]
http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
89.216.196.*



+16 Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta20.04.2007. u 20:55 - pre 206 meseci
Mislim da nema boljeg hladjenja i veće tišine od skupog fabrički testiranog i napravljenog kućišta.
Kod nas je običaj da se uzimaju što jače komponente, brži procesori, 2-3 slota DDR-a a posle svega toga kada se svede TOTAL skrcane pare i onda ma daj to najjeftinije kućište, šta ima veze kućište ko kućište. Baš ovako sam ja prošao pre pune 4 godine i bilans svega toga je da mi je računar totalno riknuo grafika, ventilator, napajanje, ploča... sve to je bio uzrok...pogadjate LOŠE KUĆIŠTE.

Zato sam ove godine pamet u glavu i uzeo malo skuplje kućište ali zato ima da traje.

Evo ga ovde na oficijalnom sajtu http://www.thermaltake.com/pro.../midtower/aguila/vd1000bws.asp

Naravno sve ovo samo bez vodenog hladjenja jer je otrovno skupo za ovu novu seriju Thermaltake kućišta, mada još uvek nemam potrebu za vodenim hladjenem ali ako nešto nedaj bože krene naopako ubaciću i to.

Inače da kažem što se tiče tišine (imam 6 ventilatora u kućištu), nekad se istripujem da li mi je komp zaista uključen pa moram da vidim diodicu da li svetli, a što kaže moj drugar NE ČUJE SE ....A RADIIII.... :)

pozdrav
 
Odgovor na temu

shepa

Član broj: 36297
Poruke: 44
212.200.223.*



Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta21.04.2007. u 11:54 - pre 206 meseci
@ Dzidzabidza

Mozes li nesto vise da kazes, kako si zadovoljan, koliko je realno tise kuciste, greje li se vise?
Koliko sam video postoji azmafon tipa A koji je samo za izolaciju zvuka, jesi li taj uzeo?
 
Odgovor na temu

Dzidzabidza
Marko Maksimovic
BG

Član broj: 85849
Poruke: 80
62.193.129.*



Profil

icon Re: Zvučna izolacija kućišta24.04.2007. u 01:14 - pre 206 meseci
Da, to je taj.Zvuka van kucista je definitivno manje, mada ne ocekuj da potpuno nestane.Ako nema dobre ventilacije u kucistu grejace se vishe sigurno.E sad, meni je cilj bio da utisam komp samo dok spavam.Danju dok radim na kompu moze da se dere kol'ko oce :) Znaci, smanji obrtaje na ventilatorima i stavis azmafon.Nemam aparat ovde da slikam i pokazem kako sam uradio.Ako pribavim, postavicu koju slikicu
Who is General Error and why is he reading my hard drive?
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: Zvučna izolacija kućišta
(TOP topic, by StORM48)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 60724 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.